Διάφορα μηνύματα

tsakalos

Moderator
Όνομα
Greg
Οι συγκρίσεις όπλων τσοκ φυσιγγίων δεν συμφέρουν κανένα κατασκευαστή μόνο τους κυνηγούς γι'αυτό κανείς κατασκευαστής δεν κάνει σωστές συγκρίσεις είναι απλά τα πράγματα διότι ο θησαυρός θα γίνει άνθρακας που λένε και μετά θα πέσει κλάμα.
Γιάννη πρακτικά απαγορεύεται η άμεση συγκριτική διαφήμιση στην Ελλάδα... όχι ότι αν επιτρέπονταν πολλοί θα είχαν τα κότσια να τις κάνουν... Απλά ως επισήμανση... Για αυτό θα δεις επισημάνσεις για βελτιώσεις ή υπεροχή σε προϊόντα με τον αστερίσκο " σε σχέση με την προηγούμενη εκδοχή του ίδιου προϊόντος ή με το Νο1 ή Νο2 της αγοράς' χωρίς ποτέ να κατονομάζεται ο ανταγωνιστής...

Οποιαδήποτε συγκριτική δοκιμή χρειάζεται ειδικό πλαίσιο και την διεξαγωγή της από ανεξάρτητη έμπιστη αρχή σε οποιαδήποτε προϊοντική κατηγορία και αν αναφερόμαστε, γιατί μπορεί εύκολα να 'μαγειρευτούν' πράγματα...

Όνομα
Γιαννης
Δε το ήξερα φίλε αυτό.Δηλ αν έμενα μεθαύριο μου τη δώσει και ανεβασω ένα βίντεο με δοκιμή σε πίνακα και ταχογραφο με 10 διαφορετικά φυσίγγια επώνυμα ίδιων γραμμαρίων και νούμερου σκαγιων εννοείται μπορεί κάποιος από τους 10 επώνυμους κατασκευαστές να μου κάνει έγκληση (μήνυση) που λένε οι περισσότεροι αλλά είναι λάθος λέξη.Ρωταω για να ξέρω?

tsakalos

Moderator
Όνομα
Greg
Δε το ήξερα φίλε αυτό.Δηλ αν έμενα μεθαύριο μου τη δώσει και ανεβασω ένα βίντεο με δοκιμή σε πίνακα και ταχογραφο με 10 διαφορετικά φυσίγγια επώνυμα ίδιων γραμμαρίων και νούμερου σκαγιων εννοείται μπορεί κάποιος από τους 10 επώνυμους κατασκευαστές να μου κάνει έγκληση (μήνυση) που λένε οι περισσότεροι αλλά είναι λάθος λέξη.Ρωταω για να ξέρω?
Δεν είσαι ανταγωνιστική επιχείρηση οπότε δεν θεωρείται άμεση ανταγωνιστική διαφήμιση. Ακόμα και έτσι όμως μπορεί μια επιχείρηση αν θεωρήσει ότι τη δυσφημείς να κάνει κάποιες ενέργειες. Ακόμα και για σχόλιό σου εδώ μπορεί να το κάνει θεωρητικά...

Περιοχή
Μεσσηνία
Όνομα
Γιώργος
Ξέρω πολύ καλά τι ζητάω.
Αύτα που ζητούσα μου τα έδωσε το ατα και με το παραπάνω.
Κάποια στιγμή θα δούμε αν βγει και το φαμπαρμ αντάξιο των προσδοκιών.
Πάντως για να κυνηγάω με το ατα ενώ έχω άλλο όπλο σημαίνει ότι το γουστάρω...Και το γουστάρω διότι τα πάει περίφημα.
Το ίδιο ισχύει και για τα φυσίγγια μου.

Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει.

Σήμερα πάλι στο ίδιο μέρος με βροχή και ομίχλη δύο στα δύο αγριοπεριστερα.
Ναι με ναβαρο 30 γραμ και 10 νούμερο.

Σε απόσταση περίπου 25 μέτρων.

