Προβλήματα και Αντιμετώπιση

Αυτό κάνω κι εγώ πλέον .
Πιστεύω οτι είναι το καλύτερο Νικόλα Και αν κάποιος μάστορας δεν είναι με αρχ......α αλα ειναι αρχ.......α μάστορας , ταπεινή μου γνώμη πάντα αυτό που πιστεύω και θα πω , να αναφαίρετε εδώ ώστε να ξέρουμε τι παίζει στη ζούγκλα της αγοράς .
 
Ειναι που ειναι το σημειο που εγινε η ζημια δυσκολο το εκανε ο ''μαστορας'' ακομα πιο δυσκολο.Καλυτερα να μην το ακουμπαγε αφου οπως φαινεται εκ του αποτελεσματος δεν ξερει απο κοντακια.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι τώρα πλέον πάω σίγουρα για άλλο κοντάκι...με βοήθησε με ένα 20ευρω αμοιβή...!!!
 
Δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα Αθηνα-θεσσαλονικη αλλά εδώ έχουν μείνει στο σφυρί και στο καλέμι...Δεν είναι να εμπιστεύεται κανένας το όπλο του...!!!
Αν είναι έτσι εκεί τα πράγματα Δημήτρη , για την επαγγελματικη τεχνογνωσία των ανθρώπων που λένε οτι ειναι μαστορια , τότε καλύτερα είναι να το στείλεις με κουριερ σε κάποιον μάστορα η Αθήνα η Θεσσαλονίκη .
Ναι καλά ... Τώρα σώθηκες !!! Έχει φάει φόλες κόσμος και κοσμάκης, από πολυδιαφημισμένους φίρμες μαστόρους της πρωτεύουσας, ού ου ου ου !!! Κι εγώ μέσα σ'αυτούς ... Είναι να μη σου κάτσει !!!
Γι'αυτό έχω πει εγώ, αν δεν μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου την έβαψες ... Ή συμβιβάζεσαι με την ιδέα ότι μπορεί και να πάρεις πίσω έκτρωμα ... ή το πετάς εξαρχής και παίρνεις καινούργιο ...
Ίσως τα λέω υπερβολικά αλλά ... απού καεί στο χυλό φυσά και το γιαούρτι !!!! .sarcastic.
 
Στέλιο εάν έχεις τη γνώση και τα εργαλεία , και φυσικά το μεράκι , τότε αυτό είναι οτι το καλύτερο , και δεν το συζητάμε . Προσωπικά επειδη μου αρέσει να ασχολούμαι , και το έχω και σαν ψυχοθεραπεία , οτι νομιζω οτι θα το καταφέρω δεν το χαρίζω , Και στο τέλος και η χαρά όλη δική σου .
 
Άλλη μια γωνια...!!!View attachment 6064
θεός ο καλλιτέχνης Δημήτρη ..
τι να πω "μυαλό για άλλη φορά " που λέει κ μανά μου στο χωριό
όπως έγραψες είναι μια αφορμή να κάνεις ενα νεο κοντάκι και εύχομαι να σου κάτσει κουτί :)

δεν ξέρω ανα αναφέρθηκε ο "καλλιτέχνης" αλλα καλό θα κάνει να τον ξέρουμε ..
 
θεός ο καλλιτέχνης Δημήτρη ..
τι να πω "μυαλό για άλλη φορά " που λέει κ μανά μου στο χωριό
όπως έγραψες είναι μια αφορμή να κάνεις ενα νεο κοντάκι και εύχομαι να σου κάτσει κουτί :)

δεν ξέρω ανα αναφέρθηκε ο "καλλιτέχνης" αλλα καλό θα κάνει να τον ξέρουμε ..
Δημόσια δεν θα ήθελα.Παρολη την ζημιά που μου έκανε τον να τον διαπομπευσω το θεωρώ μικροψυχια...ίσως από βιασύνη ίσως από την ώρα την κακία βγήκε αυτό το αποτέλεσμα ...οποίος θέλεις σε π.μ.του λέω για να ξέρει να προσέχει...!!!
 
Δημόσια δεν θα ήθελα.Παρολη την ζημιά που μου έκανε τον να τον διαπομπευσω το θεωρώ μικροψυχια...ίσως από βιασύνη ίσως από την ώρα την κακία βγήκε αυτό το αποτέλεσμα ...οποίος θέλεις σε π.μ.του λέω για να ξέρει να προσέχει...!!!
Ετσι κ αλλιως δυο οπλουργοι εχουν μεινει πλεων στην πολη οποτε ενας απο τους δυο εκανε μια ακομα πατατα
 
Ετσι κ αλλιως δυο οπλουργοι εχουν μεινει πλεων στην πολη οποτε ενας απο τους δυο εκανε μια ακομα πατατα
Δηλαδη οταν λες -μια ακομα πατατα- εχουν παιχτει κι'αλλα τετοια ''χαρουμενα επεισοδια'';o_O
 
Δημητρη σου το εσπασε η πηγες να στο κολλησει?
Το κοντάκι είχε μια ρωγμή σαν τρίχα.Πηγα για αλλαγή ελατηρίου διότι το όπλο το ήθελα άμεσα για κυνήγι την επόμενη μέρα...όταν πήγα και το πήρα αντίκρισα αυτό που βλέπετε...
 
