Αγγλικό Σέττερ

Ευχαριστώ παιδιά. Τα κουταβάκια ειναι του αγαπητού μου φιλου Κώστα, θα δωθουν τρία κουταβάκια οταν θα φτασουν 7 μηνών. Να σημειώσω οτι ο Κώστας είναι ανθρωπος που εχει τα σκυλιά του σαν μελος της οικογένειας του. Για να καταλάβετε ποσο προσέχει τα κουταβάκια ξέχωρα τα εμβόλια και τα σχετικά, 550 € στοίχισαν 10 σακιά ξηρα τροφη belgando puppy. Δεν τα αφήνει να θηλαζουν παρά μονο δυο φορές τη μέρα γιατί ερξαν πολλή τη σκυλίτσα. Αυτό που θέλει ειναι να πάνε σε καλά χέρια, ανθρώπους που προσέχουν τα σκυλάκια τους, γι'αυτο το λόγω εχει απόρριψη δυο άτομα που τους ξέρουμε οτι δεν προσέχουν τα σκυλιά τους. Δεν ειναι το οικονομικό πρωτη του προτεραιότητά.
 
Εγώ Κυριακή θα είμαι κωπαιδα να κυνηγήσω με τον κουτάβο που έχω στείλει για εκπαίδευση ,τα μισά να δω από αυτά που μου λέει ο τύπος θα χορεύω ζεμπεκιες μέσα στα τρυφιλλια .
 
Τα κουταβάκια της Αρτεμουλας.......να μην ξέρεις ποιό να πρωτοζουληξεις... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
View attachment 15262
Κ
2.5 μήνες εννοώ Μπιλ για την πέρδικα Μπεκατσα... ορτυκι τα βγάζω πολύ λίγο τα σκυλιά σε τερέν καλά. Όπως τριφύλλι κοντο και σταρια.

Ο λόγος είναι ότι τα σκυλιά δυσκολεύονται στα ορτυκια και βάζουν μύτη κάτω ντοριαζουν και κουνάνε πολύ ούρα(Γιατί το ορτυκι είναι το Πιο δύσκολο θήραμα).

εμένα δεν μ'αρέσει αυτό θέλω να δουλεύει με την μύτη πάνω.

Όσο αναφορά το καθάρισμα όταν σ'αρέσει κάτι πάρα πολύ,το χτένισμα και η περιποίηση του σκύλου είναι λίγο... άλλωστε τα σκυλιά τα έχω κούρεμενο, όπως φαίνεται και στην φώτο....
Μεγάλο δίκιο έχεις Λαμπρό έτσι είναι κ επίσης όταν μαθαίνουν πολύ καλά στο ορτύκι ψάχνουν κ την μπεκάτσα στα καθαρά κ σε κομμάτια όπως κυνηγάνε το ορτύκι κ εγώ κατευθείαν στην μπεκάτσα τα βγάζω.
 
Τα κουταβάκια της Αρτεμουλας.......να μην ξέρεις ποιό να πρωτοζουληξεις... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
View attachment 15262
Κα
Τα κουταβάκια της Αρτεμουλας.......να μην ξέρεις ποιό να πρωτοζουληξεις... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
View attachment 15262
Καλότυχα Γιάννη να έχουν την υγεία τους και να σου γίνουν μεγάλοι κυνηγοί.Εγω θέλω τον χαλαρο πρώτο από δεξιά φτου φτου να μην στα ματιασω.Αστερια.
 
Back
Top