Τα Όπλα μας

Καλησπέρα...
Μέχρι στιγμής υδρόβια και πουλάκια..
Το δίκαννο μου δίνει καλύτερες συγκεντρώσεις (ίδιο τσοκ, ίδιο φυσίγγι, ίδια απόσταση, ίδιος στόχος) από την καραμπίνα. Αλλά μετά τα 30γρ, αρχίζω και το νοιώθω :)
Ακόμα προσπαθώ να το μάθω, και να βρω τον συνδυασμό τσοκ που θα με βολέψει.. Μέχρι στιγμής παίζω με το 2-4..
 
Καλησπέρα...
Μέχρι στιγμής υδρόβια και πουλάκια..
Το δίκαννο μου δίνει καλύτερες συγκεντρώσεις (ίδιο τσοκ, ίδιο φυσίγγι, ίδια απόσταση, ίδιος στόχος) από την καραμπίνα. Αλλά μετά τα 30γρ, αρχίζω και το νοιώθω :)
Ακόμα προσπαθώ να το μάθω, και να βρω τον συνδυασμό τσοκ που θα με βολέψει.. Μέχρι στιγμής παίζω με το 2-4..
Το ιδιο θεμα ειχα και εγω. Μακρυνα κοντακι, υψωσα χτενι και οσο μπορω καλο κουμπωμα. Απο τεχνικη φραστ μπαμ χωρίς δευτερες σκεψεις. Το όπλο εχει καλο swing. Μολις το βρεις δε θα το αλλαζεις. Εκτος αν σε λενε τολη και το πουλησεις. :p
 
Είτε το πιστεύεις είτε όχι με το που το επόμμισα, ένιωσα ότι χορεύω με Ρωσίδα μπαλαρίνα από τα μπολσόϊ.
"Υπακούει"στις κινήσεις μου σαν καλοραμένο κουστούμι και η αλλαγή σκοπευτικής γραμμής ούτε που έγινε αισθητή. Ειδικά σήμερα που μπήκε και η φυσιγγιοθήκη κοντακίου με μαξιλαράκι που μου σηκώνει λίγο το μάγουλο, είναι λες και στο εργοστάσιο πήραν ένα πλευρό μου και το έφτιαξαν... Δεν μπορώ να εκφράσω καλύτερα με λόγια το πώς "έδεσε" πάνω μου το τουφέκι. Προβλέπω να γερνάμε μαζί..
 
Εγω αυτο το εργο τεχνης καπου το ξερω......
Και βέβαια το ξέρεις, να είσαι πάντα καλά φιλαράκι, άλλωστε γιαυτό δεν έγραψα τίποτα, δεν νομίζω ότι χρειάζεται.
Εγω αυτο το εργο τεχνης καπου το ξερω......
 
1427t6s.jpg
ωραια φωτο,και απο οτι βλεπω πρεπει να εχεις φτιαξει κοντακι στον ιδιο μαστορα που εφτιαξα το δικο μου
 
Είτε το πιστεύεις είτε όχι με το που το επόμμισα, ένιωσα ότι χορεύω με Ρωσίδα μπαλαρίνα από τα μπολσόϊ.
"Υπακούει"στις κινήσεις μου σαν καλοραμένο κουστούμι και η αλλαγή σκοπευτικής γραμμής ούτε που έγινε αισθητή. Ειδικά σήμερα που μπήκε και η φυσιγγιοθήκη κοντακίου με μαξιλαράκι που μου σηκώνει λίγο το μάγουλο, είναι λες και στο εργοστάσιο πήραν ένα πλευρό μου και το έφτιαξαν... Δεν μπορώ να εκφράσω καλύτερα με λόγια το πώς "έδεσε" πάνω μου το τουφέκι. Προβλέπω να γερνάμε μαζί..
ποιος εισαι ρε ευθυμη χρονια πολλα κιολας με υγεια ο κωσταλας???
ha haaa
 
Back
Top