Θέματα Συνεργείου

Απο οτι μου ειπαν στην αντιπροσωπεία μαλλον εχω διαροι παραφλου απο εκει και θελει αλαγμα με κόστος κοντα στο χιλιαρικο
Ενα χιλιαρικο ? .xm..buy buy.
Δηλαδη ποσο χρεωνουν την εργατοωρα τα μαστορια εκει στην αντιπροσωπια ?
Ουτε επισκευη σασμαν να εκαναν
Γυρω στα 420 ευρω εχει η βαλβιδα καινουργια
http://www.car.gr/parts/view/8933754/
Αυτοι την αγοραζουν και με εκπτωση
Αν ειναι δυνατον
Ηλια ψαξε στο ιντερνετ καταστηματα με ανταλλακτικα παρε την βαλβιδα
και πηγαινε σε ενα συνεργειο της προκοπης να στην περασουν
Παραπανω απο 100 ευρω εργασια αποκλειεται να σου παρουν
Και οταν τελειωσεις απο ολη αυτην την ιστορια
περασε απο την αντιπροσωπια και ριξτους 2 φασκελα ενα απο εμενα και ενα απο την παρτυ σου ;)
 
Ενα χιλιαρικο ? .xm..buy buy.
Δηλαδη ποσο χρεωνουν την εργατοωρα τα μαστορια εκει στην αντιπροσωπια ?
Ουτε επισκευη σασμαν να εκαναν
Γυρω στα 420 ευρω εχει η βαλβιδα καινουργια
http://www.car.gr/parts/view/8933754/
Αυτοι την αγοραζουν και με εκπτωση
Αν ειναι δυνατον
Ηλια ψαξε στο ιντερνετ καταστηματα με ανταλλακτικα παρε την βαλβιδα
και πηγαινε σε ενα συνεργειο της προκοπης να στην περασουν
Παραπανω απο 100 ευρω εργασια αποκλειεται να σου παρουν
Και οταν τελειωσεις απο ολη αυτην την ιστορια
περασε απο την αντιπροσωπια και ριξτους 2 φασκελα ενα απο εμενα και ενα απο την παρτυ σου ;)
Τελικα η βλαβη ειναι στο ψυγειο λαδιου οχι στο ψυγειο τησ agr.αυριο θα ξερω τιμη
 
Ενα χιλιαρικο ? .xm..buy buy.
Δηλαδη ποσο χρεωνουν την εργατοωρα τα μαστορια εκει στην αντιπροσωπια ?
Ουτε επισκευη σασμαν να εκαναν
Γυρω στα 420 ευρω εχει η βαλβιδα καινουργια
http://www.car.gr/parts/view/8933754/
Αυτοι την αγοραζουν και με εκπτωση
Αν ειναι δυνατον
Ηλια ψαξε στο ιντερνετ καταστηματα με ανταλλακτικα παρε την βαλβιδα
και πηγαινε σε ενα συνεργειο της προκοπης να στην περασουν
Παραπανω απο 100 ευρω εργασια αποκλειεται να σου παρουν
Και οταν τελειωσεις απο ολη αυτην την ιστορια
περασε απο την αντιπροσωπια και ριξτους 2 φασκελα ενα απο εμενα και ενα απο την παρτυ σου ;)
.shake hands..shake hands.
 
Το ναβαρα εχει ψυγιο λαδιου
Ενα χιλιαρικο ? .xm..buy buy.
Δηλαδη ποσο χρεωνουν την εργατοωρα τα μαστορια εκει στην αντιπροσωπια ?
Ουτε επισκευη σασμαν να εκαναν
Γυρω στα 420 ευρω εχει η βαλβιδα καινουργια
http://www.car.gr/parts/view/8933754/
Αυτοι την αγοραζουν και με εκπτωση
Αν ειναι δυνατον
Ηλια ψαξε στο ιντερνετ καταστηματα με ανταλλακτικα παρε την βαλβιδα
και πηγαινε σε ενα συνεργειο της προκοπης να στην περασουν
Παραπανω απο 100 ευρω εργασια αποκλειεται να σου παρουν
Και οταν τελειωσεις απο ολη αυτην την ιστορια
περασε απο την αντιπροσωπια και ριξτους 2 φασκελα ενα απο εμενα και ενα απο την παρτυ σου ;)
Δεν μηλαμε για την agr αλλα για το ψυγειακι που εχει
 
