Βαφές Όπλων

Ωραια δουλεια φαινετε,ποσο κοστισε φιλε;θελω να στειλω κ γω το centro
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα να σου πω αλλά από τη στιγμή που συμμετέχει στο forum ο ίδιος ο Αλεξανδρος, νομίζω ότι θα ταν καλύτερα να σου απαντήσει ο ίδιος.
Υ.Γ. Με τον Αλέξανδρο Σκλαβη ούτε γνωριζομαστε σε προσωπικό επίπεδο ούτε ξέρω γω σε κάτι άλλο... απλά μου έφτιαξε ένα όπλο που του έστειλα και τουλάχιστον εγώ δεν έχω κάποιο παράπονο.... εάν προκύψει κάποιο θέμα με το όπλο όπως έχω ξαναγράψει θα του το στείλω να μου το ξαναφτιαξει όπως μιλήσαμε....δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για γκρίνιες όταν υπάρχουν λύσεις....παντα κατ εμέ.
 
Γιώργο δεν ξέρω τι αντιμετώπιση θα περίμενες αλλά για εμενα έτσι όπως σου φέρθηκε είναι το ιδανικό!! Προσφέρθηκε να σου φτιάξει πάλι το όπλο με δικά του έξοδα. Πόσοι το κάνουν αυτό; Τι άλλο θα περίμενες; Δεν ξέρω γτ σου ξέβαψε το όπλο και αν ήταν λάθος χειρισμός δικός σου ή κακή δουλειά του μάστορα αλλά είναι άλλο πράγμα ο επαγγελματισμός και άλλο να είναι κακός μάστορας. Εγώ από αυτά που διαβαζω κατάλαβα ότι σου φέρθηκε πολύ τίμια και με επαγγελματισμό.
Καταρχήν Βασίλη μου δεν ξέρω με ποια ιδιότητα έσπευσες να χαρακτηρίσεις ΙΔΑΝΙΚΉ την παραπάνω συμπεριφορά.
Σαν ιδιοκτήτης του φόρουμ που θέλει να αμβλύνει τυχόν διενέξεις που προκύπτουν από ανεπαρκείς επαγγελματίες ή σαν ένας πιθανός μελλοντικός πελάτης του συγκεκριμένου επαγγελματία που θα ήθελες να σου τύχει μια παρόμοια περίπτωση;
Επειδή εδώ και 25 χρόνια τρώω ψωμί από το "κατσαβίδι" επίτρεψέ μου να έχω άλλη άποψη για το τι είναι ΙΔΑΝΙΚΌ και τι όχι.
Έχει καεί η γούνα μου από "επαγγελματίες" του χώρου.
Όταν θες να λέγεσαι μεγάλος και τρανός μάστορας, παίρνεις τηλέφωνο τον πελάτη και του λες, άκου να δεις φίλε, επειδή έχω μεγάλη εμπειρία στην δουλειά που κάνω ΕΝΔΈΧΕΤΑΙ για κάποιον λόγο, εκεί που ακουμπάει η πάπια στην κάννη, η βαφή να φύγει. Επίσης ενδέχεται από την άλλη εβδομάδα να αρχίσει να ξεφτίζει η βάση. ΘΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ Ή ΟΧΙ;
