Κατασκευή κοντακιού στα μέτρα μας

Η σωστή επώμιση δεν είναι θεωρία. Εμπεριέχει συγκεκριμένα στοιχεία τα οποία διασφαλίζουν την επιτυχία. Η λάθος επώμιση μπορεί να ευθυγραμμίζει το μάτι πάντα με την κάννη αλλά αυτό είναι ένα μέρος του ρόλου της.
Thanks.
 
  • Like
Reactions: leo
ΟΚ. Νουμερο 8,5 ειναι οκ η θελει αλλο νουμερο...??
Θα πάμε μαζί αν είμαι Αθήνα.
Οδηγώ επιθετικά 🤣

Μακάρι να ταιριάξει Νίκο να γνωριστούμε κιόλλας.
Αν με θες μαζί, ... αλλιώς θα σας αφήσω ήσυχους και θα ρίχνω μόνος μου. 😂
 
Θα πάμε μαζί αν είμαι Αθήνα.
Οδηγώ επιθετικά 🤣

Μακάρι να ταιριάξει Νίκο να γνωριστούμε κιόλλας.
Αν με θες μαζί, ... αλλιώς θα σας αφήσω ήσυχους και θα ρίχνω μόνος μου. 😂
Να έρθεις και να φέρεις και διαγράμματα να μελετήσουμε στο διάλειμμα!😁
 
Θα πάμε μαζί αν είμαι Αθήνα.
Οδηγώ επιθετικά 🤣

Μακάρι να ταιριάξει Νίκο να γνωριστούμε κιόλλας.
Αν με θες μαζί, ... αλλιώς θα σας αφήσω ήσυχους και θα ρίχνω μόνος μου. 😂
Αν έρθει ο μαστροΝίκος αθήνα εκεί θα δεις δοκιμές στον πίνακα.
Σταθερό φυσιγγάκι απ τα χεράκια του κ από ΟΤΙ όπλο γουστάρεις.
 
Θα πάμε μαζί αν είμαι Αθήνα.
Οδηγώ επιθετικά 🤣

Μακάρι να ταιριάξει Νίκο να γνωριστούμε κιόλλας.
Αν με θες μαζί, ... αλλιώς θα σας αφήσω ήσυχους και θα ρίχνω μόνος μου. 😂

Να αρχισω τα ''Γαλλικα'' ??? Οπως κανω και στο βαιπερ....Τι παπαριά ηταν αυτη που πεταξες τωρα ??:D
Ακου εαν σε θελω....αντε μην αρχισω....εχε χαρη που θα βγω εξεδρα εαν ανοιξω το στομα μου ...και δεν
το θελω !!!;)
 
Θα πάμε μαζί αν είμαι Αθήνα.
Οδηγώ επιθετικά 🤣

Μακάρι να ταιριάξει Νίκο να γνωριστούμε κιόλλας.
Αν με θες μαζί, ... αλλιώς θα σας αφήσω ήσυχους και θα ρίχνω μόνος μου. 😂
Φέρε και το λέιζερ να κάνω κι εγώ Τσώρτσιλ (για 154η φορά)
 
Στην πρωτη σειρα του μυνηματος σου τα ειπες σχεδον ολα για μενα Μαστορα!!
Εγω δεν ξερω καν εαν επωμιζω σωστα...εχω την μαυρη μου τύφλα....Οποτε απο εκει θα ξεκινησω
και υπολοιπα επονται !!
Σε ευχαριστω πολυ για την καθοδηγηση !!!
Νίκο επωμιζεις δεν επωμιζεις σωστά αν σηκώνεις και σκοτώνεις μη τρελαίνεσαι για τα άλλα ο κάθε ένας έχει διαμορφώσει τον τρόπο που ρίχνει σωστό η λάθος όταν υπάρχει επιτυχία δε είναι απόλυτα λάθος, σίγουρα αν είσαι στο 60% ο δάσκαλος θα σε φτάσει πολύ παραπάνω αλλά μπορεί να ζοριστεις να αλλάξεις τρόπο επωμισης αν αυτός που έχεις είναι λάθος επομένως από τον έμπειρο δάσκαλο θα σου διορθώσει τον ήδη υπάρχον τρόπο προς το καλύτερο.γιατι η χρονια συνήθεια δύσκολα αποβάλλεται ώστε να μπει στο υποσυνείδητο κάτι νέο θέλει πολύ προσπάθεια ,όπως κάποιοι που επωμιζουν και κλείνουν το μάτι ξέρω αρκετούς που δεν μπορούν να το αποβάλουν και να ρίξουν και με τα δύο ανοιχτά που είναι το σωστό .Αλλά η επίσκεψη στο δάσκαλο και ένα σωστό κοντάκι είναι το καλύτερο που μπορεί να κάνει ο κάθε ένας εάν θέλει να βελτιωθεί και να εκμεταλλευτεί τις δυνατότητες του και του όπλου του σε δεύτερο χρόνο.
 
