Spinning

Εξαιρετική ποιότητα. Πρόσεχε τα και θα τα έχεις μια ζωή.
Πότε δεν με απογοήτευσαν τα καλά shimano και daiwa.
Καλοψαρευτα.
 
Πρεπει να μας παραθεσεις εκεινο το εξαιρετικο μηνυμα που μας ειχες στειλει στην Καλαματα....sarcastic.
Γενικα παραδιδει μαθηματα στα ψαρευτικα δρωμενα αφου στα κυνηγετικα εχουν αναλαβει οι σπεσιαλιστες... .yel..banana..yelling.
2-3 φορες εχω βαφτισει πολλα τεχνητα τις τελευταιες μερες για αρκετες ωρες αλλα δυστυχως χωρις κανενα αποτελεσμα κ χωρις ιχνος "κυνηγιου'' στην επιφανεια της θαλασσας... Τα ιδια κ απο αλλους... Θα δοκιμασω κ κανενα βραδυ αν κ μαλλον πρεπει να περιμενω μερικες μερες ακομα να φανει κ κανενας λουτσος...
 
Το Σάββατο επισκέφθηκα με τον αδερφό μου τη Natex για να χαζέψουμε και να πάρουμε κάτι για το καλό. Μπορώ να πω ότι και αυτή η έκθεση ήταν πολύ φτωχή σε σχέση με τα περασμένα χρόνια παρόλα αυτά το κατάστημα της Lucky Fishing έκανε και φέτος τη διαφορά με πολύ καλές προσφορές (ειδικά αν προμηθευόσουν μεγαλύτερο αριθμό εμπορευμάτων) και ωραία ποικιλία, με το κατάστημα της Oceanic να ακολουθεί κατά πόδας (κυρίως στο εμπόρευμα με το δικό του brand). Σύντομα θα ξεκινήσω τις εξορμήσεις αν και αυτή η περίοδος δεν είναι και πολύ καλή.
 
Eιχα παει να δω αν εχει κανενα παπακι κ εκει που περναγα απο τις εκβολες λεω δεν ριχνω κ κανενα τεχνητο μεσα στη θολουρα για κανενα λαβρακα... Η μαχη ηταν πολυ ωραια, η αποχη που δεν ειχα μαζι παραλιγο να μου στερησει το ψαρι, κ μετα απο μερικα επεισοδιακα λεπτα, μια κομμενη πετονια στο τελος και ενα τεχνητο χαμμενο στα βραχια ενας λαβρακας 2.300 μου εκανε παρεα... .shake hands. Τα μαζεψα χαρουμενος κ γυρισα σπιτι... .cool.

 
Τι έκανες πάλι... βρε κωλοφαρδούλη; .shake hands..shake hands..shake hands.
Eιναι που με διδαξε ο καλυτερος την τεχνικη του "walk the dog"... .yel..yel..yel..buy buy..buy buy.
Γιωργο κ στα δικα σου με τα νεα αποκτηματα...;)
Γ@μω την τρελα μου, οταν πιανει θαλασσα η μυτη του καλαμιου κ ακους τα φρενα τρελαινεσαι... .ghe.
 
Άρι 2 ερωτήσεις φίλε! Φόραγες την μάυρη ή την άσπρη μπλούζα? .buy. Και το πήρες με το τεχνητό του Γιωρίκα? .ha ha ha.
Φοραγα γκιαουραντισιο μπουφανακι φιλτατε γουνακια... .buy..buy. κ το πηρα με ενα coixida 100 το λαβρακα που ειναι ωραιο τεχνητο για ρηχα νερα με πολλα ρευματα... Εχω χασει δυο απο δαυτα... .kkk..kkk..kkk.
Του Γιωρικα το τεχνητο, ενα περιεργο πραγμα, δεν το πλησιαζει ουτε τσουχτρα....love..hit..yelling.
 
