Κλοπές αυτοκινήτων κυνηγών

Να κανω μια προταση?
Εαν ο σύλλογος στειλει επιστολή ατην αστυνομία οτι εχει παρει το θεμα διαστασεις και κανει μια κοινοποίηση στα καναλια τοτε δρα αυτοματα η κινητιριος δυναμη για τις αρχες.
Σε αυτην να αναφέρει ρητώς οτι με αυτη την επιστολή αποπποειται οποιααδηποτε ευθυνης για την προέκταση που αναμενεται να παρει το θέμα απο αγανακτισμενους κυνηγους που πθθανον να φτααουν στα ακρα και τθβ ευθυνη την έχει πια η αστυνομία.
Ταυτοχρονα να θεσει ως προταση το δολωμα αυτοκινητο απο μεραφιεασμενους κυνηγους της ομάδας Διας.
Μολις οι ληστες τσθμπησουν τους πιανουν .......και κοινοππιειται στα μμε.
Ελλαδα λαι Κυπρο....το μυστικο ειναι να ριξεις την ευθυνη εκει που πρεπει.....για να δουλεψει η δημοσια αρχή. ....και η πιεση αυτή δινεται μο ο απο τα μμε
 
Κυκλοφορούν με ανασφάλιστα οχήματα , κακοσυντηρημένα , φορτωμένα λαθος , δεν εχουν μαζί τους ποτέ ταυτότητα , δεν πληρώνουν κανένα φόρο και γράφουν στα αρ@ιδια τους ολους τους νόμους .
Η αστυνομία δεν ασχολείται μαζί ..............
Θυμάμαι κάποια στιγμή , ήμουν με την μηχανή μου , μπερδευτηκα και μπήκα στο κέντρο της περιοχής τους στο Ζεφύρι.Μιλάμε ότι τρόμαξα, γκέτο κανονικό και φάτσες απίστευτες που με κοίταγαν έτοιμοι να μου την πέσουν.
Τέτοια παρακμή , παρανομία και βρωμιά δεν πίστευα οτι υπήρχε στην Αθήνα.

Και που να ξέρεις εσύ τι συμβαίνει στην Αθήνα ;
.my man.Εσύ μένεις στο EGALEO CITY
.yelling.
 
Last edited:
μια απλή αναφορά δευτερολέπτων σήμερα για τις κλοπές στην εκπομπή <<πρωτη γραμμη>> του Σκάι όταν διάβαζαν τα πρωτοσέλιδα εφημερίδων και συγκεκριμένα τα κυνηγετικά νέα
τα κυνηγετικά νέα έχουν πρώτο θέμα σήμερα τις κλοπές αυτοκινήτων κυνηγών
 
Διαβάζω ότι οι κλοπές δεν περιορίζονται μόνο στα αυτοκίνητα των κυνηγών....το θέμα είναι ήδη γνωστό στην Αστυνομία και εκτιμώ ότι το θέμα θα το καθαρίσουν σύντομα ή θα σταματήσουν τα φαινόμενα......στην Επαρχία, όλοι ξέρουν τί συμβαίνει στη περιοχή τους, ή τέλος πάντων θέλουν πολύ πολύ λιγότερο χρόνο να βγάλουν άκρη
 
Κύριοι νομίζω πως είναι ανάγκη να οργανωθούμε περισσότερο...xm.

