MaxD υπέρ διασποράς

ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ:
πόσο λέτε να είναι μια λογική τιμή για αυτά;
το κουτί


Υ.Γ. μήπως ξέρετε κάποιο παραθαλάσσιο προς πώληση; .yel.
Μάριε καλημέρα.
Λογική κανονική τιμή ας πούμε ότι μπορεί να είναι τα 12 ευρώ το κουτάκι.
Από εκεί κ πέρα μπορείς να τα δώσεις όσο θέλεις.
Κ 30 κ 50 κ 100 ευρώ να ζητήσεις μπορεί να βρεθεί αγοραστής.
Τρελοί υπάρχουν να φάνε κ οι κοτες
 
Λοιπόν φιλαράκια μου
να μην σας παιδεύω άλλο
κηρύσσω την λήξη της άτυπης δημοπρασίας!

γνωστοποιώντας σας ότι συμμετείχατε σε ένα κοινωνικό πείραμα που προέκυψε κατά τύχη!

ενδιαφέρθηκαν 6 φίλοι η τιμή έφτασε τα 15€ το κουτί ή τα 5 € η πεντάδα φυσιγγίων!
 
τρελοί υπάρχουν!
λεφτά υπάρχουν όπως φαίνεται
φυσίγγια max d ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
ή μάλλον υπάρχουν μόλις 8 τεμ.

τα άλλα είναι απλά αναγομωμένοι κάλυκες από max d, ήτοι κάλυκες που με βολεύουν καθότι 70 χιλ και με στρογγυλό ρέλι κι εγώ κλείνω ΜΟΝΟ ΡΕΛΙ εδώ και πάνω από 15 χρόνια!
 
Λοιπόν φιλαράκια μου
να μην σας παιδεύω άλλο
κηρύσσω την λήξη της άτυπης δημοπρασίας!

γνωστοποιώντας σας ότι συμμετείχατε σε ένα κοινωνικό πείραμα που προέκυψε κατά τύχη!
Κατά τυχη..δεν το περιμενες πως θα παρεις πμ με προσφορες?
Το έβαλες κ στο κατάλληλο θέμα Χαχαχα...
φυσίγγια max d ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
ή μάλλον υπάρχουν μόλις 8 τεμ.

Έριξες άδεια για να πιασεις γεμάτα.. Χαχαχα
 
από τα 8 φυσίγγια
2 κρατάω για μένα
2 στέλνω σε δυο φίλους που τα θέλουν για συλλογή
περισσεύουν 4 για 4 φίλους - ενεργά μέλη που τυχόν τα θέλουν για συλλογή

συνεπώς στείλτε μου πμ με διευθύνσεις να τα στείλω

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΕΛΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ! :cool:
 
από τα 8 φυσίγγια
2 κρατάω για μένα
2 στέλνω σε δυο φίλους που τα θέλουν για συλλογή
περισσεύουν 4 για 4 φίλους - ενεργά μέλη που τυχόν τα θέλουν για συλλογή

συνεπώς στείλτε μου πμ με διευθύνσεις να τα στείλω

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΕΛΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ! :cool:
Μαριε να σου κάνω μια ερώτηση που έχω απορία κ με το συμπαθειο κιόλας...

Ποιος ο λόγος να στήσεις όλο αυτό κ να αναστατώσεις 6 μέλη του φόρουμ που σου έστειλαν πμ(εγώ δεν ημουν μέσα σε αυτους, κ το λέω για να μην φανεί πως το "πηρα" προσωπικα),ουτε κ ξέρω κ ποιοι ενδιαφερθηκαν,και δεν με νοιάζει κιόλας.....

Τσάμπα η χαρά τους, κ νομίζω ότι αυτό είναι κρίμα,γιατί ξέρω πολυ καλα τι θα πει συλλέγω κλπ........

Αν ήθελες να μάθεις για τις τιμές ας έκανες μια ερωτηση, παρεπιπτωντως σου λέω ότι τόσο η κασετινα, όσο κ η 25αδα (που κυκλοφόρησε αμέσως μέτα ) ειναι δυσκολο να βρεθουν με τιμή κάτω των 15€.....

Αν κατάλαβα λάθος, σου ζητώ προκαταβολικα συγγνώμη....
 
Μαριε να σου κάνω μια ερώτηση που έχω απορία κ με το συμπαθειο κιόλας...

Ποιος ο λόγος να στήσεις όλο αυτό κ να αναστατώσεις 6 μέλη του φόρουμ που σου έστειλαν πμ(εγώ δεν ημουν μέσα σε αυτους, κ το λέω για να μην φανεί πως το "πηρα" προσωπικα),ουτε κ ξέρω κ ποιοι ενδιαφερθηκαν,και δεν με νοιάζει κιόλας.....

