Φυσίγγια για την Φάσσα

Φίλε εγώ είμαι ταγμένος στον Ιταλό (Romana Munizioni) του Ζαφειράκη λίγα είχα ρίξει πρόπερσι με τα πολλά παπιά που είχαμε στην περιοχή μας!Φέτος όμως δούλεψα το RM με 9 μποφόρ Ανατολικό και γριτζάνι (ψιλόβροχο) σε ολοήμερο παπιοκυνήγι απίστευτες ντουφεκιές σε υπερβολικά μέτρα και καθαρά σκοτώματα και το είδα επαναλαμβανόμενα και από τον πατέρα μου και από φίλο που ήταν μαζί μας εκείνη την μέρα...Για εμένα είναι κορυφή δεν το αλλάζω όπως και το 42 της ίδιας εταιρείας
Romana munizioti????πρώτη φορά τα ακούω... εισάγονται???
 
Το Σ-Κ θα πάμε για μπεκατσα στη πανέμορφη Ήπειρο και με την ευκαιρία θα καθίσουμε για καμιά φασσα.
Για πείτε βρε παιδιά για τα παρακάτω φυσηγγια τη γνώμη σας μιας και δεν εχω πολλες έμπειρες απο τις γαλάζιες, τα ξεθαψα από την αποθήκη.


Lambro καφέ ν6
Max36 ν5
Max super double ν 8+6
Neo velox ν6
MB long range ν7
Το όπλο θα είναι 302 με στάνταρ κάνη 3*
Ο καιρός δείχνει για παγωνιά .
 
Το Σ-Κ θα πάμε για μπεκατσα στη πανέμορφη Ήπειρο και με την ευκαιρία θα καθίσουμε για καμιά φασσα.
Για πείτε βρε παιδιά για τα παρακάτω φυσηγγια τη γνώμη σας μιας και δεν εχω πολλες έμπειρες απο τις γαλάζιες, τα ξεθαψα από την αποθήκη.


Lambro καφέ ν6
Max36 ν5
Max super double ν 8+6
Neo velox ν6
MB long range ν7
Το όπλο θα είναι 302 με στάνταρ κάνη 3*
Ο καιρός δείχνει για παγωνιά .
Γιάννη εγώ με το mb long range και την 930i τις καίω σε όλες τις αποστάσεις...μου έχει ταιριάξει τρέλα...Κυριακή που θα είμαι και εγώ αρτα με αυτά θα βγω στην γύρα:D:D
 
τα lambro τα καφε παρε γιαννη και τα ν.velox και εισαι μια χαρα.

Γιάννη εγώ με το mb long range και την 930i τις καίω σε όλες τις αποστάσεις...μου έχει ταιριάξει τρέλα...Κυριακή που θα είμαι και εγώ αρτα με αυτά θα βγω στην γύρα:D:D
Σας ευχαριστώ παιδιά.
Θα χρειαστώ και τιποτα χάπια; .sarcastic.
 
Σας ευχαριστώ παιδιά.
Θα χρειαστώ και τιποτα χάπια; .sarcastic.
Καραμέλες για τον λαιμό μετά....σίγουρα:D:D όπως έχει πει και ο μεγαλύτερος φασσοδιωχτης για να ξεσπάσουμε και να μην τρελαθούμε πρέπει οι ευλογίες που θα ρίξουμε να ακούγονται έως το επόμενο χωριό:D:D
 
Το Σ-Κ θα πάμε για μπεκατσα στη πανέμορφη Ήπειρο και με την ευκαιρία θα καθίσουμε για καμιά φασσα.
Για πείτε βρε παιδιά για τα παρακάτω φυσηγγια τη γνώμη σας μιας και δεν εχω πολλες έμπειρες απο τις γαλάζιες, τα ξεθαψα από την αποθήκη.


Lambro καφέ ν6
Max36 ν5
Max super double ν 8+6
Neo velox ν6
MB long range ν7
Το όπλο θα είναι 302 με στάνταρ κάνη 3*
Ο καιρός δείχνει για παγωνιά .
Εγώ θα τα έπαιρνα όλα ... και βλέποντας και κάνοντας !!! ;) .sarcastic.

Καλησπέρα σας. Μήπως έχει μετρήσει κάποιος τον αριθμό σκαγίων στο Nsi Percorso No 6;
Ναι, εγώ ... είναι κάποια χρόνια όμως ... 330 !!!;)
 
310 σκάγια φιλε μετρημένα προσφατα σε 2 φυσιγγια
Ευχαριστώ! Οπότε τα 240 σκάγια που μέτρησα στα 40 μέτρα στο χαρτόνι 1x1 είναι σχετικά καλή συγκέντρωση
IO3quc8.jpg
 
Ευχαριστώ! Οπότε τα 240 σκάγια που μέτρησα στα 40 μέτρα στο χαρτόνι 1x1 είναι σχετικά καλή συγκέντρωση
IO3quc8.jpg
Σχετικά καλή ;;; Πολύ καλή !!! Και σου έχει φύγει και λίγο ... Αν ήταν κέντρο μπορεί να ήταν και περισσότερα (ίσως 250 - 260) !!! ;)
 
Ευχαριστώ! Οπότε τα 240 σκάγια που μέτρησα στα 40 μέτρα στο χαρτόνι 1x1 είναι σχετικά καλή συγκέντρωση
IO3quc8.jpg
Με αντίστοιχο τσοκ και με ιδιο φυσίγγι ,πήρα φάσσα σε αρκετά μεγαλύτερη απόσταση και ειχε πάρει 6 σκαγια.
Με τι τσοκ έριξες;
Αν τα βρεις με το percorso δεν θα το αλλάζεις.
 
Με αντίστοιχο τσοκ και με ιδιο φυσίγγι ,πήρα φάσσα σε αρκετά μεγαλύτερη απόσταση και ειχε πάρει 6 σκαγια.
Με τι τσοκ έριξες;
Αν τα βρεις με το percorso δεν θα το αλλάζεις.
Δημήτρη είσαι ευχαριστημένος με το percorso; Με πιο τσοκ το ρίχνεις ;
 
Back
Top