Κλοπές αυτοκινήτων κυνηγών

Το σάββατο φίλος πήγε στο μαυρομάτι, κεραία για όσους γνωρίζουν, γυρνώντας στο αυτοκίνητο βρήκε την πόρτα του οδηγού στο πανω μερος της, τον αρμό με το παράθυρο "ξεχειλωμένο" προς τα έξω 10 εκατοστά . Μάλλον προσπάθησαν με λοστό να παραβιάσουν την πόρτα και για κάποιο λόγο δεν ολοκλήρωσαν τη διάρρηξη. Ίσως κάποιον να είδαν και τρόμαξαν....χτύπησε ο συναγερμός; ποιός ξέρει.
Η ζημιά πάντως έγινε και κοστίζει αρκετά €€€
Χρειάζεται πλέον να έχουμε ιδιάιτερη προσοχή!

Ε αυτό πάει πολύ.Καλύτερα να σου σπάσουν ενα τζάμι παρά να σου ξηλώσουν την πόρτα.Εγω ειλικρινά αν τους πετύχω ,δεν θα φερθώ "πολιτισμένα"
 
Τελικά αυτά τα περιστατικά με τους γύφτους παιρνουν διαστάσεις γενικότερα .
Προχθές ο μεγάλος ,ου γιος είδε να κατεβαίνει απο ένα accent ασημί μια γύφτισα ,να αρπάζει την τσαντα μιας ηλικιωμένης εξω απο το ταχυδρομείο και ανα εξαφανίζονται.Πήρε όμως τον αριθμό και τον έδωσε στην κυρία που της έκλεψαν την τσάντα.
Οταν μου ανέφερε το περαστικό έπαθα πλάκα.Οχι γιατι άκουγα κάτι νέο ,αλλά μού θύμισε την περίπτωση και τον τρόπο που ειχα βρει τα κλεμμένα απο τους γύφτους σκυλιά της Σοφίας .
Γυρίζοντας πάλι απο τρέξιμο είδα δίπλα στα παραπήγματα που έχουν στημένα οι ίδιοι γύφτοι ,ένα ασημί ΙΧ.Μου έκανε εντύπωση γιατί δεν εχω ξαναδεί εκεί ΙΧ.
Τώρα που μου ανέφερε ο γιος μου το συμβαν εχω την υποψία οτι ειναι πάλι αυτοί.Το επόμενο βήμα είναι να ξαναπάω να δω την πινακίδα και απο κει και μετά στην αστυνομία.
Τώρα ρε φίλε αν αρχίσω τα γ@μοστΑυρίδια με τσι κ@λόγυφτους θα γίνω ρατσιστής και κ@λοπαίδι?
Τον συγχωρεμένο τον παππού μου 95 χρονώ όταν ήταν έξω απο το σπίτι μας του έκλεψαν το πορτοφόλι χωρίς να σεβαστούν τίποτα τα @ρχ''ιδια!! Μου γυρνάει το μυαλό όταν δε σέβοπνται ηλικιομένους !!Αι σιχτιρ απογευματιάτικα!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
Οι γύφτοι-τσιγάνοι θέλουν μεγάλη προσοχή... Ιδιαίτερα σε τσαμπουκάδες. Σε 10 λεπτά με σινιάλο τους πλακώνουν μιλούνια απο δαύτους. Δεν ξεμπερδεύεις εύκολα. Καλύτερα σε όποιον τύχει τέτοια περίπτωση να χειριστεί το θέμα μέσω αστυνομίας.
 
Δυστηχως μια πολυ καλη μερα κυνηγετικα,κατεληξε ετσι.....
free picture upload

Το σάββατο φίλος πήγε στο μαυρομάτι, κεραία για όσους γνωρίζουν, γυρνώντας στο αυτοκίνητο βρήκε την πόρτα του οδηγού στο πανω μερος της, τον αρμό με το παράθυρο "ξεχειλωμένο" προς τα έξω 10 εκατοστά . Μάλλον προσπάθησαν με λοστό να παραβιάσουν την πόρτα και για κάποιο λόγο δεν ολοκλήρωσαν τη διάρρηξη. Ίσως κάποιον να είδαν και τρόμαξαν....χτύπησε ο συναγερμός; ποιός ξέρει.
Η ζημιά πάντως έγινε και κοστίζει αρκετά €€€
Χρειάζεται πλέον να έχουμε ιδιάιτερη προσοχή!

