Φυσίγγια για την Φάσσα

το πρόβλημα αρχίζει μόλις κανει εκείνο το φαρμακερο κρυο στους -15.. Στους- 5 όλα καλα. γι αυτο ψάχνομαι.


Διονύση μια καλή ημέρα θα ρίξω 3 με 4 κουτιά εγω και αλλα τόσα η γυναίκα μου .οπότε το κόστος είναι μεγάλο.


Εχεις την κυρα διπλα σου....και δεν εχεις φτιαξει ακομα δικα σου φυσιγγια..... ???? Απαραδεκτος.....Σταυρο!!!!

Μια αποφαση ειναι.....φτιαξτε δικα σας....για τα γουστα σας... και τα οπλα σας....και θα ξερετε οταν δεν
πεφτει το θηραμα....απλα αστοχησατε!!!! ;) :)

ΥΓ, Θα γραψεις εκει που δεν πιανει μελανι τον Αμερικανο.....και οχι μονο... ;)
 
ΦΑΣΑ, απόσταση 37-40 m με . remington 1187. τιμη εως 14 ευρω.το percorco to εχω δοκιμαση σε 6αρι που ρίχνω και είχα πολλά αίματα. επισης εχω δοκιμαση RC 35gr. BASCHIERI & PELLAGRI 35,36,38 .λαμπρο 34.και καποια του κιργια36 και 40 gr. τα σουπερ κασια και τα rc μεχρι τωρα ηταν τα καλυτερα .federal kai remington ειναι αριστα αλλα μεγαλο κοστος.
Rc4 35 gr.. Μαυρο.πολυ καλο . Από τα καλύτερα στο δικό μου όπλο και για το κρυο. Τιμη γυρο στα 12.
 
Εχεις την κυρα διπλα σου....και δεν εχεις φτιαξει ακομα δικα σου φυσιγγια..... ???? Απαραδεκτος.....Σταυρο!!!!

Μια αποφαση ειναι.....φτιαξτε δικα σας....για τα γουστα σας... και τα οπλα σας....και θα ξερετε οταν δεν
πεφτει το θηραμα....απλα αστοχησατε!!!! ;) :)

ΥΓ, Θα γραψεις εκει που δεν πιανει μελανι τον Αμερικανο.....και οχι μονο... ;)
Νίκο είναι δύσκολο από το μηδέν να ξεκινήσω.εχεις δίκιο ότι είναι το καλύτερο,αλλά αν δεν εχεις άνθρωπο να σε καθοδηγήσει , μέχρι να μάθω να χρησιμοποιώ τα σωστά υλικά και με σωστή τρόπο θα φάω πολλές πατάτες και μπορεί να παθωυ και ζημιά.αυτο φοβάμαι.
 
Μη τα λες έτσι απότομα αυτά συναδερφε!!!! Και γω λαμπρό καφέ πιστεύω είναι απ' τα καλύτερα!!
Συναδερφε κυνηγε επειδή δεν μου αρέσει να είμαι απόλυτος, και εγώ έχω ρίξει στη φάσσα πολλών ειδών φυσίγγια με καλά αποτελέσματα, απλά το λαμπρό καφέ σε γενικές γραμμές για κάποιον που δεν ψάχνει λεπτομέρειες θα του δώσει καλές τουφεκιές. Εύχομαι ο κάθε ένας μας να βρει το φυσίγγι που ταιριάζει σε αυτόν και το όπλο του. Εξάλλου οι δοκιμές και το ψάξιμο δεν τελειώνουν ποτέ. Καλές τουφεκιές σε όλους.
 
Ευχαριστώ παίδες όλους σας .για εμένα δεν είναι ντροπή να ρωτάς , πάντα κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω και μπορεί να βοηθήσει.ευχαρηστω καλό βράδυ και υπομονή να πιάσουν τα κρύα και οι φασσες
 
Last edited:
Ευχαριστώ παίδες όλους σας .για εμένα δεν είναι ντροπή να ρωτάς , πάντα κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω και μπορεί να βοηθήσει.ευχαρηστω καλό βράδυ και υπομονή να πιάσουν τα κρύα και οι φασίστες...

Ρίξε μια ματιά και στο b&p mg2
 
Συναδερφε κυνηγε επειδή δεν μου αρέσει να είμαι απόλυτος, και εγώ έχω ρίξει στη φάσσα πολλών ειδών φυσίγγια με καλά αποτελέσματα, απλά το λαμπρό καφέ σε γενικές γραμμές για κάποιον που δεν ψάχνει λεπτομέρειες θα του δώσει καλές τουφεκιές. Εύχομαι ο κάθε ένας μας να βρει το φυσίγγι που ταιριάζει σε αυτόν και το όπλο του. Εξάλλου οι δοκιμές και το ψάξιμο δεν τελειώνουν ποτέ. Καλές τουφεκιές σε όλους.
Το λαμπρό καφέ ειδικά στα benelli κάνει παπάδες... σωστά το λες.
 