Το "άρπα-κόλλα" στην Ελλάδα, δυστυχώς βασιλεύει. Όταν θέλω να παρουσίαζομαι σαν μάστορας με τόσο μεγάλες περγαμηνές και διαπιστεύσεις , το πρώτο που θα κάνω αν παρουσιαστεί μια αστοχία είναι να σου επιστρέψω αμέσως το ποσό που σου ζήτησα και ΑΝ θες μετά, τα ξαναλέμε.
Στο ερώτημα σου λοιπόν, τι άλλο θα περίμενα, σου απάντησα. Το αν θα το δεχόμουν, είναι άλλο θέμα.
ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ ΧΡΗΜΑΤΑ.
Τι θα πει στείλε το μου πίσω;
Και τι είμαι εγώ για να στο στείλω πίσω;
Το παιδί για τα θελήματα, που θα αμπαλάρω, , θα πακετάρω,θα τρέχω στα courrier, θα παίρνω την ευθύνη να στέλνω ένα όπλο για δεύτερη φορά από την μια άκρη της Ελλάδας στην άλλη; Αν χτυπηθεί στην μεταφορά η κάννη, ποιος θα πληρώσει την νύφη, αν χαθεί για κάποιον λόγο, ποιος θα πληρώσει την νύφη;
Γιατί θα πρέπει εγώ να μπαίνω σε αυτήν την ψυχοφθόρα διαδικασία επειδή δεν έκανες εσύ καλά την δουλειά σου;
Ξαφνικά, αφού πρώτα έφταιγε το βερνίκι που έχουν εσωτερικά οι ξύλινες πάπιες και αφού αυτό το επιχείρημα έπεσε στο κενό, εμφανίστηκε ο λάθος χειρισμός.
Λάθος χειρισμός να βγάλω και να βάλω μια πάπια σε ένα όπλο που έχω στην κατοχή μου 10 χρόνια;
Λάθος χειρισμός που μπήκα σε ένα πυκνό να πάρω ένα θήραμα και όταν βγήκα είχε γρατζουνιστεί η βάση;
Βασίλη είναι κρίμα να κάνετε το άσπρο-μαύρο.
Μνημονεύετε πολλές φορές την Αμερική που η δημόσια κριτική είναι το όπλο του καταναλωτή. Για μπες σε Αμερικάνικα φορουμ να δεις παρόμοιες περιπτώσεις τι εξέλιξη έχουν.
Θες έτσι για πλάκα, να μπω σε ένα Αμερικάνικο φόρουμ να ανοίξω ένα θέμα ;
Λοιπόν, καλύτερα άστο να πάει στο καλό, αλλά μην προσπαθείτε να κάνετε το άσπρο-μαύρο γιατί δεν γίνεται.
 