Τα λέω κάθε φορά αναλυτικά για να τα εμπεδώσει ο κόσμος.

Δεν μπορεί να είμαι τόσο τυχερός.

Μολις μπηκα σπιτι και παω για καθάρισμα του ατα διότι επιβάλλεται.
Νομιζω δεν μας τα λες καλα φιλαρακι....

Όνομα
Stelios
Το τι νομίζεις δεν με απασχολεί καθόλου.
Διότι δεν ξέρω τι μπορεί να νομίζει ο καθένας.
Αν κάτι δεν σου αρέσει πες μου τι είναι αυτό να σου πω εγώ άμα τα λέω καλά ή όχι.

Περιοχή
Χιος
Όνομα
Στελιος
Ο φιλος στην προσπαθεια του να διαφημισει τα ΑΤΑ μας λεει οτι ειμαστε μυστηριοι, οτι ειμαστε 100 χρονια πισω κ οτι εχουμε μαυρα μεσανυχτα.
Κ χαλαει κ αυτο το θεμα διαφημιζοντας κατι που εγω τουλαχιστον δεν θελω να δω ουτε ζωγραφιστο αλλα το βασικοτερο ειναι οτι προσβάλλει με τα λογια του.
Να εχουμε ως προτυπο τους τουρκους;;;;
Ελεος!!!! Δεν πιστευω αυτα που διαβαζω!!!!!

Όνομα
Stelios
Ο φιλος στην προσπαθεια του να διαφημισει τα ΑΤΑ μας λεει οτι ειμαστε μυστηριοι, οτι ειμαστε 100 χρονια πισω κ οτι εχουμε μαυρα μεσανυχτα.
Κ χαλαει κ αυτο το θεμα διαφημιζοντας κατι που εγω τουλαχιστον δεν θελω να δω ουτε ζωγραφιστο αλλα το βασικοτερο ειναι οτι προσβάλλει με τα λογια του.
Θα σου το πω ευγενικά και άμα θέλεις άκουσέ με.

Κάτσε καλά σε παρακαλώ.

Περιοχή
ιλιον
Δε ξερω τι λεει το παληκαρι αλλα τα ata μια χαρα ειναι. Ειδικα για τα λεφτα τους. Στα σκοπευτηρια τα εχουν 2-3 παιδια και λειρουργουν αψογα. Δεν υστερουν σε καποιο σημειο. Το ιδιο και τα impala. Μακαρι να τα παραγαμε εμεις και οχι οι Τουρκοι. Και στην τελικη το κακο της πατριδας μας μονο οι τουρκαλαδες το θελουν;;;;

Όνομα
Stelios
Δε ξερω τι λεει το παληκαρι αλλα τα ata μια χαρα ειναι. Ειδικα για τα λεφτα τους. Στα σκοπευτηρια τα εχουν 2-3 παιδια και λειρουργουν αψογα. Δεν υστερουν σε καποιο σημειο. Το ιδιο και τα impala. Μακαρι να τα παραγαμε εμεις και οχι οι Τουρκοι. Και στην τελικη το κακο της πατριδας μας μονο οι τουρκαλαδες το θελουν;;;;
Φίλε εγώ είπα αυτό που λες ότι έπρεπε να τους έχουμε ως πρότυπο ως αναφορά τα κυνηγετικά όπλα.
Και ο άλλος πέρνει τα λόγια μου και το μεταφράζει στο να τους έχουμε ως πρότυπο γενικά.

Μετά λέει ότι διαφημίζω το ατα λες και είμαι εγώ ο αντιπρόσωπος ενώ εγώ περιγράφω την αλήθεια όπως κάνει κάθε συνάδελφος για το όπλο του.

Είναι δυνατόν να μου επιτίθεται κάποιος με αυτόν τον τρόπο προσωπικά μόνο και μόνο επειδή έχω ένα όπλο από τουρκια;

Και να μου λέει ότι χαλάω το θεμα;

Που το χαλασα;;;

Οι διαχειριστές που ειναι;

Μπορεί ο καθένας να λέει ότι θελει;

Περιοχή
Χιος
Όνομα
Στελιος

Κάτσε καλά σε παρακαλώ.

