"Τσοκίτιδα"

Μαγκες sorry false alarm , τελικά τα τσοκακια δεν ήταν από την Cole αλλά από έναν ιδιώτη οπλουργο που γνώριζει αυτός και τα φτιάχνει επι παραγγελία του πελάτη custom . Τότε που μου τα δώσε μου χε πει για την Cole και υπέθεσα εγώ ότι τα εφτιαξε εκεί επι παραγγελία , σήμερα του έστειλα μυνημα και μου το είπε . Τι να κάνουμε μας εφαγε η τσοκιτιδα .sarcastic., πάντως θα του πω να μου φτιάξει στον ίδιο όποτε πάει ξανά Αμερική για σπειρωμα optima plus τρία ένα LM , LF και ένα EF .
 
Βασίλη αν και παλιό το βίντεο κοίτα το φρένου στη μπενελι που δεν σκοτώνει η άτιμη σκορπισκαγιες βγάζει
Τα βήματα τα μέτρησες Γιάννη μέχρι να φτάσουν περπατώντας στον πίνακα ?

32*0,8 = 25μ ? μείον 1μ η κάνη = 24μ ????
Πόσα νόμιζες ? 36,5 μετρημένα από το στόμιο ?

Μας δουλεύουν ;;;

Είπαμε Γιάννη, ... βίντεο δεν πιστεύω ... μόνο δοκιμή με εμένα δίπλα και το φυσίγγι δικό μου !!!

ps
μέτρα τα βήματα ...
 
Φαίνεται ότι δεν είναι μακριά αλλά τη διαφορά στα τελευταία φρένου με απλό τσοκ briley είναι μεγάλη γιατί το φρένου είναι ένα τζεμινι έσω έξω +5 εκ που έχει μετατραπεί 3* ,ενώ το briley 2* άσχετα τα 25 μέτρα που είναι ριγμένη η τουφεκιά η ουσία είναι ο υπερσυγκεντρωτισμος των τσοκ φρένου γι'αυτό τα kings τραβάνε αν είσαι πάνω πολλά μέτρα.
 
Τα βήματα τα μέτρησες Γιάννη μέχρι να φτάσουν περπατώντας στον πίνακα ?

32*0,8 = 25μ ? μείον 1μ η κάνη = 24μ ????
Πόσα νόμιζες ? 36,5 μετρημένα από το στόμιο ?

Μας δουλεύουν ;;;

Είπαμε Γιάννη, ... βίντεο δεν πιστεύω ... μόνο δοκιμή με εμένα δίπλα και το φυσίγγι δικό μου !!!

ps
μέτρα τα βήματα ...
18 μέτρα‼️
 
Φαίνεται ότι δεν είναι μακριά αλλά τη διαφορά στα τελευταία φρένου με απλό τσοκ briley είναι μεγάλη γιατί το φρένου είναι ένα τζεμινι έσω έξω +5 εκ που έχει μετατραπεί 3* ,ενώ το briley 2* άσχετα τα 25 μέτρα που είναι ριγμένη η τουφεκιά η ουσία είναι ο υπερσυγκεντρωτισμος των τσοκ φρένου γι'αυτό τα kings τραβάνε αν είσαι πάνω πολλά μέτρα.
Δεν μπορώ να μιλήσω για τα φρένου γιατί δεν έχω ρίξει ούτε δοκιμάσει ποτέ.
Άνθρωποι που εμπιστεύομαι (και εσύ μέσα σε αυτούς) μου έχουν πει ότι κάνουν δουλειά.
Η υπερσυγκέντρωση κάνει μόνο για παπιά και για το μάτι, στα κυνήγια που κάνω.

Σε γρήγορες και σχετικά κοντινές τουφεκιές είναι μειονέκτημα.
Σε μακρινές και αργές πλεονέκτημα.

Όταν κυνηγάω τόσα χρόνια, τα πάντα με το Mod (εκτός από παπιά) γιατί να βάλω τρίφτη ???? Για να μην βαράω τίποτα ????

ps
Σήμερα έμαθα ποιος πρωτοέβγαλε την φήμη ότι οι Benelli δεν σκοτώνουν.
Το θυμήθηκε ένας φίλος.
Συμπίπτει σχεδόν με την ημερομηνία που είχε αναφέρει ο Βάγγος εδώ ...
Μην με ρωτήσετε περισσότερα ούτε σε πμ ... δεν θα το πω.
Έχει πλάκα πάντως πόσο χάνοι μπορούμε να είμαστε (και εγώ μαζί) όταν θέλουμε να πιστέψουμε κάτι ...
 
