Διάφορα μηνύματα

Vasilis

Administrator
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Το παιρνω προσωπικα γιατί αναφερθηκες μόνο σε εμένα (καπο),και κατέβασες μόνο την δικιά μου φωτο.Το θεωρώ άδικο να βλέπω εδώ μέσα διαλυμένα πουλια αλλα λίγα και να μην τρέχει τίποτα, κ να ασχολειστε με τα πεντακαθαρα αλλά πολλα....
Εντάξει καταλαβαίνω πως αν το πήρες έτσι είναι λογικό να παρεξηγήθηκες. Αλλά διάβασε αυτό που σου γράφω σε παρακαλώ. Δεν διέγραψα μόνο την δική σου φωτογραφία και δεν αναφέρθηκα σε σένα λέγοντας την λέξη καπό.

Ότι μπορεί να έχουμε αφήσει φωτογραφίες που θα έπρεπε να διαγραφούν ναι μπορεί να έχει γίνει αλλά όχι σκόπιμα! Υπάρχει μια δυνατότητα που έχουν όλα τα μέλη και λέγεται αναφορά ή "report" και μέσω αυτής βοηθάτε την διαχείριση να κάνει αυτό που πρέπει.

Και κάτι ακόμα που έχω πει στο παρελθόν και το λέω προς όλους. Η διαχείριση δεν επεμβαίνει για να τιμωρήσει αλλά για να τηρήσει τους όρους χρήσης που έχουν θεσπιστεί για το φόρουμ. Οπότε μην το παίρνετε ότι σας βάζουμε στόχο όταν διαγράφουμε μια φωτογραφία ή κάτι παραπλήσιο. Επίσης, μην έχετε την απαίτηση να στέλνουμε προσωπικά μηνύματα για την οποιαδήποτε κίνηση.

Το κλείνω εδώ από μέρους μου. Καλή συνέχεια.

Όνομα
Δημήτρης
Εντάξει καταλαβαίνω πως αν το πήρες έτσι είναι λογικό να παρεξηγήθηκες. Αλλά διάβασε αυτό που σου γράφω σε παρακαλώ. Δεν διέγραψα μόνο την δική σου φωτογραφία και δεν αναφέρθηκα σε σένα λέγοντας την λέξη καπό.

Ότι μπορεί να έχουμε αφήσει φωτογραφίες που θα έπρεπε να διαγραφούν ναι μπορεί να έχει γίνει αλλά όχι σκόπιμα! Υπάρχει μια δυνατότητα που έχουν όλα τα μέλη και λέγεται αναφορά ή "report" και μέσω αυτής βοηθάτε την διαχείριση να κάνει αυτό που πρέπει.

Και κάτι ακόμα που έχω πει στο παρελθόν και το λέω προς όλους. Η διαχείριση δεν επεμβαίνει για να τιμωρήσει αλλά για να τηρήσει τους όρους χρήσης που έχουν θεσπιστεί για το φόρουμ. Οπότε μην το παίρνετε ότι σας βάζουμε στόχο όταν διαγράφουμε μια φωτογραφία ή κάτι παραπλήσιο. Επίσης, μην έχετε την απαίτηση να στέλνουμε προσωπικά μηνύματα για την οποιαδήποτε κίνηση.

Το κλείνω εδώ από μέρους μου. Καλή συνέχεια.
Το κλείνω κ εγώ απλά θέλω να μου πεις για ποιον λόγο κατέβηκε η φωτο τελικά ? Γιατί ο λόγος που ανέφερες δεν επεισε..

Vasilis

Administrator
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Το κλείνω κ εγώ απλά θέλω να μου πεις για ποιον λόγο κατέβηκε η φωτο τελικά ? Γιατί ο λόγος που ανέφερες δεν επεισε..
Έκανε κάποιος παραπονα μήπως? Επειδή δεν μπόρεσε να παει κυνήγι κ θεωρεί ότι κάνουμε ζημιά στα μελλοντικά του κυνηγετικά όνειρα?
Όχι καμία σχέση. Μπήκα στο θέμα, είδα τις φωτογραφίες και έσβησα 2 από αυτές. Ο λόγος αυτός που σου έγραψε ότι μια φωτογραφία με θηράματα πάνω στο καπό χωρίς τίποτα άλλο πχ όπλα, κυνηγούς σκυλιά δεν είναι αποδεκτή στο φόρουμ.