Ευχαριστώ παίδες όλους σας .για εμένα δεν είναι ντροπή να ρωτάς , πάντα κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω και μπορεί να βοηθήσει.ευχαρηστω καλό βράδυ και υπομονή να πιάσουν τα κρύα και οι φασσες
Ρε παιδιά όταν δεν φοράω τα γυαλιά μου γράφω ότι νάνε...
 
Νίκο είναι δύσκολο από το μηδέν να ξεκινήσω.εχεις δίκιο ότι είναι το καλύτερο,αλλά αν δεν εχεις άνθρωπο να σε καθοδηγήσει , μέχρι να μάθω να χρησιμοποιώ τα σωστά υλικά και με σωστή τρόπο θα φάω πολλές πατάτες και μπορεί να παθωυ και ζημιά.αυτο φοβάμαι.

Σταυρο εχεις ενα ολοκληρο φορουμ να σε καθοδηγησει....Αποφαση θελει....τιποτα αλλο...

Δεν θα εχει τελειωσει η σεζον....και θα κυνηγας με τα δικα σου φυσιγγια φιλε μου!!!
Εαν κανεις κατα γραμμα.... οτι σου λενε οι ιδιογομωτες του φορουμ....την ''ζημια'' την ξεχνας!!!
 
Σταυρο εχεις ενα ολοκληρο φορουμ να σε καθοδηγησει....Αποφαση θελει....τιποτα αλλο...

Δεν θα εχει τελειωσει η σεζον....και θα κυνηγας με τα δικα σου φυσιγγια φιλε μου!!!
Εαν κανεις κατα γραμμα.... οτι σου λενε οι ιδιογομωτες του φορουμ....την ''ζημια'' την ξεχνας!!!
Νίκο κάποια στιγμή έπεσε στα χέρια μου ένα βιβλίο του χατζιωτη για ιδιογομωση.ειδα ότι ειναι επιστήμη.μετα έβαλα κάτω και τα έξοδα στο ξεκίνημα.μηχανη, κάλυκες,καψυλια τάπες, πυρίτιδα.... θέλει ένα σεβαστό ποσό για αρχή.μακαρι να μπορέσω κάποια στιγμή θα ήταν χαρά μου.
 
Νίκο κάποια στιγμή έπεσε στα χέρια μου ένα βιβλίο του χατζιωτη για ιδιογομωση.ειδα ότι ειναι επιστήμη.μετα έβαλα κάτω και τα έξοδα στο ξεκίνημα.μηχανη, κάλυκες,καψυλια τάπες, πυρίτιδα.... θέλει ένα σεβαστό ποσό για αρχή.μακαρι να μπορέσω κάποια στιγμή θα ήταν χαρά μου.

ΟΚ....Σε καταλαβαινω.....σφαζε που και που κανενα φυσιγγιο απο αυτα που ριχνεις...και πιστευω οτι
θα αλλαξεις γνωμη ποιο γρηγορα !!!
Οσον αφορα το Lambro το καφε που το εχεις σε εκτιμηση ....ριξε μια ματια στο ΘΕΜΑ παρουσιασεις
φυσιγγιων....για να δεις τι ριχνεις!!!
Οτι θελουν σας πουλανε φιλε μου......γι'αυτο και τα κυνηγια σας ειναι μια ετσι μια γιουβετσι...και σας
αναγκαζουν και ψαχνεστε!!!
Παντα φιλικα μιλαω....και χωρις ΙΧΝΟΣ αντιπαραθεσης!!! :)
 
ΟΚ....Σε καταλαβαινω.....σφαζε που και που κανενα φυσιγγιο απο αυτα που ριχνεις...και πιστευω οτι
θα αλλαξεις γνωμη ποιο γρηγορα !!!
Οσον αφορα το Lambro το καφε που το εχεις σε εκτιμηση ....ριξε μια ματια στο ΘΕΜΑ παρουσιασεις
φυσιγγιων....για να δεις τι ριχνεις!!!
Οτι θελουν σας πουλανε φιλε μου......γι'αυτο και τα κυνηγια σας ειναι μια ετσι μια γιουβετσι...και σας
αναγκαζουν και ψαχνεστε!!!
Παντα φιλικα μιλαω....και χωρις ΙΧΝΟΣ αντιπαραθεσης!!! :)
Νικο καλημέρα. έχεις δικιο εκατο τις εκατο το ξερω οτι ρίχνω σαβούρες. είναι μεγάλο σπάσιμο κάθε παρτίδα να είναι διαφορετική .και δυστιχος αυτό συμβαίνει και σε ξένες εταιρείες. ποσο θα στοίχιζε ενας εξοπλισμος για να κανω ενα ξεκίνημα ?και τι μηχανη θα μπορούσα να παρω να κανω την δουλειά μου οσο γίνετε πιο οικονομικά ?αν μπορω να κανω μια αρχη τουλαχιστον:)
 
Back
Top