Spinning

Μπροστα σε αυτα τα βραχια βγηκα σημερα αλλα εριξα καμια 10ρια σπινιες με ποπερ και την εκανα με ελαφρα γιατι αγριεψε ξαφνικα ο καιρος ..Μην πνηγουμε κιολας μπροστα μου γυρο στα 8 μετρα βαθος.Εγηνα και μ@@νι και στο πηγενε και στο ελα.
 
View attachment 11110

Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα. Το ψάρι το φάγαμε αλλά η αλήθεια είναι πως έχει πολύ και σκληρό ψαχνό και δεν το ευχαριστιέσαι. Το επόμενο θα το κάνω λακέρδα που μου αρέσει πολύ σαν μεζές.
Τα συγκεκριμένα ψαρια θελουν αλη διαχείριση για να ειναι νοστιμα....
Παρε μια ευκολη συνταγη και θα τρελαθεις.
Παρε τη ντασκα βγαλε τα φηλετα και χωρης δερμα κοψε σε κυβους σα παγακια.
Κανε μια σαλτσα στηφαδου..
Με το που ειναι ετημη η σαλτσα κληνεις το ματη πετα μεσα το ψαρη και κατεβασετο απο το ματη.
Σε 5 λεπτα το πολυ θα γληφεις τα δαχτιλα σου.
Υπαρχουν πολες συνταγες για αυτα τα ψαρια.
Και εχουν το απολητο μηστηκο
ΔΕΝ ΤΑ ΨΗΝΕΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΏΡΑ
 
Πριν ξημερωσει ο θεος την μερα πηγα στο λιμανακι του χωριου για μερικες βολες...
Mετα απο καποιες προσπαθειες το τεχνητο φρεναρε γιατι ενα λαβρακοπουλο ειπε να δοκιμασει το log surf 124(H 127)..
Επεμενα με καποιες ριψεις στο ιδιο σημειο μηπως κ το διασκεδασω λιγο μιας κ αυτα συνηθως δεν πανε μονα τους αλλα χωρις αποτελεσμα..
μετα πηγα κ στα βραχια στην μπουκα του λιμανιου αλλα τιποτα..ενας λουτσος του κιλου περασε στην κυριολεξια κατω απο τα ποδια με το πασο του σαν κυριος..αν ειχα το καμακι μαζι μου δεν την γλιτωνες του φωναξα καθως απομακρυνοταν....
20200504_212938.jpg
 
Τη του είπες;;; .sarcastic.
Άρε π#@$τη τυχερός είσαι;;;; .sarcastic..sarcastic.
θα την κανω οπως οι παλιοι μου φαινεται...που βαραγαν τις μπαφες στην επιφανεια με το τουφεκι..ο ταδε λεει γυριζε απο κυνηγι τον Σεπτεμβρη με τρυγονια κ με 1-2 μπαφες στα χερια.. .very funny. .very funny.
 
Χαιρετώ την παρέα. Χτες ήταν η πρώτη μέρα που μπορέσαμε να κυκλοφορήσουμε εντός νομού και είπαμε με ένα φιλαράκι να πάμε για ένα ψάρεμα. Φορτώνω πράγματα, νέα τεχνητά που αγοράστηκαν την περίοδο της καραντίνας και βουρ για το βράχο. Κόσμος αρκετός αλλά βρήκαν ένα άνοιγμα και άρχισα να ρίχνω. Έχει φτάσει η ώρα 9 και, και το μόνο ψάρι που έχει βγει είναι ένα λουτσάκι μισόκιλο από κάποιον κύριο δίπλα μου. Αλλάζω τεχνητό και αρματώνω το maria angel kiss λευκό περλέ με κόκκινα μάτια. Μία ριξιά, δεύτερη και έχω ένα πολύ δυνατό κάρφωμα λες και μου κοπάνησαν το τεχνητό με κουπί. Τα φρένα στο μηχανάκι μου πολύ κλειστά όπως τα έχω ρυθμίσει στα τελευταία μου ψαρέματα και αρχίζω το τρομπάρισμα. 1, 2, 3 κεφάλια παίρνει το ψάρι και καταλαβαίνω ότι με τόσο κλειστά φρένα είναι μεγάλο ψάρι. Σήκωνα το καλάμι στο τρομπάρισμα και πραγματικά ένιωθα μεγάλο βάρος, αλλά εκεί επιμένω θα του σπάσω τον τσαμπουκά. Έχοντας εμπιστοσύνη στον εξοπλισμό μου συνεχίζω σταθερά το μάζεμα. Φωνή στον ψαρά δίπλα μου, έχε έτοιμη την απόχη. Οι διπλανοί μου να περιμένουν να δουν το ψάρι, θεώρησαν ότι δεν είναι κάτι καλό καθώς δεν υπήρχε ενδιαφέρον μέχρι εκείνη τη στιγμή.
Οι εικόνες μιλούν μόνες τους, ανέβασα μια παλαμίδα 3,700 και έχω χεστεί από τη χαρά μου.
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Επιστροφή σπίτι κατά τις 12:15 πλύσιμο όλος ο εξοπλισμός, καθάρισμα και κόψιμο το ψάρι, ενώ σήμερα θα το ετοιμάσω για λακέρδα.
 
