Φυσίγγια για την Φάσσα

Νικο καλημέρα. έχεις δικιο εκατο τις εκατο το ξερω οτι ρίχνω σαβούρες. είναι μεγάλο σπάσιμο κάθε παρτίδα να είναι διαφορετική .και δυστιχος αυτό συμβαίνει και σε ξένες εταιρείες. ποσο θα στοίχιζε ενας εξοπλισμος για να κανω ενα ξεκίνημα ?και τι μηχανη θα μπορούσα να παρω να κανω την δουλειά μου οσο γίνετε πιο οικονομικά ?αν μπορω να κανω μια αρχη τουλαχιστον:)

Σταυρο ο καλός μου φιλος ο Αλεξ ( Berben ) ξεκινησε με μια ρελιαστρα χειρος.....αργοτερα πηρε μια
ΜΕΚ600..... Μιλουσαμε μεσω βαιπερ και τον καθοδηγουσα....
Ξερεις ποσες φορες μου κρεμασε το σαγονι με τα φυσιγγια του ??? Ακομα και τοτε που εκλεινε
ρελιαστα με την ρελιαστρα χειρος????
Ξερεις ποσες φορες του εβγαλα το καπελο .....και τον παραδεχτηκα ??? Εχω χασει τον ''λογαριασμο''
φιλε μου!!!!
Αποφαση θελει.....Σημερα ο Αλεξ φτιαχνει ολα του τα φυσιγγια μονος του....απο τσιχλα μεχρι αγριογουρουνο!!!!
Για μενα ειναι παραδειγμα προς μιμηση.....
Το εξοδο ειναι αστειο....μπροστα στις ''φολες'' που εχεις αγορασει και εχεις ριξει...μην το λαμβανεις
υπ'οψιν σου.....
Αλλωστε.....δεν χρειαζεται να τα παρεις ολα με την ΜΙΑ....
Παρε μια ρελιαστρα χειρος.....μια πυριτιδα αναλογα τι κυνηγας...3 νουμερα βυσματα και 100 καλυκες...
Ολα αυτα δεν ξεπερνουν τα 60 ευρω....Ξεκινα με ρελιαστα....και σιγα σιγα πας στο αστεροειδες κλεισιμο...
Με τις γνωσεις που εχουν τα παιδια του φορουμ.....Στο τελος της σεζον....θα δινεις συμβουλες σε νεους
ιδιογομωτες....
ΑΠΟΦΑΣΗ θελει.....και να ασχοληθεις φιλε μου!!! :)
 
Ευχαριστώ παίδες όλους σας .για εμένα δεν είναι ντροπή να ρωτάς , πάντα κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω και μπορεί να βοηθήσει.ευχαρηστω καλό βράδυ και υπομονή να πιάσουν τα κρύα και οι φασσες
Η ιδιογομωση είναι μονόδρομος σε αυτά που ζητάς, κ θα πας σε ιδιογομωση υπερπολυτελειας με πολυ εκλεκτά υλικά, όταν ζητάς φιλέτο φίλε μόνο η γυναίκα σου στο σπίτι θα στο φτιάξει τέλειο, το εστιατόριο μπουρουχα θα σου σερβιρει
 
Σταυρο ο καλός μου φιλος ο Αλεξ ( Berben ) ξεκινησε με μια ρελιαστρα χειρος.....αργοτερα πηρε μια
ΜΕΚ600..... Μιλουσαμε μεσω βαιπερ και τον καθοδηγουσα....
Ξερεις ποσες φορες μου κρεμασε το σαγονι με τα φυσιγγια του ??? Ακομα και τοτε που εκλεινε
ρελιαστα με την ρελιαστρα χειρος????
Ξερεις ποσες φορες του εβγαλα το καπελο .....και τον παραδεχτηκα ??? Εχω χασει τον ''λογαριασμο''
φιλε μου!!!!
Αποφαση θελει.....Σημερα ο Αλεξ φτιαχνει ολα του τα φυσιγγια μονος του....απο τσιχλα μεχρι αγριογουρουνο!!!!
Για μενα ειναι παραδειγμα προς μιμηση.....
Το εξοδο ειναι αστειο....μπροστα στις ''φολες'' που εχεις αγορασει και εχεις ριξει...μην το λαμβανεις
υπ'οψιν σου.....
Αλλωστε.....δεν χρειαζεται να τα παρεις ολα με την ΜΙΑ....
Παρε μια ρελιαστρα χειρος.....μια πυριτιδα αναλογα τι κυνηγας...3 νουμερα βυσματα και 100 καλυκες...
Ολα αυτα δεν ξεπερνουν τα 60 ευρω....Ξεκινα με ρελιαστα....και σιγα σιγα πας στο αστεροειδες κλεισιμο...
Με τις γνωσεις που εχουν τα παιδια του φορουμ.....Στο τελος της σεζον....θα δινεις συμβουλες σε νεους
ιδιογομωτες....
ΑΠΟΦΑΣΗ θελει.....και να ασχοληθεις φιλε μου!!! :)
Νίκο σε ευχαριστώ καταρχήν για τον χρόνο που αφιερωνης για τίς συμβουλές σου.δεν το κάνει ο καθένας.με βάλατε όλοι στην πρίζα.θα μιλήσουμε πάλι μόλις είμαι έτοιμος να πάρω κάποια πράγματα όπως λες βασικά και σιγα σιγά θα με βάλετε στο σωστό δρόμο ευχαριστώ και πάλι από καρδιάς.
 
