Θέματα Συνεργείου

Αυτό με την επιστροφή του γκαζιού το σκέφτηκα και γω, φαίνεται όμως να τερματίζει η διαδρομή της πεταλούδας.
 
Κάτι μου μυρίζει για βηματικο μοτέρ ;)
Βγάλε μία τους πόλους της μπαταρίας να κάνει ένα reset και ριξτου λίγο 100 άρα μέχρι δέκα λίτρα
 
Ναι το κάνει ανεξαρτήτου καυσίμου. Αυτό που προτείνει ο Κώστας μου το πρότεινε και ο αρχιμηχανικος Αντωνακος .sarcastic.. Θα το κάνω.
 
Το ξανατσεκαρα πριν λίγο, αν το πατήσεις και βγάλεις την ταχύτητα στην ευθεία οι στροφές πάνε συγχρονισμενα από 800 μέχρι 1200 πάνω, κατω, πάνω, κατω, συνεχεια. Αν φρενάρεις και σταματήσεις στο φανάρι, κολλανε στις 1200 .
 
Το ξανατσεκαρα πριν λίγο, αν το πατήσεις και βγάλεις την ταχύτητα στην ευθεία οι στροφές πάνε συγχρονισμενα από 800 μέχρι 1200 πάνω, κατω, πάνω, κατω, συνεχεια. Αν φρενάρεις και σταματήσεις στο φανάρι, κολλανε στις 1200 .
Γιώργο αν δεν έχεις βάλεις νοθευμένο καύσιμο υπάρχει μία περίπτωση για αισθητήρα στροφών
Κόλλησα ποιο πολύ στο ανεβοκατέβασμα των στροφών
Συνήθως αυτά τα τσιφτεντελια του στροφομετρου εκεί οφείλονται
ο αισθητήρας στροφών ποιο πολύ σου κρατάει το ρελαντί ψηλά
Αν μπορέσεις βάλε λίγο 100 άρα shell
 
Κώστα έχει την ίδια συμπεριφορά τόσο στο γκαζι όσο και στην βενζίνη. Θα βάλω όμως και 100αρα και θα το αφήσω να την κάψει.
Ξαναλέω όμως το κουφό είναι το ανεβοκατεβασμα όταν το αμάξι τσουλαει, όταν μένει ακίνητο οι στροφές είναι αυξημένες μεν αλλά σταθερές καρφί.
 
Ξέχασα ότι έχεις και γκάζι
Οποτε εισαι για αισθητηρα στροφών ;)
Δεν είναι κουφό μου έχει συμβεί και στο Νιβα και στο Opel ακριβώς την ίδια συμπεριφορα
 
Βασικα εννοω αυτο...
Αλλα το οτι μου εδειξες αυτο στο προηγουμενο μυνημα σου με κανει να αναρωτιεμαι τι καθαρισες....xm.
 
Αρχιμηχανικέ την πάτησες, δεν υπάρχει maf sensor στα μοντέλα 98-99 , ο μάγκας στο βίντεο έχει βάλει λάθος τίτλο. Κοίτα εδώ
http://www.toyotanation.com/forum/1...14548-wheres-my-maf-sensor-my-98-corolla.html
Αμα ειναι να την παταγα ετσι φιλε θα αλλαζα δουλεια...
Ποτε δεν ξερεις ομως... Παω πασο...
Για του λογου το αληθες οι τυποι που μου εστειλες αναφερονται σε αυτο το μοντελο..
https://www.google.gr/search?q=toyo...=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=EhUM-WQL_vmFHM:
Μετα απο αυτο σε καποια φορουσαν σε καποια οχι...
Αν θες μπορω να το δω αλλιως βαλε μου μια φωτο να δω...
Αν σε περιπτωση οντως την πατησα, ετοιμασου για ενα tps στην πεταλουδα..
 
Αντωνακο ένα σωληνάκι είχε φύγει κάτω από την πεταλούδα. Δεν φαινόταν όμως το γαμημενο γιατί είναι πολύ χαμηλά. :)
Μεγάλο πράγμα η εμπειρία και μου έλεγε από το τηλέφωνο, ένα σωληνάκι σου έχει βγει και του έλεγα maf, mouf και πράσινα άλογα. Το παλικάρι δεν παίζετε στα toyota.:cool:
Aplicar Toyota Πασχάλης στην Αργυρούπολη.
Μόλις ήρθα ήταν ένας ταξιτζής απελπισμένος, έλεγε ότι ήταν όλη μέρα στην αντιπροσωπία και ότι δεν μπορούσαν να του το φτιάξουν. Με μια ματιά του βρήκε το πρόβλημα.... :confused: :eek: .fff.
 
Αντωνακο ένα σωληνάκι είχε φύγει και του έλεγα maf, mouf και πράσινα άλογα...
Ναι ρε φιλε... Ολα καλα...
Και εμεις αυτο σκεφτηκαμε και απο οτι θυμαμαι εσυ το ειπες και πρωτος για το σωληνακι...
Τα maf kai mouf και πρασινα αλογα εχω αλλαξει πανω απο 100..
Τελος παντων σημασια εχει οτι ηταν κατι απλο και χαρηκα που ειχα αδικο...
Αλλιως θα εμπλεκες...
 
Back
Top