Εμςνα για αλλαγη ιμαντες χρονισμού και τα σχετικα ηθελαν 1200 κ δεν ειχαν σκοπο να αλλαξουν τρομπα νερου κ ειχαν ξεχασει να χρεωσουν τον ιμαντα.
Πήγα στο δικό μου συνεργειο αηορασαμε όλα τα εξαρτηματα απο την αντιπροσωπεια αλλαξαμε και την τρομπα νερου και ολα μαζι με τον κοπο βγήκα κοντα στα 750.
Ουτε τα μισα δηλαδή εαν χρεωναν στην προσφορά τους ιμαντα κ τρομπα.
 
Δυστυχώς εχω μεγαλο προβλημα στο κυνητιρα ολλα τα Συμπτώματα(απώλεια παραφλου και λαδια στο δοχειο δεν δουλεύει το ζεστο στο a/c). δείχνουν η φλατζα η κεφαλαρη.πρειν τον ανοίξουν θελουν να ειναι σίγουροι οτι δεν ειναι κατι αλλο την δευτερα περιμενο τα νεα :(
 
Δυστυχώς εχω μεγαλο προβλημα στο κυνητιρα ολλα τα Συμπτώματα(απώλεια παραφλου και λαδια στο δοχειο δεν δουλεύει το ζεστο στο a/c). δείχνουν η φλατζα η κεφαλαρη.πρειν τον ανοίξουν θελουν να ειναι σίγουροι οτι δεν ειναι κατι αλλο την δευτερα περιμενο τα νεα :(
Ηλια καποια στιγμή μήπως σου ειχε σήκωσει θερμοκρασία το αμάξι ?
Απώλεια παραφλου σημαίνει ή τρύπιο ψυγείο νερού ή ψυγείο καλοριφερ
Παραφλου έχεις αλλάξει ποτέ ?
 
Ηλια καποια στιγμή μήπως σου ειχε σήκωσει θερμοκρασία το αμάξι ?
Απώλεια παραφλου σημαίνει ή τρύπιο ψυγείο νερού ή ψυγείο καλοριφερ
Παραφλου έχεις αλλάξει ποτέ ?
.οχι ποτε τα προσεχω πολυ αυτα.Τιποτα απο τα δυο.εχω αλλαξει παραφλου στο σερβισ και μια φορα που εκανα μια μα.....α και ελενξα τα νερα δεν εκλησα την ταπα μεχρει τερμα .την πεταξε μαζι με τα νερα ευτηχωσ οχι ολλα δεν εκανα και μεγαλη αποσταση ουτε χιλιόμετρο δεν πρόλαβε να ανεβάσει θερμοκρασία
 
.οχι ποτε τα προσεχω πολυ αυτα.Τιποτα απο τα δυο.εχω αλλαξει παραφλου στο σερβισ και μια φορα που εκανα μια μα.....α και ελενξα τα νερα δεν εκλησα την ταπα μεχρει τερμα .την πεταξε μαζι με τα νερα ευτηχωσ οχι ολλα δεν εκανα και μεγαλη αποσταση ουτε χιλιόμετρο δεν πρόλαβε να ανεβάσει θερμοκρασία
Περίεργο πράγμα να έχει κάψει φλατζα έτσι στα καλά καθουμενα
Μήπως ή αντλία νερού είχε κανένα θέμα αλλα και πάλι θα είχες κάποιες ενδείξεις πχ ελλειψη μεγάλης ποσοτητας παραφλου σε καθημερινή βάση και περίεργο θόρυβο στον κινητηρα
 
Τωρα εξηγούνται όλα καλύτερα.... μου ειχε κάνει εντύπωση να εχεις καμμενη φλαντζα και να μη βλέπεις κάτι στο καπάκι και στο μπλοκ του κινητήρα !
Μάλλον λοιπόν πας για μικρή επιβάρυνση...shake hands.
 
