Φυσίγγια για την Φάσσα

Για τέτοιες αποστάσεις είναι καλό.εγω αναφέρομαι σε αποστάσεις πάνω από 40 μετρα. Τα φυσίγγια αυτά πάντως ήταν στημένα με τέτοιους συγκεντρωτηρες με προορισμό για στενους αυλούς χωρίς να υπάρχει θέμα από 18,6 και πάνω.

Φίλε καλά είναι ,εγώ τα δουλεύω χρόνια και είναι πολλοί οι παράγοντες. Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τετοιο
Εγώ Δημήτρη τα σταμάτησα εδώ και τέσσερα χρόνια.
 
Πριν αλλάξει η εταιρεία το κουτί και τον κάλυκα το percoso ήταν εξαιρετικά.
Περυσι που εριξα τα καινουρια παλι εξαιρετικα μου φανηκαν, δεν ειχα κανενα παραπονο, το rc45 δεν το εχω δοκιμασει ακομα αν και εχω παρει ενα κουτι
 
Περυσι που εριξα τα καινουρια παλι εξαιρετικα μου φανηκαν, δεν ειχα κανενα παραπονο, το rc45 δεν το εχω δοκιμασει ακομα αν και εχω παρει ενα κουτι
Εκείνη την χρονιά είχα πάρει 15 κουτιά και στο τέλος τα είχα μόνο για βραδινό παπί.μεγαλο ξενέρωμα
 
Καλησπέρα σε όλη τη παρέα. Κάποιοι θα διαφωνήσουν ΑΛΛΑ, τα μέτρα και μέρη που κυνηγάω, ναι μπορεί να δώσουν τουφεκιές άνω των 36, αλλά προσπαθώ να μη πατάω τη σκανδάλη, γιατί δεν με λες και Ολυμπιονίκη. Οπότε, Νο. 7.5(να γεμίζω διάμετρο 1.2μ σκάγια) Lambro Demi 40gr που έχει Tecna και δεν με έχει απογοητεύσει (παρότι διαβάζω τα μύρια όσα για Lambro και όπως φαίνεται δίκαια, αυτά και τα Biturbo 38gr, έχουν δουλέψει απροβλημάτιστα στα κυνήγια που έχω πάει, με υγρασίες στο full και -10, προφανώς στο Νο.6 σε αυτές τις συνθήκες). Και έχω βάλει και τα NSI Colombo, 4-6 39gr, που για εμένα είναι τρομερά, αλλά λόγο αλλαγής νοοτροπίας (το γύρισα στα 7/7.5 νούμερο και CR Brain) όμως τσούζουν άσχημα στη τσέπη. Μακάρι φέτος να μας αφήσουν να απολαύσουμε το βουνό μας και τις ήσυχες στιγμές μακριά από τη πρέσα της καθημερινότητας..
 
Εσύ ξες φίλε πάντως εγώ δεν τα έβαζα ποτέ για τα μέτρα αυτά τα συγκεκριμένα κι έχω μόνιμα το φουλ βιδωμενο επάνω.
Θέλω να παίρνω τα σίγουρα πουλιά.αν χάσω στα 40 μέτρα δεν πειράζει.αλλα μέχρι τα 35 θέλω να πέφτει.
 
Εάν έχει κάνει κώνο επιπλέον δύσκολα να μην πέσει το θήραμα φιλς
Δημήτρη στα όπλα που κυνηγώ φασα έχω κάνει κώνους,δεν έχω παράπονο από αυτά.το πρόβλημα είναι ότι λόγο της κρισης, πολλές εταιρίες κάνουν αλχιμιες με τα Φυσίγγια.επισης τα θηράματα δεν είναι κατά παραγγελία να βγαίνουν σε στάνταρ απόσταση και να βαζω ένα φουλ τσοκ και όλα καλά.τουφεκαμε σπο20 έως 40 μέτρα.και επειδή δεν είμαι ο Αντρέα μπενελι προτιμότερο είναι ένας συνδυασμός τσοκ και φυσιγγίου που να δίνει επαρκεί σκοτωματα σε αυτά τα μέτρα
 
Δημήτρη στα όπλα που κυνηγώ φασα έχω κάνει κώνους,δεν έχω παράπονο από αυτά.το πρόβλημα είναι ότι λόγο της κρισης, πολλές εταιρίες κάνουν αλχιμιες με τα Φυσίγγια.επισης τα θηράματα δεν είναι κατά παραγγελία να βγαίνουν σε στάνταρ απόσταση και να βαζω ένα φουλ τσοκ και όλα καλά.τουφεκαμε σπο20 έως 40 μέτρα.και επειδή δεν είμαι ο Αντρέα μπενελι προτιμότερο είναι ένας συνδυασμός τσοκ και φυσιγγίου που να δίνει επαρκεί σκοτωματα σε αυτά τα μέτρα
Συμφωνώ φίλε.
 