Κάτσε καλά σε παρακαλώ.
Αυτα που εγραψες για μενα ηταν προσβλητικα κ δεν υπηρχε περιπτωση να περασουν ετσι.
Δεν εχω δωσει ποτε δικαιωμα εδω μεσα ουτε εχω βρισει η απειλησει ποτε κανεναν.
Εσυ με περίσσιο θράσος νε απειλεις ανοιχτα λεγοντας μου να κατσω καλα.
Ξαναλεω λοιπον οτι μπορεις να διαφημιζεις οτι θελεις αλλα δεν μπορεις να προσβάλεις.

Όνομα
Stelios
Αυτα που εγραψες για μενα ηταν προσβλητικα κ δεν υπηρχε περιπτωση να περασουν ετσι.
Δεν εχω δωσει ποτε δικαιωμα εδω μεσα ουτε εχω βρισει η απειλησει ποτε κανεναν.
Εσυ με περίσσιο θράσος νε απειλεις ανοιχτα λεγοντας μου να κατσω καλα.
Ξαναλεω λοιπον οτι μπορεις να διαφημιζεις οτι θελεις αλλα δεν μπορεις να προσβάλεις.
Ούτε εσένα προσβάλω ούτε και κανέναν άλλον.
Δεν φταίω εγώ που αλλά διαβάζεις και αλλά καταλαβαίνεις.
Φταίει ο ψευτοπατριοτισμος που σε διακατέχει....το μίσος και ο ρατσισμός.

Και για να καταλάβεις πως έχω απόλυτο δίκιο σε όσα σου λέω σκέψου ότι μόνο εσύ προσβαλθηκες.
Ενώ αν ήταν έτσι όπως τα λες θα είχαν προσβληθεί όλοι.

Το κάτσε καλά δεν ήταν απειλή ήταν προειδοποίηση για να μην ανοίξω το στόμα μου και σου πω όσα σου είπα τώρα.

Δεν το έκανες και έτσι τα άκουσες.
Αλλά και πάλι δεν θα καταλάβεις διότι έχεις επιλέξει να μην καταλαβαίνεις όταν ακούς τούρκο.

Φοράς παρωπίδες.

Αλλά αν ήταν καμία όμορφη Τουρκάλα θα άλλαζαμε ιδεολογια(Αυτό το τελευταίο πάει γενικώς οχι για εσενα).

Όνομα
kostas
Αδέρφια δεν χρειάζεται καμία αντιπαράθεση, ο καθένας είναι ελεύθερος να λέει ότι θέλει και ότι πιστεύει. Προσωπικά δεν θα αγόραζα τουρκικό όπλο ακόμα και αν ήταν επιπέδου Σέζαρ γκουερινι ή Μέρκελ ή Μπερέτα σε τιμή μπαικαλ. Δεν μπορεί να με πείσει κάνεις να δώσω ούτε ένα ευρώ σε Τούρκο. Γιατί; Γιατί δεν γουστάρω. Δεν γίνεται κανείς λιγότερο Έλληνας επειδή αγόρασε ένα τουρκικό όπλο ή τουρκικές κάλτσες ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο και δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανέναν όλες οι απόψεις σεβαστές. Λυπάμαι για τη χώρα μου που είχε μια ΠΥΡΚΑΛ και την έκλεισε, αλλά την ΠΥΡΚΑΛ δεν την έκλεισε ο Στέλιος. Την έκλεισαν οι πολιτικοί που ψηφίζουμε και βάζω και τον εαυτό μου μέσα. Εύχομαι και ελπίζω να δω στην αγορά ένα Ελληνικό όπλο και ας είναι και το πιο προβληματικό από όλα, εγώ θα το αγοράσω και ας χρειάζεται να πάει μόλις βγει από το κουτί στον οπλουργο για να λειτουργήσει σωστά. Να είμαστε αγαπημένοι, αυτό θα μας σώσει σίγουρα και αυτό θα μας πάει παρακάτω. Οι έμπειροι κυνηγοί ΓΝΩΡΊΖΟΥΝ ότι το θήραμα δεν το χτυπάει το υπέρτατο φυσίγγι ή το υπέρτατο τουφέκι. Το θήραμα το χτυπάει πρώτα η γνώση ( να ξέρεις τις συνήθειες του και που θα το βρεις) μετά η ψυχραιμία και μετά η σκοπευτική ικανότητα. Αυτά και συγνώμη για την παρέμβαση.