Θα ήθελα να κάνω μια πρόταση (αν φυσικά τεχνικά είναι εφικτή )
Θα μπορούσε να δημιουργηθεί ένα σύστημα ιδιοποιήσεων είτε μέσα σε αυτό το τοπικ είτε με άλλον τρόπο , οπού τα μέλη του φόρουμ που το επιθυμούν (μάλλον όλοι) να λαμβάνουν άμεσα και αυτόματα mail έκτακτης ειδοποίησης όταν υπάρχει ποστάρισα- ειδοποίηση .
Το ποστάρισα θα έχει να κάνει με ύποπτα οχήματα κοντά στον κυνηγότοπο , άτομα που περιφέρονται κοντά σε απομονωμένα αυτοκίνητα , μηχανάκια χωρίς πινακίδες στον δρόμο μας και ότι άλλο μας προκαλεί το ύποπτο ενδιαφέρον.
Καλό θα ήταν ,περά από απλό ποστάρισα να υπάρχουν και να αυτόματες επιλογές για παρατηρήσεις και πληροφορίες με «κλικ» και γιατί όχι να μπορούμε να βάζουμε ένα στίγμα σε χάρτη, για να είναι ποιο σαφής η τοποθεσία του περιστατικού ή της πληροφορίας
*με κάποιον τρόπο αυτές οι ειδοποιήσεις ανάγκης να μην εμπλέκονται με τις συζητήσεις ώστε να μην έρχονται ασταμάτητα..
Σκοπός της σκέψης είναι να ιδιοποιούνται οι συνάδελφοι που βρίσκονται στην χψ περιοχή ώστε να έχουν τον νου τους .. ή να βοηθήσουν κάποιο συνάδελφο που έχει πρόβλημα , ακόμα και άσχετο πρόβλημα με τις κλοπές . πχ ατύχημα .
 
Last edited:
Κύριοι νομίζω πως είναι ανάγκη να οργανωθούμε περισσότερο...xm.

Θα ήθελα να κάνω μια πρόταση (αν φυσικά τεχνικά είναι εφικτή )
Θα μπορούσε να δημιουργηθεί ένα σύστημα ιδιοποιήσεων είτε μέσα σε αυτό το τοπικ είτε με άλλον τρόπο , οπού τα μέλη του φόρουμ που το επιθυμούν (μάλλον όλοι) να λαμβάνουν άμεσα και αυτόματα mail έκτακτης ειδοποίησης όταν υπάρχει ποστάρισα- ειδοποίηση .
Το ποστάρισα θα έχει να κάνει με ύποπτα οχήματα κοντά στον κυνηγότοπο , άτομα που περιφέρονται κοντά σε απομονωμένα αυτοκίνητα , μηχανάκια χωρίς πινακίδες στον δρόμο μας και ότι άλλο μας προκαλεί το ύποπτο ενδιαφέρον.
Καλό θα ήταν ,περά από απλό ποστάρισα να υπάρχουν και να αυτόματες επιλογές για παρατηρήσεις και πληροφορίες με «κλικ» και γιατί όχι να μπορούμε να βάζουμε ένα στίγμα σε χάρτη, για να είναι ποιο σαφής η τοποθεσία του περιστατικού ή της πληροφορίας
*με κάποιον τρόπο αυτές οι ειδοποιήσεις ανάγκης να μην εμπλέκονται με τις συζητήσεις ώστε να μην έρχονται ασταμάτητα..
Σκοπός της σκέψης είναι να ιδιοποιούνται οι συνάδελφοι που βρίσκονται στην χψ περιοχή ώστε να έχουν τον νου τους .. ή να βοηθήσουν κάποιο συνάδελφο που έχει πρόβλημα , ακόμα και άσχετο πρόβλημα με τις κλοπές . πχ ατύχημα .
Σιγά ρε φίλε να μην σου αποκαλύψουμε τα καρτέρια μας που.sex hard. ασ το κάνουν βίδες το ρημάδι.....yelling.
 
Πέρα απο την πλάκα Χρήστο αυτό που λες αν δεν έχει ήδη προβλεφθεί από την μηχανή του forum δεν είναι εύκολη υπόθεση να γίνει, ειδικά το κομμάτι με το πιν στον χάρτη για το συμβάν ειδικά για το real time κομμάτι της ιδέας, αλλά ένας χάρτης ο οποίος θα αποτυπώνει τα περιστατικά θα ήταν πολύ καλό εργαλείο .cool.
 
