Ελαστικά

Επειδή κοιτάω κι εγώ για το λ200 για λάστιχα τα μαξις πως τα πάνε στη βαθιά λάσπη ;αν τα έχεις δοκιμάσει ,γιατί σκέφτομαι και τα silverstone
Πολύ ευχαριστημένος ακόμα και σε κοκκινόχωμα που πατάω πολύ είναι αστέρια!
 
Ξέρει κάποιος φίλος να μου πει το σωστο τρόπο φύλαξης σε σιδερενιες ζάντες έως του χρόνου , να αναφέρω ότι είναι χωρίς λάστιχα φορεμένα . Πρέπει να προσέξω κάτι η να κάνω κάτι για να μην έχω σκουριές .
 
Ψεκασε με g96.. .yel.
Δεν νομίζω να θέλουν καμια εξτρα φροντίδα,αρκεί ο χώρος να μην έχει υγρασία......
Τάσο μην το γελάς , έτοιμος ήμουν με πέρασε από το μυαλό , να είσαι καλά πάντως και σ ευχαριστώ για την απάντηση , τις έχω μέσα σε χτιστή αποθήκη , εντάξει την υγρασία της την έχει όσο να πεις.
 
Τάσο μην το γελάς , έτοιμος ήμουν με πέρασε από το μυαλό , να είσαι καλά πάντως και σ ευχαριστώ για την απάντηση , τις έχω μέσα σε χτιστή αποθήκη , εντάξει την υγρασία της την έχει όσο να πεις.

Αν έχεις κάπου χώρο μεσα στο σπιτι θα ήταν καλυτερα η κάπου αλλου που να είσαι σίγουρος πως δεν θα υπάρχει υγρασία..
Αν κ σε λιγο μπαινουμε στην άνοιξη....
Κακο δεν τις κάνει κανένα λάδι αρκεί να μην τις αφήσει λεκέδες η στίγματα που δεν φευγουν η θαμπωμα...
Ρωτα κ μαγαζιά που τις πουλανε....
 
Αν έχεις κάπου χώρο μεσα στο σπιτι θα ήταν καλυτερα η κάπου αλλου που να είσαι σίγουρος πως δεν θα υπάρχει υγρασία..
Αν κ σε λιγο μπαινουμε στην άνοιξη....
Κακο δεν τις κάνει κανένα λάδι αρκεί να μην τις αφήσει λεκέδες η στίγματα που δεν φευγουν η θαμπωμα...
Ρωτα κ μαγαζιά που τις πουλανε....
Να είσαι καλά Τάσο , και σ ευχαριστώ και πάλι , ναι θα ρωτήσω και κάποιον έμπορο , μπας και μάθουμε κάτι .
 
Ρε παιδιά δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι τέτοιο, δηλαδή αν ήταν φορεμένες στο αυτοκίνητο έξω στη βροχή και τα χιόνια θα τις λαδώναμε να μην σκουριάσουν; Όχι ότι θα τις χάλαγε βέβαια...
Εκτός κι αν προβλέπεται να μείνουν 5-10 χρόνια αποθηκευμένες.
 
Για Mitsubishi ASX 1.8D 4x4 και χρήση πόλη - κυνήγι 50-50 ποιο λάστιχο θα προτείνατε;

Έχεις αμαξάρα Σπύρο, πολύ το γουστάρω. Τώρα για λάστιχα φοράω 80/20 εγώ στο qashqai μου επομένως δεν έχω εμπειρία να σε βοηθήσω.
 
Για Mitsubishi ASX 1.8D 4x4 και χρήση πόλη - κυνήγι 50-50 ποιο λάστιχο θα προτείνατε;
cjr0pyaox00mi0imxim4i7blx-520x540-desktop-latitude-cross.one-third.png

Michelin lLatitude cross
Τα έχω τρία χρόνια στο grand vitara και έχω διανύσει γύρω στα 50.000 xλμ άσφαλτο χωματόδρομο και ψιλοκακοτραχαλο
και δεν έχουν κάνει κιχ όσο σε βρεγμένο οδόστρωμα άψογα
 
View attachment 23754

Michelin lLatitude cross
Τα έχω τρία χρόνια στο grand vitara και έχω διανύσει γύρω στα 50.000 xλμ άσφαλτο χωματόδρομο και ψιλοκακοτραχαλο
και δεν έχουν κάνει κιχ όσο σε βρεγμένο οδόστρωμα άψογα
έχει έρθει η ώρα τους για αλλαγή Κωστή 50.000 χλμ είναι πολλά.
 
View attachment 23754

Michelin lLatitude cross
Τα έχω τρία χρόνια στο grand vitara και έχω διανύσει γύρω στα 50.000 xλμ άσφαλτο χωματόδρομο και ψιλοκακοτραχαλο
και δεν έχουν κάνει κιχ όσο σε βρεγμένο οδόστρωμα άψογα
Απο λάσπη και χιόνι πως τα πάνε;
 
Έχω τα Latitude cross στο Terios και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος!
Στην άσφαλτο δεν γλιστράνε ακόμα και αν το προσπαθήσεις ενώ έχουν μια αρκετά καλή συμπεριφορά στην λάσπη και το χιόνι!
Εμένα μέχρι στιγμής δεν με έχουν αφήσει πουθενά και τα έχω πάει σε δύσκολα κομμάτια!
 
Back
Top