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Έκανε κάποιος παραπονα μήπως? Επειδή δεν μπόρεσε να παει κυνήγι κ θεωρεί ότι κάνουμε ζημιά στα μελλοντικά του κυνηγετικά όνειρα?
Εγώ θαυμάζω τις καρπώσεις όλων...δόξα το θεό, έχουμε απ'όλα εδώ κάτω..χρόνος για κυνήγι δν υπάρχει...
Οκ..τώρα,όσο αφορά τις φωτό χύμα στα καπό δν είναι κάτι το ουσιώδες,αλλά κακόγουστο...ένα υδρόβιο π.χ. θα μπορούσε να φωτογραφηθεί στα νερά του κυνηγότοπου,παρέα με τα όπλα της παρέας σας κτλ......απλά έτσι χύμα,φένεται αντιαισθητικό...και κανείς δν μας έκανε παράπονο,απλά τώρα που είναι νωρίς, μεταφέρουμε τους όρους χρήσης του forum που μας φιλοξενή....
Φιλικά πάντα.

Περιοχή
Καλύβια Θορικού
Όνομα
Αλέξης
Με όλο τον σεβασμό...επέτρεψε μου να σου γράψω ότι τέτοια "σκεπτικά" σε αδικούν

Δεν ξέρω πόσο πιο ανώδυνα να το γράψω αλλά οι συγκρίσεις πέρι "καθαρών" πολλών...και "βρώμικων" και λίγων....καθώς και ότι επειδή καποιος δεν πήγε για κυνήγι...έκανε παράπονα για την φωτογραφία σου....δεν νομίζω ότι αρμόζουν με το ύφος του φόρουμ.

Και εγώ ανέβασα φωτογραφία...η οποία ίσως και να μην είναι και η καλύτερη με το πουκάμισο ανοιχτό...

Έχω καταλάβει πως το λέει ο συνάδελφος απλά εγώ στο εσωτερικό του κουτιού έχω φελιζολ στα τοιχώματα και μοκέτα κάτω ώστε το σκυλί ούτε να ζεστενεται ούτε να κρυώνει, και ναι διάλογο να κάνουμε εννοείται να γινόμαστε καλύτεροι !!

Σε ότι αφορά το σχόλιο που έκανα για το κουτί....δέχομαι ότι είναι ένα κουτί το όποιο το έχεις προσέξει για να φροντίσει τον σκύλο σου. Δώσε και μια επιπλέον προσοχή στο "κακό" ματί....και φρόντισε το από σκουριές και φθορές του καιρού. Βάψτο άσπρο....να μην κόβει το χρώμα ο ήλιος!

Βάλε και δυο ανακλαστήρες όπως προβλέπει ο νόμος...καθώς και πινακίδα κυκλοφορίας αν το κουτί κρύβει την ήδη υπάρχουσα. Φώτα ο νόμος προβλέπει...μόνο άμα κρύβει τα φώτα του οχήματος.

Με δυο απλές κινήσεις...και λίγο μεράκι....θα είσαι πρώτος!

Καλή συνέχεια σε όλους

Όνομα
Δημήτρης

Δεν ξέρω πόσο πιο ανώδυνα να το γράψω αλλά οι συγκρίσεις πέρι "καθαρών" πολλών...και "βρώμικων" και λίγων....καθώς και ότι επειδή καποιος δεν πήγε για κυνήγι...έκανε παράπονα για την φωτογραφία σου....δεν νομίζω ότι αρμόζουν με το ύφος του φόρουμ.

Και εγώ ανέβασα φωτογραφία...η οποία ίσως και να μην είναι και η καλύτερη με το πουκάμισο ανοιχτό...

Σε ότι αφορά το σχόλιο που έκανα για το κουτί....δέχομαι ότι είναι ένα κουτί το όποιο το έχεις προσέξει για να φροντίσει τον σκύλο σου. Δώσε και μια επιπλέον προσοχή στο "κακό" ματί....και φρόντισε το από σκουριές και φθορές του καιρού. Βάψτο άσπρο....να μην κόβει το χρώμα ο ήλιος!

Βάλε και δυο ανακλαστήρες όπως προβλέπει ο νόμος...καθώς και πινακίδα κυκλοφορίας αν το κουτί κρύβει την ήδη υπάρχουσα. Φώτα ο νόμος προβλέπει...μόνο άμα κρύβει τα φώτα του οχήματος.

Καλή συνέχεια σε όλους
Δεν εκανα εγω καμια συγκριση αλλά τα υπάρχοντα δεδομένα που αν ανατρεξεις λιγο πισω είναι ακόμα στην θέση τους
.. Φασσες στο χώμα μόνες κ οχι μονο... Ακέφαλα ορτυκια... Κτλ κτλ.. Μόνα χωρίς όπλο στο χώμα... Όσο για τα
σκεπτικα μου νασαι σίγουρος πως δεν μίλησα τυχαία
..

