Διάφορα μηνύματα

Ο φιλος στην προσπαθεια του να διαφημισει τα ΑΤΑ μας λεει οτι ειμαστε μυστηριοι, οτι ειμαστε 100 χρονια πισω κ οτι εχουμε μαυρα μεσανυχτα.
Κ χαλαει κ αυτο το θεμα διαφημιζοντας κατι που εγω τουλαχιστον δεν θελω να δω ουτε ζωγραφιστο αλλα το βασικοτερο ειναι οτι προσβάλλει με τα λογια του.
Να εχουμε ως προτυπο τους τουρκους;;;;
Ελεος!!!! Δεν πιστευω αυτα που διαβαζω!!!!!
Δε ξερω τι λεει το παληκαρι αλλα τα ata μια χαρα ειναι. Ειδικα για τα λεφτα τους. Στα σκοπευτηρια τα εχουν 2-3 παιδια και λειρουργουν αψογα. Δεν υστερουν σε καποιο σημειο. Το ιδιο και τα impala. Μακαρι να τα παραγαμε εμεις και οχι οι Τουρκοι. Και στην τελικη το κακο της πατριδας μας μονο οι τουρκαλαδες το θελουν;;;;
 
Δε ξερω τι λεει το παληκαρι αλλα τα ata μια χαρα ειναι. Ειδικα για τα λεφτα τους. Στα σκοπευτηρια τα εχουν 2-3 παιδια και λειρουργουν αψογα. Δεν υστερουν σε καποιο σημειο. Το ιδιο και τα impala. Μακαρι να τα παραγαμε εμεις και οχι οι Τουρκοι. Και στην τελικη το κακο της πατριδας μας μονο οι τουρκαλαδες το θελουν;;;;
Φίλε εγώ είπα αυτό που λες ότι έπρεπε να τους έχουμε ως πρότυπο ως αναφορά τα κυνηγετικά όπλα.
Και ο άλλος πέρνει τα λόγια μου και το μεταφράζει στο να τους έχουμε ως πρότυπο γενικά.

Μετά λέει ότι διαφημίζω το ατα λες και είμαι εγώ ο αντιπρόσωπος ενώ εγώ περιγράφω την αλήθεια όπως κάνει κάθε συνάδελφος για το όπλο του.

Είναι δυνατόν να μου επιτίθεται κάποιος με αυτόν τον τρόπο προσωπικά μόνο και μόνο επειδή έχω ένα όπλο από τουρκια;

Και να μου λέει ότι χαλάω το θεμα;

Που το χαλασα;;;

Οι διαχειριστές που ειναι;

Μπορεί ο καθένας να λέει ότι θελει;
 
Θα σου το πω ευγενικά και άμα θέλεις άκουσέ με.

Κάτσε καλά σε παρακαλώ.

Θα σου το πω ευγενικά και άμα θέλεις άκουσέ με.

Κάτσε καλά σε παρακαλώ.
Αυτα που εγραψες για μενα ηταν προσβλητικα κ δεν υπηρχε περιπτωση να περασουν ετσι.
Δεν εχω δωσει ποτε δικαιωμα εδω μεσα ουτε εχω βρισει η απειλησει ποτε κανεναν.
Εσυ με περίσσιο θράσος νε απειλεις ανοιχτα λεγοντας μου να κατσω καλα.
Ξαναλεω λοιπον οτι μπορεις να διαφημιζεις οτι θελεις αλλα δεν μπορεις να προσβάλεις.
 
Αυτα που εγραψες για μενα ηταν προσβλητικα κ δεν υπηρχε περιπτωση να περασουν ετσι.
Δεν εχω δωσει ποτε δικαιωμα εδω μεσα ουτε εχω βρισει η απειλησει ποτε κανεναν.
Εσυ με περίσσιο θράσος νε απειλεις ανοιχτα λεγοντας μου να κατσω καλα.
Ξαναλεω λοιπον οτι μπορεις να διαφημιζεις οτι θελεις αλλα δεν μπορεις να προσβάλεις.
Ούτε εσένα προσβάλω ούτε και κανέναν άλλον.
Δεν φταίω εγώ που αλλά διαβάζεις και αλλά καταλαβαίνεις.
Φταίει ο ψευτοπατριοτισμος που σε διακατέχει....το μίσος και ο ρατσισμός.

Και για να καταλάβεις πως έχω απόλυτο δίκιο σε όσα σου λέω σκέψου ότι μόνο εσύ προσβαλθηκες.
Ενώ αν ήταν έτσι όπως τα λες θα είχαν προσβληθεί όλοι.

