SKB Team

Απλώς Χρήστο, να αναφέρω ότι SKB με αχρωμίωτες εσωτερικά τις κάννες δεν νομίζω να έχει βγει ποτέ...! Η SKB επιχρωμίωνε εσωτερικώς τις κάννες σε όλα της τα ντουφέκια από τη δεκαετία του '60 κιόλας...! Και μάλιστα, φημιζόταν για την καλή ποιότητα επιχρωμίωσης...! Οπότε, μάλλον είναι σίγουρο πως και το δικό σου έχει χρωμιωμένες κάννες...!
Νικόλα, ίσως να τα έκανε ειδική παραγγελία ο Σωτηρόπουλος, ή να τους έκανε εδώ αποχρωμίωση (και λείανση - διεύρυνση αυλού), για βλητική βελτίωση ... Όπως έκανε και στα Benelli (Kalliston) ... ;)
Αλλά ας περιμένουμε την απάντηση του κατόχου ... Ή και του ίδιου του Σωτηρόπουλου, αν τυχόν δει αυτή τη συζήτηση ... :cool:
 
Last edited:
Tα τωρινά SKB είναι φτηνά, τούρκικα κατασκευάσματα, που σε τίποτα απολύτως δεν θυμίζουν τα παλαιά, γνήσια και άριστα, εξ Ιαπωνίας SKB...!!! Πραγματικά, καμία απολύτως σχέση με τα παλιά, αυθεντικά, γιαπωνέζικα SKB...! Τα τωρινά, τούρκικα SKB βγαίνουν με κατώτερα μέταλλα, λιγότερο αξιόπιστους μηχανισμούς λειτουργίας, πιο αδύναμα συστήματα κλειδώματος, γενικότερα, με χειρότερη ποιότητα κατασκευής....!

Το δικό σου Χρήστο, είναι σαφώς ένα αυθεντικό γιαπωνέζικο!

Το εργοστάσιο της SKB στην Ιαπωνία, δυστυχώς, έκλεισε οριστικά πριν από αρκετά χρόνια! Ωστόσο, έχει μερικά εναπομείναντα κομμάτια "του κουτιού" η Τουρής ΑΕ (κυνηγετικά και σκοπευτικά), και αρκετά γνήσια ανταλλακτικά τους...! Όσοι "πιστοί", λοιπόν, προσέλθετε...! Από κει και πέρα, σίγουρα θα υπάρχουν και μερικά μεταχειρισμένα στην αγορά...

Τα "νέα" SKB, τουρκικής κατασκευής και σαφώς κατωτέρας ποιότητος σε σχέση με τα αυθεντικά γιαπωνέζικα, δεν εισάγονται στην Ελλάδα (για την ώρα).

Απλώς Χρήστο, να αναφέρω ότι SKB με αχρωμίωτες εσωτερικά τις κάννες δεν νομίζω να έχει βγει ποτέ...! Η SKB επιχρωμίωνε εσωτερικώς τις κάννες σε όλα της τα ντουφέκια από τη δεκαετία του '60 κιόλας...! Και μάλιστα, φημιζόταν για την καλή ποιότητα επιχρωμίωσης...! Οπότε, μάλλον είναι σίγουρο πως και το δικό σου έχει χρωμιωμένες κάννες...!
Νικόλα, ίσως να τα έκανε ειδική παραγγελία ο Σωτηρόπουλος, ή να τους έκανε εδώ αποχρωμίωση (και λείανση - διεύρυνση αυλού), για βλητική βελτίωση ... Όπως έκανε και στα Benelli (Kalliston) ... ;)
Αλλά ας περιμένουμε την απάντηση του κατόχου ... Ή και του ίδιου του Σωτηρόπουλου, αν τυχόν δει αυτή τη συζήτηση ... :cool:
Τα skb που ηρθαν τοτε στην Ελλαδα ηταν με προδιαγραφες του κυριου Σωτηροπουλου.Το δικο μου ειναι 1000% αχρωμιοτο.Οπως φανταζομαι κ ολη η παρτιδα.
 
