Διάφορα μηνύματα

Όνομα
Stelios
Το αν σε κάποιους αρέσουν ,γουστάρουν τα όπλα τους, καλά κάνουν... Δεν με νοιάζει.Οι συγκρίσεις όμως μεταξυ μας έστω στον συγκεγκριμενο τομέα , 100χρονια πισω κτλ, κτλ ακουγονται κάπως... Γιατί μην ξεχνάμε κ ευκολα τι έχουν κάνει στον λαό μας, κ πιο προσφατα στην Κυπρο.
Μίλησα ως αναφορά τα όπλα και το τόνισα και σε σχόλιο επανειλημμένα.

Παιδιά εγώ δεν έχω κάτι με την άποψη σας.

Εσείς μου επιτιθεστε.

Αν δεν θέλεις να αγοράσεις οτιδήποτε τουρκικό εγώ μαζί σου.

Όταν όμως άφηνε κάποιος αιχμές για εμένα θα απαντήσω.

Και πείτε μου ποτέ άλλοτε εγώ μίλησα άσχημα σε συνάδελφο;

Πότε ήρθα σε κόντρα με κάποιον;

Πότε πάρα μόνο όταν δεν σέβεται την άποψη μου και την αλήθεια μου και αφήνει υπονοούμενα που δεν ισχύουν.

Αδεφια έκανα κάτι παρανομο;

Όνομα
Stelios
Υπάρχει μια ρύθμιση που λέει αγνοήστε το τάδε μέλος.
Όποιον δεν τον αφορούν οι ιστορίες μου και τα λεγόμενα μου μπορεί να το πατήσει και καθάρισε.

Δεν θα βλέπει τι δημοσιεύω.

Αυτό ακριβώς έκανα κι εγώ με εκείνους που έρχονται σε άνευ λόγου αντιπαράθεση με εμένα.

Ευχαριστώ.

Manos

Staff member
Περιοχή
Πέραμα
Όνομα
Μάνος
Κάποια στιγμή το θέμα θα καθαρίσει από τα άσχετα. Στέλιο μην εγκαλείς τη διαχείριση για να πάρει μέρος σε μια ασυμφωνία, μεγάλα παιδιά είστε μπορείτε να το λύσετε. Επειδή γράφεις αρκετό καιρό στο λέω πολύ φιλικά ότι σε διακατέχει ολίγον τι η άποψη πως τα βάζουν όλοι μαζί σου, δεν ισχύει αυτό εσύ το αναφέρεις συνέχεια. Η μόνη άποψη που έχει εκφέρει η διαχείριση και η οποία είναι απόρροια των κανόνων του φόρουμ που έχουμε όλοι συμφωνήσει με την εγγραφή μας είναι ότι όσον αφορά τα τούρκικα όπλα, υλικά, βίντεο τα βλέπουμε όπως όλα τα υπόλοιπα και όχι ως ελληνοτουρκική αψιμαχία. Ο καθένας όμως έχει το δικαίωμα να λέει ότι δε γουστάρω να τούρκικα όπλα γτ είναι τουρκικα ή το αντίθετο.

Σας παρακαλώ επίσης να αποφεύγεται τους χαρακτηρισμούς ασχέτως αν είστε σε άμυνα ή όχι.

Τέλος, τα μέλη που δεν σχολιάζουν δεν δείχνουν με αυτόν τον τρόπο ότι έχουν ή δεν έχουν πρόβλημα αλλά ότι δεν θέλω να ασχοληθούν με το θέμα. Κοινώς κουράζει όλο αυτό συνέχεια τα περισσότερα μέλη.

Ευχαριστώ πολύ, αν κάποιος έχει θέμα ας μου στείλει πμ να το συζητήσουμε. Συνεχίζουμε με τα αγριοπερίστερα.

Όνομα
Stelios
Κάποια στιγμή το θέμα θα καθαρίσει από τα άσχετα. Στέλιο μην εγκαλείς τη διαχείριση για να πάρει μέρος σε μια ασυμφωνία, μεγάλα παιδιά είστε μπορείτε να το λύσετε. Επειδή γράφεις αρκετό καιρό στο λέω πολύ φιλικά ότι σε διακατέχει ολίγον τι η άποψη πως τα βάζουν όλοι μαζί σου, δεν ισχύει αυτό εσύ το αναφέρεις συνέχεια. Η μόνη άποψη που έχει εκφέρει η διαχείριση και η οποία είναι απόρροια των κανόνων του φόρουμ που έχουμε όλοι συμφωνήσει με την εγγραφή μας είναι ότι όσον αφορά τα τούρκικα όπλα, υλικά, βίντεο τα βλέπουμε όπως όλα τα υπόλοιπα και όχι ως ελληνοτουρκική αψιμαχία. Ο καθένας όμως έχει το δικαίωμα να λέει ότι δε γουστάρω να τούρκικα όπλα γτ είναι τουρκικα ή το αντίθετο.