Τα βήματα τα μέτρησες Γιάννη μέχρι να φτάσουν περπατώντας στον πίνακα ?

32*0,8 = 25μ ? μείον 1μ η κάνη = 24μ ????
Πόσα νόμιζες ? 36,5 μετρημένα από το στόμιο ?

Μας δουλεύουν ;;;

Είπαμε Γιάννη, ... βίντεο δεν πιστεύω ... μόνο δοκιμή με εμένα δίπλα και το φυσίγγι δικό μου !!!

ps
μέτρα τα βήματα ...
Σωστός ο Μπιλ
Τα μέτρησα μερικές φορές πάνω από 35 βήματα δεν είναι με τπτ.
Η δοκιμή είναι στα 30 μέτρα ίσως κ λιγότερο
 
Σωστός ο Μπιλ
Τα μέτρησα μερικές φορές πάνω από 35 βήματα δεν είναι με τπτ.
Η δοκιμή είναι στα 30 μέτρα ίσως κ λιγότερο
Η τουφεκιά έχει την αποτύπωση...18 μέτρων +- το περπάτημα του ....δεν σου δίνει την εντύπωση ότι είναι πάνω από 60 πόντους βηματισμός‼️
 
Η τουφεκιά έχει την αποτύπωση...18 μέτρων +- το περπάτημα του ....δεν σου δίνει την εντύπωση ότι είναι πάνω από 60 πόντους βηματισμός‼️
Γι αυτό δεν πιστεύω τίποτα αν δεν το δω με τα μάτια μου και δεν το μετρήσω εγώ αχαχα
 
Σε αυτογεμή με τσοκακια, αλλαζεις απλά τσοκάκια ...
Σε δίκαννο με σταθερά 1/3, τα ''ανοίγεις''?
Εγω σε 2 δικαννα μου που εκανα στον Παπατσαρούχα ειχαν πολυ ωραίες τουφεκιές...
Σκέφτομαι να κάνω και στο simson 72cm (Αχωμιωτοι αυλοί) 16αρι μου.think.
Τι λέτε?
 
Σε αυτογεμή με τσοκακια, αλλαζεις απλά τσοκάκια ...
Σε δίκαννο με σταθερά 1/3, τα ''ανοίγεις''?
Εγω σε 2 δικαννα μου που εκανα στον Παπατσαρούχα ειχαν πολυ ωραίες τουφεκιές...
Σκέφτομαι να κάνω και στο simson 72cm (Αχωμιωτοι αυλοί) 16αρι μου.think.
Τι λέτε?
Προσωπικά δεν θα το πείραζα.
 
Σε αυτογεμή με τσοκακια, αλλαζεις απλά τσοκάκια ...
Σε δίκαννο με σταθερά 1/3, τα ''ανοίγεις''?
Εγω σε 2 δικαννα μου που εκανα στον Παπατσαρούχα ειχαν πολυ ωραίες τουφεκιές...
Σκέφτομαι να κάνω και στο simson 72cm (Αχωμιωτοι αυλοί) 16αρι μου.think.
Τι λέτε?
Σκέφτεσαι να γίνει από τα βασικά σου όπλα για κυνήγι;Οι τιμές στα 16ρια φυσίγγια πως είναι;
 
Τρυγόνι- τσίχλα
Το έχω σχεδον 3 χρόνια, αλλά δεν το κυνήγησα ιδιεταιρα.. ειδικά πέρυσι ζήτημα να πήγα για κυνήγι 6-7 φορές...
Κάντο ,το φουλ σφιχτό 3, η 3 κανονικό και το άλλο ότι βγεί.Αυτο θα έκανα εγώ γιατί ποτέ δεν χωνεψα το σταθερό φουλ στα δίκανα.Αφου το έχεις ξανακάνει και έχεις μείνει ευχαριστημένος ,δεν πας στα τυφλά.Ποσο θα κοστίσει;
 
Σε αυτογεμή με τσοκακια, αλλαζεις απλά τσοκάκια ...
Σε δίκαννο με σταθερά 1/3, τα ''ανοίγεις''?
Εγω σε 2 δικαννα μου που εκανα στον Παπατσαρούχα ειχαν πολυ ωραίες τουφεκιές...
Σκέφτομαι να κάνω και στο simson 72cm (Αχωμιωτοι αυλοί) 16αρι μου.think.
Τι λέτε?
Τι τσοκαρισμα έχει το simson?
 
Back
Top