Τα percorso σε τι εποχή σου κάνανε αίματα? Δλδ για τους -15 σε ποια προαναφερόμενα έμεινες?
Το έριξα πριν 4 χρόνια με χιόνι σε νούμερο 6. Είχε μείον 8 και έτρεχα στα χωράφια να μαζεύω τις φάσεις.αυτο που ήταν οκ ήταν το winter 38 και το jordan 40.
 
Σταυρο ο καλός μου φιλος ο Αλεξ ( Berben ) ξεκινησε με μια ρελιαστρα χειρος.....αργοτερα πηρε μια
ΜΕΚ600..... Μιλουσαμε μεσω βαιπερ και τον καθοδηγουσα....
Ξερεις ποσες φορες μου κρεμασε το σαγονι με τα φυσιγγια του ??? Ακομα και τοτε που εκλεινε
ρελιαστα με την ρελιαστρα χειρος????
Ξερεις ποσες φορες του εβγαλα το καπελο .....και τον παραδεχτηκα ??? Εχω χασει τον ''λογαριασμο''
φιλε μου!!!!
Αποφαση θελει.....Σημερα ο Αλεξ φτιαχνει ολα του τα φυσιγγια μονος του....απο τσιχλα μεχρι αγριογουρουνο!!!!
Για μενα ειναι παραδειγμα προς μιμηση.....
Το εξοδο ειναι αστειο....μπροστα στις ''φολες'' που εχεις αγορασει και εχεις ριξει...μην το λαμβανεις
υπ'οψιν σου.....
Αλλωστε.....δεν χρειαζεται να τα παρεις ολα με την ΜΙΑ....
Παρε μια ρελιαστρα χειρος.....μια πυριτιδα αναλογα τι κυνηγας...3 νουμερα βυσματα και 100 καλυκες...
Ολα αυτα δεν ξεπερνουν τα 60 ευρω....Ξεκινα με ρελιαστα....και σιγα σιγα πας στο αστεροειδες κλεισιμο...
Με τις γνωσεις που εχουν τα παιδια του φορουμ.....Στο τελος της σεζον....θα δινεις συμβουλες σε νεους
ιδιογομωτες....
ΑΠΟΦΑΣΗ θελει.....και να ασχοληθεις φιλε μου!!! :)
κ Νίκο στο τέλος θα μας κάνεις όλους ιδιογομωτες. Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι και εγώ με όλες αυτες τις φόλες που μας πουλάνε για μεταξωτές κορδέλες
 
Το έριξα πριν 4 χρόνια με χιόνι σε νούμερο 6. Είχε μείον 8 και έτρεχα στα χωράφια να μαζεύω τις φάσεις.αυτο που ήταν οκ ήταν το winter 38 και το jordan 40.
Επίσης ένα φυσίγγια που δούλεψε στα πολλά μείον ήταν το souper caccia
 
Περίεργο φίλε δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα με τα συγκεκριμένα. Προσωπικά στις φασσες νο 6 σε ανοιχτό καρτέρι όπως τα χωράφια δεν θα έβαζα ποτέ. Πάντα από 5 έως 3 και το συγκεκριμένο που λες.
 
