Φυσίγγια για την Φάσσα

Δημήτρη είσαι ευχαριστημένος με το percorso; Με πιο τσοκ το ρίχνεις ;
Νικολή όσο για το αν είμαι , νομίζω οτι φαίνεται απ οσα έχω γράψει κατά καιρούς και το ξαναλέω για μια ακόμη φορά. Για εμπορικό φυσίγγι στα χρόνια που το ρίχνω ,ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Όσο για το τσοκ που με ρωτάς ,ως επί το πλείστον με Carlson F αλλά η πραγματική του σύσφιξη αντιστοιχεί σε ΙΜ. Αρκετες φορές όμως έχω χρησιμοποιήσει και το Μ,ανάλογα τον τόπο και τις αποστάσεις.
 
Με αντίστοιχο τσοκ και με ιδιο φυσίγγι ,πήρα φάσσα σε αρκετά μεγαλύτερη απόσταση και ειχε πάρει 6 σκαγια.
Με τι τσοκ έριξες;
Αν τα βρεις με το percorso δεν θα το αλλάζεις.
Carlson's Ported F το τσοκ αλλά μετρημένο είναι 7/10 στη benelli
 
Μήπως έχει μετρήσει κανείς σκάγια και στο Nsi super caccia 4x6; Έχω μια δοκιμή στα 50 μέτρα με το ίδιο τσοκ αλλά δεν τα έχω μετρήσει ακόμα. Αύριο πρώτα ο Θεός μιας και έχω αφήσει τους πίνακες στο μαγαζί.
Τα 4αρια 6 στο γραμμάριο τα 6αρια 9.3 κάνε το καθένα επί 19
 
Το φυσιγγι σκίζει ότι και να λένε ορισμένοι. Έχουν μείνει στη μνήμη μου χαραγμένες καταβολές ηλεκτροσόκ με νο 6 σε σκληρά πουλιά με κυλινδρο-σκιτ φρένου που μείναν όλοι με το στόμα ανοιχτό . Επιμένω σε δοκιμές σε κινούμενους στόχους πέραν του πινακα
 
Μήπως έχει μετρήσει κανείς σκάγια και στο Nsi super caccia 4x6; Έχω μια δοκιμή στα 50 μέτρα με το ίδιο τσοκ αλλά δεν τα έχω μετρήσει ακόμα. Αύριο πρώτα ο Θεός μιας και έχω αφήσει τους πίνακες στο μαγαζί.
184 σκάγια στο 1x1 και 114 σε κύκλο διαμέτρου 75cm (ο κύκλος στη φωτό μου βγήκε 72 cm και προσέθεσα 5 σκάγια ακομα στη μέτρηση). Για φάσσα οριακό αλλα για το λαγό για πίσω φυσίγγι μια χαρά μου φαίνεται
W8c0QS1.jpg
 
184 σκάγια στο 1x1 και 114 σε κύκλο διαμέτρου 75cm (ο κύκλος στη φωτό μου βγήκε 72 cm και προσέθεσα 5 σκάγια ακομα στη μέτρηση). Για φάσσα οριακό αλλα για το λαγό για πίσω φυσίγγι μια χαρά μου φαίνεται
W8c0QS1.jpg
40%συγκεντρωση ...άψογη τουφεκια
 
Back
Top