Τα περιστατικά αναφέρθηκαν στο αστυνομικό τμήμα ;
Πρεπει να πιεσουμε και για να γίνει αυτό πρέπει να καταγγέλλονται τα πάντα .
 
Απο όσο γνωρίζω ο δικός δεν πήγε αστυνομία. .no.
Οχι ρε γαμώτο.Τουλάχιστον ενα τηλεφώνημα ,η να ερθει η αστυνομία εκει επι τόπου.
Δεν λύνεται το πρόβλημα απο τον καναπέ ουτε απο τον υπολογιστή με το να το συζητάμε μεταξύ μας και να "φτιαχνόμαστε"
 
Οι γύφτοι-τσιγάνοι θέλουν μεγάλη προσοχή... Ιδιαίτερα σε τσαμπουκάδες. Σε 10 λεπτά με σινιάλο τους πλακώνουν μιλούνια απο δαύτους. Δεν ξεμπερδεύεις εύκολα. Καλύτερα σε όποιον τύχει τέτοια περίπτωση να χειριστεί το θέμα μέσω αστυνομίας.
Δεν κανει τιποτα η αστυνομια.Τα εχω ξαναδει.Σε θεματα κλοπων-διαρρηξεων τσαμπουκαδων δεν γινεται τιποτα.Μονο αν πανε οι γυφτοι να σκοτωσουν καποιον θα ασχοληθουν.Δυστυχως...
 
Κυκλοφορούν με ανασφάλιστα οχήματα , κακοσυντηρημένα , φορτωμένα λαθος , δεν εχουν μαζί τους ποτέ ταυτότητα , δεν πληρώνουν κανένα φόρο και γράφουν στα αρ@ιδια τους ολους τους νόμους .
Η αστυνομία δεν ασχολείται μαζί τους και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι οι τσιγγάνοι χαίρουν αυτής της ιδιότυπης ασυλίας .
Θυμάμαι κάποια στιγμή , ήμουν με την μηχανή μου , μπερδευτηκα και μπήκα στο κέντρο της περιοχής τους στο Ζεφύρι.
Μιλάμε ότι τρόμαξα, γκέτο κανονικό και φάτσες απίστευτες που με κοίταγαν έτοιμοι να μου την πέσουν.
Τέτοια παρακμή , παρανομία και βρωμιά δεν πίστευα οτι υπήρχε στην Αθήνα.
 
Παιδια και εγω οταν ανεβηκανε στο 1 οροφο και πηρανε το ποδηλατο εφερα την αστυνομια εκανα μυνησει κατα αγνωστου οχι τοσο για το ποδηλατο γιατι ξερω οτι δεν θα βρεθει αλλα για καταγαρφη του συμβαντος
πιο πολυ :( παντος δεν υπαρχει σωτηρια ειναι σαν της τσουκνιδες οσες και να χαλασεις παλαι αμετρητες φυτρωνουν :mad:
 
Κυκλοφορούν με ανασφάλιστα οχήματα , κακοσυντηρημένα , φορτωμένα λαθος , δεν εχουν μαζί τους ποτέ ταυτότητα , δεν πληρώνουν κανένα φόρο και γράφουν στα αρ@ιδια τους ολους τους νόμους .
Η αστυνομία δεν ασχολείται μαζί τους και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι οι τσιγγάνοι χαίρουν αυτής της ιδιότυπης ασυλίας .
Θυμάμαι κάποια στιγμή , ήμουν με την μηχανή μου , μπερδευτηκα και μπήκα στο κέντρο της περιοχής τους στο Ζεφύρι.
Μιλάμε ότι τρόμαξα, γκέτο κανονικό και φάτσες απίστευτες που με κοίταγαν έτοιμοι να μου την πέσουν.
Τέτοια παρακμή , παρανομία και βρωμιά δεν πίστευα οτι υπήρχε στην Αθήνα.
Αν δεν είσαι κάτοικος των γύρω περιοχών την εκατσες σε περίπτωση που μπλέξεις μαζί τους
Ή αλήθεια βρίσκεται κάπου στην μέση
για την φάρα τους
Υπάρχουν και εξαιρεσεις αρκεί βέβαια να πας με τα νερά τους
Βέβαια τους έμαθαν έτσι
γιατί ποτέ κανένας Κυβερνωντας δεν ασχολήθηκε μαζί τους όπως πχ με τους λαθρομετανάστες που τους έκαναν τοσα χρόνια ντεμεναδες
Δεν μπορεί ρε φίλε να τους στελνεις υποχρεωτικα να υπηρετήσουν στον ΕΣ την θητεία τους
και από την άλλη σαν κράτος να τους αγνοεις συστηματικά σαν να μην υπαρχουν
επειδή δεν ενοχλούν με την συμπεριφορά τους
τις φυλασομενες περιοχές των Νοτιων και Βορείων προαστιων και τις καλές κοινωνιες των φραγκάτων
Τα προβλήματα για όσους τους έχουμε ζήσει είναι διαχρονικά και δυστυχώς άλυτα
Αν ή πολιτεία κάποια στιγμή δεν αποφασίσει να ενδιαφερθεί με αυτήν την φάρα και να τους βάλει σε ένα καλούπι όπως ζει ο υπόλοιπος κόσμος
αυτοί
θες από αντίδραση
θες από νοοτροπία
θες από ασυδοσία
θες από πείνα
θα συνεχίσουν τις παραβατικές τους συνήθειες όπως έμαθαν -διδαχτηκαν από τις προηγούμενες γενιές που τους αναθρεψαν
 