Περίεργο φίλε δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα με τα συγκεκριμένα. Προσωπικά στις φασσες νο 6 σε ανοιχτό καρτέρι όπως τα χωράφια δεν θα έβαζα ποτέ. Πάντα από 5 έως 3 και το συγκε
Επίσης ένα φυσίγγια που δούλεψε στα πολλά μείον ήταν το souper caccia
Πάρα πολύ καλό.δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι στις ταχυτητες
 
Δεν ξέρω αν είναι τόσο ορατές οι αλλαγές που γίνονται στα φυσίγγια ανά τακτά χρονικά διαστήματα.αυτο το φυσίγγι σε συνδιασμό φυσικά με τσορισμα κλπ,μου έχει δοσει πουλία και στα 60 και στα 70 μέτρα,μιλάω για φασσες πάπιες κλπ.

Σε νο3 κάπως τα πράματα με βάση το όπλο και το τσοκ Μ,ίσως να μην κρατούσα αρκετή συγκέντρωση.οπως και με άλλα. Ε...μετέπειτα έκανα τον κώνο όλα τελος
 
Περίεργο φίλε δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα με τα συγκεκριμένα. Προσωπικά στις φασσες νο 6 σε ανοιχτό καρτέρι όπως τα χωράφια δεν θα έβαζα ποτέ. Πάντα από 5 έως 3 και το συγκεκριμένο που λες.
Δημήτρη τα πουλιά έρχονται για βοσκή σε καλαμπόκι και οι τουφεκιές γίνονται σε 30_35 μετρα.με το 6 γίνονται στουπί.
 
Δημήτρη τα πουλιά έρχονται για βοσκή σε καλαμπόκι και οι τουφεκιές γίνονται σε 30_35 μετρα.με το 6 γίνονται στουπί.
Δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιξε και πραγματικά μου κάνει εντύπωση αλήθεια.

Πρόσφατα άκουσα ότι άλλαξαν τον συγκεντρωτηρες η ότι θα τον αλλάξουν και σε αυτά πάντως,όπως έκαναν και στο νέο 206
 
Δεν ξέρω αν είναι τόσο ορατές οι αλλαγές που γίνονται στα φυσίγγια ανά τακτά χρονικά διαστήματα.αυτο το φυσίγγι σε συνδιασμό φυσικά με τσορισμα κλπ,μου έχει δοσει πουλία και στα 60 και στα 70 μέτρα,μιλάω για φασσες πάπιες κλπ.

Σε νο3 κάπως τα πράματα με βάση το όπλο και το τσοκ Μ,ίσως να μην κρατούσα αρκετή συγκέντρωση.οπως και με άλλα. Ε...μετέπειτα έκανα τον κώνο όλα τελος
Δημήτρη έχω κάνει κώνο και στην benelli kai Remington. Σπάνια βάζω το φουλ.συνηθως mod.. όταν έχει πολύ κρύο τότε μόνο βάζω 5 αρι
 
Δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιξε και πραγματικά μου κάνει εντύπωση αλήθεια.

Πρόσφατα άκουσα ότι άλλαξαν τον συγκεντρωτηρες η ότι θα τον αλλάξουν και σε αυτά πάντως,όπως έκαναν και στο νέο 206
Αυτό που είναι ακόμη σταθερό είναι το Rc 35 gr
 
Για τέτοιες αποστάσεις είναι καλό.εγω αναφέρομαι σε αποστάσεις πάνω από 40 μετρα. Τα φυσίγγια αυτά πάντως ήταν στημένα με τέτοιους συγκεντρωτηρες με προορισμό για στενους αυλούς χωρίς να υπάρχει θέμα από 18,6 και πάνω.

Φίλε καλά είναι ,εγώ τα δουλεύω χρόνια και είναι πολλοί οι παράγοντες. Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τετοιο
 
Δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιξε και πραγματικά μου κάνει εντύπωση αλήθεια.

Πρόσφατα άκουσα ότι άλλαξαν τον συγκεντρωτηρες η ότι θα τον αλλάξουν και σε αυτά πάντως,όπως έκαναν και στο νέο 206
Πριν αλλάξει η εταιρεία το κουτί και τον κάλυκα το percoso ήταν εξαιρετικά.
 
Δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιξε και πραγματικά μου κάνει εντύπωση αλήθεια.

Πρόσφατα άκουσα ότι άλλαξαν τον συγκεντρωτηρες η ότι θα τον αλλάξουν και σε αυτά πάντως,όπως έκαναν και στο νέο 206
Για το percorso λες Δημητρη? Αν το αλλαξουν κι αυτο παμε για αλλα φυσιγγια μετα
 
Back
Top