Βαφές Όπλων

Να κάνω μια ερώτηση ρε παίδες; Εφόσον είναι για συγκεκριμένο τύπο βαφής γτ να μην προτιμήσεις κάποιον το οποίο στο συστήνει η ίδια η cerakote? Έτσι δεν είσαι και λίγο καλυμμένος αν πάει κάτι στραβά ή το οτιδήποτε άλλο να μπορείς να απευθυνθείς και στην ίδια την εταιρεία; Για την Ελλάδα αυτοί είναι οι πιστοποιημένοι
 

Attachments

  • EC59BCED-E9D7-46B4-A375-5AEA2477E6D8.png
    EC59BCED-E9D7-46B4-A375-5AEA2477E6D8.png
    565,4 KB · Προβολές: 120
  • CFA672A2-9619-405C-826E-1FAFAA125DC5.png
    CFA672A2-9619-405C-826E-1FAFAA125DC5.png
    572,9 KB · Προβολές: 117
Να κάνω μια ερώτηση ρε παίδες; Εφόσον είναι για συγκεκριμένο τύπο βαφής γτ να μην προτιμήσεις κάποιον το οποίο στο συστήνει η ίδια η cerakote? Έτσι δεν είσαι και λίγο καλυμμένος αν πάει κάτι στραβά ή το οτιδήποτε άλλο να μπορείς να απευθυνθείς και στην ίδια την εταιρεία; Για την Ελλάδα αυτοί είναι οι πιστοποιημένοι

Screenshot_20200205-153215_Chrome.jpg
 
Παιδες οταν καποιος καταφερνει να κανει μια εργοστασιακη βαφη χαλια
καμια κεραμικη δεν τον σωζει.Ειναι και θεμα χρησης-συντηρησης!
Ξερεις δεν ειναι ολοι κυνηγοι του πληκτρολογιου και της καρεκλας.
Ενα οπλο 10ετιας που κυνηγαει καθε ΣΚ μοιραια θα ερθει και η φθορα.
Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε για να πουμε.
Αλλα ξέχασα μονο τα καινουργια οπλα πρεπει να στελνουμε για βαφη .
 
Παιδες οταν καποιος καταφερνει να κανει μια εργοστασιακη βαφη χαλια
καμια κεραμικη δεν τον σωζει.Ειναι και θεμα χρησης-συντηρησης!
Δεν θα συμφωνήσω φίλε μου υπάρχουν μέρη και κυνήγια πολύ δύσκολα όπου όλο και κάποιο γδάρσιμο θα υπάρξει και μην ξεχνάμε ότι το όπλο πρέπει να εξυπηρετεί εμάς και όχι εμείς αυτό έτσι ώστε να απολαύσουμε το κυνήγι μας. Με λίγα λόγια όλες αυτές οι βαφές θεωρώ πως είναι μέσα στο service που πρέπει να κάνουμε στο όπλο μας όταν το σεβόμαστε βέβαια και θελουμε να παραμένει αξιόπιστο
 
Ξερεις δεν ειναι ολοι κυνηγοι του πληκτρολογιου και της καρεκλας.
Ενα οπλο 10ετιας που κυνηγαει καθε ΣΚ μοιραια θα ερθει και η φθορα.
Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε για να πουμε.
Αλλα ξέχασα μονο τα καινουργια οπλα πρεπει να στελνουμε για βαφη .
Δεν θα συμφωνήσω φίλε μου υπάρχουν μέρη και κυνήγια πολύ δύσκολα όπου όλο και κάποιο γδάρσιμο θα υπάρξει και μην ξεχνάμε ότι το όπλο πρέπει να εξυπηρετεί εμάς και όχι εμείς αυτό έτσι ώστε να απολαύσουμε το κυνήγι μας. Με λίγα λόγια όλες αυτές οι βαφές θεωρώ πως είναι μέσα στο service που πρέπει να κάνουμε στο όπλο μας όταν το σεβόμαστε βέβαια και θελουμε να παραμένει αξιόπιστο
Δεν διαφωνουμε καθολου παιδες,αλλο οι φυσιολογικες φθορες του χρονου
και αλλο η καταστροφη.Η κεραμικη δεν ειναι τιποτα μπροστα στην εργοστασιακη...
αυτο ειπα.
 
εχω πριν 2 χρόνια έκανα κεραμική στο Κώστα το Λιάκο τη βάση και το καπάκι της crio μου προς το παρόν δεν εχω δει κάτι τώρα εχΩ μια κανη της 391 μου που είναι χάλια μαυρα θα τη στείλω κάποια στιγμή πάλι στο Κώστα και θες πω εντυπώσεις εν καιρω
 
Υπαρχουν οπλα κυνηγημενα 40 χρονων με χιλιαδες φυσιγγια στο ιστορικο τους
και εχουν την φθορα που τους αναλογει.Αμα καποιος ειναι σβαρνιαρης με
εργοστασιακη,σβαρνιαρης θα ειναι και με την καθε κεραμικη,δεν αλλαζει κατι.
 
Αυτή η κεραμεική δεύτερο χέρι παίρνει; Δλδ αν την περάσεις δυο χέρια μήπως έτσι έχει καλύτερη αντοχή;
Ειχα βαψει παλιοτερα 2 οπλα,καλυτερη συμπεριφορα εχει οταν τα μεταλλα περαστουν αμμοβολη και
το αποτελεσμα βγει σαγρε.
 
