Βαφές Όπλων

Να αναφέρω ότι η εργοστασιακή παραλλαγή έχει χαλάσει μόνο σε όσα σημεία έρχεται σε επαφή με άλλα αντικείμενα... Η συγκεκριμένη πλευρά της βάσης είναι αυτή που ακουμπά με το καρεκλακι στον ώμο όταν χρειάζεται περπάτημα στον Έβρο οπότε μοιραία έχει φύγει η βαφή... Θα δω τι θα της κάνω φέτος, δεν έχω αποφασίσει ακόμα... Ίσως της κάνω βάση κ κάνη κερακοτ κ πάπια κοντάκι υδατοβαφη... Κ όσο αντέξει, εγώ να είμαι όρθιος κ το όπλο να κάνει τη δουλειά του...

Υ.γ lusso χαλάρωσε λίγο που βαρεσες πέντε πάπιες μια φορά στη ζωή σου με το ρεταλικ έσπευσες να μας το μοστραρεις... :p
.sarcastic..sarcastic..sarcastic..very funny. εισε μεγαλο νουμερο


εγώ θέλω πόστο του χρόνου τελειώσαν τα ψέματα .hair.
 
Άμα το όπλο του lusso είναι κατεστραμμένο, το δικό μου να το στείλω για ανακύκλωση κατευθείαν...
Μερικά κυνήγια δεν είναι αυτοκίνητο, σκαμπό κ τούμπαλιν... Τώρα αν εγώ έχω να περπατήσω δύο χιλιόμετρα στη λάσπη με σκαμπό, όπλο, πάπιες κ δύο τρεις κήλες στη μέση, το μόνο που δεν θα σκεφτώ είναι το όπλο κ η βαφή...
Μετά από 11 χρόνια σκληρής χρήσης πρέπει να σκεφτώ πως θα το βάψω... Κερακοτ η υδατοβαφη πάλι?
Πάλι χάλια θα γίνει αλλά του χρωστάω ένα λίφτινγκ γιατί είναι πιστό...

Φίλε μιας και πας Έβρο συχνά πετα το εκεί μέσα να το πάρει το ποτάμι να γλυτωσεις.φιλικα στο λέω πάντα
.my man.
 
Άμα το όπλο του lusso είναι κατεστραμμένο, το δικό μου να το στείλω για ανακύκλωση κατευθείαν...
Μερικά κυνήγια δεν είναι αυτοκίνητο, σκαμπό κ τούμπαλιν... Τώρα αν εγώ έχω να περπατήσω δύο χιλιόμετρα στη λάσπη με σκαμπό, όπλο, πάπιες κ δύο τρεις κήλες στη μέση, το μόνο που δεν θα σκεφτώ είναι το όπλο κ η βαφή...
Μετά από 11 χρόνια σκληρής χρήσης πρέπει να σκεφτώ πως θα το βάψω... Κερακοτ η υδατοβαφη πάλι?
Πάλι χάλια θα γίνει αλλά του χρωστάω ένα λίφτινγκ γιατί είναι πιστό...

Αυτό το κόσμημα δεν χρειάζεται τίποτα, με τιμές να το περιμένει η μπάντα του δήμου στην Via della Stazione για να ξεκουραστεί μέσα στην πιο διάσημη βιτρίνα αντοχής του κόσμου, όταν αποφασίσεις να το αποσύρεις.
 
Επι 35 χρονια δεν εχασε ουτε ενα λαγοκυνηγι καβαλα στα σκυλια.
Ενας θεος ξερει ποσα χιλιομετρα εχει κανει και ποσα φυσιγγια εχει
αναψει μεσα στα ντυμενα με υγρασια και παγο.Οι ψαθες του ειναι
γυαλι.5 χρονια στον οπλοβαστο ακινητο εχει να πει την ιστορια
του κοιτωντας το.Οταν εκαιγε λαγους σερι εμεις οι 40αρηδες Ραμπο
παιζαμε με τα κουβαδακια μας στις αυλες μας και ομως ειναι σε
καλη κατασταση γιατι το κραταγε μερακλης κυνηγος...


 
Εγω ρε Παιδιά ειμαι της γνωμης οτι η κεραμικη ειναι ποιο αντοχης απο την εργοστασιακή. Τι να πω. Ισως μου βγηκε εμενα στην δικια μου ετσι.
Εννοείται ότι είναι, αν γίνει όπως πρέπει.
Από την άλλη, τι δουλειά έχει ο λαγός, με την αλμύρα της θάλασσας και την "κόλλα" από το γιαλγκίνι. Όλα σε ένα τσουβάλι, αχταρμάς και άγιος ο Θεός!
 