Τσάμπα η χαρά τους, κ νομίζω ότι αυτό είναι κρίμα,γιατί ξέρω πολυ καλα τι θα πει συλλέγω κλπ........

Αν ήθελες να μάθεις για τις τιμές ας έκανες μια ερωτηση, παρεπιπτωντως σου λέω ότι τόσο η κασετινα, όσο κ η 25αδα (που κυκλοφόρησε αμέσως μέτα ) ειναι δυσκολο να βρεθουν με τιμή κάτω των 15€.....

Αν κατάλαβα λάθος, σου ζητώ προκαταβολικα συγγνώμη....
Για τιμωρία προτείνω να αποκλειστεί από τις βλητικες δοκιμές φυσιγγια κτλπ κ να του επιτραπεί να γράφει μόνο για ψάρεμα για 10 ημερες.my man.
 
Μαριε να σου κάνω μια ερώτηση που έχω απορία κ με το συμπαθειο κιόλας...

Ποιος ο λόγος να στήσεις όλο αυτό κ να αναστατώσεις 6 μέλη του φόρουμ που σου έστειλαν πμ(εγώ δεν ημουν μέσα σε αυτους, κ το λέω για να μην φανεί πως το "πηρα" προσωπικα),ουτε κ ξέρω κ ποιοι ενδιαφερθηκαν,και δεν με νοιάζει κιόλας.....

Τσάμπα η χαρά τους, κ νομίζω ότι αυτό είναι κρίμα,γιατί ξέρω πολυ καλα τι θα πει συλλέγω κλπ........

Αν ήθελες να μάθεις για τις τιμές ας έκανες μια ερωτηση, παρεπιπτωντως σου λέω ότι τόσο η κασετινα, όσο κ η 25αδα (που κυκλοφόρησε αμέσως μέτα ) ειναι δυσκολο να βρεθουν με τιμή κάτω των 15€.....

Αν κατάλαβα λάθος, σου ζητώ προκαταβολικα συγγνώμη....

Τάσο αν σΕ πω από σένα ξεκίνησε η ιστορία;

Από το σχόλιό σου όταν είδες τους κάλυκες στην φωτογραφία του τσιχλοκυνηγιού που κάναμε με τον Διονύση!
το πρώτο που αναρωτήθηκα ήταν εαν υπάρχουν κυνηγοί που πιστεύουν ότι μπορεί κάποιος να έχει τόσα πολλά max-d και ΚΥΡΙΩΣ να τα ρίχνει (μάλλον σπαταλά) σε τσιχλες!!!

Επίσης εντύπωση μου κάνει το πόσο πολύ τσιμπάμε όταν πρόκειται για φυσίγγια που έχει σταματήσει η παραγωγή τους με πρώτο και καλύτερο εμένα, (για μένα τα καλύτερα φυσίγγια που έγιναν ποτέ ήταν τα Supervix190 Gevelot, τα Καναδέζικα Imperial τα SMI nickel 35gr και κ.α.) ήθελα να δω πόσοι άλλοι θα τσιμπούσαν σε δόλωμα μπαγιάτικο ελληνικό φυσίγγι και μάλιστα σε ψιλο-προβληματικό (οι πρώτες -πρώτες παρτίδες κάναν εμπλοκές από στραβορέλιασμα οι τελευταίες ήταν ασταναπάνε όπως και όλα του τα τελευταία του Στόκα και συν τοις άλλοις κάνει και κατανομές "λουκουμά" ή "κουλούρι".

Ειδικά το τελευταίο, το να κάνει κατανομές με τρύπα στη μέση το είχα ακούσει κατά κόρον αλλά στις δικές μου δοκιμές δεν το συνάντησα!
Το συνάντησα όμως σε πολλές δοκιμές άλλων που ανήρτησαν και φωτο
Πρόσφατα ο καλός μας έφηβος ο @ΝίκοςΠ ανέβασε τέτοια φωτο:
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/brain-chokes.779/post-663153
όπου εμφανέστατα και στις δύο ντουφεκιές (15 και 20μ) υπάρχουν κενά κοντα στο κέντρο όπου μπορεί να περάσει και φάσσα..... για κάποιους βέβαια οι 2 αυτές κατανομές τεκμηριώνουν το πόσο καλύτερα είναι τα εργοστασιακά φυσίγγια και "δείχνει απλά πόσο πολύ ανώτερα είναι τα φυσίγγια των επαγγελματιών σε σχέση με των ερασιτεχνών".
 
