Spinning

Δε υπάρχει μεγαλύτερη κ@υλ@ από το να σου χτυπήσει ψάρι σε popper ή WTD.
Συμφωνω!
Με wtd εχω παρει κατι ψαρακια με popper οχι βεβαια χρησιμοποιησα μεγαλα μεγεθη..ισως με ενα μικροτερο να ηταν διαφορετικα..το παλευω ομως...
 
Απο παλιους σπινερς και συγκεκριμενα ενας γνωστος που κανει σπινινγκ με καλαμι νομιζω 80-120 Μου ειπε παρε τεχνιτα της sea spin με αυτα θα παρεις ψαρια .....Μηλαμε για μαστορα.Αλλα και κρυψηνο ταυτοχρονα.
 
Απο παλιους σπινερς και συγκεκριμενα ενας γνωστος που κανει σπινινγκ με καλαμι νομιζω 80-120 Μου ειπε παρε τεχνιτα της sea spin με αυτα θα παρεις ψαρια .....Μηλαμε για μαστορα.Αλλα και κρυψηνο ταυτοχρονα.
Αν κάνει spinning με καλάμι 80-120 συγνώμη αλλά μόνο μάστορας δεν είναι...
 
Καντο ΓΟΥΝΑ που λενε.Ανοιξε το βενταλια,βγαλε το κοκκαλο,αστο λιγο να στραγγιξει και ριχτο στα καρβουνα
αλλα οχι για πολυ ωρα για να μην στεγνωσει.Τριψε ντοματα,ψιλοκομμενο κρεμυδι και μαιντανο.Στον φουρνο
μυριζει εντονα.
Μια άλλη παραλλαγή, όπως η Παριανή <γούνα>
Ανοιξε το βενταλια, βγαλε το κοκκαλο,βάλτο στο ξύδι για 1 ώρα, άστο να στραγγίξει για 5-6 ώρες, αφού το χοντροαλατίσεις πριν και ριξτο στα καρβουνα με λαδορίγανη!!
 
Μια άλλη παραλλαγή, όπως η Παριανή <γούνα>
Ανοιξε το βενταλια, βγαλε το κοκκαλο,βάλτο στο ξύδι για 1 ώρα, άστο να στραγγίξει για 5-6 ώρες, αφού το χοντροαλατίσεις πριν και ριξτο στα καρβουνα με λαδορίγανη!!
Το ξυδι βοηθαει στο να κοψει την μυρωδια?
 
Ναι συγνομη εκανα λαθος απο βραχια και βαρκα τζιγκινγκ
Εσύ μπορεί να μην το καταλαβαίνεις αλλά για τον καιρό που ψαρεύεις τα πας περίφημα! Θα σε ζήλευαν πολλοί μεταξύ τους και εγώ για τα μέρη που ψαρεύεις.
 
Εσύ μπορεί να μην το καταλαβαίνεις αλλά για τον καιρό που ψαρεύεις τα πας περίφημα! Θα σε ζήλευαν πολλοί μεταξύ τους και εγώ για τα μέρη που ψαρεύεις.
Μπιλ.Δεν μου αρεσει καθολου το ψαρεμα σε λιμανια εκβολες ποταμοιου κλπ.Θελω ταλαιπορια αφρισμενη θαλασσα βραχια και μοναξια. Δεν ειναι τυχαιο που τα κυνηγια μου εκτος απο τσιχλα βαιβαια ειναι φανατικα φασσα παπι.δλδ 90% Το τιποτα.very funny.
 
viber_image_2020-03-23_23-06-44.jpg

Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα. Το ψάρι το φάγαμε αλλά η αλήθεια είναι πως έχει πολύ και σκληρό ψαχνό και δεν το ευχαριστιέσαι. Το επόμενο θα το κάνω λακέρδα που μου αρέσει πολύ σαν μεζές.
 
View attachment 11110

Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα. Το ψάρι το φάγαμε αλλά η αλήθεια είναι πως έχει πολύ και σκληρό ψαχνό και δεν το ευχαριστιέσαι. Το επόμενο θα το κάνω λακέρδα που μου αρέσει πολύ σαν μεζές.
Άλλο η λακέρδα που έχεις φάει από τα ψάρια που έχω πιάσει και άλλο η τονολακέρδα που θα φτιάξεις με το καρβούνι .very funny..very funny.
 
View attachment 11110

Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα. Το ψάρι το φάγαμε αλλά η αλήθεια είναι πως έχει πολύ και σκληρό ψαχνό και δεν το ευχαριστιέσαι. Το επόμενο θα το κάνω λακέρδα που μου αρέσει πολύ σαν μεζές.
.my man. Ρε συ,τα τοστ που είναι ;
 
Back
Top