Διάφορα μηνύματα

Καθήστε γιατί μέχρι τώρα δε βλέπαμε τι παίρναμε.
Από δω και μπρος που πρέπει να αναγράφεται η χώρα κατασκευής… (και όχι συναρμολόγησης)
Θα δούμε beretta και browning με κάνη made in turkey.
 
Για να σας δω τωρα!!!! Δλδ, αν ειχατε ενα χανουμακι στα 4 και ειχε ταμπελα "welcome to turkey, boogiurum", δε θα απλωνατε χερι!!!!@
Μη πεσετε να με φατε, χιουμορ....
¨Τουρκικα οπλα¨ λεει ο τιτλος και ειπα την γνωμη μου, οτι δεν με αφορουν τα οπλα αυτα.
Αδιαφορω για πληρως.
Για τα υπολοιπα, ειπα, δεν θα ελεγα οχι στο κανταιφι...
 
¨Τουρκικα οπλα¨ λεει ο τιτλος και ειπα την γνωμη μου, οτι δεν με αφορουν τα οπλα αυτα.
Αδιαφορω για πληρως.
Για τα υπολοιπα, ειπα, δεν θα ελεγα οχι στο κανταιφι...
Και το χανουμακι, στα οπλα κατατασεται, πολυβολο γαρ!
 
Λαμπη
Τραβα χειροφρενο!
Δεν με ξερεις
Ουτε τι εχασα ξερεις
Ουτε αν εχω αγνοουμενο ξερεις
Ουτε εαν ειχα αιχμαλωτο ξερεις που ηρθε πισω σακατεμενος
Ουτε που υπηρετω ξερεις
Εφοσον δεν ξερεις μην κρινεις φιλε….
Ειναι λαθος
Τον αποτερο τους σκοπο τον ξερω πολυ καλα!
Αν πριν με κρινεις με ειχες γνωρισει θα το ξερες.

Ξαναδιαβασε καλα!

Εθιξα κατι που δεν χρειαζετε να το αποδεκτεις!
Γιατι δεν σε ρωτα καποιος. Ειναι ηδη γεγονος
Σε προκαλω
Ελεξε καποια ετικετα απο τα ζαρα ρουχα να δεις που φτιαχνονται
Ελεξε τις αμανικες εσωτερικες φανελες που φορας εσωτερικα να δεις που φτιαχνονται
Ειπα οτι συνειδητα δεν αγοραζω τουρκικο οπλο εστω και αν ειναι ωραια…
Αλλα χωρις να το ξερεις σπιτι σου εχεις πολλα τουρκικα προιοντα!!!

Επιπλεον εμαθα να μην κρινω τον αλλο ουτε αο αποσταση ουτε ετσι στο φλου
Δηλαδη να βγω και να πω οτι οποιος παρει τουρκικο οπλο ειναι προδοτης;
Συγνωμη δεν μπορω να το πω
Οχι οταν το σωβρακο που φορω μπορει και αυτο να ειναι τουρκικο και να μην εχω ιδεα!!!
Μπορω να σου πω ομως πολλους προδοτες που τα σωβρακα τους μπορει να ειναι πανακριβα και πολυ πιθανον οχι τουρκικα( δεν ξερω που ραβουν τα σωβρακα που πουλουν οι επονυμες εταιρειες) αλλα προδωνουν και προδωσαν πολλες φορες την χωρα μας

Γιαυτο σε παρακαλω ευγενικα επειδη δεν σε ξερω
Μην βιαζεσαι και μην κρινεις καποιον που δεν ξερεις
Δεν θα το ανεκτω !
Αν σε έθιξα ή το πήρες προσωπικά -δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου απολογούμαι .
Η δική μου οπτική για όσους αγοράζουν τούρκικα .
Αυτοί έκτισαν κράτος και οικονομία μέσα απο γενοκτονίες ,λεηλασίες ,αρπαγή -κρατικοποίηση περιουσιών
Ελλήνων,Αρμενίων ,Σύρων , Ιρακινών ,Κούρδων κλπ .
Μέσα απ'αυτό τον ανυπολόγιστο πλούτο που υφάρπαξαν και συνεχίζουν τώρα ακόμη να υφαρπάζουν (Συρία,Λιβύη ,κατεχόμενη Κύπρος -Βαρώσια ) έστησαν οικονομία -κράτος .
Στην ουσία μαζί με όλα τ'άλλα είναι κοινοί κλέφτες .
Μέσα απ'αυτές τις κλεψιές έστησαν βιομηχανίες μαζί με τεχνογνωσία ξένων ευρωπαίων επενδυτών .
Αρα έμμεσα το τούρκικο προιον που αγοράζουν είναι αποτέλεσμα κλοπών ξένων περιουσιών .
Άρα αυτός που τ'αγοράζει εκτός απο αγοραστής ίσως νάναι και κάτι άλλο .....
 