Το κοντάκι είχε μια ρωγμή σαν τρίχα.Πηγα για αλλαγή ελατηρίου διότι το όπλο το ήθελα άμεσα για κυνήγι την επόμενη μέρα...όταν πήγα και το πήρα αντίκρισα αυτό που βλέπετε...
Επρεπε να του ζητησεις αμεσα να στο αντικαταστήσει....πραγματικα εχω απορια τι δικαιολογια σ ειπε.
 
Το κοντάκι είχε μια ρωγμή σαν τρίχα.Πηγα για αλλαγή ελατηρίου διότι το όπλο το ήθελα άμεσα για κυνήγι την επόμενη μέρα...όταν πήγα και το πήρα αντίκρισα αυτό που βλέπετε...
Έβαλε την κόλα που κάνει διόγκωση και δεν το πρόσεξε ερασιτεχνισμος
 
Επρεπε να του ζητησεις αμεσα να στο αντικαταστήσει....πραγματικα εχω απορια τι δικαιολογια σ ειπε.
Εδώ έρχεται η λαμόγια και εκνευρίζομαι για αυτό περισσότερο...το όπλο το είχε τυλίξει με μονωτική για να μη τρέξει η κόλλα και καλά...όταν τον ρώτησα μου είπε μην την βγάλεις για μερικές ώρες ...το απόγευμα που την έβγαλα ότι βλέπετε στις φωτό είδα και εγώ και ήρθε το μινι εγκεφαλικό...
 
Εδώ έρχεται η λαμόγια και εκνευρίζομαι για αυτό περισσότερο...το όπλο το είχε τυλίξει με μονωτική για να μη τρέξει η κόλλα και καλά...όταν τον ρώτησα μου είπε μην την βγάλεις για μερικές ώρες ...το απόγευμα που την έβγαλα ότι βλέπετε στις φωτό είδα και εγώ και ήρθε το μινι εγκεφαλικό...
Αφού η ρωγμή ήταν σαν τρίχα δεν μπορούσε να βάλει κόλλα μέσα, οπότε απ'ότι καταλαβαίνω το έσκισε τελείως ... Έβγαλε το κομμάτι, έβαλε κόλλα και το ξανακόλλησε ... Του έβαλε κάθετα και δυο μπρόκες (... καβίλιες ; βίδες; δεν μπορώ να διακρίνω καλά στις φωτο) για περισσότερη ενίσχυση ... !!!! οπότε όλα καλά !!! ... :cool: έχεις και παράπονα ;;; !!! .yel.
Ε, μα τι ήθελες κι εσύ; Μήπως ... να σου καθαρίσει και τις κόλλες από τη μονωτική ταινία ;;; .sarcastic. .very funny..sarcastic.
 
Εδώ έρχεται η λαμόγια και εκνευρίζομαι για αυτό περισσότερο...το όπλο το είχε τυλίξει με μονωτική για να μη τρέξει η κόλλα και καλά...όταν τον ρώτησα μου είπε μην την βγάλεις για μερικές ώρες ...το απόγευμα που την έβγαλα ότι βλέπετε στις φωτό είδα και εγώ και ήρθε το μινι εγκεφαλικό...
Εγώ ρε αδερφέ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το γιατί δεν λες ποιος είναι να τον κάνεις ρόμπα. Αν μη τι άλλο θα προστατέψεις και άλλους που μπορεί να πάνε αύριο μεθαύριο το όπλο τους σε αυτόν.
 
Αφού η ρωγμή ήταν σαν τρίχα δεν μπορούσε να βάλει κόλλα μέσα, οπότε απ'ότι καταλαβαίνω το έσκισε τελείως ... Έβγαλε το κομμάτι, έβαλε κόλλα και το ξανακόλλησε ... Του έβαλε κάθετα και δυο μπρόκες (... καβίλιες ; βίδες; δεν μπορώ να διακρίνω καλά στις φωτο) για περισσότερη ενίσχυση ... !!!! οπότε όλα καλά !!! ... :cool: έχεις και παράπονα ;;; !!! .yel.
Ε, μα τι ήθελες κι εσύ; Μήπως ... να σου καθαρίσει και τις κόλλες από τη μονωτική ταινία ;;; .sarcastic. .very funny..sarcastic.
Βίδες είναι που τις λιμαρισε το κεφάλι και άρπαξε και λίγο ξύλο...Δυστυχώς εδώ στα Γιάννενα η κατάσταση είναι τραγική...Δεν υπάρχει ένας άνθρωπος να εμπιστευτείς το όπλο σου που το απέκτησες με θυσίες !!!Στο εμπορικό κομμάτι μόνο ο Νίκος ο Γέροντας παρουσιάζει μια συνέπεια αλλά το κομμάτι οπλουργος υπάρχει τεράστιο πρόβλημα από τους αυτοδιδακτους με την οδοντογλυφίδα στο στόμα...!!!
 
Εγώ ρε αδερφέ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το γιατί δεν λες ποιος είναι να τον κάνεις ρόμπα. Αν μη τι άλλο θα προστατέψεις και άλλους που μπορεί να πάνε αύριο μεθαύριο το όπλο τους σε αυτόν.
Όσα παιδιά με ρώτησαν έμαθαν...δημόσια δεν λέω όνομα...δεν θελω παρεξηγήσεις...
 
Back
Top