Οπλουργοί

Ξέρετε κάποιον οπλουργό που κανει χάραξη με cnc πάνω στη βάση;
Ρωτησα 2-3 μαγαζιά που εχουν cnc αλλά σε όπλα δεν αναλαμβάνουν.
Θεσσαλονίκη θα με βόλευε περισσότερο.
 
Βλέποντας κάποιες φωτό παλιές (άπλετος ο χρόνος γαρ)...έπεσε το μάτι μου σε μια που μου θύμισε τα παρακάτω τα οποία μοιράζομαι μαζί σας...είχα αγοράσει το AYA 4 πλαγιόκαννο από Αγγλία φερμένο μεταχειρισμένο αλλά σε άψογη κατάσταση...το μόνο που χρειαζόταν σύμφωνα με την τελειομανία από την οποία πάσχω ακόμα και στην αγορά <<μεταχειρισμένου>> ήταν να αλλαχτούν οι εξολκείς....τους οποίους παράγγειλα στην Ισπανία στο εργοστάσιο της ΑΥΑ και εκείνοι μου τους έστειλαν ...αλλά όπως είναι φυσικό για πλαγιόκαννα τέτοια....ημιτελείς - ακατέργαστους, δηλαδή ήθελαν επεξεργασία για την εφαρμογή....τότε απευθύνθηκα στον άνθρωπο που εμπιστευόμουν τα όπλα μου...στο Κούρκουλο τον Ανδρέα....εκείνος μόλις είδε το όπλο το έλυσε το έκανε φύλλο και φτερό του έκανε ένα γενικό έλεγχο - καθάρισμα - ρεκτιφιέ (πείτε το όπως θέλετε) και αφού <<έφτιαξε>> τους εξολκείς τους προσάρμοσε στο όπλο που από τότε δουλεύουν τέλεια.....με μια πινελιά που έκανε την διαφορά για τον τρόπο που ευχαριστήθηκε τόσο εκείνος την δουλειά του όσο και εγώ σαν πελάτης....

IMG156.jpg
 
Παιδιά και ο Λιάκος στον Ασπρόπυργο είναι πολύ δυνατός και ψαγμένος/διαβασμένος ως οπλουργός...! Και οικονομικός συνάμα (άκρως σημαντικό κι αυτό), διότι υπάρχουν και μερικοί άλλοι, καλοί μεν, αλλά χρεώνουν όσο θέλουν, εννοώ αρκετά μεγάλα ποσά, τόσο που να είναι εντελώς ασύμφορα...!!!
 
Παιδιά και ο Λιάκος στον Ασπρόπυργο είναι πολύ δυνατός και ψαγμένος/διαβασμένος ως οπλουργός...! Και οικονομικός συνάμα (άκρως σημαντικό κι αυτό), διότι υπάρχουν και μερικοί άλλοι, καλοί μεν, αλλά χρεώνουν όσο θέλουν, εννοώ αρκετά μεγάλα ποσά, τόσο που να είναι εντελώς ασύμφορα...!!!

Από τους πολύ καλούς.
 
εκτος του ότι είναι πολύ καλος οπλουργος ο Λιακος, το μεγαλυτερο προσον του πιστευω είναι ότι θα κατσει θα σε ακουσει προσεκτικα χωρις να στο παιζει πυρηνικος επιστημονας
 
Παιδιά και ο Λιάκος στον Ασπρόπυργο είναι πολύ δυνατός και ψαγμένος/διαβασμένος ως οπλουργός...! Και οικονομικός συνάμα (άκρως σημαντικό κι αυτό), διότι υπάρχουν και μερικοί άλλοι, καλοί μεν, αλλά χρεώνουν όσο θέλουν, εννοώ αρκετά μεγάλα ποσά, τόσο που να είναι εντελώς ασύμφορα...!!!
Νικολάε έχεις δει στην πράξη δουλειά του;
 
Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες!
Πολλές φορές τον έχω αναφέρει τον Κώστα σαν λύση σε διάφορα προβλήματα.
Είναι επίσημα πιστοποιημένος από την Krieghoff εκπαιδευμένος στο εργοστάσιό της, όπως και στη Beretta.
Toν πρωτογνώρισα όταν του πήγα το ποζέ για να μου γυρίσει το κοντάκι σε αριστερό με μία πρέσα ιδιοκατασκευής του με τη βοήθεια θερμότητας από λάμπα. Παρά το ότι ήρθε με την πρώτη ακριβώς, χρειάστηκε να επαναληφθεί μετά απο κάποιο καιρό πάλι άλλες δύο φορές γιατί υπήρχε μερική επαναφορά. Αυτό ήταν εξ αρχής εν γνώσει μου και εξαρτάται απόλυτα από το ξύλο. Παρ'όλα αυτά το έκανε χωρίς έξτρα χρέωση αν και δεν ευθυνόταν εκείνος...
Έχει λύσει προβλήματα σε όπλα φίλων που άλλα μεγάλα ονόματα στο χώρο κουνούσαν απλώς το κεφάλι...
 
Back
Top