Αν έρθει ο μαστροΝίκος αθήνα εκεί θα δεις δοκιμές στον πίνακα.
Σταθερό φυσιγγάκι απ τα χεράκια του κ από ΟΤΙ όπλο γουστάρεις.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι φερω καλα φυσιγγια καρμπον....Απο φυσιγγια κατεχω λιγο....οπως να αλλαζω μπουζι-
πλατινες - λαδια....
Απο σκοπευση - οπλα - κοντακια - δεν κατεχω πραμα φιλε !!!!:)
 
Νίκο επωμιζεις δεν επωμιζεις σωστά αν σηκώνεις και σκοτώνεις μη τρελαίνεσαι για τα άλλα ο κάθε ένας έχει διαμορφώσει τον τρόπο που ρίχνει σωστό η λάθος όταν υπάρχει επιτυχία δε είναι απόλυτα λάθος, σίγουρα αν είσαι στο 60% ο δάσκαλος θα σε φτάσει πολύ παραπάνω αλλά μπορεί να ζοριστεις να αλλάξεις τρόπο επωμισης αν αυτός που έχεις είναι λάθος επομένως από τον έμπειρο δάσκαλο θα σου διορθώσει τον ήδη υπάρχον τρόπο προς το καλύτερο.γιατι η χρονια συνήθεια δύσκολα αποβάλλεται ώστε να μπει στο υποσυνείδητο κάτι νέο θέλει πολύ προσπάθεια ,όπως κάποιοι που επωμιζουν και κλείνουν το μάτι ξέρω αρκετούς που δεν μπορούν να το αποβάλουν και να ρίξουν και με τα δύο ανοιχτά που είναι το σωστό .Αλλά η επίσκεψη στο δάσκαλο και ένα σωστό κοντάκι είναι το καλύτερο που μπορεί να κάνει ο κάθε ένας εάν θέλει να βελτιωθεί και να εκμεταλλευτεί τις δυνατότητες του και του όπλου του σε δεύτερο χρόνο.

Σωστα τα λες ρε φιλε !!! Ας οψετε που δεν εχουμε δρομο...και εχουμε θαλασσα...
Τα λαθη μου σε αυτην την ηλικια δυσκολα διορθωνονται....Ο δασκαλος να εχει υπομονη ....και πιστευω οτι κατι
θα κανουμε...
Ο λαος μας λεει....Του λυκου πρωτα φευγει η ψυχη και μετα το χουι....
Ευχομαι να μην εχω τοσο απαραδεκτη επωμιση....τι να σου πω ? ουτε εγω ξερω και το λεω ειλικρινα ....Αλλιως
δεν θα ψαχνομουν !!!
 
Το μονο σιγουρο ειναι οτι φερω καλα φυσιγγια καρμπον....Απο φυσιγγια κατεχω λιγο....οπως να αλλαζω μπουζι-
πλατινες - λαδια....
Απο σκοπευση - οπλα - κοντακια - δεν κατεχω πραμα φιλε !!!!:)
Γιατί εμείς κατέχουμε 🤣
 
Έλα Αθήνα με το καλό οπότε έρθεις ενημέρωσε να συναντηθούμε όλοι στο Σχιστό να γνωριστούμε και μην ανχωνεσαι ο δάσκαλος θα κάνει αυτό που ξέρει και εσύ θα μάθεις ότι χρειάζεται από πρώτο χέρι και από αυτόν που όντως ξέρει να διδάξει εμείς ξέρουμε να γράφουμε και να πίνουμε κάνα τσίπουρο μετά τη προπόνηση για να σου φύγει το ανχος.
 
