Βαφές Όπλων

Βρε AltairLusso εσύ είσαι διατεθειμενος να το στείλεις το όπλο να το φτιάξει ξανά ο Μάστορας?
Όχι φίλε μου σε καμία περίπτωση.
Τους λόγους τους έγραψα αναλυτικά σε προηγούμενο μακροσκελές μνμ μου.
Επίσης από την πρωτη στιγμή που έστειλα το όπλο, χρησιμοποιούσε επιχειρήματα που προσέβαλαν την νοημοσύνη μου.
Ένα από αυτά ήταν ότι, έφραξαν τα τελωνεία από τις αγορές των Ελλήνων λόγω Black Friday και δεν μπορούσε να παραλάβει τις μπογιές, ενώ την προηγούμενη που μιλάγαμε στο τηλέφωνο δεν μου ανέφερε ότι δεν είχε μπογιές.
Σου απάντησα γιατί με ρώτησες. Δεν θέλω να αναφερθώ ξανά στο θέμα, εκτός και αν προκληθώ εκ νέου.
 
Δεν είπα αυτό φιλαράκι... είπα ότι κάτι ενοχλούσε από πριν το συγκεκριμένο σημείο γιατί φενεται σα ξυσμένο βαθιά το μέταλλο... με τέτοια κατάσταση όπλου όμως είπε και ένας παραπάνω δε το σώζει τίποτα... το εφησες και έγινε έτσι και μετά σου φταινε οι βαφές και οι μπογιές...έχω δει όπλα γουρούναδων λυωμενα.. έτσι δεν είχαν γίνει πάντως....
Ρε τι τραβάμε......cofee.
Εχεις ανακαινίσει ποτέ όπλο και έχεις τέτοια άποψη?
 
Χαχαχχα όχι δε τα αφήνω καν να γίνουν σα πεταμένα ρετάλια....
Eπειδή απότι λές δεν έχεις ασχοληθεί σε αντίθεση με εμένα το πρώτο πράγμα που θα σου πω για να μάθεις(αν θέλεις)ότι όταν ξεκινάμε μια ανακαινιση προσπαθουμε να κανουμε την γριά νύφη.Για να το πλησιάσουμε πολύ αυτό θέλουμε ένα σκασμό λεφτά.
Το συγκεκριμένο όπλο ΔΕΝ είναι γριά.Δεν υπάρχουν σπηλαιώσεις,διαβρώσεις και γεροί τσαμπουκάδες.
Γιαυτό βγήκε και αυτό το ωραίο αποτέλεσμα.(οπτικά).
Αν έχει στο αρχείο του ο μάστορας και τις ενδοιάμεσες φωτό (αμμοβολημένα τα πράγματα) θα καταλάβαινες ότι ότι και καινουριο να το έστελνε ίδια εικόνα θα έβλεπες.
Παρόλο στο ότι δεν έχεις πείρα από ανακαινισεις το μάτι σου κατάλαβε ότι η πάπια εφαρμόζει σφιχτά και υπάρχει θεματάκι.
Ο Μάστορας δεν θα έπρεπε να ενημερώσει?1φάουλ.
Η βάση??Ανεπίτρεπτο σε τόσο χρονικό διάστημα να βγάλει τέτοιους τσαμπουκάδες.2φάουλ.
3φάουλ Τό ξαναείπα .Λάθος προσεγγιση.
Τα αποτελέσματα του 2 φάουλ τα έχω δεί χωρίς υπερβολές 10άδες φορές και συνεχίζω να τα βλέπω με άλλους να ξαναβάφουν και άλους να αλλάζουν τεχνικους γι αυτο και ό λόγος που προσπαθήσαμε να το κάνουμε μόνοι μας...
Υ.Γ.αν έχει κανένας γουρουνάς κανα ρετάλι τέτοιο για πέταμα να ενημερώνεις!
 
Είμαι σχεδόν σίγουρος για να μην πώ ΑΠΟΛΥΤΑ ότι ο Μαστορας γνωρίζει την δουλειά του και εδώ έιχαμε μία αστοχία είτε υλικού είτε προεργασίας κλπ.
Καλό θα ήταν να τηλεφωνηθούν τα παιδιά να τα βρουν και να πέσει η σκόνη και η σύγχυση και στους 2.
 