Καταρχήν Βασίλη μου δεν ξέρω με ποια ιδιότητα έσπευσες να χαρακτηρίσεις ΙΔΑΝΙΚΉ την παραπάνω συμπεριφορά.
Σαν ιδιοκτήτης του φόρουμ που θέλει να αμβλύνει τυχόν διενέξεις που προκύπτουν από ανεπαρκείς επαγγελματίες ή σαν ένας πιθανός μελλοντικός πελάτης του συγκεκριμένου επαγγελματία που θα ήθελες να σου τύχει μια παρόμοια περίπτωση;
Επειδή εδώ και 25 χρόνια τρώω ψωμί από το "κατσαβίδι" επίτρεψέ μου να έχω άλλη άποψη για το τι είναι ΙΔΑΝΙΚΌ και τι όχι.
Έχει καεί η γούνα μου από "επαγγελματίες" του χώρου.
Όταν θες να λέγεσαι μεγάλος και τρανός μάστορας, παίρνεις τηλέφωνο τον πελάτη και του λες, άκου να δεις φίλε, επειδή έχω μεγάλη εμπειρία στην δουλειά που κάνω ΕΝΔΈΧΕΤΑΙ για κάποιον λόγο, εκεί που ακουμπάει η πάπια στην κάννη, η βαφή να φύγει. Επίσης ενδέχεται από την άλλη εβδομάδα να αρχίσει να ξεφτίζει η βάση. ΘΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ Ή ΟΧΙ;
Το "άρπα-κόλλα" στην Ελλάδα, δυστυχώς βασιλεύει. Όταν θέλω να παρουσίαζομαι σαν μάστορας με τόσο μεγάλες περγαμηνές και διαπιστεύσεις , το πρώτο που θα κάνω αν παρουσιαστεί μια αστοχία είναι να σου επιστρέψω αμέσως το ποσό που σου ζήτησα και ΑΝ θες μετά, τα ξαναλέμε.
Στο ερώτημα σου λοιπόν, τι άλλο θα περίμενα, σου απάντησα. Το αν θα το δεχόμουν, είναι άλλο θέμα.
ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ ΧΡΗΜΑΤΑ.
Τι θα πει στείλε το μου πίσω;
Και τι είμαι εγώ για να στο στείλω πίσω;
Το παιδί για τα θελήματα, που θα αμπαλάρω, , θα πακετάρω,θα τρέχω στα courrier, θα παίρνω την ευθύνη να στέλνω ένα όπλο για δεύτερη φορά από την μια άκρη της Ελλάδας στην άλλη; Αν χτυπηθεί στην μεταφορά η κάννη, ποιος θα πληρώσει την νύφη, αν χαθεί για κάποιον λόγο, ποιος θα πληρώσει την νύφη;
Γιατί θα πρέπει εγώ να μπαίνω σε αυτήν την ψυχοφθόρα διαδικασία επειδή δεν έκανες εσύ καλά την δουλειά σου;
Ξαφνικά, αφού πρώτα έφταιγε το βερνίκι που έχουν εσωτερικά οι ξύλινες πάπιες και αφού αυτό το επιχείρημα έπεσε στο κενό, εμφανίστηκε ο λάθος χειρισμός.
Λάθος χειρισμός να βγάλω και να βάλω μια πάπια σε ένα όπλο που έχω στην κατοχή μου 10 χρόνια;
Λάθος χειρισμός που μπήκα σε ένα πυκνό να πάρω ένα θήραμα και όταν βγήκα είχε γρατζουνιστεί η βάση;
Βασίλη είναι κρίμα να κάνετε το άσπρο-μαύρο.
Μνημονεύετε πολλές φορές την Αμερική που η δημόσια κριτική είναι το όπλο του καταναλωτή. Για μπες σε Αμερικάνικα φορουμ να δεις παρόμοιες περιπτώσεις τι εξέλιξη έχουν.
Θες έτσι για πλάκα, να μπω σε ένα Αμερικάνικο φόρουμ να ανοίξω ένα θέμα ;
Λοιπόν, καλύτερα άστο να πάει στο καλό, αλλά μην προσπαθείτε να κάνετε το άσπρο-μαύρο γιατί δεν γίνεται.
Τα είπες όλα....αυτής της άποψης είμαι κ εγώ κ έτσι θα έπρεπε να σκέφτονται όλοι.... επαγγελματίες-πελατες...
 
