Βαφές Όπλων

Βλέπω ότι η αεργία, σε έχει
Ναι, με σφυρί και καλέμι την έβγαλα γιατί δεν είχα τι να κάνω... .cofee. .
Τι τραβάμε ....!

Βλέπω ότι η αεργία σε έχει ωθήσει να γίνει κατήγορος-δικαστής του πληκτρολογίου μέσα σε ένα φόρουμ μου όσοι λογικοί κάνουν εγγραφή μετά από λίγο φεύγουν.

Δεν θα ασχοληθώ άλλο με την κακία σου προς εμένα, γιατί περί τούτου πρόκειται, άνευ λόγου, που από την στιγμή που πήρες μία καραμέλα, και σου κάνουν άλλη μία δώρο, εσύ δεν την δέχεσαι.
 
Ποιος σου είπε ότι θα μείνει μόνο στο πληκτρολόγιο;
Μόλις βρω χρόνο, θα κάνω όλη την αναδρομή και όχι μέρος αυτής όπως έκανες εσύ, με παραστατικά και αποδείξεις των vouchers από τα courier κτλ.
 
Last edited:
Καλημέρα,

Σαν σωστός επαγγελματίας πάντα κρατάω αρχείο σας παραθέτω τις παρακάτω εικόνες.
το πριν, όπως το παρέλαβα, και το μετά, πως το παρέδωσα.

View attachment 9135View attachment 9136

και όπως θα δείτε η πάπια είχε αφήσει αποτύπωμα, και πριν, και μετά την βαφή, που σημαίνει ότι άφησε αποτύπωμα στο μέταλλο, όπως φαίνεται στις παρακάτω φωτογραφίες.

View attachment 9137
View attachment 9138

Στις 16/01/2020 μου στέλνει μήνυμα ο Γιώργος ότι έφυγε η βαφή εκεί που πατάει η πάπια, και μου έστειλε τις φωτογραφίες.
Του λέω ότι είναι συχνό φαινόμενο ακόμα και σε καινούρια όπλα αυτό να συμβαίνει.
(Και του λέω ότι έχω αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα παλιότερα, με μία ξύλινη πάπια από Beretta 391 που, στην εσωτερική πλευρά εκεί που ακουμπάει στην κάννη είχε πιάσει τόσο πολύ κάπνα και μολύβδωση που γρατζουνούσε σαν ξυράφι.)

παραθέτω την συζήτηση μας στο Viber.
View attachment 9139

Δεν τίθεται θέμα εγγύησης,
Γιατί δίνω επίσημα εγγύηση σε τρία πράγματα
1) Ξεφλούδισμα βαφής
2) Φούσκωμα βαφής
3)Εμφάνιση διάβρωσης.

Και εντελώς καλοπροαίρετα, του λέω να μου το στείλει πίσω με την λήξη της σεζόν να του το φτιάξω ξανά την κάννη αλλά και την πάπια.
Χωρίς Χρέωση, ούτε μεταφορικά, ούτε εργασία
Αντ' αυτού ο Γιώργος βγαίνει στο φόρουμ , διαστρεβλώνει τα πάντα και με κατηγορεί, με δικάζει και με καταδικάζει χωρίς να υπάρχει λόγος.

Από αυτά που βλέπω ΕΓΩ συμπεριφέρθηκα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ.

Ποιος είναι Καλοπροαίρετος;
Ποιος είναι Κακοπροαίρετος;

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Καλημέρα
Σαν επαγγελματιας θεωρω οτι βλεποντας ενα κυνηγετικο οπλο σε τετοια κατασταση πρεπει να εξηγησεις εξαρχης
πιο ειναι το προβλημα και οχι μετα.Καλο ειναι να μην αναλαμβανουμε τα παντα.Βλεποντας μια εργοστασιακη
βαφη σε αυτη την κατασταση καθως και τις φθορες στην βαση καμια cerakote δεν σωζει την κατασταση.
 
Βλέπω ότι η αεργία, σε έχει


Βλέπω ότι η αεργία σε έχει ωθήσει να γίνει κατήγορος-δικαστής του πληκτρολογίου μέσα σε ένα φόρουμ μου όσοι λογικοί κάνουν εγγραφή μετά από λίγο φεύγουν.

Δεν θα ασχοληθώ άλλο με την κακία σου προς εμένα, γιατί περί τούτου πρόκειται, άνευ λόγου, που από την στιγμή που πήρες μία καραμέλα, και σου κάνουν άλλη μία δώρο, εσύ δεν την δέχεσαι.
Κύριε σκλαβη αυτό το φόρουμ σας φιλοξενεί και εσάς!θεωρω τελείως άστοχο το σχόλιο σας και καλό είναι να μην γράφουνε πράγματα που δεν ισχύουν....ούτε παράλογοι είμαστε όσοι συμμετέχουμε και με στατιστικά στοιχεία αυτό που γράψατε αποτελεί ψεμα!
 
