Προβλήματα και Αντιμετώπιση

Σωστά Γιάννη.Δεν νομίζω να είναι φυσιολογικό αυτό όμως.Δλδ αν βάλω ποιο βά
ρια
γόμωση τι θα γίνει;
Ότι σου είπαν και τα παιδιά παραπάνω, είναι φυσιολογικό. Δεν πρόκειται να πάθει τίποτα και με βαρύτερες γομωσεις. Ίσως αν άλλαζες ελατήριο επαναφοράς; αλλά και πάλι με το υπάρχον δεν θα έχεις κάποιο θέμα.
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά.Ενω καθάριζα το όπλο μου είδα αυτά σημάδια στο εσωτερικό.Μπορει να μου κάποιος από τι έγινε και αν επισκευάζεται; Δεν έχω ρίξει παραπάνω από κούτα φυσίγγια και αυτά μέχρι 33 γρ.
Πολύ μαλακό επαντατικο ελατήριο. Πρέπει να βρεις πιο σκληρό φίλε
 
Δημηυρη η καραμπίνα είναι αδουλευτη αν μαλάκωσε τόσο γρήγορα τι να πω.
Η Breda 930i sporting είναι; Μπορεί από τη μάνα της να έχει πιο μαλακό επανατατικο για να ρίχνει 24 και 28 γραμμάρια απροβληματιστα ως σκοπευτικό μοντέλο.
 
Δημηυρη η καραμπίνα είναι αδουλευτη αν μαλάκωσε τόσο γρήγορα τι να πω.
Όχι φίλε δεν μαλάκωσε. Υπάρχουν 3 σκληρότητες στα επαναντικα ελατηρια. Οι πιο πολλές εταίριες βάζουν τα πιο μαλακά ώστε το όπλο να ρίχνει κ 24 γρ εύκολα
 
Το είχες ποσταρει και πιο παλιά ,,,τα ίδια ειχαμε απαντήσει και τότε ,δεν έχει κανένα πρόβλημα το όπλο γιατί προσπαθείς να το βγάλεις με πρόβλημα ; .think.
Για πες μου πότε το είχα
Το είχες ποσταρει και πιο παλιά ,,,τα ίδια ειχαμε απαντήσει και τότε ,δεν έχει κανένα πρόβλημα το όπλο γιατί προσπαθείς να το βγάλεις με πρόβλημα ; .think.
Για πες μου πότε το είχα ποσταρει αυτό;Και στο κάτω κάτω τι πρόβλημα έχεις εσύ;
 
εγώ αν έχω πρόβλημα,μπα κανένα !

να σου θυμίσω λοιπόν,είχα βάλει και φωτό με όλα αυτά που αναφέρεις αλλά με το φλας που έφαφε τότε photobucket χάθηκαν,,,σου είχαμε πει όσοι είχαμε 930 πως έτσι είναι οι κάννες πώς εκεί βρίσκει το κλείστρο δεν υπάρχει πρόβλημα

γι'αυτό λέω παραπάνω ότι προσπαθείς να βγάλεις ένα όπλο προβληματικό χωρίς να είναι προβληματικό και μου δίνεις την εντύπωση πως πρώτη φορά πιάνεις αυτογεμές

2615
2616
2617
2618
2619
 
εγώ αν έχω πρόβλημα,μπα κανένα !

να σου θυμίσω λοιπόν,είχα βάλει και φωτό με όλα αυτά που αναφέρεις αλλά με το φλας που έφαφε τότε photobucket χάθηκαν,,,σου είχαμε πει όσοι είχαμε 930 πως έτσι είναι οι κάννες πώς εκεί βρίσκει το κλείστρο δεν υπάρχει πρόβλημα

γι'αυτό λέω παραπάνω ότι προσπαθείς να βγάλεις ένα όπλο προβληματικό χωρίς να είναι προβληματικό και μου δίνεις την εντύπωση πως πρώτη φορά πιάνεις αυτογεμές

View attachment 2615
View attachment 2616
View attachment 2617
View attachment 2618
View attachment 2619
Υπερβάλλεις βρε Παύλο, ο άνθρωπος την γνώμη του λέει και είναι και κάτοχος του όπλου. Εδώ ο Κύργιας θα έπρεπε να χε κλησει η να άλλαζε αντιπρωσοπεια με αυτά που γράφονται .sarcastic.
 