Έχω το ίδιο από το 1995 με αχρωμίοτες κάννες κ ατελείωτη χρήση σε σκοπευτήριο -κυνήγι .
Ένα πραγματικό σκυλί στην δουλειά ....
Mετά άκουσα ότι έκλεισε το εργοστάσιο κ τά κατασκεύαζαν Τουρκία σε εκδόσεις όπου ξεκόλλαγαν ρίγες κλπ .
Άν είναι κατασκευής Made in Japan τότε ναί το προτείνω ανεπιφύλακτα .
Τότε εγώ το πήρα 850 ευρώ .Φοβερή κάννη κ προφίλ που θυμίζει έντονα DT 10
 
Έχω το ίδιο από το 1995 με αχρωμίοτες κάννες κ ατελείωτη χρήση σε σκοπευτήριο -κυνήγι .
Ένα πραγματικό σκυλί στην δουλειά ....
Mετά άκουσα ότι έκλεισε το εργοστάσιο κ τά κατασκεύαζαν Τουρκία σε εκδόσεις όπου ξεκόλλαγαν ρίγες κλπ .
Άν είναι κατασκευής Made in Japan τότε ναί το προτείνω ανεπιφύλακτα .
Τότε εγώ το πήρα 850 ευρώ .Φοβερή κάννη κ προφίλ που θυμίζει έντονα DT 10
Δεν υπάρχουν στην Ελλάδα Τουρκικής κατασκευής.
Τα Τούρκικά όταν τα βλέπεις δεν θυμίζουν SKB!
Εδώ ένα Τούρκικο SKB:
https://www.skbshotguns.com/shotguns/590-field


Και εδώ περισσότερα...
https://www.google.com/search?q=skb...hXPGewKHQyWBw4Q_AUoAXoECAsQAQ&biw=360&bih=600
 
Last edited:
Δεν υπάρχουν στην Ελλάδα Τουρκικής κατασκευής.
Τα Τούρκικά όταν τα βλέπεις δεν θυμίζουν SKB!
Εδώ ένα Τούρκικο SKB:
https://www.skbshotguns.com/shotguns/590-field


Και εδώ περισσότερα...
https://www.google.com/search?q=skb...hXPGewKHQyWBw4Q_AUoAXoECAsQAQ&biw=360&bih=600
τα τούρκικα όντως κάνουν μπάμ ότι είναι χαμηλότατης ποιότητας από τα γιαπωνέζικα,θυμίζουν jumbo :)
 
Ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ με το δικό μου !!! Ακόμη και η βαλίτσα και η κούτα !!! Γιαπωνέζικο 100% !!!
Οι μόνες διαφορές, στο δικό μου δεν έχει τα white spacers στο grip cap και στο πέλμα, και το πέλμα του ήταν σκληρό κυρτό από βακελίτη.
Απορώ πως το πέτυχε ο μαστοράκος, γιατί το συγκεκριμένο πρέπει να είναι από τα πρώτα που έφερε ο ΤΟΥΡΗΣ το 2005 - 2006 (τότε το πήρα κι εγώ). Οι μετέπειτα εισαγωγές μοντέλου 605 είχαν επιχρυσωμένη τη σκανδάλη και τα σκαλίσματα στα πλάγια της βάσης (παπί στη μια πλευρά και φασιανό στην άλλη).
Το βάρος του δικού μου ήταν 3.260 γρ. (προφανώς λόγω του λεπτότερου πέλματος και ίσως μικρής διαφοράς πυκνότητας ξύλων). Και τώρα μετά την αφαίρεση των πλαϊνών ριγών και κόντεμα του κοντακιού, κάπου 3.120 γρ. με τα εσωτερικά τσοκάκια.
Εδώ δείχνει 3.153 γιατί του φοράω εσω-εξω τσοκ Briley ...
IMG-20190319-212900.jpg
 
........
... τα σκαλίσματα στα πλάγια της βάσης (παπί στη μια πλευρά και φασιανό στην άλλη).......

:eek: o_O .hair.

Τόσο μεγάλη είναι η σημασία που δίνω στα σκαλίσματα , πόσο μάλλον όταν είναι και μηχανοποίητα, που δεν θυμόμουν σωστά τα πουλιά που έχει στα πλάγια της βάσης !!!!! Παπί στη μια πλευρά και ΜΠΕΚΑΤΣΑ στην άλλη !!!!!
... Πάλι καλά που έκανα λάθος μόνο στο ένα !!!!!!!!
.hair. .sarcastic. .sarcastic. .bye.
 