Καταρχήν Βασίλη μου δεν ξέρω με ποια ιδιότητα έσπευσες να χαρακτηρίσεις ΙΔΑΝΙΚΉ την παραπάνω συμπεριφορά.
Σαν ιδιοκτήτης του φόρουμ που θέλει να αμβλύνει τυχόν διενέξεις που προκύπτουν από ανεπαρκείς επαγγελματίες ή σαν ένας πιθανός μελλοντικός πελάτης του συγκεκριμένου επαγγελματία που θα ήθελες να σου τύχει μια παρόμοια περίπτωση;
Επειδή εδώ και 25 χρόνια τρώω ψωμί από το "κατσαβίδι" επίτρεψέ μου να έχω άλλη άποψη για το τι είναι ΙΔΑΝΙΚΌ και τι όχι.
Έχει καεί η γούνα μου από "επαγγελματίες" του χώρου.
Όταν θες να λέγεσαι μεγάλος και τρανός μάστορας, παίρνεις τηλέφωνο τον πελάτη και του λες, άκου να δεις φίλε, επειδή έχω μεγάλη εμπειρία στην δουλειά που κάνω ΕΝΔΈΧΕΤΑΙ για κάποιον λόγο, εκεί που ακουμπάει η πάπια στην κάννη, η βαφή να φύγει. Επίσης ενδέχεται από την άλλη εβδομάδα να αρχίσει να ξεφτίζει η βάση. ΘΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ Ή ΟΧΙ;
Το "άρπα-κόλλα" στην Ελλάδα, δυστυχώς βασιλεύει. Όταν θέλω να παρουσίαζομαι σαν μάστορας με τόσο μεγάλες περγαμηνές και διαπιστεύσεις , το πρώτο που θα κάνω αν παρουσιαστεί μια αστοχία είναι να σου επιστρέψω αμέσως το ποσό που σου ζήτησα και ΑΝ θες μετά, τα ξαναλέμε.
Στο ερώτημα σου λοιπόν, τι άλλο θα περίμενα, σου απάντησα. Το αν θα το δεχόμουν, είναι άλλο θέμα.
ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ ΧΡΗΜΑΤΑ.
Τι θα πει στείλε το μου πίσω;
Και τι είμαι εγώ για να στο στείλω πίσω;
Το παιδί για τα θελήματα, που θα αμπαλάρω, , θα πακετάρω,θα τρέχω στα courrier, θα παίρνω την ευθύνη να στέλνω ένα όπλο για δεύτερη φορά από την μια άκρη της Ελλάδας στην άλλη; Αν χτυπηθεί στην μεταφορά η κάννη, ποιος θα πληρώσει την νύφη, αν χαθεί για κάποιον λόγο, ποιος θα πληρώσει την νύφη;
Γιατί θα πρέπει εγώ να μπαίνω σε αυτήν την ψυχοφθόρα διαδικασία επειδή δεν έκανες εσύ καλά την δουλειά σου;
Ξαφνικά, αφού πρώτα έφταιγε το βερνίκι που έχουν εσωτερικά οι ξύλινες πάπιες και αφού αυτό το επιχείρημα έπεσε στο κενό, εμφανίστηκε ο λάθος χειρισμός.
Λάθος χειρισμός να βγάλω και να βάλω μια πάπια σε ένα όπλο που έχω στην κατοχή μου 10 χρόνια;
Λάθος χειρισμός που μπήκα σε ένα πυκνό να πάρω ένα θήραμα και όταν βγήκα είχε γρατζουνιστεί η βάση;
Βασίλη είναι κρίμα να κάνετε το άσπρο-μαύρο.
Μνημονεύετε πολλές φορές την Αμερική που η δημόσια κριτική είναι το όπλο του καταναλωτή. Για μπες σε Αμερικάνικα φορουμ να δεις παρόμοιες περιπτώσεις τι εξέλιξη έχουν.
Θες έτσι για πλάκα, να μπω σε ένα Αμερικάνικο φόρουμ να ανοίξω ένα θέμα ;
Λοιπόν, καλύτερα άστο να πάει στο καλό, αλλά μην προσπαθείτε να κάνετε το άσπρο-μαύρο γιατί δεν γίνεται.
Δεν μπορώ να διαχωρίζω τον εαυτό μου όταν γράφω σε ένα θέμα. Δεν έχω διπολική προσωπικότητα. Είτε σαν διαχειριστής είτε σαν μέλος όταν δεν γράφω κάτι εκ της διαχείρισης, εκπροσωπώ τον εαυτό μου. Αυτά που γράφεις τα καταλαβαίνω και έχεις ένα δίκιο. Εγώ απλά έγραψα την άποψη μου με βάση αυτά που διάβασα. Λάθη κάνουμε όλοι, το θέμα είναι τι κάνουμε μετά για να το διορθώσουμε. Εγώ λοιπόν έναν άνθρωπο που θα προσφερθεί να μου κάνει πάλι την δουλειά με δικά του έξοδα, τον θεωρώ σωστό επαγγελματία. Ξαναλέω όμως ότι εγώ σχολίασα αυτό που είπες ότι δεν είναι σωστός επαγγελματίας και δεν κρίνω αν είναι καλός μάστορας γιατί δεν τον ξέρω τον άνθρωπο ούτε έχω δει πολλά δείγματα της δουλειάς του. Απλά μια ερώτηση αν θες, πες ότι για τον οποιοδήποτε λόγο δεν σου έκανε καλή δουλειά και ότι θέλει πραγματικά να σε βοηθήσει, τι θα περίμενες να κάνει για να αισθανθείς και εσύ εντάξει;
Σημειωτέον, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο και δεν έχω και κάποιο κέρδος με το να τον υπερασπίζομαι. Ούτε σκέφτομαι να τον βάλω σα διαφημιστή στο φόρουμ αν έχεις αυτό στο μυαλό σου ;)
 
