Κατασκευή κοντακιού στα μέτρα μας

Καλημερα παιδιά ,μπήκα και διάβασα όσα γράφετε για το μήκος του κοντακιου γιατί πρόσφατα έχω αγοράσει μια καραμπίνα και έχω κάποιο θέμα! Ενώ σκοπευτήριο και καρτερία είχα καλά αποτελέσματα στις γρήγορες επωμισεις είχα θέμα!! Εβαλα κάμερα στις βολές μου και παρατήρησα ότι οι περισσότερες βολές μου έφευγαν ψηλά και ας χτυπούσα τα πουλιά! Όταν έριχνα γρήγορα σε ξεπεταγμα το όπλο δεν μπορούσα να το βάλω στο μάτι και με το που πατούσα σκανδάλη το όπλο μου έφευγε από τα χέρια και οι τουφεκιά η δεύτερη και τρίτη πήγαιναν στο γάμο του Καραγκιόζη! Παρατήρησα ότι στην επωμιση το κοντάκι ανέβαινε αρκετά ψηλά! Έβαλα μια προσθήκη πίσω στο πέλμα 4 χιλιοστά και πήγα για κυνήγι! Τα πουλιά τα έκανα πατσα και δεν είχα αυτό το τραμπαλισμα όταν σηκωνα!Πιστεύω ότι ακόμα και τα 4χιλιοστα κάνουν
διαφορα !
 
Η γριά μετά από πολυετή μάχη του κατόχου με το εργοστασιακό ξύλινο και το aftermarket πλαστικό Monte Carlo, επιτέλους αποκτά το κοντάκι που της αξίζει. Δοκιμές σύντομα για επιβεβαίωση αν και το νιώθω τέλειο πάνω μου. Ευχαριστώ πολύ τον Γιάννη για τον επαγγελματισμό του και τον χρόνο που αφιέρωσε. Με το που γίνει επιβεβαίωση των μέτρων σειρά έχει το φινίρισμα.
 
Η γριά μετά από πολυετή μάχη του κατόχου με το εργοστασιακό ξύλινο και το aftermarket πλαστικό Monte Carlo, επιτέλους αποκτά το κοντάκι που της αξίζει. Δοκιμές σύντομα για επιβεβαίωση αν και το νιώθω τέλειο πάνω μου. Ευχαριστώ πολύ τον Γιάννη για τον επαγγελματισμό του και τον χρόνο που αφιέρωσε. Με το που γίνει επιβεβαίωση των μέτρων σειρά έχει το φινίρισμα.
Πολύ ωραίο, μεγεια!
Θα το βάψεις μαύρο κιαυτο η θα βρεις ξύλινη πάπια;
 
Back
Top