Προβλήματα και Αντιμετώπιση

καλυτερα επειδη ειναι καινουριο μην το πειραξης , απλα ρηξε μερηκα φυσιγγια στο σκοπευτηριο , και αυτο θα στρωση σιγα σιγα
Αμα έρθει μόνο του τότε μια χαρά εγώ φοβήθηκα μην είναι τίποτα σπασμένο αλλά με το μάτι δεν βλέπω κάτι
 
Καλησπέρα, πριν λιγο ασχολοιηκα λιγο με το σουπερ ποζε μου ένα winchester select light, το οποίο μου είχε παρουσιάσει 2 μέρες μετα την αγορα δεν πέταγαν τα φυσίγγια οι εξολκεις που και που.. Έριξα στο σκοπευτήριο δεν υο ξανά έκανε.. .τωρα βαζωντας φυσίγγια αδράνειας παρατήρησα οτι το κάτω φυσίγγι όπως παει να κλρξσει βρίσκει στην βαση με αποτέλεσμα να φέρνει αντίσταση στο κλείσιμο.. Και ρωταω.. .Αυτό είναι λογικά πρόβλημα.. Κοστος επισκευής .? Εύκολη δουλεια? ? Και μήπως παιζει ρολο κ αυτό ποτ δεν μου πέταξε υσ φυσίγγια μερικές φορές ????
 
Δεν το έστειλες να σε καλυψει η εγγύηση?
Καλημέρα, όχι δεν το έχω στείλει και δεν ξέρω αν το στείλω με την εγγύηση δεν ξέρω κατα ποσο θα υπάρξει υπευθυνότητα η θα λένε έτοιμο και παλι ταίδια και ο χρονος επιστροφής ,οπότε λρω να το πάω δρ οπλουργο να το δει και να μου φτιαξει και κάτι αλλά πράγματα που θέλω στο όπλο
 
Καλησπέρα, πριν λιγο ασχολοιηκα λιγο με το σουπερ ποζε μου ένα winchester select light, το οποίο μου είχε παρουσιάσει 2 μέρες μετα την αγορα δεν πέταγαν τα φυσίγγια οι εξολκεις που και που.. Έριξα στο σκοπευτήριο δεν υο ξανά έκανε.. .τωρα βαζωντας φυσίγγια αδράνειας παρατήρησα οτι το κάτω φυσίγγι όπως παει να κλρξσει βρίσκει στην βαση με αποτέλεσμα να φέρνει αντίσταση στο κλείσιμο.. Και ρωταω.. .Αυτό είναι λογικά πρόβλημα.. Κοστος επισκευής .? Εύκολη δουλεια? ? Και μήπως παιζει ρολο κ αυτό ποτ δεν μου πέταξε υσ φυσίγγια μερικές φορές ????

......... μήπως φταίει το φυσίγγι αδρανείας ???
 
Έχεις σκεφτεί το γεγονός οτι μπορει να ανοίγεις σιγά το δίκανο και για το λόγο επίδη είναι καινούργιο και ποιο σκληρο ,και την ώρα που ο εξωλκεας θέλει να το πετάξει να βρίσκει το φυσιγγι στον καθρέφτη ;;;
 
Δεν ξανά είχα σουπερ ποζε αλλά δεν νομιζω να βρίσκει στον καθρέφτη... Το ρχω κανει και σιγά σιγά απλα κανει τον θόρυβο οτι τα πετάει και μένουν εκεί τσ φυσίγγια.. Πράγμα που μου το έκανε μια φορά 2 φορές ο κάτω και μια φορά και οι 2 σε ντουμπλε. .Μετα έριξα 4 κουτιά σκοπευτήριο και τα πέταγε κανονικά.. Δεν. Ξερω
 
Αν δεν στο κανει συχνα ισως να φταινε και καποια φυσιγγια,
μερικοι καλυκες ειναι ελλατωματικη απο κατασκευης τους
με αποτελεσμα να δημιουργουν προβλημα,
μου εχει τυχη και εμενα αυτο.
Αλλαξε φυσιγγια.... και μετα βλεπεις αν πρεπει να πας σε οπλουργο.
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά.Ενω καθάριζα το όπλο μου είδα αυτά σημάδια στο εσωτερικό.Μπορει να μου κάποιος από τι έγινε και αν επισκευάζεται; Δεν έχω ρίξει παραπάνω από κούτα φυσίγγια και αυτά μέχρι 33 γρ.
 

Attachments

  • 20170216_125041.jpg
    20170216_125041.jpg
    103 KB · Προβολές: 68
Καλημέρα και χρόνια πολλά.Ενω καθάριζα το όπλο μου είδα αυτά σημάδια στο εσωτερικό.Μπορει να μου κάποιος από τι έγινε και αν επισκευάζεται; Δεν έχω ρίξει παραπάνω από κούτα φυσίγγια και αυτά μέχρι 33 γρ.
Μάλλον είναι από το κλειστρο που τερματίζει μετά τη τουφεκιά.
 
Back
Top