Περιοχή
Χιος
Όνομα
Στελιος
Για τριτη φορα σου ξαναλεω
Μπορεις να διαφημιζεις/ δοκιμαζεις οποιο οπλο θελεις.
Ομως το τι ειναι ο Ελληνας, αν εχει μαυρα η ασπρα μεσανυχτα, η αν ειναι 100 χρονια πισω η μπροστα σε σχεση με τους τουρκους οσον αφορα τα οπλα η οτιδηποτε αλλο δεν εισαι εσυ αυτος που θα το κρινει.
Αυτα που εγραψες σιγουρα δεν αρεσαν σε πολλους ομως απλα δεν ασχοληθηκαν.
Το οτι με αποκαλεσες ψευτοπατριωτη το αφηνω ασχολιαστο

Όνομα
Stelios
Για τριτη φορα σου ξαναλεω
Μπορεις να διαφημιζεις/ δοκιμαζεις οποιο οπλο θελεις.
Ομως το τι ειναι ο Ελληνας, αν εχει μαυρα η ασπρα μεσανυχτα, η αν ειναι 100 χρονια πισω η μπροστα σε σχεση με τους τουρκους οσον αφορα τα οπλα η οτιδηποτε αλλο δεν εισαι εσυ αυτος που θα το κρινει.
Αυτα που εγραψες σιγουρα δεν αρεσαν σε πολλους ομως απλα δεν ασχοληθηκαν.
Το οτι με αποκαλεσες ψευτοπατριωτη το αφηνω ασχολιαστο
Μαζί σου δε θα βγάλω άκρη.
Για την κρίση μου δεν θα πάρω έγκριση από εσένα.

Μπορείς να με ξεφορτωθεις;

Αρχικα στο ζητησα ευγενικοτατα κι εσύ το εξέλαβες ως απειλή.
Το ίδιο κάνεις και με τα υπόλοιπα που γράφω.

Όποιος ενοχλήθηκε να μου το πει εκτός αν είσαι εσύ ο αντιπρόσωπος τους.

Τι περίμενες να σε έχω πάνω στο σβέρκο μου και να μην απαντω;

Δεν διαφημίσω τίποτα.

Λέω μόνο την αλήθεια.

Ή αλήθεια για κάτι καλό θα μοιάζει διαφήμιση και για κάτι κακό δυσφήμιση.

Συγνωμη που το όπλο έχει βγει μέχρι τώρα καλό.

Αν στην πορεία κάτι πάει άσχημα θα δεις ότι δεν κάνω διαφήμιση.

Όνομα
Δημήτρης
Το αν σε κάποιους αρέσουν ,γουστάρουν τα όπλα τους, καλά κάνουν... Δεν με νοιάζει.Οι συγκρίσεις όμως μεταξυ μας έστω στον συγκεγκριμενο τομέα , 100χρονια πισω κτλ, κτλ ακουγονται κάπως... Γιατί μην ξεχνάμε κ ευκολα τι έχουν κάνει στον λαό μας, κ πιο προσφατα στην Κυπρο.

Όνομα
Stelios
Γιατί είμαι τουρκορατσιστης κ οχι ψευτοπροοδευτικος.
Εσύ να μας πεις που γνωρίζεις τον εαυτό σου καλύτερα.
Αυτοπροσδιοριζεσαι....με αυτό που λες παραπάνω διότι δεν θυμάμαι κάποιον να σε ρώτησε τι εισαι.