Κατασκευή κοντακιού στα μέτρα μας

Να ξερεις με 28 γραμμαρια δεν παω ποτε στο κυνηγι.....Μονο στα δισκακια μου ριχνω....Στο κυνηγι με
παιρνει ο διαολος....εαν δεν εχω 32 γραμμαρια δεν βγαινω στο βουνο...Μπορει να ειναι λαθος...αλλα εσυ
ξερεις καλυτερα απο εμενα τι εστι ψυχολογια !!!
Βρε άστο το κυνήγι... Στα πιατακια θα ρίξουμε 28, στο κυνήγι θα ρίξεις ότι θέλεις. Αλλά θα δεις και μόνος σου ότι το 28 δεν έχει να ζηλέψει τίποτα.
 
Να πάρεις αν έρθεις με αμάξι. Έως 28 γραμμάρια. Σκοπευτήριο θα πάμε. Μην φοβάσαι τίποτα! Δεν θα αναγνωρίζεις τον εαυτό σου μετά!
Δάσκαλε το δικό μου κοντάκι ποτε θα φτιάξουμε
Βαρέθηκα να ντουφεκω απο τη μέση ξέρεις εσυ και έχω και επιτυχίες γ@μωτ@ χα χα
 
Δάσκαλε το δικό μου κοντάκι ποτε θα φτιάξουμε
Βαρέθηκα να ντουφεκω απο τη μέση ξέρεις εσυ και έχω και επιτυχίες γ@μωτ@ χα χα
Ξέρεις πού να πας... Αντί να πηγαίνεις για ανύπαρκτες τσίχλες στο Πικέρμι, πήγαινε φτιάξτο!😆😆😆
 
ΟΚ...Θα σε ειδοποιησω δασκαλε....Μονο μην με πας κατ'ευθειαν σκοπευτηριο...γιατι θα γελανε και οι
πετρες του...
Στον δικο μου εκτοξευτη ''καλα'' τα παω...αλλα δεν εχει τις ταχυτητες που εχει στο σκοπευτηριο..

Να παρω και δικα φυσιγγια μαζι μου ?? Και ποσα γραμμαρια πρεπει να ειναι ??

Ετσι ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ πριν πάω πρώτη φορά σκοπευτήριο. Έλεγα θα πάω σε ένα μέρος που αρκετοί σκοπευτές πάνε για το 25/25 που να ρίξω εγώ? Θα γελάνε όλοι. Και εγώ μαθητής του @leo είμαι. Και σου προτείνω να πας με κλειστά τα μάτια. Θα τον γνωρίσεις από κοντά και θα δεις ότι είναι και πολύ καλός άνθρωπος. Μετά θα πάρουν όλα τον δρόμο τους. Άγχος κανένα.
 
Φίλε Νίκο αν θέλεις ακουσέ με.
Από την Σαμο δεν έχεις καμία τύχη.
10 μέρες στην Αθήνα κ μετά από 3 επισκέψεις μαζί με τον μάστορα στο σκοπευτήριο ΙΣΩΣ γίνει προκοπή..
Είναι αρκετά δύσκολο για το ΤΕΛΕΙΟ κοντάκι.
Για να γινει το τελειο κοντακι πρεπει να γινεται πρωτα η τελεια επωμιση...............
Οταν αυτα τα δυο συνδιαστουν τοτε ο δασκαλος θα μεταφερει τα μετρα στο χαρτι...........
Το χαρτι θα το διαβασει ο κοντακας και θα κανει αυτο που πρεπει ..................το σκοπευτηριο θα επιβεβαιωσει το αποτελεσμα.
Τα πραγματα γινωνται πιο ευκολα σε περιπτωση που εχουμε ενα οπλο που ειναι σωστο επανω μας και μεταφερουμε τα μετρα του σε ενα καινουργιο που θελουμε να κανουμε.
Οι επισκεψεις στο σκοπευτηριο με τον μαστορα καταργουν τον ρολο του δασκαλου κυνηγετικης σκοποβολης κατι που εγω προσωπικα το θεωρω λαθος.
Προσωπικη εκτιμηση απο εργασιες που εχω κανει εξ αποστασεων με μετρολυψιες απο δασκαλους κυνηγετικης σκοποβολης χωρις να μεσολαβει σκοπευτηριο με αριστα αποτελεσματα!!!!
 
