Ελαστικά

Manos

Staff member
Περιοχή
Άλιμος
Όνομα
Μάνος
Για Mitsubishi ASX 1.8D 4x4 και χρήση πόλη - κυνήγι 50-50 ποιο λάστιχο θα προτείνατε;

Έχεις αμαξάρα Σπύρο, πολύ το γουστάρω. Τώρα για λάστιχα φοράω 80/20 εγώ στο qashqai μου επομένως δεν έχω εμπειρία να σε βοηθήσω.

Περιοχή
ΚΑΜΑΤΕΡΟ-ΚΟΤΥΛΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Για Mitsubishi ASX 1.8D 4x4 και χρήση πόλη - κυνήγι 50-50 ποιο λάστιχο θα προτείνατε;
cjr0pyaox00mi0imxim4i7blx-520x540-desktop-latitude-cross.one-third.png

Michelin lLatitude cross
Τα έχω τρία χρόνια στο grand vitara και έχω διανύσει γύρω στα 50.000 xλμ άσφαλτο χωματόδρομο και ψιλοκακοτραχαλο
και δεν έχουν κάνει κιχ όσο σε βρεγμένο οδόστρωμα άψογα

Manos

Staff member
Περιοχή
Άλιμος
Όνομα
Μάνος
View attachment 23754

Michelin lLatitude cross
Τα έχω τρία χρόνια στο grand vitara και έχω διανύσει γύρω στα 50.000 xλμ άσφαλτο χωματόδρομο και ψιλοκακοτραχαλο
έχει έρθει η ώρα τους για αλλαγή Κωστή 50.000 χλμ είναι πολλά.

Περιοχή
ΚΑΜΑΤΕΡΟ-ΚΟΤΥΛΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
έχει έρθει η ώρα τους για αλλαγή Κωστή 50.000 χλμ είναι πολλά.
Μανολιο αλλαγή θα γίνει στις 19 Αυγούστου μια ημέρα πριν την έναρξη .sarcastic.
για να μας βρουν τα τρυγόνια στον Έβρο με καινούργια πατουμενα .very shoked.

Περιοχή
Αιτ/νια
View attachment 23754

Michelin lLatitude cross
Απο λάσπη και χιόνι πως τα πάνε;

Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Έχω τα Latitude cross στο Terios και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος!
Στην άσφαλτο δεν γλιστράνε ακόμα και αν το προσπαθήσεις ενώ έχουν μια αρκετά καλή συμπεριφορά στην λάσπη και το χιόνι!
Εμένα μέχρι στιγμής δεν με έχουν αφήσει πουθενά και τα έχω πάει σε δύσκολα κομμάτια!

Όνομα
THEO
Έχει κάποιος φίλος δοκιμαση λάστιχα που η χρήση του θα είναι σχεδόν μόνο βουνό , με λάσπη και φυτεμένη πέτρα μέσα στο δρόμο , ώστε να αντέχει σε τέτοιες δύσκολες συνθήκες , να μην κολλάει στην λάσπη , και να μην υποφέρει από την πέτρα

Έχει κάποιος φίλος δοκιμαση λάστιχα που η χρήση του θα είναι σχεδόν μόνο βουνό , με λάσπη και φυτεμένη πέτρα μέσα στο δρόμο , ώστε να αντέχει σε τέτοιες δύσκολες συνθήκες , να μην κολλάει στην λάσπη , και να μην υποφέρει από την πέτρα
υπαρχουν αρκετα τετοια ελαστικα που και στη λασπη ανταποκρινονται και σε πετρες και μαλιστα υπαρχουν και επιλογες σε 6 λινα 8 λινα και 10 λινα για περισσοτερη αντοχη.αν μας πεις και την δισταση του ελαστικου που ενδιαφερεσαι θα σου δωσω και περισσοτερες πληροφοριες

Λεω να παω σε 215/65/16. Τωρα φοραει 215/60/16 (εργοστασιακή Ελλαδα) αλλα μπορει και να φορέσει 215/70/16 (αυτη φορανε εργοστασιακα σε αλλες χωρες)
Mηπως εχεις κανει καποιο λαθος σε αυτο που φοραει τωρα γιατι το 215/60/16 δεν μου φενεται σωστο μηπως ειναι 235/60/16 και θες να πασ στο 215/65 ετσι και σωστη ειναι η αντιστοιχια και τα νουμερα μου βγαινουν χα χαχα

Περιοχή
Αιτ/νια
Mηπως εχεις κανει καποιο λαθος σε αυτο που φοραει τωρα γιατι το 215/60/16 δεν μου φενεται σωστο μηπως ειναι 235/60/16 και θες να πασ στο 215/65 ετσι και σωστη ειναι η αντιστοιχια και τα νουμερα μου βγαινουν χα χαχα
Λαθος το εγραψα τωρα φοραει 215/65/16 και σκεφτόμουν μηπως παω σε 215/70/16 αν υπαρχει καποιο καλυτερο λαστιχο και να το ψηλώσω και λιγο...

Λαθος το εγραψα τωρα φοραει 215/65/16 και σκεφτόμουν μηπως παω σε 215/70/16 αν υπαρχει καποιο καλυτερο λαστιχο και να το ψηλώσω και λιγο...
Δεν είναι τόσο απλό να αλλάξεις διάσταση δεν ξέρω αν ο συνδέσμους που έβαλε ο the doorz θα σε βοηθήσει να καταλάβεις αλλά η γνώμη μου είναι ότι δεν αλλάζεις διάσταση παραμενεις εκεί που είσαι και αποφασιζεις για ελαστικα