Παιδιά θα παρακαλούσα πολύ να επιστρέψουμε στις βαφές των όπλων και να λήξει εδώ το πανηγυρακι!Νομιζω πως όσα συμπερασματα ήταν να βγουν,βγήκαν!ακουστηκαν και οι δυο απόψεις,ώρα να πάμε παρακατω!
Ηλία συγγνώμη αλλα δεν γινεται να μπαίνει ο καθε "επαγγελματιας" εδω οταν νομίζει οτι θίγεται η δουλειά του και να απειλή μέλη.....επειδή κατακρίναν δημόσια το απίστευτο εργο τους....και αντι να τους πέρνουμε με της κλωτσιές να τον σιγοντάρουμε κιόλας!!! Αντι να δεχτει το λάθος του....βγήκε και διατυμπανίζει τα διαπιστευτήρια του και τα χαρτιά του και να λέει οτι θα κινηθει νομικά!!! Ετσι ειχε κάνει κάποιος άλλος πριν κανα δυο χρόνια και δεν μίλησε κανείς. Ο τυπος @Sklavis Alexandros μας ειπε και μη λογικούς όσους συμμετέχουμε εδω.
 
Last edited:
Ηλία συγγνώμη αλλα δεν γινεται να μπαίνει ο καθε "επαγγελματιας" εδω οταν νομίζει οτι θίγεται η δουλειά του και να απειλή μέλη.....επειδή κατακρίναν δημόσια το απίστευτο εργο τους....και αντι να τους πέρνουμε με της κλωτσιές να τον σιγοντάρουμε κιόλας!!! Αντι να δεχτει το λάθος του....βγήκε και διατυμπανίζει τα διαπιστευτήρια του και τα χαρτιά του και να λέει οτι θα κινηθει νομικά!!! Ετσι ειχε κάνει κάποιος άλλος πριν κανα δυο χρόνια και δεν μίλησε κανείς.
Ο άλλος πριν δυο χρόνια είχε επικοινωνήσει μαζί μας μέσω δικηγόρου. Απλά για να λέμε τα πράγματα ως έχουν Θοδωρή. Δεν υπάρχει λόγος να πάρουμε κανέναν με τις κλωτσιές. Όλοι βγάζουμε τα συμπεράσματα μας και πράττουμε αναλόγως. Ο Ηλίας καλά κάνει και επεμβαίνει τωρα γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο εποικοδομητικό να ειπωθεί. Το επόμενο βήμα θα είναι να αρχίσουν τα μπινελικια θεωρώ και δεν το θέλει κανεις αυτό. Τουλάχιστον κανεις καλοπροαίρετος.
 
Ο άλλος πριν δυο χρόνια είχε επικοινωνήσει μαζί μας μέσω δικηγόρου. Απλά για να λέμε τα πράγματα ως έχουν Θοδωρή. Δεν υπάρχει λόγος να πάρουμε κανέναν με τις κλωτσιές. Όλοι βγάζουμε τα συμπεράσματα μας και πράττουμε αναλόγως. Ο Ηλίας καλά κάνει και επεμβαίνει τωρα γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο εποικοδομητικό να ειπωθεί. Το επόμενο βήμα θα είναι να αρχίσουν τα μπινελικια θεωρώ και δεν το θέλει κανεις αυτό. Τουλάχιστον κανεις καλοπροαίρετος.
Εντάξει Βασίλη...εγω είμαι της λογικής σαν μέλλη να προστατευόμαστε μεταξύ μας, Anyway ποτε δεν ημουν της λογικής να μπινελικονώμαστε ετσι και αλιώς.Απλα μου κακοφάνηκε η συμπεριφορά του συγκεκριμένου γιατι δεν ειχε δίκιο.Τελος πάντων.
 
ποιός ο λόγος τότε να υπάρχουν επαγγελματίες εδώ μέσα,να ασκούν κριτική,να "απειλούν" με δικηγοριλίκια και οι αγοραστές να το βουλώνουν ,αυτοί που έδωσαν τα ωραία τους λεφτάκια ; να την πατήσει και κάποιος άλλος δηλ και όλα καλά,μην έχουμε ντράβαλα με εξώδικα και πάει λέγοντας

γιατί να μη μπορεί ο αγοραστής να αφήσει αξιολόγηση ( αρνητική / θετική ) ποιός ( άγραφος ) νόμος το απαγορεύει ;
 
Δεν το είχα σκοπό να ασχοληθώ, γι'αυτό και δεν έχω γράψει τίποτα ως τώρα. Μετά από αυτό όμως...
Μεσα σε ένα φόρουμ μου όσοι λογικοί κάνουν εγγραφή μετά από λίγο φεύγουν.
και δίκιο να υπήρχε περίπτωση να έχεις, το έχασες. Πλέον, αν χρειαστεί ποτέ να βάψω το όπλο μου θα το περάσω ένα χέρι ντούκο. Καλύτερο θα γίνει.
 