Tα SKB 605S για δεξιοεπωμίζωντες που διαθέτει προς πώληση τώρα ο Τουρής, είναι παραλαβής 2009 ή 2010, πολύ λίγο πριν κλείσει το εργοστάσιο, και διαθέτουν αυλούς και για τις δύο κάννες 18.80mm. Επίσης, εσωτερικά οι κάννες τους είναι επιχρωμιωμένες. Τουλάχιστο το δικό μου (αγοράς Πάσχα 2016) ακριβώς έτσι είναι (ελεγμένο και εξακριβωμένο). Ωστόσο, η αντιπροσωπεία Τουρής διαθέτει και μερικά 605S για αριστεροεπωμίζωντες (LH), τα οποία διαθέτουν 18.40mm αυλούς και δεν γνωρίζω εάν είναι χρωμιωμένες οι κάννες τους εσωτερικά (πιθανολογώ πως είναι), καθώς και τι έτους παραλαβής είναι...

Το 605S για δεξιόχειρες σαν αυτό που έχω εγώ με τα προαναφερθέντα τεχνικά χαρακτηριστικά: www.touris.eu/product/2491/605s-f-cal.12-3"-28"-

Και το άλλο, το "αδερφάκι" του, το 605S (LH) για τους αριστερόχειρες: www.touris.eu/product/2183/605s-f-cal.12-3"-26"-lh-
 
Last edited:
Το 605S για δεξιόχειρες σαν αυτό που έχω εγώ με τα προαναφερθέντα τεχνικά χαρακτηριστικά: www.touris.eu/product/2491/605s-f-cal.12-3"-28"-

Και το άλλο, το "αδερφάκι" του, το 605S (LH) για τους αριστερόχειρες: www.touris.eu/product/2183/605s-f-cal.12-3"-26"-lh-
Επιτρέψτε μου μία διόρθωση...
Για να ακριβολογούμε, η ορθή διατύπωση στις ανωτέρω δύο αράδες μου, είναι: δεξιοεπωμίζοντες & αριστεροεπωμίζωντες αντί για: δεξιόχειρες και αριστερόχειρες...!
Ο λόγος γι' αυτό, είναι ότι μπορεί να υπάρχουν και κυνηγοί/σκοπευτές, οι οποίοι ναι μεν να έχουν για "καλό" τους χέρι το δεξί για παράδειγμα, αλλά να επωμίζουν από τον αριστερό τους ώμο, επειδή τυγχάνει να έχουν ως "κυρίαρχο" μάτι το αριστερό, καθ' υπόδειξιν ενός δασκάλου σκοποβολής... Φυσικά, δύναται να ισχύει και το αντίστροφο...
Το ιδανικό δηλαδή, είναι να επωμίζει κανείς από την μεριά που έχει το "κυρίαρχο" μάτι στην όρασή του...! Οι δάσκαλοι σκοποβολής αυτό διδάσκουν και μαθαίνουν στον σκοπευτή...
Τώρα, το να διαπιστώσει κάποιος ποιο είναι το "κυρίαρχο" μάτι στην όρασή του είναι κάτι απλούστατο...: www.youtube.com/watch?v=8CQq9vpkL5Y
 
Last edited:
Την πατήσαμε !!! :( Είχα πει πως δεν ξαναπάω σε οπλουργό, αλλά δυστυχώς δεν το γλυτώνω ... σήμερα έσπασε η μια βελόνα του SKB !!!! Η πάνω. Μόλις είχα ξεκινήσει την πούλα, είχα ρίξει σε 3 πιάτα (μονά) και όταν πήγα να ρίξω στο ντουμπλέ είχα αφλογιστία. Το άνοιξα, κοίταξα το καψούλι δεν είχε καθόλου σημαδάκι, ξαναδοκίμασα αλλά και πάλι τίποτα, ενώ ακουγόταν να πέφτει η σφύρα. Έριξα την κάτω κάννη και πυροβόλησε κανονικά. Το έλυσα κοίταξα τις τρύπες στον καθρέπτη, στην πάνω δεν φαινόταν η βελόνα ... Το άφησα, και κοίταξα να δανειστώ κανένα άλλο όπλο, για να συνεχίσω την πούλα, ευτυχώς βρήκα από ένα φίλο ένα παλιό Miroku που μου κάθισε πολύ καλά και παρά τη στενοχώρια μου, τα πήγα πάρα πολύ καλά !!! Μετά από λίγο έριξα και τη δεύτερη πούλα (αφού είχα πληρώσει 2) και πήγε ακόμη καλύτερα !!!
Όταν γύρισα σπίτι έλυσα το SKB έβγαλα το κοντάκι, και βεβαιώθηκα ότι πράγματι το πρόβλημα ήταν ότι είχε σπάσει η βελόνα. Σκεφτόμουν να πάω αύριο στο μαγαζί που το είχα πάρει, να παραγγείλουμε στον Τουρή ένα ζευγάρι βελόνες, αλλά δυστυχώς βλέπω ότι δεν μπορώ να την αλλάξω μόνος μου γιατί χρειάζεται ειδικό εργαλείο (κλειδί) με τετράγωνη τρύπα ή εγκοπή, περίπου 3 χιλιοστών.
Έτσι αναγκαστικά πρέπει να το πάω σε οπλουργό, δεν τον πολυεμπιστεύομαι είναι η αλήθεια ... αλλά ελπίζω να τα καταφέρει να την αλλάξει, χωρίς παρατράγουδα ... :rolleyes::confused:
IMG_20190703_203654.jpg
1755
1756
 
