Κλοπές αυτοκινήτων κυνηγών

Δυστηχως ξεκινησε ασχημα η φετινη χρονια για καποιους συναδερφους κυνηγους.....
Την περασμενη εβδομαδα εσπασαν και ληστεψαν αμαξι κυνηγου στις θεσπιες......
Σημερα εσπασαν και ληστεψαν αμαξι στην θηβα και ενα δευτερο στην Ασκρη.....
Επειδη τεινει να γινει μαστιγα,μιας και γνωριζουν οτι ειμαστε μακρια απο το αμαξι μας......καλο ειναι να μην αφηνουμε πλεον τιποτα πολυτιμο μεσα σε αυτο.....
Ειδικα πορτοφολι με πιστωτικες καρτες και κλειδια σπιτιου μιας και γνωριζουν απο τα εγγραφα την διευθυνση κατοικιας μας.....
Μεγαλη προσοχη λοιπον....
 
Μεχρι που καποιος καποια στιγμη θα τους γεμισει τον κωλο σκαγια και θα κοπει η "μοδα"!!!!
Ειναι δικοπο μαχαιρι Δημητρη!
Τον σκαγιωνεις και τον σακατευεις.Πχ του βγαζεις κανενα ματι...
Θα προφασιστει την πεινα και την ανεχεια του.Θα τον πληρωνεις μια ζωη ρε φιλε!
Ειναι δυσκολη φαση και εχει προεκτασεις, που τη δεδομενη στιγμη που θα γινει,δεν μπορουμε να προβλεψουμε τις συνεπειες!
Θα μου πεις"εσυ τι θα'κανες"?
Μπορει να μην τον σκαγιωνα και να τον εκανα μελιτζανι απο τις φαπες!Αν μπορουσα!
Παντως το τουφεκι, μονο μπλεξιμο μπορει να φερει!
 
Δεν αργεί να γίνει "μόδα".
Τα νέα ταξιδεύουν γρήγορα .
"Αυτοκίνητα στις ερημιές , εύκολος στόχος , χωρίς κάμερες παρακολούθησης που υπάρχουν στις πόλεις , πιθανή ύπαρξη όπλου που θα μοσχοπουληθεί σε κακοποιούς κλπ κλπ ".
Τι κάνεις αν τους πιάσεις στα πράσα;;;;
Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα , σίγουρα δεν χρησιμοποιείς όπλο.
 
Πάντως στους Καθενούς ενα αξημέρωτο πρωινό, κάποια στιγμή πέρασε ενα ΙΧ αλλά για κάποιο λόγο δεν μου έδωσε τότε την εντύπωση οτι εψαχνε άδειο καρτέρι...εγώ δεν απομακρύνομαι από το αμάξι..δεν εδωσα τότε σημασία αλλά πάντα παίζω με το κλείστρο όταν πλησιάζει το οτιδήποτε.....με είδαν στα 40 μέτρα, εκαναν αναστροφή και έφυγαν.....
Πλέον θα είμαι πιό προσεκτικός...
 
Εγώ θα αδειάσω το οπλο στον αέρα και θα τους πλησιάσω, αν δω αγριάδες ξαναγεμίζω και αδειάζω.....εεε κάποιος θα παραξενευτεί... τη στιγμή εκείνη νομίζω πρέπει να κάνεις μεγάλο σαματά με φωνές και τουφεκιές...πάντα θα τρομάζει η πολύ φασαρία...
 
