Φυσίγγια για ορτύκι

οτι σε βολευει.αν θες παρε για δοκιμη το 28αρι την μεσοταπα η μπορεις να δοκιμασεις το mezzo το 30 γραμ.το κιτρινο εκτος αν εχεις βρει κατι που σε βολευει και δεν το αλλαζεις
Ευρυπιδη δεν θα εχω θεμα με το μεσοταπο στον διευρυμενο αυλο?
 
Ευρυπιδη δεν θα εχω θεμα με το μεσοταπο στον διευρυμενο αυλο?
κανε μια δοκιμη σε χαρτονι η σε πινακα να δεις την κστανομη αλλα στις απιστασεις που τουφεκας ορτυκι δε νομιζω να υπαρχει θεμα
 
Κατι φτηνα διασπορας RM 32 γρ εχει ο Γκιουλεκας στην Θεσσαλονικη τα εχει δοκιμασει κανενας ρε παιδια??
Είχα ρίξει ενα κουτί σε 10αρι νούμερο.
Πολύ καλό και φονικό σε μεγάλες αποστάσεις στο περπατητο. Πάντως δεν σκορπανε πολύ, τα εριξα με πλαγιο 2&3* και αυλο 18,3. Απλά θα διορθώσουν ενα μικρό σκοπευτικό λάθος
 
Εν καιρω κρισης τα φυσιγγια ηδη για το αγαπημενο μας ορτυκακι εχουν φτασει κοντα στα 8.30 ευρω.Σκεφτομαι συνεχως με τετοιες τιμες πως να κανεις αυτο που αγαπας..Θα βρεθει η χρυση τομη καπου,καποτε
Υπαρχει καποιος εδω μεσα που να γνωριζει καποιο φυσιγγια διασπορας σε λογικη τιμη?και ας ειναι σε ποσοτητα(δηλαδη πχ 1 κουτα)
Νικόλα προσωπικά στο ορτυκι θα θελα να δοκιμάσω φυσίγγια Skeet , αυτή εδώ μου φαίνεται πολύ καλή τιμή και σε νούμερο 9,5 πιστεύω είναι ότι πρέπει, επίσης και σε τσίχλα περπατητο με ένα ανοιχτό τσόκ δεν θέλεις κάτι παραπάνω.
http://www.kalkantzakos.com/Product/4914/skeet,-skopeutika-fusiggia-lambro-kivotio-250-tem.
 
Πολύ καλό και φονικό σε μεγάλες αποστάσεις στο περπατητο. Πάντως δεν σκορπανε πολύ, τα εριξα με πλαγιο 2&3* και αυλο 18,3. Απλά θα διορθώσουν ενα μικρό σκοπευτικό λάθος
Ειναι με διασπορεα gualandi γι αυτο..
Στο 7ευρω παιζουν απο οτι βλεπω,βεβαια ο αντιπροσωπος (Σπηλιοτοπουλος)θα τα δινει φτηνοτερα φανταζομαι..Σκεψου ποσο πανε τα ελληνικα με αντίστοιχους διασπορεις..drive car
 
Ευρυπιδη δεν θα εχω θεμα με το μεσοταπο στον διευρυμενο αυλο?
Απολύτως κανένα πρόβλημα. Οι μισόταπες έχουν μεγάλη φούστα, πολύ μεγαλύτερη από τους κοινούς συγκεντρωτήρες, και δεν υπάρχει πιθανότητα ελλιπούς έμφραξης όσο φαρδύς κι αν είναι ο αυλός ...
 
Ευρυπιδη δεν θα εχω θεμα με το μεσοταπο στον διευρυμενο αυλο?
Καλημερα! Πιστευω και εγω δεν θα εχεις κανενα θεμα συμφωνω με το Στελιο,τα μεσοταπα του Λαμπρου που ξερω και εχω σφαξει εχουν φαρδια φουστα θα κανουν καλη εμφραξη..αλλο ειναι το προβλημα.αν και μεσοταπο ειδικα το mezzo compak 28gr παει μπαλα τα σκαγια,και οπως λες αν τουφεκας γρηγορα( και εγω το ιδιο κανω και εχω βρει την υγεια με lambro direct) θα το κανεις κομματια το ορτυκι..
 