Αν δεν είσαι κάτοικος των γύρω περιοχών την εκατσες σε περίπτωση που μπλέξεις μαζί τους
Μηπως εννοεις οτι την εκατσες αν εισαι κατοικος απο τις γυρω περιοχες?Γιατι αν εισαι απο αλλου τι προβλημα θα υπαρξει?Αφου υποτιθεται δεν σε ξερουν.Δεν εισαι ντοπιος
 
Μηπως εννοεις οτι την εκτασες αν εισαι κατοικος απο τις γυρω περιοχες?Γιατι αν εισαι απο αλλου τι προβλημα θα υπαρξει?Αφου υποτιθεται δεν σε ξερουν.Δεν εισαι ντοπιος
Στο Ζεφυρι πχ αν πεις ότι ζεις Καματερο-Λιοσια-Ζωφρια κτλ
δεν σε πειράζουν γιατί είσαι δίπλα στην περιοχή τους και σε θεωρούν γειτονα άσε που σε ολες αυτές τις περιοχές εχει και από ένα σπίτι ο Βασιλιάς τους
 
Τα περιστατικά αναφέρθηκαν στο αστυνομικό τμήμα ;
Πρεπει να πιεσουμε και για να γίνει αυτό πρέπει να καταγγέλλονται τα πάντα .
Δημητρη φυσικα και πηγα στην αστυνομια......
Καλεσαμε και τους θυροφυλακες,ηρθε και ανθρωπος απο την κοσε,θα γραφτει και στην εφημεριδα κυνηγετικα νεα και στο περιοδικο αρτεμις.....
Εδωσα οση δημοσιοτητα μπορουσα,οχι γιατι ηθελα να με γραψουν οι εφημεριδες,αλλα για να προφυλαξω οσους συνκυνηγους μπορω......να ειναι ψιλιασμενοι ολοι.....
Οτι διαβαζουμε και μαθαινουμε ενημερωνετε πλεον η κοσε....για ολα τα περιστατικα.......
Θελει προσοχη μεγαλη ομως και αυτοσυγκτατηση απο μας.
Για σκεφτητε τι εχει να γινει,εαν καποιος στα νευρα του πανω τους ντουφεκισει.
Την αλλη μερα οι οικολογοι μαζι με τα παπαγαλακια τους θα μας κοψουν το κυνηγοι σε ολους.....
Μεγαλη προσοχη λοιπον και αυτοσυγκρατηση........
Δυστηχως ειμαστε ξεκρεμαστοι απο αποψη νομοθεσιας.....
 
Δημητρη φυσικα και πηγα στην αστυνομια......
Καλεσαμε και τους θυροφυλακες,ηρθε και ανθρωπος απο την κοσε,θα γραφτει και στην εφημεριδα κυνηγετικα νεα και στο περιοδικο αρτεμις.....
Εδωσα οση δημοσιοτητα μπορουσα,οχι γιατι ηθελα να με γραψουν οι εφημεριδες,αλλα για να προφυλαξω οσους συνκυνηγους μπορω......να ειναι ψιλιασμενοι ολοι.....
Οτι διαβαζουμε και μαθαινουμε ενημερωνετε πλεον η κοσε....για ολα τα περιστατικα.......
Θελει προσοχη μεγαλη ομως και αυτοσυγκτατηση απο μας.
Για σκεφτητε τι εχει να γινει,εαν καποιος στα νευρα του πανω τους ντουφεκισει.
Την αλλη μερα οι οικολογοι μαζι με τα παπαγαλακια τους θα μας κοψουν το κυνηγοι σε ολους.....
Μεγαλη προσοχη λοιπον και αυτοσυγκρατηση........
Δυστηχως ειμαστε ξεκρεμαστοι απο αποψη νομοθεσιας.....

