Φυσίγγια για την Φάσσα

Με μια προσφατη έρευνα που έκανα στο ίντερνετ αλλού τα βρισκω 12 και αλλού 17.Με 12 θα τα έπαιρνα με 17 οχι...
Μείνε στα percorso φίλε και σ αυτά που λένε τα παιδιά. Δες και τα speed για τις ημέρες αυτές καθώς αν έχει ευκαιρια εκεί που είσαι τα gorilla34 . Είναι από τα πιο σταθερά συγκεντρωτικά και γρήγορα 34γρ της αγοράς.
 
Μείνε στα percorso φίλε και σ αυτά που λένε τα παιδιά. Δες και τα speed για τις ημέρες αυτές καθώς αν έχει ευκαιρια εκεί που είσαι τα gorilla34 . Είναι από τα πιο σταθερά συγκεντρωτικά και γρήγορα 34γρ της αγοράς.
Τα έχεις δοκιμάσει φίλε τα saga;Τα gorilla το έχω βάλει στο πρόγραμμα να τα δοκιμάσω γιατί μου τα πρότεινε και αλλος.Απλα ήθελα να μάθω και γι αυτά αν τα έχει δοκιμάσει καποιος.
 
Τα έχεις δοκιμάσει φίλε τα saga;Τα gorilla το έχω βάλει στο πρόγραμμα να τα δοκιμάσω γιατί μου τα πρότεινε και αλλος.Απλα ήθελα να μάθω και γι αυτά αν τα έχει δοκιμάσει καποιος.
Στα περάσματα φέτος έρηξα λίγα που μου δάνεισε ένας γνωστός που πήρε κούτες (!) Από περιέργεια. Ναι μου άρεσαν χωρίς να δω κάτι ιδιαίτερο. Σε καμία περίπτωση όμως δεν θα σου δώσουν πουλιά στις αποστάσεις που παίρνεις με τα percorso και άλλα εμπορικά. Νομίζω για τέτοια εποχή να μείνει στο περκορσο γιατί το ξέρεις κιόλας επειδή το δουλεύεις όπως λες. Εγώ δεν θα τα έπαιρνα και για άλλους λόγους όπως η τιμη. Επειδή το κυνήγι κλείνει σιγά σιγά αν σε καίει να πάρεις,δες τις συζητήσεις και τις δοκιμές πιο πίσω να δεις τι γράφουν και τι δουλεύουν οι υπόλοιποι φίλοι προκειμένου να έχεις και μια πιο καλή εικόνα του χρόνου. Ή αντί να δόσεις 17 και 20 ευρώ ...πάρε ένα κουτί αμερικανικά.
Για μένα πάνε στα σπιντ να πάρεις μια εικόνα, να έχεις μια καλή επιλογή και για τα περάσματα του χρονου
 
Αγορινα δυστυχώς η φάσα για εμένα τελειωσε για φέτος ωστοσο η αρρώστια για τα φυσίγγια και ότι έχει σχέση με το κυνήγι θα συνεχιστεί και τους επόμενους μήνες.Επισης τον τελευταίο ενάμιση χροχρ έχω παρακολουθήσει σχεδόν τα παντα από ότι έχει γραφτεί εδώ μέσα...
Τώρα σχετικά με τα saga έγραψα πιο πάνω ότι τα βρίσκω στα 12 ευρώ αλλά και στα 17...Με 12 € ίσως τα επαιρνα να τα δοκιμάσω με 17€ πάλι οχι.
Ενώ έχω καταλήξει στα percorso και οι δοκιμές που κανω είναι και λίγο ανούσιες καθώς το πρόβλημα δεν στα φυσιγγια αλλά αλλού για καποιο λογο τρωγομαι με τα ρούχα και θέλω να δοκιμάζω τα πάντα.
Ελπιζω να μου περάσει σύντομα γιατι στο τέλος θα πηγαίνω δοκιμές και όχι για κυνήγι...Τι να πεις...think
 
Αγορινα δυστυχώς η φάσα για εμένα τελειωσε για φέτος ωστοσο η αρρώστια για τα φυσίγγια και ότι έχει σχέση με το κυνήγι θα συνεχιστεί και τους επόμενους μήνες.Επισης τον τελευταίο ενάμιση χροχρ έχω παρακολουθήσει σχεδόν τα παντα από ότι έχει γραφτεί εδώ μέσα...
Τώρα σχετικά με τα saga έγραψα πιο πάνω ότι τα βρίσκω στα 12 ευρώ αλλά και στα 17...Με 12 € ίσως τα επαιρνα να τα δοκιμάσω με 17€ πάλι οχι.
Ενώ έχω καταλήξει στα percorso και οι δοκιμές που κανω είναι και λίγο ανούσιες καθώς το πρόβλημα δεν στα φυσιγγια αλλά αλλού για καποιο λογο τρωγομαι με τα ρούχα και θέλω να δοκιμάζω τα πάντα.
Ελπιζω να μου περάσει σύντομα γιατι στο τέλος θα πηγαίνω δοκιμές και όχι για κυνήγι...Τι να πεις...think
Εφοσον σε ευχαριστει να το κανεις ειναι ωραιο να δοκιμαζεις φυσιγγια:)
 
