Φυσίγγια για την πέρδικα

σιγουρα ειχες ριξει με ανοιχτο τσοκ , 3 η 4 αστερια , κλεισε τσοκ Τασοοοοοοοοο
3 άστρα είχα..Το τσοκ ήταν μια χαρά για την απόσταση που τουφεκιστηκε..γύρω στα 30μετρα.Μην σε μπερδεύει το 50μ που έγραψα.Τοση απόσταση έκανε μέχρι να πέσει..Εξάλλου το condor από πολλούς θεωρείται συγκεντρωτικό φυσίγγι.
 
ALEX είναι αυτονόητο ότι δεν πρέπει να τουφεκάμε πουλιά σε αυτές τις αποστάσεις. Ανέφερα τα μέτρα για να δείξω ότι τα πουλιά δεν φεύγουν μέσα από τα πόδια σου, ειδικά όταν τα περισσότερα είναι κυνηγημένα πριν από την έναρξη.
 
ALEX είναι αυτονόητο ότι δεν πρέπει να τουφεκάμε πουλιά σε αυτές τις αποστάσεις. Ανέφερα τα μέτρα για να δείξω ότι τα πουλιά δεν φεύγουν μέσα από τα πόδια σου, ειδικά όταν τα περισσότερα είναι κυνηγημένα πριν από την έναρξη.
Σωστός και μετά την τρίτη μέρα αρχίζουν να μη δέχονται ούτε τα σκυλια και ξεπεταγονται μακριά. Στρώνουν όμως αργότερα με τα πρωτοβροχια όταν πεταχτεί το χορτάρακι και αρχίζουν να παχαινουν, εκει ευχαριστιεσαι πραγματικά το κυνήγι της, ωραίες φερμες και τουφεκιες.
 
Πολυ σωστά Κωνσταντίνε,τότε είναι βαριές κ ασηκωτες σαν κότες..Κ η βολές είναι πιο εύκολες..:)
ΥΓ Μια φορά μόνο μου έχει τύχει στην ζωή μου το κοπάδι να πετάξει με ανηφορική πορεία(πράγμα σπάνιο)Ήμουν σε χαμηλό υψόμετρο κ όχι σε βουνό.Εκει πραγματικά δεν χαρίζεις κάστανα..Το πιο αδύναμο σημείο της.
Εκείνη την μέρα πηρα δυο κ μια ξεπουπουλιασα..Όμως Είναι πολυ σπανιο αυτο το φαινόμενο.Δεν ξέρω Ίσως σε κυνήγι με σκυλί μπορεί να συμβενει συχνότερα..
 
Πολυ σωστά Κωνσταντίνε,τότε είναι βαριές κ ασηκωτες σαν κότες..Κ η βολές είναι πιο εύκολες..:)
ΥΓ Μια φορά μόνο μου έχει τύχει στην ζωή μου το κοπάδι να πετάξει με ανηφορική πορεία(πράγμα σπάνιο)Ήμουν σε χαμηλό υψόμετρο κ όχι σε βουνό.Εκει πραγματικά δεν χαρίζεις κάστανα..Το πιο αδύναμο σημείο της.
Εκείνη την μέρα πηρα δυο κ μια ξεπουπουλιασα..Όμως Είναι πολυ σπανιο αυτο το φαινόμενο.Δεν ξέρω Ίσως σε κυνήγι με σκυλί μπορεί να συμβενει συχνότερα..
Ναι Τάσο μου χει τύχει και μένα να κάνουν φτερό στην ανηφόρα και να πηγαίνουν πορεία ούτε περιστέρια να τανε.
 
Πολύ ωραίο και προσεγμένο φαίνεται το συγκεκριμένο από την γαλλική tunet, ανήκει βέβαια και αυτή στον όμιλο nobel sport, βγαίνει σε 36 και 32 γρ και σε κασετινες των δέκα φυσιγγίων.

free upload image
Πολύ ενδιαφέρων φυσίγγι φαίνεται Κων/νε, μάλλινη τάπα τύπου SFS (φελλός-μάλλινη-φελλος) αν μπορώ να διακρίνω καλά και παραδοσιακό κλείσιμο.
Αυτό το Χ32 πολύ θα ήθελα να το δοκιμάσω και στη ξυλόκοτα...
 
Πολύ ενδιαφέρων φυσίγγι φαίνεται Κων/νε, μάλλινη τάπα τύπου SFS (φελλός-μάλλινη-φελλος) αν μπορώ να διακρίνω καλά και παραδοσιακό κλείσιμο.
Αυτό το Χ32 πολύ θα ήθελα να το δοκιμάσω και στη ξυλόκοτα...
Έτσι ακριβώς .shake hands.
 
Τα coturnice εχουν 2 νουμερα σκαγιον αναμικτα ή σε σειρα;;;;
Καλημερα! Αναμεικτα ειναι! Ενα απο τα καλυτερα φυσιγγια κατα την γνωμη μου που κυκλοφορουν.εχω παρει 5-6 λαγους με αυτο ..ο αδελφος μου εχει παρει με αυτο λαγο στα 53 μετρα (μικρος 1500γρ)..φιλος περδικας που χτυπαει 30-40 πουλια το χρονο και του το συστησα πριν 3 χρονια εχει παθει πλακα..δοκιμασε μερικα και θα με θυμηθεις.
 
Εχω κανει δοκιμες με μαλλινες ταπες αλλα με συμβατικο αυλο..καπου ειχα διαβασει οτι αν κατω απο την μαλλινη υπαρχει πλαστικος δισκος εμφραξης αεριων δεν υπαρχει θεμα,ακομα και με διευρυμενο αυλο.ισως κανω και λαθος.
 
Back
Top