Το κάτσε καλά δεν ήταν απειλή ήταν προειδοποίηση για να μην ανοίξω το στόμα μου και σου πω όσα σου είπα τώρα.

Δεν το έκανες και έτσι τα άκουσες.
Αλλά και πάλι δεν θα καταλάβεις διότι έχεις επιλέξει να μην καταλαβαίνεις όταν ακούς τούρκο.

Φοράς παρωπίδες.

Αλλά αν ήταν καμία όμορφη Τουρκάλα θα άλλαζαμε ιδεολογια(Αυτό το τελευταίο πάει γενικώς οχι για εσενα).
 
Αδέρφια δεν χρειάζεται καμία αντιπαράθεση, ο καθένας είναι ελεύθερος να λέει ότι θέλει και ότι πιστεύει. Προσωπικά δεν θα αγόραζα τουρκικό όπλο ακόμα και αν ήταν επιπέδου Σέζαρ γκουερινι ή Μέρκελ ή Μπερέτα σε τιμή μπαικαλ. Δεν μπορεί να με πείσει κάνεις να δώσω ούτε ένα ευρώ σε Τούρκο. Γιατί; Γιατί δεν γουστάρω. Δεν γίνεται κανείς λιγότερο Έλληνας επειδή αγόρασε ένα τουρκικό όπλο ή τουρκικές κάλτσες ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο και δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανέναν όλες οι απόψεις σεβαστές. Λυπάμαι για τη χώρα μου που είχε μια ΠΥΡΚΑΛ και την έκλεισε, αλλά την ΠΥΡΚΑΛ δεν την έκλεισε ο Στέλιος. Την έκλεισαν οι πολιτικοί που ψηφίζουμε και βάζω και τον εαυτό μου μέσα. Εύχομαι και ελπίζω να δω στην αγορά ένα Ελληνικό όπλο και ας είναι και το πιο προβληματικό από όλα, εγώ θα το αγοράσω και ας χρειάζεται να πάει μόλις βγει από το κουτί στον οπλουργο για να λειτουργήσει σωστά. Να είμαστε αγαπημένοι, αυτό θα μας σώσει σίγουρα και αυτό θα μας πάει παρακάτω. Οι έμπειροι κυνηγοί ΓΝΩΡΊΖΟΥΝ ότι το θήραμα δεν το χτυπάει το υπέρτατο φυσίγγι ή το υπέρτατο τουφέκι. Το θήραμα το χτυπάει πρώτα η γνώση ( να ξέρεις τις συνήθειες του και που θα το βρεις) μετά η ψυχραιμία και μετά η σκοπευτική ικανότητα. Αυτά και συγνώμη για την παρέμβαση.
 
Για τριτη φορα σου ξαναλεω
Μπορεις να διαφημιζεις/ δοκιμαζεις οποιο οπλο θελεις.
Ομως το τι ειναι ο Ελληνας, αν εχει μαυρα η ασπρα μεσανυχτα, η αν ειναι 100 χρονια πισω η μπροστα σε σχεση με τους τουρκους οσον αφορα τα οπλα η οτιδηποτε αλλο δεν εισαι εσυ αυτος που θα το κρινει.
Αυτα που εγραψες σιγουρα δεν αρεσαν σε πολλους ομως απλα δεν ασχοληθηκαν.
Το οτι με αποκαλεσες ψευτοπατριωτη το αφηνω ασχολιαστο
 
Για τριτη φορα σου ξαναλεω
Μπορεις να διαφημιζεις/ δοκιμαζεις οποιο οπλο θελεις.
Ομως το τι ειναι ο Ελληνας, αν εχει μαυρα η ασπρα μεσανυχτα, η αν ειναι 100 χρονια πισω η μπροστα σε σχεση με τους τουρκους οσον αφορα τα οπλα η οτιδηποτε αλλο δεν εισαι εσυ αυτος που θα το κρινει.
Αυτα που εγραψες σιγουρα δεν αρεσαν σε πολλους ομως απλα δεν ασχοληθηκαν.
Το οτι με αποκαλεσες ψευτοπατριωτη το αφηνω ασχολιαστο
Μαζί σου δε θα βγάλω άκρη.
Για την κρίση μου δεν θα πάρω έγκριση από εσένα.

Μπορείς να με ξεφορτωθεις;

Αρχικα στο ζητησα ευγενικοτατα κι εσύ το εξέλαβες ως απειλή.
Το ίδιο κάνεις και με τα υπόλοιπα που γράφω.

Όποιος ενοχλήθηκε να μου το πει εκτός αν είσαι εσύ ο αντιπρόσωπος τους.