Για να γινει το τελειο κοντακι πρεπει να γινεται πρωτα η τελεια επωμιση...............
Οταν αυτα τα δυο συνδιαστουν τοτε ο δασκαλος θα μεταφερει τα μετρα στο χαρτι...........
Το χαρτι θα το διαβασει ο κοντακας και θα κανει αυτο που πρεπει ..................το σκοπευτηριο θα επιβεβαιωσει το αποτελεσμα.
Τα πραγματα γινωνται πιο ευκολα σε περιπτωση που εχουμε ενα οπλο που ειναι σωστο επανω μας και μεταφερουμε τα μετρα του σε ενα καινουργιο που θελουμε να κανουμε.
Οι επισκεψεις στο σκοπευτηριο με τον μαστορα καταργουν τον ρολο του δασκαλου κυνηγετικης σκοποβολης κατι που εγω προσωπικα το θεωρω λαθος.
Προσωπικη εκτιμηση απο εργασιες που εχω κανει εξ αποστασεων με μετρολυψιες απο δασκαλους κυνηγετικης σκοποβολης χωρις να μεσολαβει σκοπευτηριο με αριστα αποτελεσματα!!!!
Είναι το αιώνιο δίλημμα. Φτιάχνουμε μέτρα με ότι βλέπουμε ή το αλλάζουμε και το φτιάχνουμε σωστά ώστε τα μέτρα να πιάσουν τόπο; Προσωπικά θεωρώ τα σωστά μέτρα σε μία λάθος φόρμα πεταμένα λεφτά.
 
Είναι το αιώνιο δίλημμα. Φτιάχνουμε μέτρα με ότι βλέπουμε ή το αλλάζουμε και το φτιάχνουμε σωστά ώστε τα μέτρα να πιάσουν τόπο; Προσωπικά θεωρώ τα σωστά μέτρα σε μία λάθος φόρμα πεταμένα λεφτά.
Αυτο ακριβως ενοω Λεο για την δουλεια του δασκαλου σκοποβολης.........πως θα βοηθησει να γινει σωστα μια μετρολυψια οποτε το αποτελεσμα δεν θα ειναι ''πεταμενα λεφτα''
 
Για να γινει το τελειο κοντακι πρεπει να γινεται πρωτα η τελεια επωμιση...............
Οταν αυτα τα δυο συνδιαστουν τοτε ο δασκαλος θα μεταφερει τα μετρα στο χαρτι...........
Το χαρτι θα το διαβασει ο κοντακας και θα κανει αυτο που πρεπει ..................το σκοπευτηριο θα επιβεβαιωσει το αποτελεσμα.
Τα πραγματα γινωνται πιο ευκολα σε περιπτωση που εχουμε ενα οπλο που ειναι σωστο επανω μας και μεταφερουμε τα μετρα του σε ενα καινουργιο που θελουμε να κανουμε.
Οι επισκεψεις στο σκοπευτηριο με τον μαστορα καταργουν τον ρολο του δασκαλου κυνηγετικης σκοποβολης κατι που εγω προσωπικα το θεωρω λαθος.
Προσωπικη εκτιμηση απο εργασιες που εχω κανει εξ αποστασεων με μετρολυψιες απο δασκαλους κυνηγετικης σκοποβολης χωρις να μεσολαβει σκοπευτηριο με αριστα αποτελεσματα!!!!

Στην πρωτη σειρα του μυνηματος σου τα ειπες σχεδον ολα για μενα Μαστορα!!
Εγω δεν ξερω καν εαν επωμιζω σωστα...εχω την μαυρη μου τύφλα....Οποτε απο εκει θα ξεκινησω
και υπολοιπα επονται !!
Σε ευχαριστω πολυ για την καθοδηγηση !!!
 