Έχουμε και λέμε από την αρχή ότι η βαφή δεν πέτυχε.. πάει αυτό τέλος... είτε ο μάστορας είτε η βαφή είτε η τρύπα του όζοντος κάτι έγινε και δε πέτυχε.. αναφέρθηκα στο πρώτο μήνυμα μου όταν είδα το όπλο ότι εκεί ακριβώς που άρχισε η οοολη γκρίνια κάτι μπορεί να είναι εσωτερικά της πάπιας η κάπου αλλου και είχε δημιουργήσει θέμα ΑΠΟ ΠΡΙΝ λογικο λοιπόν αφού έχει σκάψει το μέταλλο να φύγει και η μπογια.. ότι μπογια και να ήταν... με μαθηματική ακρίβεια εάν το όπλο είχε περιποιηθεί καλύτερα, από το λάτρη του φινιρίσματος Γιώργο, δεν θα είχε φτάσει σε αυτή τη κατάσταση.. τα όπλα που λέω των γουρουναδων τα ανάφερα διότι δέχονται ελεεινή καταπόνηση αλλά με μια σωστή περιποίηση είναι άψογα ακόμα και μετά από πάνω από 15 χρόνια γ@μησι... το εάν εγώ εμπειρία η όχι δε το ξέρεις εσυ..
Σταματώ εδώ διότι κουρασε το θέμα και ακόμα προσπαθούμε να πιάσουμε το παπα από τα... ούτε το μάστορα ξέρω ούτε είχα ποτε σκοπό να απευθυνθώ στο συγκεκριμένο..
 
Στο video φαίνεται η σωστή διαδικασία. Μέχρι και για λείανση κάνει λόγο μετά την αμοβολή....:rolleyes:....τώρα τι από αυτά γίνονται...ο Θεός κι'η ψυχή τους.
Τι να λέμε τώρα, μετά τον καθαρισμό του μετάλλου το ψήνει για να εξαλείψει τυχόν έλαια και λίπη που μπορεί να έχουν μείνει!
 
Βλέπω ότι η αεργία, σε έχει


Βλέπω ότι η αεργία σε έχει ωθήσει να γίνει κατήγορος-δικαστής του πληκτρολογίου μέσα σε ένα φόρουμ μου όσοι λογικοί κάνουν εγγραφή μετά από λίγο φεύγουν.

Δεν θα ασχοληθώ άλλο με την κακία σου προς εμένα, γιατί περί τούτου πρόκειται, άνευ λόγου, που από την στιγμή που πήρες μία καραμέλα, και σου κάνουν άλλη μία δώρο, εσύ δεν την δέχεσαι.
Καλησπερα σας κ. Σκλαβη ( απο τη στιγμη που εγγραφηκατε σε δημοσιο φορουμ,θα πρεπει να περιμενετε την επικοινωνιακη αλληλεπιδραση ακομη και με κοσμο αγνωστο ),
Παρακολουθω αρκετο καιρο το topic αυτο και δεν ειχα σκοπο να λαβω μερος σε κουβεντα που εχει αρχισει να κουραζει, καθως πραγματευεται τα αυτονοητα.
Καταρχας κρινω πολυ αγενες το γεγονος να αποκαλεσετε εναν πελατη σας ως ΑΕΡΓΟ. Αυτο δειχνει ελλειψη ορθης και επαγγελματικης διαχειρισης ασχημων καταστασεων με πελατες . Το βημα εδω ειναι δημοσιο ,και το να προσβαλλει καποιος καποιον ωστε να μειωσει την επιχειριματολογικη του δυναμικη, προφανως δηλωνει μειωμενο επιπεδο για τον προσβαλοντα.
Το αν χωρις να εχετε γνωση απο πλευρας σας για το προσωπο του πελατη τον χαρακτηριζετε , σας καθιστα συκοφαντη.Εαν παλι εχοντας ακουσει αποψεις χωρις να τις εχετε επιβεβαιωσει μιας και δεν γνωριζετε προσωπικα τον πελατη σας, σας καθιστα φερεφωνο.
Οσο για το επιπεδο των μελων του φορουμ, υπαρχει κοσμος με επαγγελματικη ποιοτητα εδω μεσα ( χημικοι, managers, γιατροι, τεχνικοι υπευθυνοι παραγωγης κ.α) που μπορουν να καταλαβουν ποσο επαγγελματιας ειναι καποιος. Επομενως κυριε ,εκτιθεστε.
Δεδομενου οτι υπηρξε αστοχια, θα ηταν τιμιοτερο κατ εμε , αντι να αναφερετε νομικους διατυμπανισμους αντιπαραθεσης να επιστρεψετε χρηματικο ποσο στον πελατη. Πηγατε αλλωστε στην Γερμανια οπως αναφερατε επομενως γνωριζεται πως ειναι το σωστο συστημα αποζημιωσης του πελατη για κατι εκτος προδιαγραφων.

Δυστυχως τα φορουμ αφυπνιζουν και δημιουργουν καταναλωτες με γνωση. Και η γνωση ειναι δυναμη.
 
