"Δισκοπάθεια"

Και να πεις Λεωνιδα ότι δεν έχουμε μέρη να γίνει κάτι ανάλογο ; Δυστηχως κοιτάνε τον τουρισμό του Greek salad και gyro (όχι ότι τα κατηγορώ αλοιμονο )αλλά γιατί να μην έχουμε και σκοπευτικό τουρισμό στο τέλος της κανονικής σαιζον ; Εδώ ένας Άγιος Δομήνικος κσι έχει αυτό αλλά θα μου πεις έχουν ριξει λεφτά Αμερικανοί , Ευρωπαίοι .
https://www.casadecampo.com.do/experiences/sports/shooting-center/
Είμαστε πολύ πίσω σε θεματικό τουρισμό λόγω της κρίσης απ' το 2008-2009 κι έπειτα, αλλά και λόγω νοοτροπίας (ακόμα προσπαθούμε να ξεπουλήσουμε το συρτάκι, τον ήλιο και τη θάλασσα απ' το '60)..
Δεν πασχουμε απο ιδεες, απο αρτηριοσκληρωση των υπευθυνων πασχουμε, και μικροσυμφεροντα.
Αν διαβάσετε την ιστορία του καπετάν Βασίλη Κωνσταντακόπουλου για το πόσα χρόνια και το τι πέρασε μέχρι να πάρει την άδεια για το Costa Navarino, δηλαδή να του επιτραπεί να δαπανήσει (φυσικά με απώτερο σκοπό το κέρδος) τα ωραία του εκατομμυριάκια και να αναβαθμίσει όλη την περιοχή και την Ελλάδα στο πεδίο κυρίως του θεματικού τουρισμού, στην προκειμένη το γκολφ, θα καταλαβαίνατε πόσο δίκιο έχει ο Βίκτωρας που μιλάει για αρτηριοσκληρωση των υπευθυνων και μικροσυμφεροντα (γιατί εμείς εδώ θέλουμε να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα).
Και ο άνθρωπος ήθελε να προωθήσει ως επίκεντρο το γκολφ, ένα άθλημα 'ευγενές', για υψηλού επιπέδου επισκέπτες, χωρίς φασαρία. Φανταστείτε να αποσκοπούσε σε σκοπευτικό τουρισμό...
Θα με ενδιέφερε να μάθω πόσο εύκολα ή δύσκολα πήρε άδεια στα Ψαχνά...
Σόρυ για το offtopic
topic.
 
το 694 σε 81 ποντους μ'αρεσει ως αισθηση. Δεν το χω ριξει ομως καν, δεν εχει βολεψει, γιατι θελω και αριστερο κοντακι να χει
 
Τα 81ποντα είχαν 1500γρ κάννες?
1565? to 694 και λίιγο ποιό κάτω το 692(1540). Το 76 μου 1435 και 986γ βάση.
Το 694 ότι μου είπε το παιδι. Τα 692 ζυγισμένα από εμένα με τα τσοκ
 
Last edited:
  • Like
Reactions: PPV
1565? to 694 και λίιγο ποιό κάτω το 692(1540). Το 76 μου 1435 και 986γ βάση.
Το 694 ότι μου είπε το παιδι. Τα 692 ζυγισμένα από εμένα με τα τσοκ
1450 γρ. στα 81 εκ. με εσωτερικά τσοκ έχει το DT10 μου.
 

Attachments

  • 20190323_222123.jpg
    20190323_222123.jpg
    301,8 KB · Προβολές: 24
Back
Top