Αγορινα δυστυχώς η φάσα για εμένα τελειωσε για φέτος ωστοσο η αρρώστια για τα φυσίγγια και ότι έχει σχέση με το κυνήγι θα συνεχιστεί και τους επόμενους μήνες.Επισης τον τελευταίο ενάμιση χροχρ έχω παρακολουθήσει σχεδόν τα παντα από ότι έχει γραφτεί εδώ μέσα...
Τώρα σχετικά με τα saga έγραψα πιο πάνω ότι τα βρίσκω στα 12 ευρώ αλλά και στα 17...Με 12 € ίσως τα επαιρνα να τα δοκιμάσω με 17€ πάλι οχι.
Ενώ έχω καταλήξει στα percorso και οι δοκιμές που κανω είναι και λίγο ανούσιες καθώς το πρόβλημα δεν στα φυσιγγια αλλά αλλού για καποιο λογο τρωγομαι με τα ρούχα και θέλω να δοκιμάζω τα πάντα.
Ελπιζω να μου περάσει σύντομα γιατι στο τέλος θα πηγαίνω δοκιμές και όχι για κυνήγι...Τι να πεις...think
Κι αν βρίσκεις φάσσες κάνεις δοκιμές στην πράξη Χρήστο.Αν δεν βρίσκεις τι γίνεται. .sarcastic.
 
Σήμερα ένας με 302 magnum φουλ στην κούρνια όταν είδε κάτι περκορσο που χα μου πεις αυτά δεν κανουν...ότι τα είχαν σφάξει και βρήκαν α1... Στο "αυτά είναι φυσίγγια με tecna " μου αποκάλυψε κάτι...μπιτουρμπο.
Τεσπά.
IMG-20190203-090655.jpg

IMG-20190203-090742.jpg

Έχω και σφαγμένα και από τα δύο (και με την Α1-36 και με Tecna) αλλά δεν έχω πρόχειρες τις φωτογραφίες γιατί είμαι στο χωριό.
 
Last edited:
IMG-20190203-090655.jpg

IMG-20190203-090742.jpg

Έχω και σφαγμένα και από τα δύο (και με την Α1-36 και με Tecna) αλλά δεν έχω πρόχειρες τις φωτογραφίες γιατί είμαι στο χωριό.
Άλλο αυτό εδώ ανακοινώνεται επίσημα. Ξέρουμε αν έγινε έπειτα από παράπονα ή για συγκεκριμένη αγορά;
 
Στην προχθεσινή εξόρμηση δουλεύτηκε Ρουμελιώτης 34 γρ σε νο6 καθως και το α0 του Ζαφειράκη. Και τα δύο ήταν φωτιά σε πιο ανεβασμένες θερμοκρασίες που είχε το σκ. Το πρώτο μου έκανε εντύπωση καθώς με δύο διαφορετικά όπλα δεν είχε καθόλου ανάκρουση. Τα πουλιά πέσαν κεραυνοβολημενα να και πεντακαθαρα.
Ιδιαίτερα η sx3 τα πήγαινε θαυμάσια με το anaconda mid. Και τα δύο σίγουρα θα τα ξαναπάρω.
Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω γιατί οι τουφεκιές δεν ξεπερνούσαν τα 35 40 ...σκέφτομαι πάντως το 34 του Ρουμελιώτη σε νο 7 για αρχή για αγριοπερίστερα στην έναρξη και Σεπτέμβρη.
 
Στην προχθεσινή εξόρμηση δουλεύτηκε Ρουμελιώτης 34 γρ σε νο6 καθως και το α0 του Ζαφειράκη. Και τα δύο ήταν φωτιά σε πιο ανεβασμένες θερμοκρασίες που είχε το σκ. Το πρώτο μου έκανε εντύπωση καθώς με δύο διαφορετικά όπλα δεν είχε καθόλου ανάκρουση. Τα πουλιά πέσαν κεραυνοβολημενα να και πεντακαθαρα.
Ιδιαίτερα η sx3 τα πήγαινε θαυμάσια με το anaconda mid. Και τα δύο σίγουρα θα τα ξαναπάρω.
Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω γιατί οι τουφεκιές δεν ξεπερνούσαν τα 35 40 ...σκέφτομαι πάντως το 34 του Ρουμελιώτη σε νο 7 για αρχή για αγριοπερίστερα στην έναρξη και Σεπτέμβρη.
Τέτοια να μας λες. .sarcastic.
Μάριε το 34 Ρουμελ. πόσο το πέρνεις;
Επίπης έχεις δουλέψει και το 36gr; Αν ναι πες μου εντυπώσεις και τιμή.
 
Φίλε εάν έχει δοκιμάσει τα α0 του Ζαφειράκη σε ψυχρό καιρο βάλτο κλπ δοσε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα γιατί η τουφεκιές μου το σκ στις αποστάσεις που είπα πάνω δε λένε τιποτα
 
Φίλε εάν έχει δοκιμάσει τα α0 του Ζαφειράκη σε ψυχρό καιρο βάλτο κλπ δοσε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα γιατί η τουφεκιές μου το σκ στις αποστάσεις που είπα πάνω δε λένε τιποτα
Φίλε εγώ είμαι ταγμένος στον Ιταλό (Romana Munizioni) του Ζαφειράκη λίγα είχα ρίξει πρόπερσι με τα πολλά παπιά που είχαμε στην περιοχή μας!Φέτος όμως δούλεψα το RM με 9 μποφόρ Ανατολικό και γριτζάνι (ψιλόβροχο) σε ολοήμερο παπιοκυνήγι απίστευτες ντουφεκιές σε υπερβολικά μέτρα και καθαρά σκοτώματα και το είδα επαναλαμβανόμενα και από τον πατέρα μου και από φίλο που ήταν μαζί μας εκείνη την μέρα...Για εμένα είναι κορυφή δεν το αλλάζω όπως και το 42 της ίδιας εταιρείας
 
Back
Top