Καλημέρα από ότι καταλαβα τελικα ο κατοχος του οπλου τα εσκασε κανονικα δουλεια δεν εγινε και τελικα θα τον πουμε και μαλακα .Εξοχα
!!!! Ξερετε ότι γεμισε ο τοπος μαστορους ασχετους που μεσα σε μια ωυχτα εγιναν οπλουργαρες και πηδανε τα οπλα του κοσμου Δεν θελω να επεκταθώ γιατι θα το κανω το φορουμ π2@@@να ,αλλα μαγκες προσεχετε που πατε τα οπλα σας
 
Καλημέρα από ότι καταλαβα τελικα ο κατοχος του οπλου τα εσκασε κανονικα δουλεια δεν εγινε και τελικα θα τον πουμε και μαλακα .Εξοχα
!!!! Ξερετε ότι γεμισε ο τοπος μαστορους ασχετους που μεσα σε μια ωυχτα εγιναν οπλουργαρες και πηδανε τα οπλα του κοσμου Δεν θελω να επεκταθώ γιατι θα το κανω το φορουμ π2@@@να ,αλλα μαγκες προσεχετε που πατε τα οπλα σας
Επειδή δεν μου αρέσει η ισοπέδωση, δουλειά έγινε αλλά όχι όπως θα έπρεπε κρίνοντας εκ του αποτελέσματος.
Αυτό που θα μου άρεσε είναι να μπορεί ο καθένας να παρουσίαζει τις εμπειρίες του δημόσια, χωρίς να στοχοποιείται, να προσβάλεται και χωρίς να απειλείται.
Αυτό που συνέβη στην δική μου περίπτωση κρύβει πράγματα που δυστυχώς ο συγκεκριμένος μάστορας δεν είχε την ψυχραιμία και την ωριμότητα να αντιληφθεί. Επειδή σε κάποιους μπορεί να μην είναι αρεστή η παρουσία μου, έσπευσαν πρώτα να τον δηλητηριάσουν με προσωπικές γνώμες και μετά να τον αφήσουν να εκτεθεί. Χαρακτηρισμοί για κάποιον που δεν γνωρίζεις όπως "άεργος" ή "οι λογικοί διαγράφονται", αποδεικνύουν το τι ακριβώς έγινε. Εδώ θα έπρεπε να του "κόψει" περισσότερο και να την "ψιλιαστεί", να αναρωτηθεί πως γίνεται αυτοί να με ... αγάπησαν από την στιγμή που δεν τους έχω κάνει ποτέ καμιά εργασία. Πως με υπερασπίζονται και μου πατάνε βροχή τα "like" όταν μάλιστα δηλώνουν δημόσια πως δεν είχαν και δεν έχουν σκοπό να μου στείλουν κάποιο όπλο; Μήπως είναι απλά μπαχαλάκηδες καλοθελητές του πληκτρολογίου που τους αρέσει να δρουν υπόγεια και παρασκηνιακά;
Τώρα για αυτό που λες, έχεις δίκιο. Είναι όμως μεγάλη κουβέντα. Ευτυχώς μια βαφή δεν είναι κρίσιμη για την σωστή λειτουργία ενός όπλου. Όμως το τι σημαίνει χαλάω ένα όπλο μπορεί και αυτό να παίρνει διαφορετικές ερμηνείες.
Μου έχει τύχει να μου λένε, ο τάδε μου χάλασε το όπλο και να ρωτάω τι εννοείς σου χάλασε το όπλο; Η απάντηση ήταν ότι έκανα, για παράδειγμα, κώνο και τώρα το 4* αποδίδει σαν 2*. Όταν τον ρώτησα τι κυνηγάει, μου είπε .... μπεκάτσα ! Κώνο γιατί έκανες ; Ε γιατί δεν καλόσκοτωνα. Το κοντάκι το είδες πριν πας στον κώνο; Όχι, βλέπεις δεν ήξερα τότε πράγματα κτλ. Ναι αλλά δεν μπορεί να λες ότι στο χάλασε γιατί με το αποτέλεσμα που πήρες εσύ, κάποιος που δεν κυνηγάει φέρμα μπορεί να είναι ευτυχισμένος.
Εννοείται πως είπα ένα παράδειγμα που μου έχει τύχει και δεν αναφέρομαι σε σένα, που μπορεί όντως να σου έκαναν ζημιά.
Κλείνοντας θέλω να προτρέψω όλους να μην φοβούνται να παρουσιάσουν τις εμπειρίες τους με ονοματεπώνυμο είτε θετικές είναι αυτές, είτε αρνητικές. Πρέπει να καταλάβουμε επιτέλους πως αυτό θα τους κάνει όλους καλύτερους και τους μαστόρους και τους πελάτες !
 
Δεν ειναι λογική αυτη.....φυσικα και φταιει...ο μαστορας που ανέλαβε την δουλεια!! Ειμναι δυνατον η κεραμικη βαφη να φευγει απο βερνικια.....εγω εκει π εκανα κεραμεικη την εχω δυο χρονια τωρα.....ψεγαδι μηδεν και χωρις να την προσεχω ιδιαίτερα.