Χαιρετώ την παρέα. Χτες ήταν η πρώτη μέρα που μπορέσαμε να κυκλοφορήσουμε εντός νομού και είπαμε με ένα φιλαράκι να πάμε για ένα ψάρεμα. Φορτώνω πράγματα, νέα τεχνητά που αγοράστηκαν την περίοδο της καραντίνας και βουρ για το βράχο. Κόσμος αρκετός αλλά βρήκαν ένα άνοιγμα και άρχισα να ρίχνω. Έχει φτάσει η ώρα 9 και, και το μόνο ψάρι που έχει βγει είναι ένα λουτσάκι μισόκιλο από κάποιον κύριο δίπλα μου. Αλλάζω τεχνητό και αρματώνω το maria angel kiss λευκό περλέ με κόκκινα μάτια. Μία ριξιά, δεύτερη και έχω ένα πολύ δυνατό κάρφωμα λες και μου κοπάνησαν το τεχνητό με κουπί. Τα φρένα στο μηχανάκι μου πολύ κλειστά όπως τα έχω ρυθμίσει στα τελευταία μου ψαρέματα και αρχίζω το τρομπάρισμα. 1, 2, 3 κεφάλια παίρνει το ψάρι και καταλαβαίνω ότι με τόσο κλειστά φρένα είναι μεγάλο ψάρι. Σήκωνα το καλάμι στο τρομπάρισμα και πραγματικά ένιωθα μεγάλο βάρος, αλλά εκεί επιμένω θα του σπάσω τον τσαμπουκά. Έχοντας εμπιστοσύνη στον εξοπλισμό μου συνεχίζω σταθερά το μάζεμα. Φωνή στον ψαρά δίπλα μου, έχε έτοιμη την απόχη. Οι διπλανοί μου να περιμένουν να δουν το ψάρι, θεώρησαν ότι δεν είναι κάτι καλό καθώς δεν υπήρχε ενδιαφέρον μέχρι εκείνη τη στιγμή.
Οι εικόνες μιλούν μόνες τους, ανέβασα μια παλαμίδα 3,700 και έχω χεστεί από τη χαρά μου.
View attachment 12776
View attachment 12777
View attachment 12778

Επιστροφή σπίτι κατά τις 12:15 πλύσιμο όλος ο εξοπλισμός, καθάρισμα και κόψιμο το ψάρι, ενώ σήμερα θα το ετοιμάσω για λακέρδα.
Super!!!!!
 
Χαιρετώ την παρέα. Χτες ήταν η πρώτη μέρα που μπορέσαμε να κυκλοφορήσουμε εντός νομού και είπαμε με ένα φιλαράκι να πάμε για ένα ψάρεμα. Φορτώνω πράγματα, νέα τεχνητά που αγοράστηκαν την περίοδο της καραντίνας και βουρ για το βράχο. Κόσμος αρκετός αλλά βρήκαν ένα άνοιγμα και άρχισα να ρίχνω. Έχει φτάσει η ώρα 9 και, και το μόνο ψάρι που έχει βγει είναι ένα λουτσάκι μισόκιλο από κάποιον κύριο δίπλα μου. Αλλάζω τεχνητό και αρματώνω το maria angel kiss λευκό περλέ με κόκκινα μάτια. Μία ριξιά, δεύτερη και έχω ένα πολύ δυνατό κάρφωμα λες και μου κοπάνησαν το τεχνητό με κουπί. Τα φρένα στο μηχανάκι μου πολύ κλειστά όπως τα έχω ρυθμίσει στα τελευταία μου ψαρέματα και αρχίζω το τρομπάρισμα. 1, 2, 3 κεφάλια παίρνει το ψάρι και καταλαβαίνω ότι με τόσο κλειστά φρένα είναι μεγάλο ψάρι. Σήκωνα το καλάμι στο τρομπάρισμα και πραγματικά ένιωθα μεγάλο βάρος, αλλά εκεί επιμένω θα του σπάσω τον τσαμπουκά. Έχοντας εμπιστοσύνη στον εξοπλισμό μου συνεχίζω σταθερά το μάζεμα. Φωνή στον ψαρά δίπλα μου, έχε έτοιμη την απόχη. Οι διπλανοί μου να περιμένουν να δουν το ψάρι, θεώρησαν ότι δεν είναι κάτι καλό καθώς δεν υπήρχε ενδιαφέρον μέχρι εκείνη τη στιγμή.
Οι εικόνες μιλούν μόνες τους, ανέβασα μια παλαμίδα 3,700 και έχω χεστεί από τη χαρά μου.
View attachment 12776
View attachment 12777
View attachment 12778

Επιστροφή σπίτι κατά τις 12:15 πλύσιμο όλος ο εξοπλισμός, καθάρισμα και κόψιμο το ψάρι, ενώ σήμερα θα το ετοιμάσω για λακέρδα.
Ωραιοςςςς!!!Εχω ακουσει οτι γινεται πολυ καλο στο φουρνο με τοστακια .sarcastic.
 
Ωραιοςςςς!!!Εχω ακουσει οτι γινεται πολυ καλο στο φουρνο με τοστακια .sarcastic.

Φούρνο δεν μπαίνει που να τελειώσουν όλα τα τοστ του κόσμου. Αν ήταν μικρότερη θα την έκανα κοκκινιστή όπως μου είχε πει ο @herbi . Τώρα θα την κάνω λακέρδα, καλοκαίρι έρχεται ταιριάζει πολύ με τσίπουρο.
 
Back
Top