Σας παρακαλώ επίσης να αποφεύγεται τους χαρακτηρισμούς ασχέτως αν είστε σε άμυνα ή όχι.

Τέλος, τα μέλη που δεν σχολιάζουν δεν δείχνουν με αυτόν τον τρόπο ότι έχουν ή δεν έχουν πρόβλημα αλλά ότι δεν θέλω να ασχοληθούν με το θέμα. Κοινώς κουράζει όλο αυτό συνέχεια τα περισσότερα μέλη.

Ευχαριστώ πολύ, αν κάποιος έχει θέμα ας μου στείλει πμ να το συζητήσουμε. Συνεχίζουμε με τα αγριοπερίστερα.
Η δεν παρακολουθείς τα σχόλια ή κάνεις ότι δεν τα βλέπεις.
Όταν κάποιος κάνει παράθεση και αφήνει σχόλιο με υπονοούμενα σε σχόλιο αλλού μέλους που αφήνει επίσης υπονοούμενο τότε νομίζω ή όντως κάποιος με κατηγορει;

Καθόλου δεν με νοιάζει η άποψη οποιοδήποτε δεν γουστάρει να αγοράσει κάτι τουρκικό.

Για ποιο λόγο όμως να το πει πάνω σε σχόλιο δικό μου;

Απαντώ δημόσια διότι σχολίασες δημόσια.

Εθελοτυφλείς.
Διότι εκφράζομαι και εγώ για ένα τουρκικό όπλο Το οποίο κατέχω όπως όλοι οι άλλοι για τα όπλα τους.

Και όταν κάποιοι λένε ότι να ναι και εγώ αμύνομαι μου στέλνεις και προειδοποίηση ενώ η προειδοποίηση θα έπρεπε να πάει αλλού.

Πότε τσακώθηκα ή ασχολήθηκα εγώ με οποιονδήποτε έχει άλλες αποψεις;

Είναι σαν να τιμωρεις κάποιον επειδή δέχεται μπόουλινγκ.

Για διαβασε καλύτερα μήπως μπερδεύτηκες.

Manos

Staff member
Περιοχή
Πέραμα
Όνομα
Μάνος
Οι προειδοποιήσεις στάλθηκαν σε όλους αλλά αυτό είναι θέμα της διαχείρισης. Να εθελοτυφλώ γτ; έχω κάτι μαζί σου; ίσα ίσα που έχουμε ανταλλάξει απόψεις και συζητήσεις αρκετές φορές εδώ μέσα. ακόμα κι αν κάποιος σχολιάζει σε δικό σου μνμ δεν πάει να πει αυτομάτως ότι σου επιτίθεται, όλοι από κάπου παίρνουμε αφορμή να γράψουμε κάτι. Αν σου έγραφε κάποιος είσαι ανθέλληνας επειδή πήρες τούρκικο όπλο τότε θα είχε βάση αυτό που λες. Επίσης σαν Μάνος πριν λίγο καιρό είχα στην κατοχή μου ένα retay και ήμουν έτοιμος να το αγοράσω, αυτό για να καταλάβεις την προσωπική μου άποψη όσον αφορά ένα τούρκικο όπλο, το αντιμετωπίζω σαν όλα τα άλλα.

Όνομα
Ηλιας
Παιδιά δεν έχω καταλάβει το λόγο για τον οποίο τσακωνεστε κάντε ότι και γω,όταν δεν μου αρέσουν οι φακές τις βαφτίσω πα'ι'δακια και τις τρώω ποιο άνετα αν τώρα εξακολουθούν να έχουν γεύση φακής πρόβλημα τους .περί ορεξεως κολοκυθόπιτα λοιπόν.

Όνομα
Stelios
Οι προειδοποιήσεις στάλθηκαν σε όλους αλλά αυτό είναι θέμα της διαχείρισης. Να εθελοτυφλώ γτ; έχω κάτι μαζί σου; ίσα ίσα που έχουμε ανταλλάξει απόψεις και συζητήσεις αρκετές φορές εδώ μέσα. ακόμα κι αν κάποιος σχολιάζει σε δικό σου μνμ δεν πάει να πει αυτομάτως ότι σου επιτίθεται, όλοι από κάπου παίρνουμε αφορμή να γράψουμε κάτι. Αν σου έγραφε κάποιος είσαι ανθέλληνας επειδή πήρες τούρκικο όπλο τότε θα είχε βάση αυτό που λες. Επίσης σαν Μάνος πριν λίγο καιρό είχα στην κατοχή μου ένα retay και ήμουν έτοιμος να το αγοράσω, αυτό για να καταλάβεις την προσωπική μου άποψη όσον αφορά ένα τούρκικο όπλο, το αντιμετωπίζω σαν όλα τα άλλα.
Το να σταλεί προειδοποίηση σε όλους δεν είναι το θέμα.
Το θέμα είναι να σταλούν εκεί που πρέπει και μάλιστα πριν γίνει όλο αυτό.