Εδω και ενάμιση μήνα διαπίστωσα χαμηλή σταθμη νερού.Συμπληρώνω ενα λίτρο και όταν εβαλα μπρος πήγε ξανά στην χαμηλότερη ενδειξη.Αποτελεσμα να ρίξω αλλα 2 λιτρα.
Τις προηγούμενες μέρες μου εκανε προβλήματα με το υγραέριο.Εκανε κατι σαν διακοπή , η ενδειξη στα λαμπάκια προειδοποιούσε για σφάλμα και καθιστώντας μη ασφαλή την οδήγηση με υγραέριο και γύριζε σε βενζίνη.
Αυτό γινόταν συνέχεια .
Κάποια στιγμή θυμήθηκα την χαμηλή στάθμη στο νερό και υποψιάστηκα οτι αν πάλι επεσε η στάθμη αυτό ειναι το πρόβλημα.Επειδή το κύκλωμα του νερού κόβεται και παρεμβαλλεται ο πνεύμονας.
Ανοίγω καπώ και βλέπω το νερό και πάλι στο κατώτερο όριο της στάθμης.Συπληρώνω λίγο και βαζω μπρος .Το νερό ξαναέπεσε.Συμπληρώνω και κανω την ίδια διαδικασία άλλες δυο φορές.Τελικά πήρε κάπου 3,5λίτρα.Οσο περίπου και πριν απο 2000χλμ.
Την Δευτερα εκλεισα ραντεβού να παω στην Q- gas να δουμε μήπως χάνεται απο κανα κολάρο.
Παντως το πρόβλημα οπως φαίνεται ,νομίζω οτι η διαρροή ειναι στο κύκλωμα υγραερίου.
Ειδομεν γιατι με εσκεισε στις βενζίνες
 
Μήτσο εύχομαι να είναι απλή διαρροή από κάποιο κολάρο.
Όταν λειτουργεί ο κινητήρας , έλεγξες αν έχεις διαρροή από την αντλία;;;;
Επίσης , έλεγξες τα λάδια σου , μήπως έχει εισχωρήσει παραφλού;;;;
 
Εδω και ενάμιση μήνα διαπίστωσα χαμηλή σταθμη νερού.Συμπληρώνω ενα λίτρο και όταν εβαλα μπρος πήγε ξανά στην χαμηλότερη ενδειξη.Αποτελεσμα να ρίξω αλλα 2 λιτρα.
Τις προηγούμενες μέρες μου εκανε προβλήματα με το υγραέριο.Εκανε κατι σαν διακοπή , η ενδειξη στα λαμπάκια προειδοποιούσε για σφάλμα και καθιστώντας μη ασφαλή την οδήγηση με υγραέριο και γύριζε σε βενζίνη.
Αυτό γινόταν συνέχεια .
Κάποια στιγμή θυμήθηκα την χαμηλή στάθμη στο νερό και υποψιάστηκα οτι αν πάλι επεσε η στάθμη αυτό ειναι το πρόβλημα.Επειδή το κύκλωμα του νερού κόβεται και παρεμβαλλεται ο πνεύμονας.
Ανοίγω καπώ και βλέπω το νερό και πάλι στο κατώτερο όριο της στάθμης.Συπληρώνω λίγο και βαζω μπρος .Το νερό ξαναέπεσε.Συμπληρώνω και κανω την ίδια διαδικασία άλλες δυο φορές.Τελικά πήρε κάπου 3,5λίτρα.Οσο περίπου και πριν απο 2000χλμ.
Την Δευτερα εκλεισα ραντεβού να παω στην Q- gas να δουμε μήπως χάνεται απο κανα κολάρο.
Παντως το πρόβλημα οπως φαίνεται ,νομίζω οτι η διαρροή ειναι στο κύκλωμα υγραερίου.
Ειδομεν γιατι με εσκεισε στις βενζίνες
Δημήτρη νομίζω πως είσαι ενασ εφευρέτης ... μόλις ανακάλυψες την κίνηση με υδρογόνο... χαχαχα.sarcastic..sarcastic.

περα απο την πλάκα ... εύχομαι και εγώ να είναι διαρροή απο κολάρο και τίποτα παραπάνω ..
η ποσότητα νερού είναι αρκετά μεγάλη οπότε είμαι αισιόδοξος οτι δεν ειναι φλάντζα.. (όπως ειχε συμβεί σε εμένα)
Δες όπως λέει και ο Διονύσης αν τα λάδια σου ειναι καθαρά ..ή εχει αφρούς.. και αν το νερό στο παγουράκι είναι καθαρό χωρίς αφρό και επίσης όταν ξεβιδώνεις το καπάκι αναπλήρωσης νερού αν βγαίνει αέρας..(καυσαέρια) δεν πρέπει να βγαίνει.
εύχομαι να πάν όλα καλα
 
Back
Top