Ελαστικά

Σωτήρη καλησπέρα, ποια η γνώμη σου για τα παρακάτω ελαστικά που έβαλα στο σαμουράι μου;
Επειδή οι καιροί ειναι δύσκολοι και μοθ έκαναν σπέσιαλ τιμή και μοθ τα προτείνανε σαν καλή επιλογή.
View attachment 18532
View attachment 18531
μεγιααα το πατουμενοοο, καλο φεναιτε οπτικα,καλοφαγοτοοοο.my man.
 
πολυ καλη συμπεριφορα σε δρομο για εκτος δεν λεω τπτ θα καταλαβεις απο τις φωτο που θα σουδωσω.
View attachment 18534
View attachment 18533βεβαια εκτος απο αυτα υπαρχουν επιλογες και σε ποιο επωνυμα ελαστικα αλλα το θεωρω υπερβολη για ενα αμαξι που καθεται σχεδον ολο το χρονο

Επειδή το πρώτο το φόρεσα περίπου 2+ χρόνια σε fedima sirocco στον δρόμο ΔΕΝ κάνει από όλες τις απόψεις.
Στο χώμα ναι. Είναι γαντζωτήρι!!!
Είναι παρα πολύ βαρύ σε σύγκριση με το αντίστοιχο simex extreme trekker που δεν είναι αναγόμωση.
Kαι δύο από τα παλιά.. που τα ταλαιπωρούσα..:)



 
Last edited:
Καλησπερα αγγελε,αν δεν φοραει τις μαμα ζαντες θελω ακριβης διασταση για να σε βοηθησω περισσοτερο,γιατι με τα ελαστικα Offoad που ψαχνεις υπαρχει ενα θεματακι ποιες εταιριες βγαζουν,συνηθως παντως σε NIVa οταν εβγαζαν τις μαμα στενες 16αρες οι περισσοτερο βαζουν 15αρες .παντως μια καλη φθηνη και αξιοπιστη λυση αφου θες για of road μονο για υπαρχουν λαστιχα ολικη αναγομωση ιταλικα με πολυ καλη συμπεριφορα σε δρομο για εκτος δεν λεω τπτ θα καταλαβεις απο τις φωτο που θα σουδωσω.
View attachment 18534
View attachment 18533βεβαια εκτος απο αυτα υπαρχουν επιλογες και σε ποιο επωνυμα ελαστικα αλλα το θεωρω υπερβολη για ενα αμαξι που καθεται σχεδον ολο το χρονο
Φίλε μου Καλημερα για την πρώτη φωτό τι τιμή μιλάμε??
 
Εδω τωρα αρχιζουν λιγο τα δυσκολα.Α θες το λεγομενο 50\50 μπορεις να HANKOOK η αλιως το maxxis View attachment 18539αν φυγουμε απο 50/50 και παμε σε ποιο αγριο αρκετα καλο ειναι και το maxxis 8060 και τView attachment 18540
Καλησπέρα για το maxxis ενδιαφέρομαι σε 205 /70/ 15 αν υπάρχει και σε τι τιμή
 
ειμαι σε αναζητηση παπουτσιων .ειχα καταληξει σε cooper at3 s4..τα εψαξα δεν τα βγαζει πλεον σε παραπεμπουν σε cooper at3 sport 2,διασταση 215/70/16..μου εχει κολησει ομως το s4,ψαχνω μηπως το βρω...μηπως καποιος εχει γνωση?
 
Ποια λάστιχα off road προτείνεται για pickup
μια ζωη εβαζα τα κγουντρις (σε φορντ ρειτζερ με 15νταρες ζαντες) και ημουν απολυτα ευχαριστημενος σκληρη γομα οπου αντεχει πολα χιλιομετρα στη ξερη πετρα χωρις να κοβουν.
τωρα που πειρα το ρειτζερ οπου εχει 17αρες και τα κγουντριτς πηγαν 750 ευρα πειρα τα πιρελι σκορπιον 50/50 με τα ιδια χαρακτιριστικα οπου φετος εχουν δοκημαστει και εμεινα πολυ ευχαριστιμενος.
βεβεα με αυτα τα λαστιχα εχουν το κακο οτι σε βρεγμενη ασφαλτο γλυστρανε πολυ
 
Πολύ ευχαριστημένος είμαι από τα maxxis trepador radial πολύ καλό στο χώμα, πολύ αξιόλογο στην άσφαλτο ελάχιστο έως καθόλου θόρυβο στην δική μου διάσταση 205r16!
Επειδή κοιτάω κι εγώ για το λ200 για λάστιχα τα μαξις πως τα πάνε στη βαθιά λάσπη ;αν τα έχεις δοκιμάσει ,γιατί σκέφτομαι και τα silverstone
 
Back
Top