Κλοπές αυτοκινήτων κυνηγών

Δυστηχως μια πολυ καλη μερα κυνηγετικα,κατεληξε ετσι.....
free picture upload
Φιλιππα περιοχη ?
Μαγκες το θεμα αρχισε να σοβαρευει
Ηταν να μην γλικαθουν οι τυποι
Ειναι σιγουρο οτι θα ακολουθησουν και αλλα περιστατικα και εδω χρειαζεται μαζικη οργανωση για .hair..hair.
 
Διπλα στο μοναστηρι ημουν στα βαγια.
Εσπασαν και αλλο αμαξι εχθες και εκλεψαν μονο κυνηγετικα ηδη και φυσιγγια.
Εσπασαν και ενα τριτο πληροφοριθηκα αλλα δεν προλαβαν να κλεψουν διοτι εβαλε τις φωνες...και εφυγαν......
Στο αμαξι εχω και συναγερμο......
3 πιτσιρικια ειδαν με παπια χωρις πινακιδες.....
 
Διπλα στο μοναστηρι ημουν στα βαγια.
Εσπασαν και αλλο αμαξι εχθες και εκλεψαν μονο κυνηγετικα ηδη και φυσιγγια.
Εσπασαν και ενα τριτο πληροφοριθηκα αλλα δεν προλαβαν να κλεψουν διοτι εβαλε τις φωνες...και εφυγαν......
Στο αμαξι εχω και συναγερμο......
3 πιτσιρικια ειδαν με παπια χωρις πινακιδες.....
Ρε παιδιά μήπως είναι από την γύρω περιοχή ?
Μου φαίνεται λίγο περίεργο να καβαλανε τα μηχανάκια χωρίς πινακίδες μέσα στην νύχτα
και να διανύουν όλοι αυτήν την απόσταση από την γέφυρα της Θήβας που είναι ο καταυλισμός
μέχρι τα Βάγια
Έχουν τόσα αυτοκίνητα να σπάσουν στην διαδρομή τους για να κλέψουν
Μήπως εκεί στην περιοχή και στα γύρω χωριά έχουν κανέναν καταυλισμό ?
Πρέπει να ρίξουμε και καμια μάτια στα παζάρια της Θήβας και στα γύρω χωριά
Λογικά τα φυσιγγια θα τα κρατάνε για πάρτυ τους
αλλά τα γιλεκα και τα μπουφάν θα τα πουλάνε στα παζάρια για να βγάλουν φράγκα
 
Ρε παιδιά μήπως είναι από την γύρω περιοχή ?
Μου φαίνεται λίγο περίεργο να καβαλανε τα μηχανάκια χωρίς πινακίδες μέσα στην νύχτα
και να διανύουν όλοι αυτήν την απόσταση από την γέφυρα της Θήβας που είναι ο καταυλισμός
μέχρι τα Βάγια
Έχουν τόσα αυτοκίνητα να σπάσουν στην διαδρομή τους για να κλέψουν
Μήπως εκεί στην περιοχή και στα γύρω χωριά έχουν κανέναν καταυλισμό ?
Πρέπει να ρίξουμε και καμια μάτια στα παζάρια της Θήβας και στα γύρω χωριά
Λογικά τα φυσιγγια θα τα κρατάνε για πάρτυ τους
αλλά τα γιλεκα και τα μπουφάν θα τα πουλάνε στα παζάρια για να βγάλουν φράγκα
Φίλε μου από τις 12.30 μέχρι τις 1.30 έγινε η ζημιά το μεσημέρι. ...
 
φιλιππα τι να πω ρε φιλε. και αντε τωρα να τους δεις και να μεινεις ψυχραιμος. γινεται????
Δεν γινετε Ευριπιδη........
Ειναι η τριτη φορα που με κλεβουν.....
Πραγματικα δεν συνηθιζετε αυτο το συναισθημα....
Ποναει πολυ.....σημερα ειμαι λες και με βιασαν.....
Φοβαμαι πραγματικα ομως τον εαυτο μου αν στραβωσει ο διαλος και τον πιασω στα χερια μου την ωρα της πραξης....
 
Δεν γινετε Ευριπιδη........
Ειναι η τριτη φορα που με κλεβουν.....
Πραγματικα δεν συνηθιζετε αυτο το συναισθημα....
Ποναει πολυ.....σημερα ειμαι λες και με βιασαν.....
Φοβαμαι πραγματικα ομως τον εαυτο μου αν στραβωσει ο διαλος και τον πιασω στα χερια μου την ωρα της πραξης....

Περαστικά μας, πραγματικά αδειάζεις μετά απο τέτοια περιστατικά , εγω εχω ξενερώσει όσο δεν πάει , προσπαθώ να απασχολώ με άλλα το μυαλό μου και να μην το σκέφτομαι. Να έχεις και κανένα εφεδρικό όπλο μέσα και να τρέχεις και να μην φτάνεις...
 
Αυτό που φοβόμασταν είναι πλέον γεγονός.
Δυστυχώς έγινε "μόδα" και πολύ φοβάμαι ότι έχουμε να δούμε πολλά ακόμα.:(
Και φοβάμαι με "παρατράγουδα " γιατί δεν ξέρω ποιός θα μπορέσει να συγκρατηθεί αν ντους δει από μακριά να σπάνε το αμάξι του η και ξένο.
 
Το σάββατο φίλος πήγε στο μαυρομάτι, κεραία για όσους γνωρίζουν, γυρνώντας στο αυτοκίνητο βρήκε την πόρτα του οδηγού στο πανω μερος της, τον αρμό με το παράθυρο "ξεχειλωμένο" προς τα έξω 10 εκατοστά . Μάλλον προσπάθησαν με λοστό να παραβιάσουν την πόρτα και για κάποιο λόγο δεν ολοκλήρωσαν τη διάρρηξη. Ίσως κάποιον να είδαν και τρόμαξαν....χτύπησε ο συναγερμός; ποιός ξέρει.
Η ζημιά πάντως έγινε και κοστίζει αρκετά €€€
Χρειάζεται πλέον να έχουμε ιδιάιτερη προσοχή!
 
Τελικά αυτά τα περιστατικά με τους γύφτους παιρνουν διαστάσεις γενικότερα .
Προχθές ο μεγάλος ,ου γιος είδε να κατεβαίνει απο ένα accent ασημί μια γύφτισα ,να αρπάζει την τσαντα μιας ηλικιωμένης εξω απο το ταχυδρομείο και ανα εξαφανίζονται.Πήρε όμως τον αριθμό και τον έδωσε στην κυρία που της έκλεψαν την τσάντα.
Οταν μου ανέφερε το περαστικό έπαθα πλάκα.Οχι γιατι άκουγα κάτι νέο ,αλλά μού θύμισε την περίπτωση και τον τρόπο που ειχα βρει τα κλεμμένα απο τους γύφτους σκυλιά της Σοφίας .
Γυρίζοντας πάλι απο τρέξιμο είδα δίπλα στα παραπήγματα που έχουν στημένα οι ίδιοι γύφτοι ,ένα ασημί ΙΧ.Μου έκανε εντύπωση γιατί δεν εχω ξαναδεί εκεί ΙΧ.
Τώρα που μου ανέφερε ο γιος μου το συμβαν εχω την υποψία οτι ειναι πάλι αυτοί.Το επόμενο βήμα είναι να ξαναπάω να δω την πινακίδα και απο κει και μετά στην αστυνομία.
 
Back
Top