Ετσι πρέπει Φίλιππα.Το θέμα πρέπει να πάρει διαστάσεις και η αστυνομία της περιοχής να καταγράψει όλα τα περιστατικά .Μόνο ετσι θα πιεστούν και θα κάνουν το κάτι παραπάνω που θα φέρει αποτελέσματα.
 
Δημητρη φυσικα και πηγα στην αστυνομια......
Καλεσαμε και τους θυροφυλακες,ηρθε και ανθρωπος απο την κοσε,θα γραφτει και στην εφημεριδα κυνηγετικα νεα και στο περιοδικο αρτεμις.....
Εδωσα οση δημοσιοτητα μπορουσα,οχι γιατι ηθελα να με γραψουν οι εφημεριδες,αλλα για να προφυλαξω οσους συνκυνηγους μπορω......να ειναι ψιλιασμενοι ολοι.....
Οτι διαβαζουμε και μαθαινουμε ενημερωνετε πλεον η κοσε....για ολα τα περιστατικα.......
Θελει προσοχη μεγαλη ομως και αυτοσυγκτατηση απο μας.
Για σκεφτητε τι εχει να γινει,εαν καποιος στα νευρα του πανω τους ντουφεκισει.
Την αλλη μερα οι οικολογοι μαζι με τα παπαγαλακια τους θα μας κοψουν το κυνηγοι σε ολους.....
Μεγαλη προσοχη λοιπον και αυτοσυγκρατηση........
Δυστηχως ειμαστε ξεκρεμαστοι απο αποψη νομοθεσιας.....
Μπραβο φίλε έκανες το σωστό και δυο φορες μπραβο που σκεφτεσαι λογικά.
 
Δημητρη φυσικα και πηγα στην αστυνομια......
Καλεσαμε και τους θυροφυλακες,ηρθε και ανθρωπος απο την κοσε,θα γραφτει και στην εφημεριδα κυνηγετικα νεα και στο περιοδικο αρτεμις.....
Εδωσα οση δημοσιοτητα μπορουσα,οχι γιατι ηθελα να με γραψουν οι εφημεριδες,αλλα για να προφυλαξω οσους συνκυνηγους μπορω......να ειναι ψιλιασμενοι ολοι.....
Οτι διαβαζουμε και μαθαινουμε ενημερωνετε πλεον η κοσε....για ολα τα περιστατικα.......
Θελει προσοχη μεγαλη ομως και αυτοσυγκτατηση απο μας.
Για σκεφτητε τι εχει να γινει,εαν καποιος στα νευρα του πανω τους ντουφεκισει.
Την αλλη μερα οι οικολογοι μαζι με τα παπαγαλακια τους θα μας κοψουν το κυνηγοι σε ολους.....
Μεγαλη προσοχη λοιπον και αυτοσυγκρατηση........
Δυστηχως ειμαστε ξεκρεμαστοι απο αποψη νομοθεσιας.....
1000 μπράβο Φίλιππα ότι καλύτερο μπορούσες να κάνεις :)
 
Ως συνηθως η ασυδωσια αυτης της ρατσας προερχεται απο την ανοχη που δειχνουν οι παντες ως μπρος το προσωπο τους,κανεις δεν θελει να μπλεξει μαζι τους οπου και να πανε και κοιτανε οπως οπως να τους εξυπερετησουνε και να απαλλαχτουν απο την παρουσια τους.Αυτο το εχουν καταλαβη και κανουν οτι κανουν,σε ενα σοβαρο κρατος δεν θα τολμουσαν,γιατι θα παθαιναν,ενω εδω δεν παθαινουν τιποτα.Κουραγιο παιδια,για την υλη δεν αξιζει ξερω απο κλοπες απο πρωτο χερι και το συναισθημα που προκαλει,ο θεος μονο να μας φυλαξει να μην πεσουμε απανω τους τιποτα αλλο.Παντος και στα Μεσογεια μου εχει πει περιστατικο κυνηγος που πηγε να μαζεψει χορτα και του πηραν το οπλο.
 
Back
Top