Λάθη κάνουμε όλοι, το θέμα είναι τι κάνουμε μετά για να το διορθώσουμε.
Το λάθος εδώ είναι ότι δεν το παραδέχεται και το ρίχνει στον κάτοχο.Και όχι μόνο αυτό αλλά έκανε έγγραφή χωρίς να περάσει όπως όλοι από εκει που πρέπει παρά έγινε με την μία "παγώνι" και ψιλοεκβίασε ότι μπορεί να κινηθεί νομικά.
Εγώ τα διάβασα πρωί πρωί και με χάλασε ο τρόπος.Ε ρε φίλε και ο άλλος έχει καποιον εγωισμό και δεν μπορεί να τα δεχτεί αυτά.
Εγώ ήμουν υπερ να ξανασταλεί το όπλο πάνω αλλά και από την άλλη μεριά ο altair έχει δίκιο που δεν θέλει να υποστεί την ταλαιπωρία.
ΛΑΘΟΣ προσέγγιση από τον μάστορα κατ εμέ.
 
Last edited:
Το λάθος εδώ είναι ότι δεν το παραδέχεται και το ρίχνει στον κάτοχο.Και όχι μόνο αυτό αλλά έκανε έγγραφή χωρίς να περάσει όπως όλοι από εκει που πρέπει παρά έγινε με την μία "παγώνι" και ψιλοεκβίιασε ότι μπορεί να κινηθεί νομικά.
Εγώ τα διάβασα πρωί πρωί και με χάλασε ο τρόπος.Ε ρε φίλε και ο άλλος έχει καποιον εγωισμό και δεν μπορεί να τα δεχτεί αυτά.
Εγώ ήμουν υπερ να ξανασταλεί το όπλο πάνω αλλά και από την άλλη μεριά ο altair έχει δίκιο που δεν θέλει να υποστεί την ταλαιπωρία.
ΛΑΘΟΣ προσέγγιση από τον μάστορα κατ εμέ.
Ο καθένας μας διαβάζει και βγάζει τα συμπεράσματα του φυσικά!! Σωστό και αυτό που λες.
 
Το ανθρώπινο λάθος είναι μέσα στο πρόγραμμα της ζωής όσες περγαμηνές και να έχει κάποιος.. Εδώ γιατροί και κάνουν λάθη με τη ζωή ανθρώπων.. αυτός που δε κάνει τίποτα δε κάνει λάθος... αυτό για το μάστορα.. που θα μπορούσε να προσεγγίσει τον πελάτη του με διαφορετικό τρόπο.. μπαίνει ο εγωισμός όμως στη μέση και από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα γιατί κάνεις μια δουλειά που δε πήγε και τόσο καλά του λες κατευθείαν στείλτο πίσω να το δω και να το φτιάξω χωρίς να ξεκινάς με δικαιολογία οποία και να είναι αυτή γρέζια, εξογκώματα βερνικιου, λάθος τοποθέτηση πάπιας, ακόμα και το στείλτο πίσω μετά από αυτές τις δικαιολογίες είναι σαν να κάνεις χάρη στον πελάτη σου. Ο πελάτης τώρα είναι λογικό να έχει απογοητευτεί πρέπει όμως να βρει μία λύση στο πρόβλημά του και να μην είναι τόσο απόλυτος γιαυτό πρέπει να δει την κατάσταση πιο σφαιρικά Άλλωστε έχει πληρώσει και δουλειά δεν έχει κάνει και τα λεφτά σήμερα δεν περισσεύουν για να έχουμε εγωισμό με αυτά. Οπότε πρέπει να στείλει το όπλο στο μάστορα να γίνει η δουλειά από την αρχή και σωστά και όποιος έφταιξε πραγματικά να βγει δημόσια να αναλάβει τις ευθύνες του γιατί θέλει μεγάλα @@ να έχει κάποιος για να ζητάει συγγνώμη είτε από τη μεριά του πελάτη είτε από τη μεριά του επαγγελματία.
 