Την πατήσαμε !!! :( Είχα πει πως δεν ξαναπάω σε οπλουργό, αλλά δυστυχώς δεν το γλυτώνω ... σήμερα έσπασε η μια βελόνα του SKB !!!! Η πάνω. Μόλις είχα ξεκινήσει την πούλα, είχα ρίξει σε 3 πιάτα (μονά) και όταν πήγα να ρίξω στο ντουμπλέ είχα αφλογιστία. Το άνοιξα, κοίταξα το καψούλι δεν είχε καθόλου σημαδάκι, ξαναδοκίμασα αλλά και πάλι τίποτα, ενώ ακουγόταν να πέφτει η σφύρα. Έριξα την κάτω κάννη και πυροβόλησε κανονικά. Το έλυσα κοίταξα τις τρύπες στον καθρέπτη, στην πάνω δεν φαινόταν η βελόνα ... Το άφησα, και κοίταξα να δανειστώ κανένα άλλο όπλο, για να συνεχίσω την πούλα, ευτυχώς βρήκα από ένα φίλο ένα παλιό Miroku που μου κάθισε πολύ καλά και παρά τη στενοχώρια μου, τα πήγα πάρα πολύ καλά !!! Μετά από λίγο έριξα και τη δεύτερη πούλα (αφού είχα πληρώσει 2) και πήγε ακόμη καλύτερα !!!
Όταν γύρισα σπίτι έλυσα το SKB έβγαλα το κοντάκι, και βεβαιώθηκα ότι πράγματι το πρόβλημα ήταν ότι είχε σπάσει η βελόνα. Σκεφτόμουν να πάω αύριο στο μαγαζί που το είχα πάρει, να παραγγείλουμε στον Τουρή ένα ζευγάρι βελόνες, αλλά δυστυχώς βλέπω ότι δεν μπορώ να την αλλάξω μόνος μου γιατί χρειάζεται ειδικό εργαλείο (κλειδί) με τετράγωνη τρύπα ή εγκοπή, περίπου 3 χιλιοστών.
Έτσι αναγκαστικά πρέπει να το πάω σε οπλουργό, δεν τον πολυεμπιστεύομαι είναι η αλήθεια ... αλλά ελπίζω να τα καταφέρει να την αλλάξει, χωρίς παρατράγουδα ... :rolleyes::confused:
View attachment 1754
View attachment 1755
View attachment 1756
Δεν ειναι δυσκολο να αλλαξεις βελονες.Απο τοτε που μου εσπασε σε κυνηγι φασσας πηρα
σετ βελονες για ολα τα δικανα που εχω και ειναι παντα μεσα στις βαλιτσες μεταφορας.
 
Δεν ειναι δυσκολο να αλλαξεις βελονες.Απο τοτε που μου εσπασε σε κυνηγι φασσας πηρα
σετ βελονες για ολα τα δικανα που εχω και ειναι παντα μεσα στις βαλιτσες μεταφορας.
Δεν είναι δύσκολο ... σε ορισμένα δίκαννα. Π.χ. προλίγου είδα βιντεάκια με Browning και πράγματι είναι πανεύκολο. Απλά βγάζεις ένα πιράκι που τη συγκρατεί και την αλλάζεις. Στο συγκεκριμένο (γι' αυτό έβαλα τις φωτογραφίες) είναι άστα να πάνε ... Θέλει ειδικό κλειδάκι για να την ξεβιδώσεις, κάτι σε σχήμα Γ που στο κοντό σκέλος να έχει τετράγωνη τρύπα πλάτους ~3,2 mm (1/8") κι άντε βρες το ... αλλιώς πρέπει να κάμεις πατέντα, έχω κάποιες ιδέες αλλά πρέπει να βρω κατάλληλο λαμάκι, λίμες ή τροχό, μέγγενη, dremel, κλπ. κλπ. τρέχα γύρευε δηλαδή ... Λίγο πιο εύκολα θα γίνει η δουλειά αν βγάλουμε όλο το κάτω μέρος της βάσης (την πλάκα της σκανδάλης με όλο το μηχανισμό) αλλά κι αυτό είναι μεγάλος μπελάς, θέλει οπλουργικά κατσαβίδια για να μην γ...θούν οι βίδες, κλπ.
Γι' αυτό θα το πάω το απόγευμα σε έναν οπλουργό εδώ ... και ο θεός βοηθός !!!! .pray to God.
 