Last edited:
Επι 35 χρονια δεν εχασε ουτε ενα λαγοκυνηγι καβαλα στα σκυλια.
Ενας θεος ξερει ποσα χιλιομετρα εχει κανει και ποσα φυσιγγια εχει
αναψει μεσα στα ντυμενα με υγρασια και παγο.Οι ψαθες του ειναι
γυαλι.5 χρονια στον οπλοβαστο ακινητο εχει να πει την ιστορια
του κοιτωντας το.Οταν εκαιγε λαγους σερι εμεις οι 40αρηδες Ραμπο
παιζαμε με τα κουβαδακια μας στις αυλες μας και ομως ειναι σε
καλη κατασταση γιατι το κραταγε μερακλης κυνηγος...


Ποιο μοντελο ειναι?
 
Εννοείται ότι είναι, αν γίνει όπως πρέπει.
Από την άλλη, τι δουλειά έχει ο λαγός, με την αλμύρα της θάλασσας και την "κόλλα" από το γιαλγκίνι. Όλα σε ένα τσουβάλι, αχταρμάς και άγιος ο Θεός!
Γιωργο αν βαζεις λαδι στα μεταλλικα μερη (βαση & καννη) εξωτερικα....πιστευεις αντεχει στην αλμυρα?
 
Άμα το όπλο του lusso είναι κατεστραμμένο, το δικό μου να το στείλω για ανακύκλωση κατευθείαν...
Μερικά κυνήγια δεν είναι αυτοκίνητο, σκαμπό κ τούμπαλιν... Τώρα αν εγώ έχω να περπατήσω δύο χιλιόμετρα στη λάσπη με σκαμπό, όπλο, πάπιες κ δύο τρεις κήλες στη μέση, το μόνο που δεν θα σκεφτώ είναι το όπλο κ η βαφή...
Μετά από 11 χρόνια σκληρής χρήσης πρέπει να σκεφτώ πως θα το βάψω... Κερακοτ η υδατοβαφη πάλι?
Πάλι χάλια θα γίνει αλλά του χρωστάω ένα λίφτινγκ γιατί είναι πιστό...

Η εργοστασιακη βαφη της βασης απ'οσο μπορω να δω καλα κρατει! Ποιο μοντελο ειναι Αρη?
 
Μακαρι να ηξερα......
Κυνηγος ηταν ο ανθρωπος σε γκρεμια και ντυμενα διπλα στην θαλασσα,δεν ηταν ψαροντουφεκας.
Νομιζω βλεπω συρταρωτο κλειδι επάνω? valmet δισκανδαλο μαλον δεν υπαρχει...ειχε ενα τετοιο Γαλλικο ο Χατζιωτης πριν καποια χρονια....
 
και ομως ειναι σε
καλη κατασταση γιατι το κραταγε μερακλης κυνηγος...



ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ καμια σχεση με το αν ειναι μερακλης ο κυνηγος μην τα ισοπεδωνουμε ολα δηλαδη αν γρατζουνισουμε το οπλο δεν ειμαστε μερκληδες ? και εγω εχω οπλο αγρατζουνιστο αλλα δεν εχει παει ποτε στα πυκνα ποτε στα κατσαβραχα για περδικα ποτε στον βαλτο ποτε σε φαραγια για φασες ποτε ΓΙΑ ΛΑΓΟ και ειναι σαν καινουργιο.
Μια φορα να σκονταψεις και εισαι σε βουνο με βραχια οπως ειναι πχ στην Λευκαδα που παω να δεις πως θα γινει .
Και μην συγκρινουμε το τοτε με το τωρα ειναι ατοπο ,
 
εχω πριν 2 χρόνια έκανα κεραμική στο Κώστα το Λιάκο τη βάση και το καπάκι της crio μου προς το παρόν δεν εχω δει κάτι τώρα εχΩ μια κανη της 391 μου που είναι χάλια μαυρα θα τη στείλω κάποια στιγμή πάλι στο Κώστα και θες πω εντυπώσεις εν καιρω
Εκεί την έκανα και γω Παναγιώτη 2 χρόνια τώρα αψεγάδιαστη!!
 
Back
Top