Άντε κ το στέλνει...κ σπάει ο διάολος το ποδάρι του κ του ξανασυμβαινει...μετά τι??
Πι.ες
..θα ήθελα να ρωτήσω το εξής...με τις κανες καταπιάνεται μόνο ο μάστορας???η κ ο εκπεδευομενος πακι ας πούμε????διότι...μόνο έτσι θα δικαιολογούσα εγώ τυχόν αστοχίες....
 
If a doctor makes an error he can bury it, if an engineer makes one... then the whole humanity has to live with it, until another one comes along with a solution
Εντάξει το λάθος του γιατρού το σκεπάζει το χώμα για αυτό και δεν έχει επιστροφή.. Για το λάθος του μάστορα δεν πρέπει να στεναχωριόμαστε γιατί σίδερα είναι και φτιάχνονται ξανά..
 
Άντε κ το στέλνει...κ σπάει ο διάολος το ποδάρι του κ του ξανασυμβαινει...μετά τι??
Πι.ες
..θα ήθελα να ρωτήσω το εξής...με τις κανες καταπιάνεται μόνο ο μάστορας???η κ ο εκπεδευομενος πακι ας πούμε????διότι...μόνο έτσι θα δικαιολογούσα εγώ τυχόν αστοχίες....
Τι σημασία έχει ποιος έκανε τη δουλειά.. Εάν είναι ο μάστορας ο ίδιος ή κάποιος Πακιστανός εσύ όταν παίρνεις ένα πράγμα π.χ. ένα αυτοκίνητο σε νοιάζει να έχει εγγύηση ή από ποια χέρια φτιάχτηκε.
 
Εντάξει το λάθος του γιατρού το σκεπάζει το χώμα για αυτό και δεν έχει επιστροφή.. Για το λάθος του μάστορα δεν πρέπει να στεναχωριόμαστε γιατί σίδερα είναι και φτιάχνονται ξανά..
Φτιάχνονται....δε νομίζω ...αγοράζονται ξανά ναι...αν παίζουν γκαφρα ,αν δε...ζεις με την μαλλλλλακια σου.....
 
Τι σημασία έχει ποιος έκανε τη δουλειά.. Εάν είναι ο μάστορας ο ίδιος ή κάποιος Πακιστανός εσύ όταν παίρνεις ένα πράγμα π.χ. ένα αυτοκίνητο σε νοιάζει να έχει εγγύηση ή από ποια χέρια φτιάχτηκε.
Φίλε μου...να την χέσω την εγγύηση....πληρώνω για να μην έχω αστοχία....αν μπλέξω με εγγυήσεις ιδίως στα όπλα....αστα....
 
Καλημέρα,

Σαν σωστός επαγγελματίας πάντα κρατάω αρχείο σας παραθέτω τις παρακάτω εικόνες.
το πριν, όπως το παρέλαβα, και το μετά, πως το παρέδωσα.

sili 01.jpgsili 02.jpg

και όπως θα δείτε η πάπια είχε αφήσει αποτύπωμα, και πριν, και μετά την βαφή, που σημαίνει ότι άφησε αποτύπωμα στο μέταλλο, όπως φαίνεται στις παρακάτω φωτογραφίες.

sili 03.jpg
sili 04.jpg

Στις 16/01/2020 μου στέλνει μήνυμα ο Γιώργος ότι έφυγε η βαφή εκεί που πατάει η πάπια, και μου έστειλε τις φωτογραφίες.
Του λέω ότι είναι συχνό φαινόμενο ακόμα και σε καινούρια όπλα αυτό να συμβαίνει.
(Και του λέω ότι έχω αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα παλιότερα, με μία ξύλινη πάπια από Beretta 391 που, στην εσωτερική πλευρά εκεί που ακουμπάει στην κάννη είχε πιάσει τόσο πολύ κάπνα και μολύβδωση που γρατζουνούσε σαν ξυράφι.)

παραθέτω την συζήτηση μας στο Viber.
Screenshot_2020-02-03-20-44-14-926_com.viber.voip.jpg

Δεν τίθεται θέμα εγγύησης,
Γιατί δίνω επίσημα εγγύηση σε τρία πράγματα
1) Ξεφλούδισμα βαφής
2) Φούσκωμα βαφής
3)Εμφάνιση διάβρωσης.