Δεν είναι δύσκολο ... σε ορισμένα δίκαννα. Π.χ. προλίγου είδα βιντεάκια με Browning και πράγματι είναι πανεύκολο. Απλά βγάζεις ένα πιράκι που τη συγκρατεί και την αλλάζεις. Στο συγκεκριμένο (γι' αυτό έβαλα τις φωτογραφίες) είναι άστα να πάνε ... Θέλει ειδικό κλειδάκι για να την ξεβιδώσεις, κάτι σε σχήμα Γ που στο κοντό σκέλος να έχει τετράγωνη τρύπα πλάτους ~3,2 mm (1/8") κι άντε βρες το ... αλλιώς πρέπει να κάμεις πατέντα, έχω κάποιες ιδέες αλλά πρέπει να βρω κατάλληλο λαμάκι, λίμες ή τροχό, μέγγενη, dremel, κλπ. κλπ. τρέχα γύρευε δηλαδή ... Λίγο πιο εύκολα θα γίνει η δουλειά αν βγάλουμε όλο το κάτω μέρος της βάσης (την πλάκα της σκανδάλης με όλο το μηχανισμό) αλλά κι αυτό είναι μεγάλος μπελάς, θέλει οπλουργικά κατσαβίδια για να μην γ...θούν οι βίδες, κλπ.
Γι' αυτό θα το πάω το απόγευμα σε έναν οπλουργό εδώ ... και ο θεός βοηθός !!!! .pray to God.
Στέλιο, από την εμπειρία μου λέω ότι αν ένα μπουλόνι, είναι σε αγγλοσαξωνικό σύστημα θέλει κλειδί από αυτό το σύστημα για να ξεβιδωθεί . Δεν ταιριάζει κανένα κλειδί μετρικού συστήματος. Το πολύ να καταστρέψεις την βίδα. Τα οπλουργικά κατσαβίδια είναι δυσεύρετα και πανάκριβα γι αυτό και οι οπλουργοί παίρνουν κανονικά κατσαβίδια και τα τροχίζουν . Θέλει όμως πολύ τρόχισμα για να είναι πλήρης η εφαρμογή του κατσαβιδιού στην χαραμάδα της βίδας και το μέταλλο του κατσαβιδιού να είναι πολύ καλό γιατί αν είναι της πλάκας στρεβλώνει η μύτη του κατσαβιδιού (η νέα) αμέσως, δεδομένου ότι έχει λεπτύνει πολύ από το τρόχισμα. Το ίδιο γίνεται και με τα κλειδιά.

Τώρα για να λες "και ο θεός βοηθός" μάλλον δεν του έχεις εμπιστοσύνη του συγκεκριμένου οπλουργού κι απ' ότι καταλαβαίνω στα Χανιά δεν πρέπει να είναι και πολλοί οι οπλουργοί. Ε αν είσαι από πάνω του πιστεύω ( και απ' ότι βλέπω το κατέχεις το άθλημα) θα προσέχει περισσότερο. Μπορεί εκεί που είναι να μην φαίνεται και πολύ αλλά , το θέμα είναι να αλλαχτεί σωστά για να μπορεί να ξαναλλαχτεί. Αλήθεια πόσο συχνά σπάζουν οι βελόνες;
 