Να κάνω μια ερώτηση ρε παίδες; Εφόσον είναι για συγκεκριμένο τύπο βαφής γτ να μην προτιμήσεις κάποιον το οποίο στο συστήνει η ίδια η cerakote? Έτσι δεν είσαι και λίγο καλυμμένος αν πάει κάτι στραβά ή το οτιδήποτε άλλο να μπορείς να απευθυνθείς και στην ίδια την εταιρεία; Για την Ελλάδα αυτοί είναι οι πιστοποιημένοι
Φίλε μου δεν είχα ιδέα!
 
Φίλε μην σκας λίγο πολύ σε πολλούς τομείς όλοι κάπου την έχουμε πατήσει. Το πάθημα σου μας έγινε μάθημα σε πολλούς δυστυχώς όμως σου κόστισε κάποια χρήματα. Την επόμενη φορά ελπίζω να σταθείς τυχερός
 
Φίλε μην σκας λίγο πολύ σε πολλούς τομείς όλοι κάπου την έχουμε πατήσει. Το πάθημα σου μας έγινε μάθημα σε πολλούς δυστυχώς όμως σου κόστισε κάποια χρήματα. Την επόμενη φορά ελπίζω να σταθείς τυχερός
Όχι , δεν σκάω για τα σίδερα, έχουμε πιο σοβαρά πράγματα για να μας απασχολούν. Στο ποσοστό που του αναλογεί ασχολούμαστε!
Σ'ευχαριστώ πάντως.
 
Άμα το όπλο του lusso είναι κατεστραμμένο, το δικό μου να το στείλω για ανακύκλωση κατευθείαν...
Μερικά κυνήγια δεν είναι αυτοκίνητο, σκαμπό κ τούμπαλιν... Τώρα αν εγώ έχω να περπατήσω δύο χιλιόμετρα στη λάσπη με σκαμπό, όπλο, πάπιες κ δύο τρεις κήλες στη μέση, το μόνο που δεν θα σκεφτώ είναι το όπλο κ η βαφή...
Μετά από 11 χρόνια σκληρής χρήσης πρέπει να σκεφτώ πως θα το βάψω... Κερακοτ η υδατοβαφη πάλι?
Πάλι χάλια θα γίνει αλλά του χρωστάω ένα λίφτινγκ γιατί είναι πιστό...

 
Άμα το όπλο του lusso είναι κατεστραμμένο, το δικό μου να το στείλω για ανακύκλωση κατευθείαν...
Μερικά κυνήγια δεν είναι αυτοκίνητο, σκαμπό κ τούμπαλιν... Τώρα αν εγώ έχω να περπατήσω δύο χιλιόμετρα στη λάσπη με σκαμπό, όπλο, πάπιες κ δύο τρεις κήλες στη μέση, το μόνο που δεν θα σκεφτώ είναι το όπλο κ η βαφή...
Μετά από 11 χρόνια σκληρής χρήσης πρέπει να σκεφτώ πως θα το βάψω... Κερακοτ η υδατοβαφη πάλι?
Πάλι χάλια θα γίνει αλλά του χρωστάω ένα λίφτινγκ γιατί είναι πιστό...

Να το αφησεις οπως ειναι......διοτι καθε γρατζουνια ειναι και ενα παλαζι.....
 
Άμα το όπλο του lusso είναι κατεστραμμένο, το δικό μου να το στείλω για ανακύκλωση κατευθείαν...
Μερικά κυνήγια δεν είναι αυτοκίνητο, σκαμπό κ τούμπαλιν... Τώρα αν εγώ έχω να περπατήσω δύο χιλιόμετρα στη λάσπη με σκαμπό, όπλο, πάπιες κ δύο τρεις κήλες στη μέση, το μόνο που δεν θα σκεφτώ είναι το όπλο κ η βαφή...
Μετά από 11 χρόνια σκληρής χρήσης πρέπει να σκεφτώ πως θα το βάψω... Κερακοτ η υδατοβαφη πάλι?
Πάλι χάλια θα γίνει αλλά του χρωστάω ένα λίφτινγκ γιατί είναι πιστό...

Το κατεστραμένο μου ρετάλι, δίνοντας πόνο ένα πρωινό του Νοέμβρη.... .love. .
Που να μην ήταν και για πέταμα...!



Άρι πάει ένα 200αρι αλλά camo θα το έκανα, αυτή την φιδίσια, αν υπάρχει!
 
Να αναφέρω ότι η εργοστασιακή παραλλαγή έχει χαλάσει μόνο σε όσα σημεία έρχεται σε επαφή με άλλα αντικείμενα... Η συγκεκριμένη πλευρά της βάσης είναι αυτή που ακουμπά με το καρεκλακι στον ώμο όταν χρειάζεται περπάτημα στον Έβρο οπότε μοιραία έχει φύγει η βαφή... Θα δω τι θα της κάνω φέτος, δεν έχω αποφασίσει ακόμα... Ίσως της κάνω βάση κ κάνη κερακοτ κ πάπια κοντάκι υδατοβαφη... Κ όσο αντέξει, εγώ να είμαι όρθιος κ το όπλο να κάνει τη δουλειά του...

Υ.γ lusso χαλάρωσε λίγο που βαρεσες πέντε πάπιες μια φορά στη ζωή σου με το ρεταλι κ έσπευσες να μας το μοστραρεις... :p
 
Last edited:
Back
Top