Εάν ψάξετε θα δείτε μέχρι που είναι το τουρκικό fir. Δεν κάνουν υπερπτήσεις. Και σε πολλές περιπτώσεις πετάνε πάνω από τα νησιά μας απολύτως νόμιμα.
Τα τουρκικα μαχητικα να πετανε πανω απο τα σπιτια μας κ χρειαζεται να ψαξουμε κατι;
Τι εννοεις; οτι ειμαστε τουρκια κ δεν το ξερουμε;
 
Το τι έγινε στον πρώτο και δεύτερο πόλεμο δεν έχει καμία σχέση με την Τουρκιά. Αυτοί ακόμη και τώρα,2021, έχουν επεκτατική πολιτική. Είναι απολίτιστοι.Ο Κόσμος προχώρησε αυτοί έχουν μείνει στο όνειρο του οθωμανικού τόξου και θέλουν ιδιαίτερη προσοχή. Για να μην μακτρυγορω ίσως αυτά , αλλά και πολλά περισσότερα,να μην είναι κριτήρια για κάποιον στο αν συνηδητα θα αγοράσει κάτι από δαυτους. Εγώ πάντως ούτε τον πυρετό μου
 
Εάν ψάξετε θα δείτε μέχρι που είναι το τουρκικό fir. Δεν κάνουν υπερπτήσεις. Και σε πολλές περιπτώσεις πετάνε πάνω από τα νησιά μας απολύτως νόμιμα.
Οι κυβερνήσεις μας έχουν πουλήσει πριν πολλά χρόνια.
Χάρτη;
 
Τα τουρκικα μαχητικα να πετανε πανω απο τα σπιτια μας κ χρειαζεται να ψαξουμε κατι;
Τι εννοεις; οτι ειμαστε τουρκια κ δεν το ξερουμε;
Τα μίλια της θάλασσας που διεκδικεί η Τουρκία της τα έχουμε παραχωρισει σε εναέριο χώρο.
Όταν ενα ελληνικό αεροπλάνο προσγειώνεται στη Ρόδο για παράδειγμα πληρώνει για την χρήση λίγων δευτερολέπτων του τουρκικού εναέριου χώρου.
Χρόνια τώρα.
Μην κοιτάς που δεν τα λένε.
Έχω δει το αντίστοιχο invoice με τα μάτια μου.
 
Το μεγαλύτερο πρόβλημα στη χώρα μας πάντα είναι ότι δεν γνωρίζουμε οι πολίτες την πραγματικότητα οποίος την γνωρίζει και την αναφέρει τον κάνουν να φαίνεται μαλακας η συνομοσιολογος και ότι δυστυχώς αυτή η χώρα παρά τους πολέμους και τις θυσιες δεν ήταν ποτέ ελεύθερη και δε δοιηκουνταν από αυτούς που ο λαος ψήφιζε .Τα υπόλοιπα περισσεύουν όσο το ψάχνεις τόσο βρωμάει και δεν νομίζω ότι θα αλλάξει
και πότε 20 νοματαιοι κάνουν κουμάντο στο μισό πλανήτη στιν υπόλοιπο μισό δεν χρειαζεται έχουν φροντίσει να τους έχουν σαν ζώα .
 
Το ΑΤΑ το γούσταρεις γιατί σου κάνει τα γούστα. Δεν είναι ακριβω, αξίζει περισσότερω από ότι κοστίζει και αυτό εμένα μου φτιάχνει το μυαλό. Αυτό είχαν πετύχει η σοβιετική, και τώρα το κάνουν και οι Τούρκοι.
Δεν είναι τυχαίω ότι μπήκαν στην αγορά της Αμερικής και της Αγγλίας, και εμείς ας λέμε αυτά που λέμε για να ικανοποιήσουμε τον εθνικηστηκο μας εγωισμό. Απόλαυσε το,όπλο σου.
Ο Έλληνας είναι μυστήριο πράγμα.
Ακόμη και αν ήταν τα τουρκικά τα καλύτερα όπλα του κόσμου πάλι δεν θα αγόραζε.
Για να τονώσει το εγώ του.