Για να γινει το τελειο κοντακι πρεπει να γινεται πρωτα η τελεια επωμιση...............
Οταν αυτα τα δυο συνδιαστουν τοτε ο δασκαλος θα μεταφερει τα μετρα στο χαρτι...........
Το χαρτι θα το διαβασει ο κοντακας και θα κανει αυτο που πρεπει ..................το σκοπευτηριο θα επιβεβαιωσει το αποτελεσμα.
Τα πραγματα γινωνται πιο ευκολα σε περιπτωση που εχουμε ενα οπλο που ειναι σωστο επανω μας και μεταφερουμε τα μετρα του σε ενα καινουργιο που θελουμε να κανουμε.
Οι επισκεψεις στο σκοπευτηριο με τον μαστορα καταργουν τον ρολο του δασκαλου κυνηγετικης σκοποβολης κατι που εγω προσωπικα το θεωρω λαθος.
Προσωπικη εκτιμηση απο εργασιες που εχω κανει εξ αποστασεων με μετρολυψιες απο δασκαλους κυνηγετικης σκοποβολης χωρις να μεσολαβει σκοπευτηριο με αριστα αποτελεσματα!!!!
Χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης.
Εχεις φτιάξει αυστηρά σκοπευτικό κοντάκι είτε για σκήτ ή για σπόρτινγκ.?
Αν ναι σε τί όπλα?
Υγ.
Τα κυνηγετικα που ανεβάζεις είναι πάρα πολύ ωραία.
 
Να ρωτησω κατι....Περα απο την επιλογη του ξυλου..
1ον. Ποσο χρονο χρειαζεται ενας μαστορας για να τελειωσει το κοντακι ??
Το πρόβλημα δεν είναι αυτό.
2ον. Ποσες επισεις επισκεψεις χρειαζονται να κανει ο πελατης μεχρι παρει το οπλο του???
Όσες χρειαστεί.
Και εδώ είναι ΤΟ πρόβλημα.
 
Σε εναν που επωμιζει με λάθη αλλά σταθερά, δεν μπορει να γίνει μετροληψια και να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα;
Η σωστή επώμιση δεν είναι θεωρία. Εμπεριέχει συγκεκριμένα στοιχεία τα οποία διασφαλίζουν την επιτυχία. Η λάθος επώμιση μπορεί να ευθυγραμμίζει το μάτι πάντα με την κάννη αλλά αυτό είναι ένα μέρος του ρόλου της.
 
Αλευρωμένα όλα και με ελαφρύ βοριαδάκι στον ασπρόπυργο..

Σιγα μην κατσω να βαλω αλευρι Αρη μου....Θα στησω ενα υπερσυγκεντρωτικο... με 3* αστρα
και με 4* αστρα θα δουμε τι ψαρια θα πιασω...
Εχω σεταπ με Ας στα 28 γραμμαρια με 97% συγκεντρωση στα 30 μετρα με 3* αστρα...και με V1,5-400m/s.
Το κακο ειναι οτι δεν εχω στοκ....Απο αυριο πρεπει να κατσω να γεμιζω φιλε !!!

ΥΓ. Το θεμα ειναι να την παρω την αποφαση να ερθω Αθηνα....Να δω και τις αδελφες και τους φιλους μου...
και απο φυσιγγια θα βρω ακρη....Αλλωστε ειστε αρκετοι ολοι εσεις που πατε σκοπευτηριο...και θα με
καθοδηγησετε τι να παρω μαζι μου !!! :)
 
Σε εναν που επωμιζει με λάθη αλλά σταθερά, δεν μπορει να γίνει μετροληψια και να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα;
Γιατί να φτιάξει κοντάκι αυτός που στραβοεπωμίζει?
Ας πάρει μια 1100 που είναι φλύδα να το καβαλάει όπως όλοι που την κατέχουν και πίνουν νερό στο όνομα της...
Παιδικό κοντάκι το λεω εγώ αυτό της 1100 και των b 25 κ των πρώτων citory.
 
Back
Top