Τι περίμενες να σε έχω πάνω στο σβέρκο μου και να μην απαντω;

Δεν διαφημίσω τίποτα.

Λέω μόνο την αλήθεια.

Ή αλήθεια για κάτι καλό θα μοιάζει διαφήμιση και για κάτι κακό δυσφήμιση.

Συγνωμη που το όπλο έχει βγει μέχρι τώρα καλό.

Αν στην πορεία κάτι πάει άσχημα θα δεις ότι δεν κάνω διαφήμιση.
 
Το αν σε κάποιους αρέσουν ,γουστάρουν τα όπλα τους, καλά κάνουν... Δεν με νοιάζει.Οι συγκρίσεις όμως μεταξυ μας έστω στον συγκεγκριμενο τομέα , 100χρονια πισω κτλ, κτλ ακουγονται κάπως... Γιατί μην ξεχνάμε κ ευκολα τι έχουν κάνει στον λαό μας, κ πιο προσφατα στην Κυπρο.
 
Το αν σε κάποιους αρέσουν ,γουστάρουν τα όπλα τους, καλά κάνουν... Δεν με νοιάζει.Οι συγκρίσεις όμως μεταξυ μας έστω στον συγκεγκριμενο τομέα , 100χρονια πισω κτλ, κτλ ακουγονται κάπως... Γιατί μην ξεχνάμε κ ευκολα τι έχουν κάνει στον λαό μας, κ πιο προσφατα στην Κυπρο.
Μίλησα ως αναφορά τα όπλα και το τόνισα και σε σχόλιο επανειλημμένα.

Παιδιά εγώ δεν έχω κάτι με την άποψη σας.

Εσείς μου επιτιθεστε.

Αν δεν θέλεις να αγοράσεις οτιδήποτε τουρκικό εγώ μαζί σου.

Όταν όμως άφηνε κάποιος αιχμές για εμένα θα απαντήσω.

Και πείτε μου ποτέ άλλοτε εγώ μίλησα άσχημα σε συνάδελφο;

Πότε ήρθα σε κόντρα με κάποιον;

Πότε πάρα μόνο όταν δεν σέβεται την άποψη μου και την αλήθεια μου και αφήνει υπονοούμενα που δεν ισχύουν.

Αδεφια έκανα κάτι παρανομο;
 
Υπάρχει μια ρύθμιση που λέει αγνοήστε το τάδε μέλος.
Όποιον δεν τον αφορούν οι ιστορίες μου και τα λεγόμενα μου μπορεί να το πατήσει και καθάρισε.

Δεν θα βλέπει τι δημοσιεύω.

Αυτό ακριβώς έκανα κι εγώ με εκείνους που έρχονται σε άνευ λόγου αντιπαράθεση με εμένα.

Ευχαριστώ.
 
Κάποια στιγμή το θέμα θα καθαρίσει από τα άσχετα. Στέλιο μην εγκαλείς τη διαχείριση για να πάρει μέρος σε μια ασυμφωνία, μεγάλα παιδιά είστε μπορείτε να το λύσετε. Επειδή γράφεις αρκετό καιρό στο λέω πολύ φιλικά ότι σε διακατέχει ολίγον τι η άποψη πως τα βάζουν όλοι μαζί σου, δεν ισχύει αυτό εσύ το αναφέρεις συνέχεια. Η μόνη άποψη που έχει εκφέρει η διαχείριση και η οποία είναι απόρροια των κανόνων του φόρουμ που έχουμε όλοι συμφωνήσει με την εγγραφή μας είναι ότι όσον αφορά τα τούρκικα όπλα, υλικά, βίντεο τα βλέπουμε όπως όλα τα υπόλοιπα και όχι ως ελληνοτουρκική αψιμαχία. Ο καθένας όμως έχει το δικαίωμα να λέει ότι δε γουστάρω να τούρκικα όπλα γτ είναι τουρκικα ή το αντίθετο.

Σας παρακαλώ επίσης να αποφεύγεται τους χαρακτηρισμούς ασχέτως αν είστε σε άμυνα ή όχι.

Τέλος, τα μέλη που δεν σχολιάζουν δεν δείχνουν με αυτόν τον τρόπο ότι έχουν ή δεν έχουν πρόβλημα αλλά ότι δεν θέλω να ασχοληθούν με το θέμα. Κοινώς κουράζει όλο αυτό συνέχεια τα περισσότερα μέλη.

Ευχαριστώ πολύ, αν κάποιος έχει θέμα ας μου στείλει πμ να το συζητήσουμε. Συνεχίζουμε με τα αγριοπερίστερα.
 