Τάσο αν σΕ πω από σένα ξεκίνησε η ιστορία;

Από το σχόλιό σου όταν είδες τους κάλυκες στην φωτογραφία του τσιχλοκυνηγιού που κάναμε με τον Διονύση!
το πρώτο που αναρωτήθηκα ήταν εαν υπάρχουν κυνηγοί που πιστεύουν ότι μπορεί κάποιος να έχει τόσα πολλά max-d και ΚΥΡΙΩΣ να τα ρίχνει (μάλλον σπαταλά) σε τσιχλες!!!

Επίσης εντύπωση μου κάνει το πόσο πολύ τσιμπάμε όταν πρόκειται για φυσίγγια που έχει σταματήσει η παραγωγή τους με πρώτο και καλύτερο εμένα, (για μένα τα καλύτερα φυσίγγια που έγιναν ποτέ ήταν τα Supervix190 Gevelot, τα Καναδέζικα Imperial τα SMI nickel 35gr και κ.α.) ήθελα να δω πόσοι άλλοι θα τσιμπούσαν σε δόλωμα μπαγιάτικο ελληνικό φυσίγγι και μάλιστα σε ψιλο-προβληματικό (οι πρώτες -πρώτες παρτίδες κάναν εμπλοκές από στραβορέλιασμα οι τελευταίες ήταν ασταναπάνε όπως και όλα του τα τελευταία του Στόκα και συν τοις άλλοις κάνει και κατανομές "λουκουμά" ή "κουλούρι".

Ειδικά το τελευταίο, το να κάνει κατανομές με τρύπα στη μέση το είχα ακούσει κατά κόρον αλλά στις δικές μου δοκιμές δεν το συνάντησα!
Το συνάντησα όμως σε πολλές δοκιμές άλλων που ανήρτησαν και φωτο
Πρόσφατα ο καλός μας έφηβος ο @ΝίκοςΠ ανέβασε τέτοια φωτο:
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/brain-chokes.779/post-663153
όπου εμφανέστατα και στις δύο ντουφεκιές (15 και 20μ) υπάρχουν κενά κοντα στο κέντρο όπου μπορεί να περάσει και φάσσα..... για κάποιους βέβαια οι 2 αυτές κατανομές τεκμηριώνουν το πόσο καλύτερα είναι τα εργοστασιακά φυσίγγια και "δείχνει απλά πόσο πολύ ανώτερα είναι τα φυσίγγια των επαγγελματιών σε σχέση με των ερασιτεχνών".
Είχα φίλο που δεν χτύπαγε ούτε διπλή παλέτα στα 20 μέτρα κ με αυτά τα φυσιγγια που λες έγινε φονιάς....
Πιπέρι στο στόμα κ τιμωρία άλλες 10 ημερες
 
Από προσωπική εμπειρια σαν χρήστης των max-d:
Α. στις δοκιμές πρέπει να έριξα πάνω από ένα κουτί, είχαν πολύ καλές κατανομές και πολύ μεγάλο άνοιγμα με φουλ και ντεμί τσοκ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ δεν είδα κουλούρι ίσως λόγω τσοκ ίσως η παρτίδα δεν ξερω
Β. στο κυνήγι τα χρησιμοποίησα κατά κόρον (όχι επειδή ήταν τα καλύτερα, αλλά ήθελα να τα καταναλώνω μάζευα τους κάλυκες γαρ)
πήρα αρκετές μπεκάτσες αστόχησα σε άλλες, σε 2 περιπτώσεις υποπτεύθηκα τα φυσίγγια για "λουκουμά" το ένα πουλί το πήρα με την δεύτερη (νομίζω ΜΑΧ -Δ)
στα ορτύκια δεν τα δούλεψα παρά ελάχιστα και τυχαία
έναν λαγό τουφέκισα και δεν τον κράτησα με 6αρια στα 15 μ
κοντινές φασσες έτσι κι έτσι τα 6αρια καλύτερα από τα 7αρια
κιρκίρια με πολύ παγωνιά πρωί αποτυχία σκέτη απογοήτευση
πέρδικα έριξα λιγότερα από 10 τα σταμάτησα δεν.....
έριξα και σε τσίχλες περπατητό να δω τι κάνουν (υπάρχουν πολύ καλύτερα και φτηνότερα)

Τουτέστιν φιλαράκια μου ψαχτείτε και αν ψάχνετε μπεκατσο-φύσιγγο υπάρχουν καλύτερα...
Αν πάλι θέλετε σωνει και καλά αποκεντρωτήρα, πάρτε μια ρελιάστρα και στείλτε μηνυμα στο Νίκο να σας πει πως θα φτιάξετε καλύτερα κι απ' τον στόκα...
 
