Φυσίγγια για την πέρδικα

μα δεν το λεω απο θεμα ανακρουσης. ουδεποτε σε μαλλινοταπα μ εχει ενοχλησει η ανακρουση. ακομα και το super lambro που ειναι 36 γρ. ρελιαστο εχει πολυ μαλακη ανακρουση και στο δικανο και δεν ειναι μαλλινη
 
Μαλινοταπα είναι αυτό;δεν το έχω ρίξει ποτέ
Μαλλινοταπα Μυρο! Δοκιμασε για πρωτο σε κλειστα μερη κανενα 5αρι η 6αρι στο λαγο..μου ειχε δωσει ενας φιλος 3-4 5αρια lampro feltro 34gr και το ειχα βαλει πρωτο..πεταγετε ο λαγος και κλικ η franchi..εσπασε ο επικρουστηρας..ο μπαρμπας απεναντι να βλεπει ολη τη φαση..ηθελα να ανοιξει η γη και να με κατάπιει..
 
μυρο το 7 αρι feltro το εχω αγαπησει απιστευτα. σε τρυγονι περδικα και αγριοπεριστερο παντα πρωτο. διαβαζει το τσοκ μοναδικα. σε λαγο αυτο που λεει ο γιαννης. sorry για το .off topic.
 
Μαλλινοταπα Μυρο! Δοκιμασε για πρωτο σε κλειστα μερη κανενα 5αρι η 6αρι στο λαγο..μου ειχε δωσει ενας φιλος 3-4 5αρια lampro feltro 34gr και το ειχα βαλει πρωτο..πεταγετε ο λαγος και κλικ η franchi..εσπασε ο επικρουστηρας..ο μπαρμπας απεναντι να βλεπει ολη τη φαση..ηθελα να ανοιξει η γη και να με κατάπιει..
Τυχαινουν κ αυτά Γιάννη, αν ειναι και πρωι σου χαλαει ολη την μερα.Τώρα με την beretta και την benelli δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα :)
 
Μου αρέσει ρε μάγκες που το κοπέλι σας λέει ή θα με βρίζετε ή θα με κοροϊδεύετε και εσείς ακριβώς αυτό κάνετε
Βασίλη διάβασα προσεκτικά όλα τα posts και δεν είδα πουθενά κάτι τέτοιο.
Φίλε "AltairLusso" ρίξε στην τύχη μέσα στο κοπάδι και αν πέσει καμία...
Ποτέ δεν μίλησα για τουφεκιές στην τύχη. Αν έχεις όμως την εμπειρία μπορείς εύκολα να διπλαρώσεις πουλιά με κύλινδρο και 52γρ.
 
Γιαννη το κοτουρνις με τι τσοκ το ριχνεις?
Χρυσανθε εχω παρει φασσες με 3 αστρα,το εβαζα πρωτο μονο..λαγο συνηθως ειχα 4 αστρα γιατι ηταν πολυ κλειστα τα μερη(το εβαζα πρωτο και εκει)..περδικα 4 αστρα,τα δυο πρωτα
coturnice το αλλο κανονικη βυσματωση με πιστονι..
 
Βασίλη διάβασα προσεκτικά όλα τα posts και δεν είδα πουθενά κάτι τέτοιο.

Ποτέ δεν μίλησα για τουφεκιές στην τύχη. Αν έχεις όμως την εμπειρία μπορείς εύκολα να διπλαρώσεις πουλιά με κύλινδρο και 52γρ.
Δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό μ 'ένα σμπάρο δυο τρυγόνια που λέμε ή το πολύ-πολύ να έχει συμβεί σε ελάχιστους 1 φορά στη ζωή τους, όπως μου έχουν περιγράψει.Τέλος πάντων.Όσον αφορά το σεβασμό στο θήραμα που είπα, αναφερόμουν πιο πολύ στο ότι το συγκεκριμένο φυσίγγι, κατά την άποψή μου, έχει από τους λιγότερους τραυματισμούς,γιατί αυτό το πουλί ειδικά στις πιο μακρινές βολές τραυματίζεται εύκολα.Θέλει πολύ καλό φυσίγγι.Σίγουρα βέβαια θα υπάρχουν και άλλα καλά...Όσον αφορά τον έμπειρο σκοπευτή περδικά είναι αυτός που δεν αρπάζεται όπως λέμε με το πέταγμα(κρύο αίμα) και αλλάζει πολύ γρήγορα πουλιά.Πηγαίνει αστραπιαία από το ένα στο άλλο σημαδεύοντας όμως ξεχωριστά και διαφορετικά το καθένα.Πάντα φιλικά παιδιά έτσι...
 
μυρο το 7 αρι feltro το εχω αγαπησει απιστευτα. σε τρυγονι περδικα και αγριοπεριστερο παντα πρωτο. διαβαζει το τσοκ μοναδικα. σε λαγο αυτο που λεει ο γιαννης. sorry για το .off topic.
Συγγνώμη και από εμένα για το off topic αλλά μιας και το ανέφερε ο Eυριπίδης είναι τόσο καλό το lambro feltro 34g;ψάχνω για κάποιο μαλλινόταπο που να δουλεύει καλά για πρώτο στην μπεκάτσα αλλά με την πολλή υγρασία με ανέμους Ν-ΝΔ για τα μέρη μου.
 
βασιλη γνωμη μου παντα οτι το cotturnice για να δουλεψει θελει κρυο καιρο για σεπτεμβρη κι οκτωβρη εδω κρητη δεν ειναι οτι καλυτερο . αυτο που δουλευει ειναι το feltro
Ά Ευριπο εδω θα διαφωνήσουμε .sarcastic. .
Μακράν το καλύτερο φυσίγγι που έχω χρησιμοποιήσει από 15 Σεπτεμβρίου μέχρι την λήξη, ανακρουση αναιπεσθητη ακόμα και με ελαφρύ όπλο αδρανειας και αποδοτικό όλες τις ώρες της ημέρας το πρωί με την υγρασία μεσημέρι με το σισιλο κανένα πρόβλημα ποτέ.
Βασίλη διάβασα προσεκτικά όλα τα posts και δεν είδα πουθενά κάτι τέτοιο.

Ποτέ δεν μίλησα για τουφεκιές στην τύχη. Αν έχεις όμως την εμπειρία μπορείς εύκολα να διπλαρώσεις πουλιά με κύλινδρο και 52γρ.
Μια φορά μου έχει τύχει Γιώργο, φερμαρισμενη η σκύλα και γω πήρα πλάγια θέση ανάμεσα εκεί που υπολόγισα ότι θα είναι το κοπάδι στο σήκωμα τουφέκισα και με έκπληξη βλέπω δύο πουλιά να πεφτουν μονοτουφεκιας φυσιγγι lambro demi.
 
Συγγνώμη και από εμένα για το off topic αλλά μιας και το ανέφερε ο Eυριπίδης είναι τόσο καλό το lambro feltro 34g;ψάχνω για κάποιο μαλλινόταπο που να δουλεύει καλά για πρώτο στην μπεκάτσα αλλά με την πολλή υγρασία με ανέμους Ν-ΝΔ για τα μέρη μου.
η tecna δεν θα σε απογοητευσει. παντως παιζει και το mb tricolore. παρα πολυ καλο και μαλακο μαλινοταπο. δοκιμασε και το feltro σε 8 η 9 για τη μπεκατσα αν κυνηγας σε κλειστο
..
 
Back
Top