με μια πρώτη σκέψη, τα θέματα που τα δηλώνουμε ότι τα "παρακολουθούμε", μας ενημερώνουν με μειλ, όταν ανανεώνονται.....
άρα, η λειτουργία αυτή, υπάρχει ήδη.
όσον αφορά στα στίγματα, με copy-paste το στιγμα από g.maps μπορείς στο δικό σου post να ενημερώσεις για κάποιο συμβάν...
 
Πέρα απο την πλάκα Χρήστο αυτό που λες αν δεν έχει ήδη προβλεφθεί από την μηχανή του forum δεν είναι εύκολη υπόθεση να γίνει, ειδικά το κομμάτι με το πιν στον χάρτη για το συμβάν ειδικά για το real time κομμάτι της ιδέας, αλλά ένας χάρτης ο οποίος θα αποτυπώνει τα περιστατικά θα ήταν πολύ καλό εργαλείο .cool.
θεοφραστε δεν έχω ιδέα αν κάτι σαν αυτο που περιγράφω ειναι εφικτό πάντως ειναι πανεύκολο αυτο που περιγράφεις .. δηλαδή να στέλνουμε το στίγμα του χάρτη στο τοπικ για όπιο περιστατικό γνωρίζουμε και η διαχείριση να ενημερώνει έναν κοινό χάρτη που θα μπορούμε να δούμε όλοι.
πχ για το περιστατικό φίλου που ανέφερα εγώ . (περιστατικό κλοπής 5/11)
https://goo.gl/maps/SPysRgY7BaF2

με μια πρώτη σκέψη, τα θέματα που τα δηλώνουμε ότι τα "παρακολουθούμε", μας ενημερώνουν με μειλ, όταν ανανεώνονται.....
άρα, η λειτουργία αυτή, υπάρχει ήδη.
όσον αφορά στα στίγματα, με copy-paste το στιγμα από g.maps μπορείς στο δικό σου post να ενημερώσεις για κάποιο συμβάν
...
Βασίλη οκ υπάρχει ιδιοποίηση αλλά όπως σε όλα τα θέματα ..όπως εχει, δύσκολα θα μπορεί να φανεί χρήσιμο εκείνη την στιγμή , επιπλέον νομίζω δεν είναι πολύ πρακτικό να κάνεις κόψε ράψε στο κινητό πχ πηγαίνοντας στο καρτέρι. επιμένω στο πρακτικό για να εχει συμμετοχή και να φανεί χρήσιμο
θα μπορούσαν οι διαχειριστείς να εξετάσουν τι είναι εφικτό και θα μπορούσε να βοηθήσει , αν φυσικά και άλλα μέλη θα ήθελαν κάποια τέτοια δυνατότητα

*Βασίλη Δεν γνωρίζω αν έχεις σχέση με την διαχείριση, για αυτό μιλώ γενικά για τούς διαχειριστές,μιας που δεν τούς γνωρίζω


.
 
15202755_1174498712586662_7515408270093876820_n.jpg
 
Πέρα από την πλάκα έπρεπε να δώσει έκταση των γεγονότων από την αρχή. ...
Ίσως να είχαμε γλυτώσει οι επόμενοι. ...
Άσε που αν διαβάζουν τα ..δια τώρα θα γελούν.
Θα πάψουν για λίγο και μόλις χαλάρώσουμε θα ξαναβγουν παγανια
 
Και η λιστα μεγαλωνει......
Μολις τωρα ανρτηθηκε και αλλο περιστατικο στην θηβα......
Μαγκες μηπως λεω μηπως να φτιαξουμε καμια ομαδα καμια 30 ατομα και να κατηγορησουμε για τις θηβας.....με σκορπισμενα τα αμαξια και με ενα τηλεφωνημα να γινει συμπραξη.....αλλιως δεν προκειτε να σταματησει αυτο το πραγμα.
Απορω ρε πουστη μου η αστυνομια τι κανει......
 