Όνομα
Δημήτρης
Εγώ θαυμάζω τις καρπώσεις όλων...δόξα το θεό, έχουμε απ'όλα εδώ κάτω..χρόνος για κυνήγι δν υπάρχει...
Οκ..τώρα,όσο αφορά τις φωτό χύμα στα καπό δν είναι κάτι το ουσιώδες,αλλά κακόγουστο...ένα υδρόβιο π.χ. θα μπορούσε να φωτογραφηθεί στα νερά του κυνηγότοπου,παρέα με τα όπλα της παρέας σας κτλ......απλά έτσι χύμα,φένεται αντιαισθητικό...και κανείς δν μας έκανε παράπονο,απλά τώρα που είναι νωρίς, μεταφέρουμε τους όρους χρήσης του forum που μας φιλοξενή....
Φιλικά πάντα.
Και ένα κουφομπεκατσινο ανάμεσα σε μπεκατσινια θεωρώ πως είναι κάπως κακόγουστο... Δεν έγινε ποτε θέμα όμως... Φιλικά.

Περιοχή
καρδιτσα-λιμνη πλαστηρα.....
Όνομα
Λάμπρος

Καλή συνέχεια σε όλους
Στην Ελλάδα ζούμε. Και όλα να τα περιμένεις. Υπάρχουν κυνηγοί που είναι πολύ άτιμοι. Εγώ το έχω ζήσει Αλέξη. Όπως και εσύ και άλλοι εδώ μέσα.

Vasilis

Administrator
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Και ένα κουφομπεκατσινο ανάμεσα σε μπεκατσινια θεωρώ πως είναι κάπως κακόγουστο... Δεν έγινε ποτε θέμα όμως... Φιλικά.
Μπορείς να μου πεις πού είναι αυτή η φωτογραφία σε παρακαλώ; Θέμα δεν γίνεται ποτέ για μια φωτογραφία, μόνο αν παρεξηγηθεί αυτός που του την σβήσαμε.

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Τώρα μιλάς για μια ήδη σβησμένη φωτό φίλε μου.... ;)

Όνομα
Δημήτρης
Μπορείς να μου πεις πού είναι αυτή η φωτογραφία σε παρακαλώ; Θέμα δεν γίνεται ποτέ για μια φωτογραφία, μόνο αν παρεξηγηθεί αυτός που του την σβήσαμε.
Την έσβησες τι με ρωτάς.... Γι'αυτό πηγαμε άλλου άλλωστε...

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Κ δν την έσβησα τώρα....σβήστηκε από τότε....δν είμαι μικρό παιδάκι να κρύβομαι.
Τέλος πάντων....

Όνομα
Δημήτρης
Ξέρεις πιο καλά από όλους αν κάνω λάθος...
Κ δν την έσβησα τώρα....σβήστηκε από τότε....δν είμαι μικρό παιδάκι να κρύβομαι.
Τέλος πάντων....
Ξέρεις καλά αν σβήστηκε την ίδια στιγμή, εσυ δεν καταλαβες που το βαρεσες γι'αυτό το ανέβασες.... Δεν πειραζει ..

Vasilis

Administrator
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Δεν έσβησα καμία τέτοια φωτογραφία. Κάτι έχεις μπερδέψει μου φαίνεται και φτιάχνεις σενάρια στο μυαλό σου. Μην βλέπεις εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν.

Μετά από όλα αυτά τα χρόνια και όλα αυτά που έχουν γίνει δεν έχετε βαρεθεί να βγάζετε φωτογραφίες με θηράματα πάνω στο καπό;
Εγώ έχω βαρεθεί να βλέπω.
Μέχρι εκει φτάνει η καλλιτεχνική σας ευαισθησία;
Μπαίνω να διαβάσω, να ανταλλάξω καμμία άποψη και να δω και καμμιά ωραία φωτό. Όχι αυτές τις αηδίες με τα πουλιά στη σειρά για καταμέτρηση. Έλεος πια.

Όνομα
Παναγιωτης
Συμφωνω με τον Tommy.
Συμπληρωνω...λαθη κανουμε ολοι.
Οι εποχες αλλαζουν και πρεπει να προχωραμε μπροστα.
Και μενα μου αρεσει να δω μια ωραια φωτο, πχ με την μπεκατσουλα με το σκυλακι που δουλεψε να την μπλοκαρει!
Καθολου δεν με νοιαζει αν ο ταδε πηρε 5 η 6 μπεκατσες ....με γεια του και χαρα του.

Όνομα
Γιώργος
Και μια πουλιάστρα με αρκετά πουλιά μπορεί να φαίνεται ωραία, αλλά πραγματικά χρειάζεται ταλέντο για να το πετύχει ο "καλλιτέχνης" .
Εδώ στο forum έχουμε δει αρκετές φορές φωτογραφίες με αρκετά θηράματα που ήταν πανέμορφες, αναδεικνύοντας και την ομορφιά των θηραμάτων και του κυνηγότοπου ...