Διάφορα μηνύματα

Εγώ θαυμάζω τις καρπώσεις όλων...δόξα το θεό, έχουμε απ'όλα εδώ κάτω..χρόνος για κυνήγι δν υπάρχει...
Οκ..τώρα,όσο αφορά τις φωτό χύμα στα καπό δν είναι κάτι το ουσιώδες,αλλά κακόγουστο...ένα υδρόβιο π.χ. θα μπορούσε να φωτογραφηθεί στα νερά του κυνηγότοπου,παρέα με τα όπλα της παρέας σας κτλ......απλά έτσι χύμα,φένεται αντιαισθητικό...και κανείς δν μας έκανε παράπονο,απλά τώρα που είναι νωρίς, μεταφέρουμε τους όρους χρήσης του forum που μας φιλοξενή....
Φιλικά πάντα.
Και ένα κουφομπεκατσινο ανάμεσα σε μπεκατσινια θεωρώ πως είναι κάπως κακόγουστο... Δεν έγινε ποτε θέμα όμως... Φιλικά.
 
Και ένα κουφομπεκατσινο ανάμεσα σε μπεκατσινια θεωρώ πως είναι κάπως κακόγουστο... Δεν έγινε ποτε θέμα όμως... Φιλικά.
Μπορείς να μου πεις πού είναι αυτή η φωτογραφία σε παρακαλώ; Θέμα δεν γίνεται ποτέ για μια φωτογραφία, μόνο αν παρεξηγηθεί αυτός που του την σβήσαμε.
 
Μπορείς να μου πεις πού είναι αυτή η φωτογραφία σε παρακαλώ; Θέμα δεν γίνεται ποτέ για μια φωτογραφία, μόνο αν παρεξηγηθεί αυτός που του την σβήσαμε.
Την έσβησες τι με ρωτάς.... Γι'αυτό πηγαμε άλλου άλλωστε...
 
Ξέρεις πιο καλά από όλους αν κάνω λάθος...
Κ δν την έσβησα τώρα....σβήστηκε από τότε....δν είμαι μικρό παιδάκι να κρύβομαι.
Τέλος πάντων....
Ξέρεις καλά αν σβήστηκε την ίδια στιγμή, εσυ δεν καταλαβες που το βαρεσες γι'αυτό το ανέβασες.... Δεν πειραζει ..
 
Την έσβησες τι με ρωτάς.... Γι'αυτό πηγαμε άλλου άλλωστε...
Δεν έσβησα καμία τέτοια φωτογραφία. Κάτι έχεις μπερδέψει μου φαίνεται και φτιάχνεις σενάρια στο μυαλό σου. Μην βλέπεις εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν.
 
Μετά από όλα αυτά τα χρόνια και όλα αυτά που έχουν γίνει δεν έχετε βαρεθεί να βγάζετε φωτογραφίες με θηράματα πάνω στο καπό;
Εγώ έχω βαρεθεί να βλέπω.
Μέχρι εκει φτάνει η καλλιτεχνική σας ευαισθησία;
Μπαίνω να διαβάσω, να ανταλλάξω καμμία άποψη και να δω και καμμιά ωραία φωτό. Όχι αυτές τις αηδίες με τα πουλιά στη σειρά για καταμέτρηση. Έλεος πια.
 
Συμφωνω με τον Tommy.
Συμπληρωνω...λαθη κανουμε ολοι.
Οι εποχες αλλαζουν και πρεπει να προχωραμε μπροστα.
Και μενα μου αρεσει να δω μια ωραια φωτο, πχ με την μπεκατσουλα με το σκυλακι που δουλεψε να την μπλοκαρει!
Καθολου δεν με νοιαζει αν ο ταδε πηρε 5 η 6 μπεκατσες ....με γεια του και χαρα του.
 
Και μια πουλιάστρα με αρκετά πουλιά μπορεί να φαίνεται ωραία, αλλά πραγματικά χρειάζεται ταλέντο για να το πετύχει ο "καλλιτέχνης" .
Εδώ στο forum έχουμε δει αρκετές φορές φωτογραφίες με αρκετά θηράματα που ήταν πανέμορφες, αναδεικνύοντας και την ομορφιά των θηραμάτων και του κυνηγότοπου ...
 
Συγνωμη ρε παιδια αλλα θα φοβηθουμε να φωτογραφισουμε τα νομιμα θηρευμενα θηραματα κ να ποσταρουμε στο φορουμ για ποιο λογο;
Για να μην μας κανουν ντα οι οικολογοι;
Ειμαστε νομιμοι ναι η οχι;
Συγνωμη αλλα το να μην φωτογραφιζουμε κ ποσταρουμε θηραματα πολλα η λιγα για μενα ειναι ηττοπαθεια.
Ειναι σαν να κανουμε κατι παρανομο και πρεπει να σταματησουμε να σκεφτομαστε ετσι.
Ειμαστε νομιμοι κυνηγοι κ πρεπει να αποδεχθουν οι οικολογοι οτι σκοτωνουμε θηραματα λιγα η πολλα, παντα στα νομινα ορια , ειτε το θελουν ειτε οχι.
 
6/3/21 :cool:
... αλλά τις περιμένω σύντομα πάλι στην αυλή!
Αν εβαζες την μπελουτσι με ζαρτιερες στα νιατα της αντι την τσιχλα να ξερεις θα χεις κανει να λερωθουν λιγοτερες οθονες σε σχεση με την τσιχλα που ανεβασες .sarcastic.
Τρελανες το κοσμο .big smile. .sarcastic.
 
Back
Top