Και η λιστα μεγαλωνει......
Μολις τωρα ανρτηθηκε και αλλο περιστατικο στην θηβα......
Μαγκες μηπως λεω μηπως να φτιαξουμε καμια ομαδα καμια 30 ατομα και να κατηγορησουμε για τις θηβας.....με σκορπισμενα τα αμαξια και με ενα τηλεφωνημα να γινει συμπραξη.....αλλιως δεν προκειτε να σταματησει αυτο το πραγμα.
Απορω ρε πουστη μου η αστυνομια τι κανει......

Αδιαφορεί Φίλιππα. Πάντως δεν ήμουν ποτέ υπέρ με του να παίρνεις τον νόμο στα χέρια σου δυστυχώς όμως αυτή η αδιαφορία εκεί σε ωθεί. Σχεδιασμένα να κυνηγήσω, να την στήσω στους κλέφτες δεν θα το κάνω και προτείνω να μην το κάνει κανείς, δεν ξέρω όμως πως θα αντιδράσω αν δω κάτι τέτοιο να γίνεται μπροστά μου..
 
Απο την στιγμη που ο νομος και η δικαιοσυνη δεν λειτουργουν οπως θα επρεπε στην χωρα μας, κατα την αποψη μου παντα, "αποδεχεσαι την
ηττα, μαζευεις τα μπογαλακια σου και φευγεις". Δεν χειροδικεις, δεν ακουμπας καν το τουφεκι, επιβαλλεις ενα χαμογελο στο προσωπο σου και φευγεις.
Φτιαχνεις το αυτοκινητο σου, με οποιο κοστος, και συνεχιζεις το χομπυ σου. Σε λιγο χρονο θα θυμασαι το περιστατικο και θα επιβραβευεις τον
εαυτο σου γι' αυτη την επιλογη. Δεν χρειαζεται να δημιουργησουμε περισσοτερα προβληματα στον εαυτο μας, ειναι τουλαχιστον κουτο.
Απλα, χρειαζεται καποια επιπλεον προσοχη, εαν π.χ. υπαρχει παρεα 4-5 ατομων, εκ περιτροπης καποιος μενει κοντα στα αυτοκινητα.
Ολα τα προβληματα λυνονται, χρειαζεται καθαρο μυαλο την καταλληλη στιγμη. Απολυτως τιποτα παραπανω.
 
Καλημερα Φιλλιπα, η οργη σου ειναι απολυτως δικαιολογημενη, δεν θα καταστρεψουμε ομως την ζωη μας για ενα τζαμι. Αυτη την στιγμη, υπαρχουν
μερικες χιλιαδες Ελληνες πατριωτες σου που σου κοστιζουν πολυ περισσοτερο, σκεψου το και ετσι. Εαν ειμαστε τυχεροι να ειμαστε καλα στην υγεια μας
ολα τα αλλα "βρισκονται". Καλη συνεχεια.
 
Έχουν τόσο θράσος που σε λίγο καιρό θα τους βλέπουμε και θα σπάνε το αμάξι επηδικτικα
Φίλιππα , τα έχουμε ξαναπεί.
Αν αντιληφθούμε ότι μας κλέβουν το μόνο που κάνουμε είναι να καλέσουμε την αστυνομία.
Φυσικά το ίδιο ισχύει και αν μας σπάνε το αμάξι , επιδεικτικά όπως λές....

Απλά υπενθυμίζω ένα περιστατικό από τα πολλά.....

""""Δύο από τους ασύλληπτους κακοποιούς σκότωσαν με Καλάσνικοφ τον 30χρονο και τραυμάτισαν σοβαρά τον 32χρονο αδελφό του, όταν τα δύο αδέλφια τούς αντιλήφθηκαν να προσπαθούν να κλέψουν, ξημερώματα, το αυτοκίνητό τους από την πιλοτή της πολυκατοικίας τους.""""

http://www.koolnews.gr/crime/dolofo...anoi-me-kalasnikof-pyrovolisan-ta-dyo-aderfia
 
Back
Top