Και εντελώς καλοπροαίρετα, του λέω να μου το στείλει πίσω με την λήξη της σεζόν να του το φτιάξω ξανά την κάννη αλλά και την πάπια.
Χωρίς Χρέωση, ούτε μεταφορικά, ούτε εργασία
Αντ' αυτού ο Γιώργος βγαίνει στο φόρουμ , διαστρεβλώνει τα πάντα και με κατηγορεί, με δικάζει και με καταδικάζει χωρίς να υπάρχει λόγος.

Από αυτά που βλέπω ΕΓΩ συμπεριφέρθηκα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ.

Ποιος είναι Καλοπροαίρετος;
Ποιος είναι Κακοπροαίρετος;

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Καλημέρα
 
Αυτο που έβγαλε τη μπογια πρέπει να είναι κάτι σκληρό πάντως γιατί φαίνεται πραγματικά να έχει σκάψει το μέταλλο στο πίσω μέρος του μαστού.. η μπογια θα εμενε;! .think.
Ναι, με σφυρί και καλέμι την έβγαλα γιατί δεν είχα τι να κάνω... .cofee. .
Τι τραβάμε ....!
 
Καλημέρα,

Σαν σωστός επαγγελματίας πάντα κρατάω αρχείο σας παραθέτω τις παρακάτω εικόνες.
το πριν, όπως το παρέλαβα, και το μετά, πως το παρέδωσα.

View attachment 9135View attachment 9136

και όπως θα δείτε η πάπια είχε αφήσει αποτύπωμα, και πριν, και μετά την βαφή, που σημαίνει ότι άφησε αποτύπωμα στο μέταλλο, όπως φαίνεται στις παρακάτω φωτογραφίες.

View attachment 9137
View attachment 9138

Στις 16/01/2020 μου στέλνει μήνυμα ο Γιώργος ότι έφυγε η βαφή εκεί που πατάει η πάπια, και μου έστειλε τις φωτογραφίες.
Του λέω ότι είναι συχνό φαινόμενο ακόμα και σε καινούρια όπλα αυτό να συμβαίνει.
(Και του λέω ότι έχω αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα παλιότερα, με μία ξύλινη πάπια από Beretta 391 που, στην εσωτερική πλευρά εκεί που ακουμπάει στην κάννη είχε πιάσει τόσο πολύ κάπνα και μολύβδωση που γρατζουνούσε σαν ξυράφι.)

παραθέτω την συζήτηση μας στο Viber.
View attachment 9139

Δεν τίθεται θέμα εγγύησης,
Γιατί δίνω επίσημα εγγύηση σε τρία πράγματα
1) Ξεφλούδισμα βαφής
2) Φούσκωμα βαφής
3)Εμφάνιση διάβρωσης.

Και εντελώς καλοπροαίρετα, του λέω να μου το στείλει πίσω με την λήξη της σεζόν να του το φτιάξω ξανά την κάννη αλλά και την πάπια.
Χωρίς Χρέωση, ούτε μεταφορικά, ούτε εργασία
Αντ' αυτού ο Γιώργος βγαίνει στο φόρουμ , διαστρεβλώνει τα πάντα και με κατηγορεί, με δικάζει και με καταδικάζει χωρίς να υπάρχει λόγος.

Από αυτά που βλέπω ΕΓΩ συμπεριφέρθηκα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ.

Ποιος είναι Καλοπροαίρετος;
Ποιος είναι Κακοπροαίρετος;

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Καλημέρα
Αυτό εμπίπτει σ'ένα πλαίσιο εμπεδωθείσας νοοτροπίας απαξίωσης καί μηδενισμού σ'ότι είναι Ελληνικό ,είτε αυτό είναι προιόν είτε κατασκευή είτε απλό σερβίς είτε τυρόπιττα . Ότι ξένο και σπουδαίο και αποδεκτό μ'όλα του τα ελαττώματα ......
Αυτοκατάργηση λέγεται .
 
Back
Top