Χρόνια δούλευα το f2. Με τις δικές μου κάννες κανένα θέμα και καμιά συμπεριφορά σε σχέση με μοενελλια ακόμα και σε έναρξη.

Φέτος σκατα. Αφήνω τον φιεμ ,στα σκοτωματα....σκατα
 
Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς τα eley alphamax 36 να μου πει εντυπώσεις και με τι μπαρούτι είναι γεμισμενο???
Με ισπανικά υλικά είναι λογικά με psb2, ακόμα δεν τα έχω δοκιμάσει προσωπικά, ένας γνωστός μου φέτος στης φασσες του άρεσαν πολύ.
 
Με ισπανικά υλικά είναι λογικά με psb2, ακόμα δεν τα έχω δοκιμάσει προσωπικά, ένας γνωστός μου φέτος στης φασσες του άρεσαν πολύ.
Τα πήρε το ζευγάρι μου στο κυνήγι για δοκιμη. Προσεχώς θα έχω και εγώ εντυπώσεις...
 
2η δοκιμη στο τερεν για τα mygra, σημερα φουλ ομιχλη και πολυ υγρασια.

Πρωτη τουφεκια σε μια κουρουνα καπου 50 μετρα, εφαγε ολη την τουφεκια και συνεχισε καμια 30αρια μετρα μεχρι να πεσει ζωντανη

Δευτερη τουφεκια σε φασσα στην ιδια αποσταση, τραβερσες και οι δυο τουφεκιες και αρκετα χαμηλα τα πουλια λογω ομιχλης, πεταξε φτερα η καριολα αλλα δεν επεσε αν και ηταν καλη τουφεκια, εστριψε και γυρισε προς τα πισω τραυματισμενη και την πηρα με 34 νο6 psb1.

Δεν νομιζω να κανω αλλη δοκιμη στο mygra, σημερα το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι υπηρχε υπερδιατρηση και δεν επεσαν ξερα τα πουλια.
 
2η δοκιμη στο τερεν για τα mygra, σημερα φουλ ομιχλη και πολυ υγρασια.

Πρωτη τουφεκια σε μια κουρουνα καπου 50 μετρα, εφαγε ολη την τουφεκια και συνεχισε καμια 30αρια μετρα μεχρι να πεσει ζωντανη

Δευτερη τουφεκια σε φασσα στην ιδια αποσταση, τραβερσες και οι δυο τουφεκιες και αρκετα χαμηλα τα πουλια λογω ομιχλης, πεταξε φτερα η καριολα αλλα δεν επεσε αν και ηταν καλη τουφεκια, εστριψε και γυρισε προς τα πισω τραυματισμενη και την πηρα με 34 νο6 psb1.

Δεν νομιζω να κανω αλλη δοκιμη στο mygra, σημερα το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι υπηρχε υπερδιατρηση και δεν επεσαν ξερα τα πουλια.
Δωστα τα ρημάδια σε κανέναν που τα ρίχνει να ησυχάσεις...
 
2η δοκιμη στο τερεν για τα mygra, σημερα φουλ ομιχλη και πολυ υγρασια.

Πρωτη τουφεκια σε μια κουρουνα καπου 50 μετρα, εφαγε ολη την τουφεκια και συνεχισε καμια 30αρια μετρα μεχρι να πεσει ζωντανη

Δευτερη τουφεκια σε φασσα στην ιδια αποσταση, τραβερσες και οι δυο τουφεκιες και αρκετα χαμηλα τα πουλια λογω ομιχλης, πεταξε φτερα η καριολα αλλα δεν επεσε αν και ηταν καλη τουφεκια, εστριψε και γυρισε προς τα πισω τραυματισμενη και την πηρα με 34 νο6 psb1.

Δεν νομιζω να κανω αλλη δοκιμη στο mygra, σημερα το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι υπηρχε υπερδιατρηση και δεν επεσαν ξερα τα πουλια.
Μάλλον μόνο υπερδιάτρηση δεν είχαν σε συτά μέτρα Άλεξ...τραυματισμό είχαν τα πουλιά...
 
Back
Top