Στέλιο, από την εμπειρία μου λέω ότι αν ένα μπουλόνι, είναι σε αγγλοσαξωνικό σύστημα θέλει κλειδί από αυτό το σύστημα για να ξεβιδωθεί . Δεν ταιριάζει κανένα κλειδί μετρικού συστήματος. Το πολύ να καταστρέψεις την βίδα. Τα οπλουργικά κατσαβίδια είναι δυσεύρετα και πανάκριβα γι αυτό και οι οπλουργοί παίρνουν κανονικά κατσαβίδια και τα τροχίζουν . Θέλει όμως πολύ τρόχισμα για να είναι πλήρης η εφαρμογή του κατσαβιδιού στην χαραμάδα της βίδας και το μέταλλο του κατσαβιδιού να είναι πολύ καλό γιατί αν είναι της πλάκας στρεβλώνει η μύτη του κατσαβιδιού (η νέα) αμέσως, δεδομένου ότι έχει λεπτύνει πολύ από το τρόχισμα. Το ίδιο γίνεται και με τα κλειδιά.

Τώρα για να λες "και ο θεός βοηθός" μάλλον δεν του έχεις εμπιστοσύνη του συγκεκριμένου οπλουργού κι απ' ότι καταλαβαίνω στα Χανιά δεν πρέπει να είναι και πολλοί οι οπλουργοί. Ε αν είσαι από πάνω του πιστεύω ( και απ' ότι βλέπω το κατέχεις το άθλημα) θα προσέχει περισσότερο. Μπορεί εκεί που είναι να μην φαίνεται και πολύ αλλά , το θέμα είναι να αλλαχτεί σωστά για να μπορεί να ξαναλλαχτεί. Αλήθεια πόσο συχνά σπάζουν οι βελόνες;
Έτσι είναι, ακριβώς όπως τα λες Μήτσο. Από λίγο ψάξιμο στο διαδίκτυο, βρήκα ότι στην Αμερική υπάρχει ένα καρυδάκι ειδικά για αυτό το σκοπό (για τα συγκεκριμένα όπλα) με τετράγωνη υποδοχή 1/8", το πουλάει το Midway και το Brownells νομίζω. Αλλά είναι μακρύ, μια ίντσα, και για να το δουλέψεις πρέπει να αφαιρεθεί η σκανδαλοθήκη με όλο το μηχανισμό. Ούτως ή άλλως και ο οπλουργός που το πήγα χθες το βράδυ μου είπε το ίδιο, ότι πρέπει να βγάλει τη σκανδαλοθήκη για να αλλάξει τη βελόνα. Μου είπε ότι θα έπαιρνε τηλ. σήμερα στου Τουρή για το ανταλλακτικό, και θα μου τηλεφωνούσε μετά να μου πει αν το βρήκε και πόσο θα μου κοστίσει. Αλλά δεν έχω νέα του ακόμη ...
Όσο για το άλλο, καλά κατάλαβες, 2 πιστοποιημένοι οπλουργοί υπάρχουν εδώ, κι αυτός θεωρείται ο καλύτερος, αλλά και πάλι δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη σε κανένα (όποιος καεί στο χυλό φυσά και το γιαούρτι ...). Σίγουρα θα ένιωθα πιο καλά αν ήμουν παρών όταν θα το φτιάχνει, αλλά Μήτσο σχεδόν κανείς μάστορας (κι όχι μόνο οι οπλουργοί) δε θέλει να στέκεσαι από πάνω του ... ίσως αγχώνονται ... ή φοβούνται πως θα τους κλέψεις τα μυστικά της τέχνης ...
 
Συνηθως οταν εχεις πανω σου καποιον την ωρα που δουλευεις, σε ρωταει ενα σωρο πραματα, ή κανει παρατηρησεις, και αυτο απο μονο του ειναι εκνευριστικο, οσο καλη διαθεση και να εχεις να απαντας.
 
... Μου είπε ότι θα έπαιρνε τηλ. σήμερα στου Τουρή για το ανταλλακτικό, και θα μου τηλεφωνούσε μετά να μου πει αν το βρήκε και πόσο θα μου κοστίσει. Αλλά δεν έχω νέα του ακόμη ...
Κανένα νέο !!! :( ... Είχα άδικο λοιπόν που ήμουν εξαρχής επιφυλακτικός και απαισιόδοξος ;;;;;;;;;;;;; Δεν έπρεπε να με πάρει τηλ. να μου πει κάτι ;;; :oops: Αυτό σημαίνει απλώς ότι δεν ασχολήθηκε !!! :mad:
Και πέρασε και η ώρα με τη δουλειά και ξεχάστηκα, αλλιώς θα τον ενοχλούσα εγώ στο τηλ. ...
.hair.
 
Back
Top