αν επιτρέπετε που την έχεις κάνει γιατί θέλω και εγώ?
 
Καλημέρα από ότι καταλαβα τελικα ο κατοχος του οπλου τα εσκασε κανονικα δουλεια δεν εγινε και τελικα θα τον πουμε και μαλακα .Εξοχα
!!!! Ξερετε ότι γεμισε ο τοπος μαστορους ασχετους που μεσα σε μια ωυχτα εγιναν οπλουργαρες και πηδανε τα οπλα του κοσμου Δεν θελω να επεκταθώ γιατι θα το κανω το φορουμ π2@@@να ,αλλα μαγκες προσεχετε που πατε τα οπλα σας

Οχι ρε φιλε, αδικος εδω.
Αν τον ψαξεις λιγο τον ανθρωπο θα δεις οτι ουτε ασχετος ειναι ουτε σε μια νυχτα εγινε "οπλουργος".
Ειναι απο τους πρωτους κ απο τους λιγους που εχουν παρακολουθησει σεμιναρια κ εχουν κανει εκπαιδευση πανω στην κεραμικη.
Εκανα το οπλο μου στον Αλεξανδρο πριν 3-4 χρονια. Ειναι ακομη αψογο, οπως κ οπλα φιλων που ξερω.
Μου φερθηκε φιλικα κ αψογα, εκτος απο μια μικρη καθυστερηση που ειχαμε. Αν ηθελα βαφη παλι σε αυτον θα πηγαινα.
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα...
Τωρα οσον αφορα το σχολιο του για το φορουμ κ περι "λογικων" , φαουλ μεγιστο.
 
Καλησπερα σας κ. Σκλαβη ( απο τη στιγμη που εγγραφηκατε σε δημοσιο φορουμ,θα πρεπει να περιμενετε την επικοινωνιακη αλληλεπιδραση ακομη και με κοσμο αγνωστο ),
Παρακολουθω αρκετο καιρο το topic αυτο και δεν ειχα σκοπο να λαβω μερος σε κουβεντα που εχει αρχισει να κουραζει, καθως πραγματευεται τα αυτονοητα.
Καταρχας κρινω πολυ αγενες το γεγονος να αποκαλεσετε εναν πελατη σας ως ΑΕΡΓΟ. Αυτο δειχνει ελλειψη ορθης και επαγγελματικης διαχειρισης ασχημων καταστασεων με πελατες . Το βημα εδω ειναι δημοσιο ,και το να προσβαλλει καποιος καποιον ωστε να μειωσει την επιχειριματολογικη του δυναμικη, προφανως δηλωνει μειωμενο επιπεδο για τον προσβαλοντα.
Το αν χωρις να εχετε γνωση απο πλευρας σας για το προσωπο του πελατη τον χαρακτηριζετε , σας καθιστα συκοφαντη.Εαν παλι εχοντας ακουσει αποψεις χωρις να τις εχετε επιβεβαιωσει μιας και δεν γνωριζετε προσωπικα τον πελατη σας, σας καθιστα φερεφωνο.
Οσο για το επιπεδο των μελων του φορουμ, υπαρχει κοσμος με επαγγελματικη ποιοτητα εδω μεσα ( χημικοι, managers, γιατροι, τεχνικοι υπευθυνοι παραγωγης κ.α) που μπορουν να καταλαβουν ποσο επαγγελματιας ειναι καποιος. Επομενως κυριε ,εκτιθεστε.
Δεδομενου οτι υπηρξε αστοχια, θα ηταν τιμιοτερο κατ εμε , αντι να αναφερετε νομικους διατυμπανισμους αντιπαραθεσης να επιστρεψετε χρηματικο ποσο στον πελατη. Πηγατε αλλωστε στην Γερμανια οπως αναφερατε επομενως γνωριζεται πως ειναι το σωστο συστημα αποζημιωσης του πελατη για κατι εκτος προδιαγραφων.

Δυστυχως τα φορουμ αφυπνιζουν και δημιουργουν καταναλωτες με γνωση. Και η γνωση ειναι δυναμη.

ωραία τα είπες .shake hands. τελικά έχεις Χάρισμα ρε μπαγασα
και Γιώργο εγώ θα το έστελνα το όπλο κρίμα είναι να πετάει η βάση το χρώμα χωρίς να κάνεις το παραμικρό
 
Στείλε την στον ίδιο και ζήτα να λάβεις το ίδιο επίπεδο εξυπηρέτησης που έλαβε ο Γιώργος :p
Δεν χρειάζονται οι ειρωνίες πιστεύω. Είναι δύσκολο το ξέρω αλλά ας προσπαθήσουμε όλοι να δείξουμε ανωτερότητα και το επίπεδο μας.
 
Back
Top