Ειναι δικοπο μαχαιρι Δημητρη!
Τον σκαγιωνεις και τον σακατευεις.Πχ του βγαζεις κανενα ματι...
Θα προφασιστει την πεινα και την ανεχεια του.Θα τον πληρωνεις μια ζωη ρε φιλε!
Ειναι δυσκολη φαση και εχει προεκτασεις, που τη δεδομενη στιγμη που θα γινει,δεν μπορουμε να προβλεψουμε τις συνεπειες!
Θα μου πεις"εσυ τι θα'κανες"?
Μπορει να μην τον σκαγιωνα και να τον εκανα μελιτζανι απο τις φαπες!Αν μπορουσα!
Παντως το τουφεκι, μονο μπλεξιμο μπορει να φερει!
Δεν προτείνω την χρηση οπλου σε "απαντηση" φιλε Γιαννη.Και ειναι βεβαιο με μαθηματικη ακριβεια οτι οχι μονο δεν θα σου λυσει το προβλημα αλλα αντιθετος θα στο κανει πολυ μεγαλυτερο.Το καλυτερο αν υποπεσει στην αντίληψη σας περιστατικο κλοπης σε σας η καποιον αλλο καλεστε την αστυνομια δινοντας οσο περισσοτερες και συγκεκριμενες λεπτομεριες μπορειτε.Απλα στατιστικα καποια στιγμη απο καποιον που θα ενεργησει εν βρασμο θα γινει η ζημια..και η μοδα θα κοπει.sarcastic.
 
το όπλο σίγουρα δεν είναι λύση
προσωπικά θα τουφεκίσω στον αέρα και θα φωνάξω δυνατά τα ονόματα της παρέας μου π.χ. <<..ακη μας κλεβουν τ αμάξι>>

αν αντιληφθώ ότι έχουν σπάσει τζάμι η έχουν κάνει ζημιά ίσως χρησιμοιήσω τα φυσίγγια με πλαστικά σφαιρίδια που θα έχω μαζί μου από δω και πέρα :)
 
Last edited:
Λογικα αυτοι θα κινουνται με αυτοκινητο η με μηχανακι το οποιο θα το εχουν αφησει καπου εκει κοντα
Πολυ απλα δεν θα φωναξω αλλα ουτε θα κανω φασαρια μεχρι να τελειωσουν την αποστολη τους
Στην συνεχεια θα τους ακολουθησω και μολις φτασουν στο αυτοκινητο τους θα τους σκαγιασω το ψυγειο και τα λαστιχα
Μετα ας τους να βολοδερνουν στα λιοστασια πεζο δυο μεχρι να ερθουν οι σεριφιδες ποσο μακρυα θα πανε 1-2-3 χλμ καποια στιγμη θα τους τσακωσουν
 
Πολύ δύσκολο να πέσει καποιος μούρη με μούρη με τους κλέφτες..
Πριν χτυπήσουν παρακολουθουν..Πόσο απομακρύνθηκε από το αμάξι ο κυνηγός κλπ και μετά επιτιθονται..
Πόσο θα κάνουν να ανοίξουν ένα αμάξι η να σπάσουν το τζάμι κ να πάρουν ότι βρουν?? 2-3 λεπτά??Μετά γίνονται καπνός.
Το καλύτερο είναι η προληψη και αν είναι δυνατόν να αποφεύγονται οι "κακόφημες" περιοχες..
 
Εγω παντοσ την περιουσία μου που εχω αποκτηση με αιμα και ιδρωτα θα την υπερασπιστο με καθε τροπο.μακρια απο την κακια στιγμή
όλοι Ηλία το ίδιο είμαστε αλλά όταν έρθεις σε στιγμή τέτοια θέλει ψυχραιμία για πολλούς λόγους
ο κυριότερος είναι ότι αυτός -οι απέναντι σου είναι αποφασισμένοι και έχουν έρθει πολλές φορές σε δύσκολοι θέση ενώ για σένα κι εμένα η 1η φορά
τι κάνεις;;;; τα βάζεις με τους ξεγραμμένους;;;; .xm.
 
όλοι Ηλία το ίδιο είμαστε αλλά όταν έρθεις σε στιγμή τέτοια θέλει ψυχραιμία για πολλούς λόγους
ο κυριότερος είναι ότι αυτός -οι απέναντι σου είναι αποφασισμένοι και έχουν έρθει πολλές φορές σε δύσκολοι θέση ενώ για σένα κι εμένα η 1η φορά
τι κάνεις;;;; τα βάζεις με τους ξεγραμμένους;;;; .xm.
Σωστος .shake hands.
 
Back
Top