Πήρα παξιμάδι ασφαλείας για να αντικαταστήσω το παλιό στη βίδα της τζαβετας και είδα ότι είχε διαφορετικό σπειρωμα. 20190813_203224.jpg
Δεξιά το παξιμάδι της τζαβετας. Ξέρει κανείς το σπειρωμα ή να ξαναπάω με το δειγμα;
 
Θα έλεγα να ξαναπάς με την βίδα της τζαβετας (αν μπορείς να την βγάλεις). Η βίδα αριστερά φαίνεται να είναι σε μετρικό σύστημα ενώ , η άλλη μπορεί να είναι σε αγγλοσαξονικό. Επίσης μπορεί να είναι και ειδική βίδα της συγκεκριμένης εταιρείας. Για τι όπλο πρόκειται;
 
Πήρα παξιμάδι ασφαλείας για να αντικαταστήσω το παλιό στη βίδα της τζαβετας και είδα ότι είχε διαφορετικό σπειρωμα. View attachment 2630
Δεξιά το παξιμάδι της τζαβετας. Ξέρει κανείς το σπειρωμα ή να ξαναπάω με το δειγμα;
Αρχικά πρέπει να μετρηθεί με σπειρόμετρο να δεις τη πάσο έχει η τζαβέτα σου και έπειτα να δεις τη τερειάζει...Όπως το βλέπω μου φένεται κι εμένα αγγλικό το σπείρωμα στο παξιμάδι..... .think.
 
η βελόνα της κάτω κάννης επανέρχεται(χωνεύει)κανονικά στη θέση της;;;; αν όχι:
πάρε την βάση σκέτη χωρίς τις κάννες όπλισε τη βάλε ένα 2ευρω στον καθρέφτη της κάτω κάννης πάτησε το ελαφρά δυνατά προς τον καθρέφτη και πυροδότησε
μετά δες αν η βελόνα έχει χωνέψει μέσα στην βάση όπως η επάνω
Σε ένα Marrochi με επικρουστηρες αδράνειας που είχε το ίδιο πρόβλημα απλά κοντυνα τον κάτω και το πρόβλημα εξαφανίστηκε.
 
Καλημερα.ςχω την ρεμινγκτον 1187 με κανη λαιτ κοντουρ.τελευταια ειχα θεμα εμπλοκων.μενω κερκυρα.εδω δεν εχω επισημο οπλουργο.πολλες φορες,βαζοντας φυσιγγια στην αποθηκη δεν ανεβαινε η γλωσσα.το ειδε ενας που ασχολειται.μου ειπς οταν μου το κανει αυτο να ανοιγω το κλειστρο και να σπρωχνω με το δαχτυλο το ανθρωπακι,το νουμερο 21.η λυση αυτη δε με καλυψε.θελω να το φτιαξω το οπλο.του ειπα να αγορασω το νουμ 21 αλλα βαριεται και δισταζει να λυσει ρη σκανδαλοθηκη.εχει μια σκανδαλοθηκη ολοκληρη απο αλλον,τη βαλαμε πανω και ολα οκ.μου προτεινει να ρην αγορασω για 100 ευρω,καινουργια κανει 260.δεωθελω να το κανω γιατι μπορει να χρειαζομαι μονο ενα εξαρτημα.λεει οτι δεν ειναι σιγουρος αν θελω μονο το 21.σημερα σηκωνετε η γκωσσα αλκα δε μπαινουν τα φυσιγγια.θελουν σπρωξιμο,τους γινεται ενα χαραγμα,μαλλον απ το λαμακι.ειναι δυνατον το 21 να δημιουργει ολα αυτα;σημερα εβγαλα τη σκανδαλοθηκη.ειδα οτι ειναι σπασμενη η γλωσσα.αυτο τα κανει ολα;ετσι πιστευω,γιατι το φυσιγγι δεν παει ακριβως οπως πρεπει στην αποθηκη κεντρο και γι αυτο το γδερνει μαλλον το σιδερακι.οταν το βαζω ευθεια χωρις τη σκανδαλοθηκη,μπενει μια χαρα χωρις ζορι.πιστευω η σπασμενη γλωσσα απο χιλιοστο τα κανει ολα.ξερεις καποιος να βοηθησει;
 
Back
Top