με 5 αστρα και μεσοταπο η μαλλινοταπο δεν θα εχεις κανενα προβλημα να χαλασεις το πουλι ειδικα αμα το κυνηγησης στην αρχη στο καμπο που εχεις περιθωρια και το ντουφεκας οπου θελεις ,τωρα αμα το κυνηγησης πχ, στην μανη αλλαζει το πραμα.
 
με 5 αστρα και μεσοταπο η μαλλινοταπο δεν θα εχεις κανενα προβλημα να χαλασεις το πουλι ειδικα αμα το κυνηγησης στην αρχη στο καμπο που εχεις περιθωρια και το ντουφεκας οπου θελεις ,τωρα αμα το κυνηγησης πχ, στην μανη αλλαζει το πραμα.
Είμαι Χανιά και οι μόνες εμπειρίες σε ορτύκι είναι μόνο σε περασματιαρικο και σε περιοχές παρόμοιες με Μανη! Δυστηχως ντόπιαρικα δεν έχουμε εδώ..
 
Ξανάβάζω εδώ μια τουφεκιά με lambro mezzo 28gr n9,5.
Απόσταση 30 μέτρα.
Όπλο:Benelli centro 76cm porting
Τσοκ:kicks smoke optima plus 0,3..
Αυλός 18,4-έξοδος τσοκ 18,1..
Πιστευω ότι αν το βρει το ορτύκι η τουφεκια στον μισό σχεδόν πίνακα (να μην πω παραπάνω) θα το ψιλόδιαλύσει..Σίγουρα όμως με κύλινδρο θα είναι πιο ανοιχτή.και σίγουρα την κλείνει λίγο και το porting..
Πίνακας:0,95-0,95
LgYnPLz.jpg
 
Είμαι Χανιά και οι μόνες εμπειρίες σε ορτύκι είναι μόνο σε περασματιαρικο και σε περιοχές παρόμοιες με Μανη! Δυστηχως ντόπιαρικα δεν έχουμε εδώ..
γιαννη εχει παρα πολλα ντοπιαρικα αν εχεις καλο σκυλο αλλα εχει και παρα πολυ καζαντζιδη ;)
 
Ξανάβάζω εδώ μια τουφεκιά με lambro mezzo 28gr n9,5.
Απόσταση 30 μέτρα.
Όπλο:Benelli centro 76cm porting
Τσοκ:kicks smoke optima plus 0,3..
Αυλός 18,4-έξοδος τσοκ 18,1..
Πιστευω ότι αν το βρει το ορτύκι η τουφεκια στον μισό σχεδόν πίνακα (να μην πω παραπάνω) θα το ψιλόδιαλύσει..Σίγουρα όμως με κύλινδρο θα είναι πιο ανοιχτή.και σίγουρα την κλείνει λίγο και το porting..
Πίνακας:0,95-0,95
LgYnPLz.jpg
γιανη ρε φιλε στο ορτυκι θα βαλεις τσοκ φρενου?? οτι φυσιγγι και να βαλεις μ αυτο το τσοκ μπαλα θα το παει. στο ορτυκι θα βαλεις απο κυλινδρο μεχρι skeet το πολυ. οποτε μια χαρα ειναι το mezzo
 
γιανη ρε φιλε στο ορτυκι θα βαλεις τσοκ φρενου?? οτι φυσιγγι και να βαλεις μ αυτο το τσοκ μπαλα θα το παει. στο ορτυκι θα βαλεις απο κυλινδρο μεχρι skeet το πολυ. οποτε μια χαρα ειναι το mezzo
Συμφωνω 100% απλα δοκιμαζα το τσοκ πιο πολυ!! Να προσθεσω και το seminole spreader(καμπανα αναποδη) που εχω ειναι πολυ καλο τσοκ για κοντα..
 
ντοπιάρικα έχει ακόμα κατά τόπους αλλά μειωμένους πληθυσμούς κάθε χρόνο και πολύ χειρότερα.
Μυαλό δεν βάζουμε οπότε, σε λίγα χρόνια θα απομείνει μόνο ο Νταλάρας να κλαίει...
 
Ευρυπιδη δεν θα εχω θεμα με το μεσοταπο στον διευρυμενο αυλο?

Κανε προβλημα βάζω εγω στην μαξουσ τα παει πολυ καλα
συμφωνώ με τον Ηλία
στην sx3 κανένα πρόβλημα έριξα πάνω από 15 εμπορικά και ιδιογόμωση κουτιά πέρυσι με πολύ καλά αποτελέσματα...θα συνεχίσω να ρίχνω :)
 
Back
Top