Σωστα τα λες ρε φιλε !!! Ας οψετε που δεν εχουμε δρομο...και εχουμε θαλασσα...
Τα λαθη μου σε αυτην την ηλικια δυσκολα διορθωνονται....Ο δασκαλος να εχει υπομονη ....και πιστευω οτι κατι
θα κανουμε...
Ο λαος μας λεει....Του λυκου πρωτα φευγει η ψυχη και μετα το χουι....
Ευχομαι να μην εχω τοσο απαραδεκτη επωμιση....τι να σου πω ? ουτε εγω ξερω και το λεω ειλικρινα ....Αλλιως
δεν θα ψαχνομουν !!!
Μην την φορτώνουμε την επώμιση με παραπάνω αξία από ότι της αναλογεί... Εάν η στάση του σώματος, η θέση του κεφαλιού και το κράτημα του όπλου είναι σωστά, η κίνηση της επώμισης είναι σχετικά απλή. Απλά είναι όλο το σύστημα της κινησιολογίας σημαντικό, γιατί χωρίς αυτό δεν πλησιάζουμε την τελειότητα. Προσωπικά προτιμώ να κουνάει ΣΩΣΤΑ κάποιος ένα όπλο που δεν είναι σωστά επάνω του και δεν το επωμίζει τέλεια, παρά να έχει την τέλεια επώμιση με τα τέλεια μέτρα και να ανεμίζει το όπλο δεξιά αριστερά με τα χέρια!

Όλο το πακέτο έχει το ρόλο του. Απλά κάποια πράγματα έχουν παγιωθεί στο κεφάλι μας σας σημαντικότερα, εξυπηρετώντας μία σειρά "μύθων".
 
Έλα Αθήνα με το καλό οπότε έρθεις ενημέρωσε να συναντηθούμε όλοι στο Σχιστό να γνωριστούμε και μην ανχωνεσαι ο δάσκαλος θα κάνει αυτό που ξέρει και εσύ θα μάθεις ότι χρειάζεται από πρώτο χέρι και από αυτόν που όντως ξέρει να διδάξει εμείς ξέρουμε να γράφουμε και να πίνουμε κάνα τσίπουρο μετά τη προπόνηση για να σου φύγει το ανχος.

Δεν εχω αγχος ρε φιλαρα μου...Να δω τι διαολο επωμιση κανω....να γνωρισω και τους φιλους απο κοντα...
αυτο με τους φιλους για μενα μετραει πολυ...
Το εχω ξανα πει....Ολους εσας τους καλούς μου φιλους....ασχετα εαν δεν σας γνωριζω απο κοντα....σας
θεωρω δευτερη οικογενεια μου....Δεν ξερω εαν σου λεει κατι αυτο !!! :)
 
Μην την φορτώνουμε την επώμιση με παραπάνω αξία από ότι της αναλογεί... Εάν η στάση του σώματος, η θέση του κεφαλιού και το κράτημα του όπλου είναι σωστά, η κίνηση της επώμισης είναι σχετικά απλή. Απλά είναι όλο το σύστημα της κινησιολογίας σημαντικό, γιατί χωρίς αυτό δεν πλησιάζουμε την τελειότητα. Προσωπικά προτιμώ να κουνάει ΣΩΣΤΑ κάποιος ένα όπλο που δεν είναι σωστά επάνω του και δεν το επωμίζει τέλεια, παρά να έχει την τέλεια επώμιση με τα τέλεια μέτρα και να ανεμίζει το όπλο δεξιά αριστερά με τα χέρια!

Όλο το πακέτο έχει το ρόλο του. Απλά κάποια πράγματα έχουν παγιωθεί στο κεφάλι μας σας σημαντικότερα, εξυπηρετώντας μία σειρά "μύθων".
T
 
Δεν εχω αγχος ρε φιλαρα μου...Να δω τι διαολο επωμιση κανω....να γνωρισω και τους φιλους απο κοντα...
αυτο με τους φιλους για μενα μετραει πολυ...
Το εχω ξανα πει....Ολους εσας τους καλούς μου φιλους....ασχετα εαν δεν σας γνωριζω απο κοντα....σας
θεωρω δευτερη οικογενεια μου....Δεν ξερω εαν σου λεει κατι αυτο !!! :)
Πολλά λέει και πάνω από όλα ότι είσαι καλός άνθρωπος τα υπόλοιπα περισσεύουν
 
Τι έγινε ρε παιδιά μόνο οι γέροντες της ομάδας ψαχνόμαστε ; Δάσκαλε από αυτή την ανάρτηση ( και όχι μόνο παρακολουθώντας όλα τα βίντεο σας) καταλαβαίνω σωστά ότι δεν προσπαθούμε να δείξουμε προς το θήραμα πριν το όπλο κουμπώσει στο μάγουλο σωστά;
 
Back
Top