Για τιμωρία προτείνω να αποκλειστεί από τις βλητικες δοκιμές φυσιγγια κτλπ κ να του επιτραπεί να γράφει μόνο για ψάρεμα για 10 ημερες.my man.
Είχα φίλο που δεν χτύπαγε ούτε διπλή παλέτα στα 20 μέτρα κ με αυτά τα φυσιγγια που λες έγινε φονιάς....
Πιπέρι στο στόμα κ τιμωρία άλλες 10 ημερες
Τ.........θα τσιμπούσαν σε δόλωμα μπαγιάτικο ελληνικό φυσίγγι .............................
ήδη ξεκίνησα να γράφω για ψαρεμα
θα ανοίξω θέμα: ψαρευτικές δοκιμές με την μέθοδο Tsimpaeifell & Tomelanourison!
.yelling.
 
Επίσης σοβαρός λόγος να ξεκινήσω την ιστορία, ήταν να κάνω πλάκα στον Παναγιώτη τον Χιώτη! .yelling..yelling..yelling..yelling.

Τάσο από τους 6 οι 3 το διασκέδασαν οι 2 δεν ξέρω (Σ. & Γ.) και ο Παναγιώτης αν πειράχτηκε να πάει να .sex hard.

υ.γ.1 για τις τιμές ούτε που μ' ένοιαξε προέκυψαν στην πορεία
υ.γ.2 Σακηηηηηηη πάει το παραθαλάσσιοοοοοοοο το χάσαμε πατριώτηηηηηηηηηη
 
Επίσης σοβαρός λόγος να ξεκινήσω την ιστορία, ήταν να κάνω πλάκα στον Παναγιώτη τον Χιώτη! .yelling..yelling..yelling..yelling.

Τάσο από τους 6 οι 3 το διασκέδασαν οι 2 δεν ξέρω (Σ. & Γ.) και ο Παναγιώτης αν πειράχτηκε να πάει να .sex hard.

υ.γ.1 για τις τιμές ούτε που μ' ένοιαξε προέκυψαν στην πορεία
υ.γ.2 Σακηηηηηηη πάει το παραθαλάσσιοοοοοοοο το χάσαμε πατριώτηηηηηηηηηη
Τσίμπησε σαν το χανο ε?
Έπρεπε να του στείλεις κάνα πακέτο από αυτά τα ρελιαστα
 
το πρώτο που αναρωτήθηκα ήταν εαν υπάρχουν κυνηγοί που πιστεύουν ότι μπορεί κάποιος να έχει τόσα πολλά max-d και ΚΥΡΙΩΣ να τα ρίχνει (μάλλον σπαταλά) σε τσιχλες!!!
Βεβαίως και το πιστευουν Μαριε!!!!
Μόνο αν εισαι συλλέκτης τα εκτιμάς, τα πονάς κ τα φυλάς!!!
Ξέρεις ποσα μα ποσα φυσίγγια κ πολυυυ πιο δυσεύρετα από του Στόκα, χάρτινα κλπ, έχουν ριχτεί σε τσίχλες, σε γαμους, Ανάσταση, η ακόμα κ για πλακα??

Για αυτό κ τα παλια φυσίγγια 32-34γρ που είναι γέμισμενα με ψιλά σκάγια είναι δυσεύρετα, γιατί έχουν ριχθει κυρίως σε τσιχλες........
Οτι συναντάς από αυτά συνήθως είναι γέμισμενα με χοντρά σκάγια...




Επίσης εντύπωση μου κάνει το πόσο πολύ τσιμπάμε όταν πρόκειται για φυσίγγια που έχει σταματήσει η παραγωγή τους με πρώτο και καλύτερο εμένα, (για μένα τα καλύτερα φυσίγγια που έγιναν ποτέ ήταν τα Supervix190 Gevelot, τα Καναδέζικα Imperial τα SMI nickel 35gr και κ.α.) ήθελα να δω πόσοι άλλοι θα τσιμπούσαν σε δόλωμα μπαγιάτικο ελληνικό φυσίγγι και μάλιστα σε ψιλο-προβληματικό (οι πρώτες -πρώτες παρτίδες κάναν εμπλοκές από στραβορέλιασμα οι τελευταίες ήταν ασταναπάνε όπως και όλα του τα τελευταία του Στόκα και συν τοις άλλοις κάνει και κατανομές "λουκουμά" ή "κουλούρι".
Η έτσι η αλλιώς, ο Στόκας ήταν...Στοκας...
Και για το συγκεκριμένο φυσιγγι παρα πολλοί μπεκάτσαδες έλεγαν μονο τα καλυτερα....
Πράγματι όμως έχουν υπάρξει κ "προβληματικες" παρτιδες...

Επίσης, για τον συλλέκτη δεν έχει σημασία αν ένα φυσιγγι είναι καλό η όχι για να το βάλει στο ράφι του.....
 
Last edited:
Back
Top