Αγγλικό Σέττερ

Πολύ καλός μπράβο.
Εξαιρετικό το κουτάβι φίλε μου 5,5 μηνών με ωραία το κεφάλι ψηλά ,απλά εγώ θα τον ηρεμουσα λίγο θα τον άφηνα να πλησιάσει λίγο ακόμα και θα τον κράταγα σε φερμα λίγο παραπάνω για να δει το πουλί ,μου φάνηκε πως δεν το είδε .Μπορεί και η κάμερα να με κορόιδεψε για την απόσταση
 
Εξαιρετικό το κουτάβι φίλε μου 5,5 μηνών με ωραία το κεφάλι ψηλά ,απλά εγώ θα τον ηρεμουσα λίγο θα τον άφηνα να πλησιάσει λίγο ακόμα και θα τον κράταγα σε φερμα λίγο παραπάνω για να δει το πουλί ,μου φάνηκε πως δεν το είδε .Μπορεί και η κάμερα να με κορόιδεψε για την απόσταση
Το είδε μια χαρά... Έχεις δίκιο ότι έπρεπε να τον αφήσω λίγο ακόμα, αλλά δεν πειράζει. Ήταν έτσι και αλλιώς η πρώτη του επαφή. Αυτό που ήθελα να δω τι είδα...
 
Εγώ πάντως τον κουταβο μέχρι τέλος εβδομάδος τον στέλνω 1 μήνα για εκπαίδευση ,ο αδελφός του σκύλου μου είναι στον εκπαιδευτή έναν μήνα είδη και ο εκπαιδευτής έχει πάθει την πλάκα του με τον σκύλο ,ελπίζω να μοιάζει και ο δικός μου στον αδελφό του .Μορφολογικά ο σκύλος είναι εκπληκτικός και οι γονείς του ήταν τρομερά κυνηγόσκυλα και οι δύο ,νομίζω ότι αυτός ο σκύλος θα μου χαρίσει πολλα όμορφα κυνήγια .
 
Εγώ πάντως τον κουταβο μέχρι τέλος εβδομάδος τον στέλνω 1 μήνα για εκπαίδευση ,ο αδελφός του σκύλου μου είναι στον εκπαιδευτή έναν μήνα είδη και ο εκπαιδευτής έχει πάθει την πλάκα του με τον σκύλο ,ελπίζω να μοιάζει και ο δικός μου στον αδελφό του .Μορφολογικά ο σκύλος είναι εκπληκτικός και οι γονείς του ήταν τρομερά κυνηγόσκυλα και οι δύο ,νομίζω ότι αυτός ο σκύλος θα μου χαρίσει πολλα όμορφα κυνήγια .
Αντε μη περιμενεις κατευθειαν για εκπαιδευση
 
Περνάει τρομερό ο σόκ ο σκύλος όταν αλλάζει χέρια παιδιά ειδικά σεττερ ... Εκτός και αν είναι κάτι που επείγει η δεν μπορούμε να το κάνουμε μόνοι μας κρίμα είναι
Ο δικός μου παθαίνει σοκ μονο όταν βλέπει τροφη ,όλα τα άλλα στα τέτοια του ,πέραν τούτου εγώ Αθήνα ,δουλειά πρωί απόγευμα ,αυτά που θα κερδίσει ο σκύλος σε έναν μήνα εγώ θα του τα προσφέρω σε τρεις μήνες.
 
Ο δικός μου παθαίνει σοκ μονο όταν βλέπει τροφη ,όλα τα άλλα στα τέτοια του ,πέραν τούτου εγώ Αθήνα ,δουλειά πρωί απόγευμα ,αυτά που θα κερδίσει ο σκύλος σε έναν μήνα εγώ θα του τα προσφέρω σε τρεις μήνες.
αν έχει σκληρό χαρακτήρα είναι μεγάλο + στο θέμα προσαρμογής .

Είναι και δράμα η Αθήνα οπότε τα θετικά είναι περισσότερα πράγματι
 
Στο club και γω με νεα προσθηκη στην ομαδα.
Η Βανα,19-20 μηνων,με αμιγως κυνηγετικο γενεαλογικο δεντρο και απο πατερα και απο μανα,πολυ δυνατα ξεκινημενη με δικες της μπεκατσες και ορτυκια.Γεννα και δωρο φιλου..Ηταν το καλυτερο της γεννας και θα την επαιρνα απο κουταβι αλλα προεκυψαν καποια προβληματα.Απο συγκυριες,ηρθε στα χερια μου τωρα και ειπα να μην χασω την ευκαιρια.

IMG-5e74b8e08a9d479dd7958b642b89854b-V.jpg

IMG-74d0a887624da9e013b63e280a050f63-V.jpg

IMG-d0a3d7c2c73ffa45cda77389bca7d4d4-V.jpg
 
Back
Top