Φοραγα γκιαουραντισιο μπουφανακι φιλτατε γουνακια... .buy..buy. κ το πηρα με ενα coixida 100 το λαβρακα που ειναι ωραιο τεχνητο για ρηχα νερα με πολλα ρευματα... Εχω χασει δυο απο δαυτα... .kkk..kkk..kkk.
Του Γιωρικα το τεχνητο, ενα περιεργο πραγμα, δεν το πλησιαζει ουτε τσουχτρα....love..hit..yelling.
Αρι ποιος ειναι ο εισαγωγεας;
 
Του Γιωρικα το τεχνητο, ενα περιεργο πραγμα, δεν το πλησιαζει ουτε τσουχτρα....love..hit..yelling.
Του Γιωρίκα το τεχνητό είναι σφάχτης για αρπαχτικά και όποιος θέλει μπορεί να το δει στην κεντρική σελίδα καρφωμένο πάνω σε μια παλαμίδα. Δεν κάνει για λαβράκια.
Δυστυχώς πέρσι στην Καλαμάτα, στο πρώτο ψάρεμα που έκανα, έχασα ένα τελείως καινούριο, έμεινε στο στόμα ενός μεγάλου ψαριού .
 
το πηρα με ενα coixida 100 το λαβρακα που ειναι ωραιο τεχνητο για ρηχα νερα με πολλα ρευματα... Εχω χασει δυο απο δαυτα... .kkk..kkk.

Γεράσιμε, για να δεις για πόσο σχετικό με το spinning πρόκειται, χρησιμοποιεί sinking τεχνητό σε ρηχά νερά και έχει χάσει και δύο ... .yel..big smile. Τώρα για το λαβράκι, πρέπει να εβρίσκετο σε σφοδρή απελπισία.
 
Του Γιωρίκα το τεχνητό είναι σφάχτης για αρπαχτικά και όποιος θέλει μπορεί να το δει στην κεντρική σελίδα καρφωμένο πάνω σε μια παλαμίδα. Δεν κάνει για λαβράκια.
Δυστυχώς πέρσι στην Καλαμάτα, στο πρώτο ψάρεμα που έκανα, έχασα ένα τελείως καινούριο, έμεινε στο στόμα ενός μεγάλου ψαριού .
Γιωργο ωραια φαίνεται η σαρδελλα.Ποιας εταιρείας είναι;
Απο πλευράς πεταγματος (βάρος,ισορροπία στον αέρα) τι λέει;
 
Γιώργο και γω του πα πως με αυτό το ψαράκι έχω πάρει πολλά ψάρια αλλά με την κλασική συρτή αφρού απο σκάφος..Παλαμίδες,ρίκια,τονάκια,κυνηγοι..
 
Γιωργο ωραια φαίνεται η σαρδελλα.Ποιας εταιρείας είναι;
Απο πλευράς πεταγματος (βάρος,ισορροπία στον αέρα) τι λέει;

Yamashita Flying Diver, όσον αφορά τα χαρακτηριστικά που ρωτάς, το ονομά του τα λέει όλα ... ;)
Πρόσφατα πληροφορήθηκα ότι η σειρά Flying Diver σταμάτησε να παράγεται. Είχα πετύχει όμως stock στον Αλυσανδράτο http://www.alyss.gr/
 
Γιαννη της Seaspin ειναι το coixida, αλλα θα σε γελασω ποιον ειναι ο επισημος εισαγωγεας... Απο internetικα καταστηματα το εχω παρει. το εχουν αρκετα... Εχει πολυ καλη βολη κ πολυ καλη πλευση ακομα κ σε 20 ποντους νερο...
Η αληθεια ειναι οτι η σαρδελα του Γιωρικα ειναι πολυ εντυπωσιακη κ με πολυ καλη πλευση, εχει καλη βολη αλλα λογω γλωσσας εχει λιγο περισσοτερη αντισταση στα ρευματα... Που θα παει θα μου δωσει ψαρακι, περα απο την οποια πλακα κανουμε...
 
της Seaspin ειναι το coixida
Δεν είχα ιδέα για αυτό το μαραφέτι. "Ποπερίζει" πάντως. Επειδή έχετε ποτάμια κάτω και θολούρα, πολύ θα ήθελα να δοκιμάσεις ένα κλασικό ψαράκι λαβρακοφονιά, το Yamashita Princess. Είναι πολύ ωραίο για τα μέρη αυτά...;)
 
Back
Top