Κάποια στιγμή το θέμα θα καθαρίσει από τα άσχετα. Στέλιο μην εγκαλείς τη διαχείριση για να πάρει μέρος σε μια ασυμφωνία, μεγάλα παιδιά είστε μπορείτε να το λύσετε. Επειδή γράφεις αρκετό καιρό στο λέω πολύ φιλικά ότι σε διακατέχει ολίγον τι η άποψη πως τα βάζουν όλοι μαζί σου, δεν ισχύει αυτό εσύ το αναφέρεις συνέχεια. Η μόνη άποψη που έχει εκφέρει η διαχείριση και η οποία είναι απόρροια των κανόνων του φόρουμ που έχουμε όλοι συμφωνήσει με την εγγραφή μας είναι ότι όσον αφορά τα τούρκικα όπλα, υλικά, βίντεο τα βλέπουμε όπως όλα τα υπόλοιπα και όχι ως ελληνοτουρκική αψιμαχία. Ο καθένας όμως έχει το δικαίωμα να λέει ότι δε γουστάρω να τούρκικα όπλα γτ είναι τουρκικα ή το αντίθετο.

Σας παρακαλώ επίσης να αποφεύγεται τους χαρακτηρισμούς ασχέτως αν είστε σε άμυνα ή όχι.

Τέλος, τα μέλη που δεν σχολιάζουν δεν δείχνουν με αυτόν τον τρόπο ότι έχουν ή δεν έχουν πρόβλημα αλλά ότι δεν θέλω να ασχοληθούν με το θέμα. Κοινώς κουράζει όλο αυτό συνέχεια τα περισσότερα μέλη.

Ευχαριστώ πολύ, αν κάποιος έχει θέμα ας μου στείλει πμ να το συζητήσουμε. Συνεχίζουμε με τα αγριοπερίστερα.
Η δεν παρακολουθείς τα σχόλια ή κάνεις ότι δεν τα βλέπεις.
Όταν κάποιος κάνει παράθεση και αφήνει σχόλιο με υπονοούμενα σε σχόλιο αλλού μέλους που αφήνει επίσης υπονοούμενο τότε νομίζω ή όντως κάποιος με κατηγορει;

Καθόλου δεν με νοιάζει η άποψη οποιοδήποτε δεν γουστάρει να αγοράσει κάτι τουρκικό.

Για ποιο λόγο όμως να το πει πάνω σε σχόλιο δικό μου;

Απαντώ δημόσια διότι σχολίασες δημόσια.

Εθελοτυφλείς.
Διότι εκφράζομαι και εγώ για ένα τουρκικό όπλο Το οποίο κατέχω όπως όλοι οι άλλοι για τα όπλα τους.

Και όταν κάποιοι λένε ότι να ναι και εγώ αμύνομαι μου στέλνεις και προειδοποίηση ενώ η προειδοποίηση θα έπρεπε να πάει αλλού.

Πότε τσακώθηκα ή ασχολήθηκα εγώ με οποιονδήποτε έχει άλλες αποψεις;

Είναι σαν να τιμωρεις κάποιον επειδή δέχεται μπόουλινγκ.

Για διαβασε καλύτερα μήπως μπερδεύτηκες.
 
Οι προειδοποιήσεις στάλθηκαν σε όλους αλλά αυτό είναι θέμα της διαχείρισης. Να εθελοτυφλώ γτ; έχω κάτι μαζί σου; ίσα ίσα που έχουμε ανταλλάξει απόψεις και συζητήσεις αρκετές φορές εδώ μέσα. ακόμα κι αν κάποιος σχολιάζει σε δικό σου μνμ δεν πάει να πει αυτομάτως ότι σου επιτίθεται, όλοι από κάπου παίρνουμε αφορμή να γράψουμε κάτι. Αν σου έγραφε κάποιος είσαι ανθέλληνας επειδή πήρες τούρκικο όπλο τότε θα είχε βάση αυτό που λες. Επίσης σαν Μάνος πριν λίγο καιρό είχα στην κατοχή μου ένα retay και ήμουν έτοιμος να το αγοράσω, αυτό για να καταλάβεις την προσωπική μου άποψη όσον αφορά ένα τούρκικο όπλο, το αντιμετωπίζω σαν όλα τα άλλα.
 
Παιδιά δεν έχω καταλάβει το λόγο για τον οποίο τσακωνεστε κάντε ότι και γω,όταν δεν μου αρέσουν οι φακές τις βαφτίσω πα'ι'δακια και τις τρώω ποιο άνετα αν τώρα εξακολουθούν να έχουν γεύση φακής πρόβλημα τους .περί ορεξεως κολοκυθόπιτα λοιπόν.
 
Back
Top