Έπρεπε να είχαμε τους δίπλα ως πρότυπο ως αναφορά τα κυνηγετικα όπλα.

Ήμαστε 100 χρόνια πίσω από αυτούς σε αυτόν τον τομέα και βγάζουμε και γλώσσα και πουλάμε εξυπνάδα.

Αυτοί είμαστε και γι αυτό έχουμε μαύρα μεσάνυχτα στον τομέα αυτόν.

Τέλοσπαντων....Εγώ έχω δει πράγματα απίστευτα με το ατα.
Και το κυνηγάω πολύ ευχάριστα.

Ακόμη και το λίγο περισοτερο βάρος που έχει δεν φενεται.

Δεν κλωτσάει...Δεν με δυσκολεύει κάπου.

Κοινώς δε μπορώ να βρω κάτι μου να μου τη σπάει...Που να με χαλάει.

Και από τουφεκιές τι να πω......ότι έχω τις περισσότερες επιτυχιες;

Ότι έχω τα πιο λίγα τραυματισμένα;

Ότι τα χέρια μου δεν μάτωσαν ακόμη διότι δεν άφηνει αιματα;

Ότι κι αν πω για κάποιους είναι κακό διότι είναι τουρκικό.

Κάτι σαν τον κακό το λύκο στο παραμύθι.
 
Μάνο να κάνεις προσπάθειες και ενέργειες μάρκετινγκ, εννοείται δεν είναι κακό... Αντίθετα χωρίς μάρκετινγκ και ο καλύτερος να είσαι δεν θα σε μάθει κανείς και θα κλείσεις... Ο Peter Drucker (o πατέρας του σύγχρονου μάνατζμεντ) είπε πως μόνο μια επιχείρηση που έχει μάρκετινγκ και καινοτομία επιβιώνει... Όλα τα άλλα είναι αχρειάστα έξοδα... Μαρκετίστας είμαι και εγώ και βγαζω το ψωμι μου έτσι...

Αλλά πάντα underpromise and overdeliver (υποσχέσου λιγότερα, πράξε/δώσε περισσότερα)... Μην λες μακριά, πολύ μακριά η βαλίτσα και long range και 50 μέτρα και δεν ξέρω και εγώ τι και ενω στα 30 μέτρα μου βάζεις επιστήμη, ποσοστά σε υπολογιστή, πας μετά στα 50 μέτρα και το κάνεις όλο το επιστημονικό αβαβα και μου βάζεις το πουλί αριστερά/δεξιά και λες θα πάρει σκαγια...

Πιο πολύ μου τη σπάει προσωπικά ο Ναυπλίώτης ως προσέγγιση μάρκετινγκ παρά ως βλητική...
Οι συγκρίσεις όπλων τσοκ φυσιγγίων δεν συμφέρουν κανένα κατασκευαστή μόνο τους κυνηγούς γι'αυτό κανείς κατασκευαστής δεν κάνει σωστές συγκρίσεις είναι απλά τα πράγματα διότι ο θησαυρός θα γίνει άνθρακας που λένε και μετά θα πέσει κλάμα.
 
Οι συγκρίσεις όπλων τσοκ φυσιγγίων δεν συμφέρουν κανένα κατασκευαστή μόνο τους κυνηγούς γι'αυτό κανείς κατασκευαστής δεν κάνει σωστές συγκρίσεις είναι απλά τα πράγματα διότι ο θησαυρός θα γίνει άνθρακας που λένε και μετά θα πέσει κλάμα.
Γιάννη πρακτικά απαγορεύεται η άμεση συγκριτική διαφήμιση στην Ελλάδα... όχι ότι αν επιτρέπονταν πολλοί θα είχαν τα κότσια να τις κάνουν... Απλά ως επισήμανση... Για αυτό θα δεις επισημάνσεις για βελτιώσεις ή υπεροχή σε προϊόντα με τον αστερίσκο " σε σχέση με την προηγούμενη εκδοχή του ίδιου προϊόντος ή με το Νο1 ή Νο2 της αγοράς' χωρίς ποτέ να κατονομάζεται ο ανταγωνιστής...

Οποιαδήποτε συγκριτική δοκιμή χρειάζεται ειδικό πλαίσιο και την διεξαγωγή της από ανεξάρτητη έμπιστη αρχή σε οποιαδήποτε προϊοντική κατηγορία και αν αναφερόμαστε, γιατί μπορεί εύκολα να 'μαγειρευτούν' πράγματα...
 