Ναι, με σφυρί και καλέμι την έβγαλα γιατί δεν είχα τι να κάνω... .cofee. .
Τι τραβάμε ....!
Δεν είπα αυτό φιλαράκι... είπα ότι κάτι ενοχλούσε από πριν το συγκεκριμένο σημείο γιατί φενεται σα ξυσμένο βαθιά το μέταλλο... με τέτοια κατάσταση όπλου όμως είπε και ένας παραπάνω δε το σώζει τίποτα... το εφησες και έγινε έτσι και μετά σου φταινε οι βαφές και οι μπογιές...έχω δει όπλα γουρούναδων λυωμενα.. έτσι δεν είχαν γίνει πάντως....
Ρε τι τραβάμε......cofee.
 
Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες φίλε. Εννοείται ότι με την βαφή αυτό δεν θα φτιαχνόταν. Το θέμα είναι άλλο όμως. Ενημερώθηκε ο πελάτης ότι το όπλο του δεν θα γίνει τέλειο; Ή προκειμένου να πάρουμε τη δουλειά τα θυσιάζουμε όλα;
 
Σας παρακολουθώ τόση ώρα παιδιά που γράφετε και λέτε την άποψή σας όλοι (και καλά κάνετε) όμως αναφέρεστε στο τι έγινε που είναι λίγο πολύ γνωστό.. και ο καθένας έχει βγάλει τα δικά του συμπεράσματά.. Εγώ λέω να πάμε παρακάτω και να δούμε τη λύση θα δοθεί στο πρόβλημα του ανθρώπου με το όπλο.
Βρε AltairLusso εσύ είσαι διατεθειμενος να το στείλεις το όπλο να το φτιάξει ξανά ο Μάστορας? Γιατί στο έχει προτείνει από ότι διάβασα.
 
Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες φίλε. Εννοείται ότι με την βαφή αυτό δεν θα φτιαχνόταν. Το θέμα είναι άλλο όμως. Ενημερώθηκε ο πελάτης ότι το όπλο του δεν θα γίνει τέλειο; Ή προκειμένου να πάρουμε τη δουλειά τα θυσιάζουμε όλα;
Γιαυτο δεν μπορώ να σου απαντήσω.. ο κάθε μάστορας έχει τη δικη του ιδιοσυγκρασία.. εγώ βλέπω ένα όπλο για πέταμα όπως ήταν κατάντημενο με εμφανή πρόβλημα στο σημείο όπου έφυγε αρχικά η μπογια και έγινε το όλο θέμα... το αν πέτυχε η όχι η μπογια η αν ο μάστορας δεν ήταν καλός δε το ξέρω.. σχολίασα μόνο αυτό.. και επίσης βλέπω έναν πελάτη να μη θέλει να δεχτεί τίποτα... τότε ας το έστελνε αλλου δε του φταίει κανένας.. εκτός και αν διυλίζουμε το κώνωπα για να περάσει η ώρα και να έχουμε κουβέντα ή όρεξη για τσακωμό :)
Σταματώ εδώ διότι δεν με ενδιαφέρει περισσότερο το θέμα..ούτε με αφορά
 
Last edited:
ας το έστελνε αλλου δε του φταίει κανένας
Δεν ειναι λογική αυτη.....φυσικα και φταιει...ο μαστορας που ανέλαβε την δουλεια!! Ειμναι δυνατον η κεραμικη βαφη να φευγει απο βερνικια.....εγω εκει π εκανα κεραμεικη την εχω δυο χρονια τωρα.....ψεγαδι μηδεν και χωρις να την προσεχω ιδιαίτερα.
 
Δεν ειναι λογική αυτη.....φυσικα και φταιει...ο μαστορας που ανέλαβε την δουλεια!! Ειμναι δυνατον η κεραμικη βαφη να φευγει απο βερνικια.....εγω εκει π εκανα κεραμεικη την εχω δυο χρονια τωρα.....ψεγαδι μηδεν και χωρις να την προσεχω ιδιαίτερα.
Αυτό είπα.. ας έψαχνε καλύτερα να το έστελνε σε άλλο μάστορα..
 
Back
Top