Είναι ποτέ δυνατόν να κάνει άνθρωπος αρνητικο σχόλιο για κάτι επειδή είναι από κάποια χώρα;

Δηλαδή αν κάποιος από αυτή τη χώρα ανακάλυπτε το φάρμακο για τον καρκίνο δεν θα έπρεπε να το πάρουμε.

Οκ να μην το πάρει αυτός....Αλλά αυτό δεν τους αρκεί.

Θέλουν να μην το πάρω κι εγώ.

Μην το πάρεις ρε φίλε.

Εγώ που το πήρα πρέπει να δέχομαι μπόουλινγκ;

Πότε είπα εγώ σε κάποιον συνάδελφο ότι δεν έκανε καλή επιλογή οποία και να εκανε;

Μήπως συμφωνώ με ολα;

Όχι βέβαια αλλά σέβομαι τη γνώμη τους.

Εδώ κοντεύουν να με βάλουν να πάρω σκύλο με το ζόρι χωρίς να έχω που να μείνει.

Χωρίς να μπορώ να τον προσέχω...

Χωρίς να έχω γνώμη και όρεξη να ασχοληθώ.

Δηλαδή τι να πω.

Περιοχή
ΣΥΡΟΣ - ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Όνομα
Δημήτριος
Στις κλειστές κοινωνίες ( όπως εδώ στα νησιά) ο ένας γνωρίζει τον άλλον και δύσκολα μένουν κρυφά ακόμη και μυστικά. Η γνώμη του καθενός είναι σεβαστή μπορούμε όμως απλά και μόνο να την εκφράζουμε χωρίς να πέφτουμε στο επίπεδο που κατηγορούμε.Εγω ήμουν αυτός από τους πρώτους που έγραψα στο ποστ ότι τράβηξε νύχτα και σε μέρος που μπορεί να συμβούν πολλά....

Περιοχή
ΣΥΡΟΣ - ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Όνομα
Δημήτριος
Με αφορμή τα προηγούμενα σχόλια ( είναι το τελευταίο σχόλιο μου στην ομάδα γιατί δεν μου αρέσει να υποκρίνομαι) δεν μπορείς να κρεμάς με αυτά που γράφεις στο ποστάριμα σου ( ακόμη και ο χειρότερος να είναι του νησιού) και μετά να δηλώνεις καλά έπραξε η διαχείριση και έσβησε τα σχόλια πάντα με αγάπη και οχι με κακία ήταν τα σχολιά μου....

Όνομα
nikos
Ok δεν εχω κανένα θέμα.
το καλός έπραξε η διαχείριση το έγραψα γενικότερα για τέτοια θέματα που αφήνουν υπόνοιες παρανομίας. Αυτή την κίνηση από μέρους της διαχείρισης την έλαβα ως προστασία του φόρουμ, και τον κυνηγών γενικότερα.
Εχει ξαναγραφτεί εδώ ότι ο γραπτός λόγος πολλές φορές είναι παρεξηγησιμος.

Όνομα
Γιαννης
Σαν τις δικές μου ποτέ νερό και φάρμακα μόνο κλάδεμα .Καλοπουλητο φίλε η ποικιλία αυτή κορονεικη να ξέρεις είναι η καλύτερη ελιά που υπάρχει και βγάζει το καλύτερο λάδι αγουρελαιο κυρίως αφού τις μαζεύουμε από αρχές Νοέμβρη .

Όνομα
Ζώης
Σαν τις δικές μου ποτέ νερό και φάρμακα μόνο κλάδεμα .Καλοπουλητο φίλε η ποικιλία αυτή κορονεικη να ξέρεις είναι η καλύτερη ελιά που υπάρχει και βγάζει το καλύτερο λάδι αγουρελαιο κυρίως αφού τις μαζεύουμε από αρχές Νοέμβρη .
Πολύ σωστά.

tsakalos

Moderator
Όνομα
Greg
Συνάδελφε όταν λες 'ποτέ φάρμακα' εννοείς πως δεν κάνεις καθόλου χημική καταπολέμηση ασθενειών ή καθόλου καταπολέμηση; Γιατί αν με το καθόλου φάρμακα εννοείς ούτε χαλκό, ούτε φερομονική η βιολογικη καταπολέμηση δάκου, γλοιοσπορίου κτλ τότε το λάδι θα έχει σοβαρά θέματα οξύτητας και ποιότητας τα οποία θα αυξομειώνονται σε ένταση και σοβαρότητα με βάση τις καιρικές συνθήκες... Παρεμβάσεις πρέπει να γίνονται, αλλά με τα σωστά μέσα αλλιώς η ποιότητα είναι μόνο στο μυαλό μας.

Τώρα για το νερό, επίσης δεν υπάρχει κανένα συνεπές ερευνητικό εύρημα που να λέει πως το λελογισμένο πότισμα μειώνει την ποιότητα του ελαιολάδου ή πως το διψασμένο και καταπονημένο από το θερμικό στρες δέντρο θα βγάλει φάρμακο...