Δε το ήξερα φίλε αυτό.Δηλ αν έμενα μεθαύριο μου τη δώσει και ανεβασω ένα βίντεο με δοκιμή σε πίνακα και ταχογραφο με 10 διαφορετικά φυσίγγια επώνυμα ίδιων γραμμαρίων και νούμερου σκαγιων εννοείται μπορεί κάποιος από τους 10 επώνυμους κατασκευαστές να μου κάνει έγκληση (μήνυση) που λένε οι περισσότεροι αλλά είναι λάθος λέξη.Ρωταω για να ξέρω?
 
Δε το ήξερα φίλε αυτό.Δηλ αν έμενα μεθαύριο μου τη δώσει και ανεβασω ένα βίντεο με δοκιμή σε πίνακα και ταχογραφο με 10 διαφορετικά φυσίγγια επώνυμα ίδιων γραμμαρίων και νούμερου σκαγιων εννοείται μπορεί κάποιος από τους 10 επώνυμους κατασκευαστές να μου κάνει έγκληση (μήνυση) που λένε οι περισσότεροι αλλά είναι λάθος λέξη.Ρωταω για να ξέρω?
Δεν είσαι ανταγωνιστική επιχείρηση οπότε δεν θεωρείται άμεση ανταγωνιστική διαφήμιση. Ακόμα και έτσι όμως μπορεί μια επιχείρηση αν θεωρήσει ότι τη δυσφημείς να κάνει κάποιες ενέργειες. Ακόμα και για σχόλιό σου εδώ μπορεί να το κάνει θεωρητικά...
 
Ξέρω πολύ καλά τι ζητάω.
Αύτα που ζητούσα μου τα έδωσε το ατα και με το παραπάνω.
Κάποια στιγμή θα δούμε αν βγει και το φαμπαρμ αντάξιο των προσδοκιών.
Πάντως για να κυνηγάω με το ατα ενώ έχω άλλο όπλο σημαίνει ότι το γουστάρω...Και το γουστάρω διότι τα πάει περίφημα.
Το ίδιο ισχύει και για τα φυσίγγια μου.

Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει.

Σήμερα πάλι στο ίδιο μέρος με βροχή και ομίχλη δύο στα δύο αγριοπεριστερα.
Ναι με ναβαρο 30 γραμ και 10 νούμερο.

Σε απόσταση περίπου 25 μέτρων.

Τα λέω κάθε φορά αναλυτικά για να τα εμπεδώσει ο κόσμος.

Δεν μπορεί να είμαι τόσο τυχερός.

Μολις μπηκα σπιτι και παω για καθάρισμα του ατα διότι επιβάλλεται.
Νομιζω δεν μας τα λες καλα φιλαρακι....
 
Νομιζω δεν μας τα λες καλα φιλαρακι....
Το τι νομίζεις δεν με απασχολεί καθόλου.
Διότι δεν ξέρω τι μπορεί να νομίζει ο καθένας.
Αν κάτι δεν σου αρέσει πες μου τι είναι αυτό να σου πω εγώ άμα τα λέω καλά ή όχι.
 
Νομιζω δεν μας τα λες καλα φιλαρακι....
Ο φιλος στην προσπαθεια του να διαφημισει τα ΑΤΑ μας λεει οτι ειμαστε μυστηριοι, οτι ειμαστε 100 χρονια πισω κ οτι εχουμε μαυρα μεσανυχτα.
Κ χαλαει κ αυτο το θεμα διαφημιζοντας κατι που εγω τουλαχιστον δεν θελω να δω ουτε ζωγραφιστο αλλα το βασικοτερο ειναι οτι προσβάλλει με τα λογια του.
Να εχουμε ως προτυπο τους τουρκους;;;;
Ελεος!!!! Δεν πιστευω αυτα που διαβαζω!!!!!
 
Ο φιλος στην προσπαθεια του να διαφημισει τα ΑΤΑ μας λεει οτι ειμαστε μυστηριοι, οτι ειμαστε 100 χρονια πισω κ οτι εχουμε μαυρα μεσανυχτα.
Κ χαλαει κ αυτο το θεμα διαφημιζοντας κατι που εγω τουλαχιστον δεν θελω να δω ουτε ζωγραφιστο αλλα το βασικοτερο ειναι οτι προσβάλλει με τα λογια του.
Να εχουμε ως προτυπο τους τουρκους;;;;
Ελεος!!!! Δεν πιστευω αυτα που διαβαζω!!!!!
Θα σου το πω ευγενικά και άμα θέλεις άκουσέ με.

Κάτσε καλά σε παρακαλώ.
 
Back
Top