MaxD υπέρ διασποράς

Και αυτά πολύ καλά φυσίγγια. Γενικά στα διασποράς του δεν παιζόταν. Δεν είχε αντίπαλο.
Και αυτά πολύ καλά φυσίγγια. Γενικά στα διασποράς του δεν παιζόταν. Δεν είχε αντίπαλο.
ισχύει πολύ αυτό φίλε μου ! Έκανα βλακεία είχα βρει ένα μαγαζί σε ένα κυνηγετικό τάξιδι και είχε 10 κουτάκια μπαλαντέρ και δεν τα πήρα όλα ο βλάκας ! Πριν 2-3 χρόνια ! Τον πήρα τηλέφωνο πριν καμία εβδομάδα και το μονο π μ είπε είναι ότι αν του είχαν μείνει κάποια θα τα κρατούσε για τον εαυτό του χαχαχαχ
 
Τα d&d φίλε ήταν απίστευτα και αυτά απλά κάποια στιγμή τα έβγαζε με μικρότερο κάλυκα και δεν ήταν τόσο καλά ! Εγώ πιστεύω πως τα καλύτερα που έβγαλε ποτέ ήταν τα μαύρα με τη κόκκινη τάπα και τα balander με τη κίτρινη τάπα ! Τα balander 33 γταμμαρια δεν θα ξεχάσω ποτέ τις μπεκάτσες που είχα βαρέσει σε υπερβολικα πυκνά μέρη
Μήπως εννοείς το ΜΑΧ 100% ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ??? Γιατί το BALADER δεν ήταν διασποράς. Ήταν με μισόταπα και αστεροειδές κλείσιμο, και το διαφήμιζε σαν 50% αποκεντρωτικό.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/post-328823
 
Μετά του Στόκα το επόμενο που βρήκα καλό ήταν τα Λάμπρο τα κίτρινα, διασποράς σε νούμερο 9. Τα ντιρεκτ δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά ακούω καλά λόγια. Πάντα για χρήση σε τσοκαρισμενο όπλο. Σε κύλινδρο δεν ξέρω τι κάνουν και αν πάνε καλά.
 
Μήπως εννοείς το ΜΑΧ 100% ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ??? Γιατί το BALADER δεν ήταν διασποράς. Ήταν με μισόταπα και αστεροειδές κλείσιμο, και το διαφήμιζε σαν 50% αποκεντρωτικό.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/post-328823
Ναι ναι αυτά εννοώ φίλε με τη κίτρινη τάπα 100% αποκεντρωτικά
 
Δεν έχω χάσει μπεκάτσα με αυτά.
Τύχη ;;;

Έχω χρόνια όμως να κυνηγήσω μπεκάτσα.
Τα καινούργια δεν ξέρω τι λένε.
Η αλήθεια είναι ότι και σε εμένα πήγαιναν πολύ καλά και ήμουν ευχαριστημένος αλλά τα έριχνα με στάνταρ κάννη 2* δεν ξέρω πως πάνε με κύλινδρο ας πούμε. Έχω δύο χρόνια να τα ρίξω. Το έχω για πολύ αξιόλογο φυσιγγακι.
 
Η αλήθεια είναι ότι και σε εμένα πήγαιναν πολύ καλά και ήμουν ευχαριστημένος αλλά τα έριχνα με στάνταρ κάννη 2* δεν ξέρω πως πάνε με κύλινδρο ας πούμε. Έχω δύο χρόνια να τα ρίξω. Το έχω για πολύ αξιόλογο φυσιγγακι.
1187 mod
Από τα λίγα φυσίγγια που μου έκαναν εντύπωση.
Δεν χάριζε.
Ποτέ δεν το είχα δοκιμάσει σε χαρτί να δω τι κάνει.
 
1187 mod
Από τα λίγα φυσίγγια που μου έκαναν εντύπωση.
Δεν χάριζε.
Ποτέ δεν το είχα δοκιμάσει σε χαρτί να δω τι κάνει.
Το ίδιο κι εμένα με τη Mossberg 9200 και τσοκ mod. Αλλά και με το Baikal full τσοκ, επίσης δεν χάριζε. Σχεδόν φυσίγγι και πουλί. Τσίχλες ... δεν κυνηγώ μπεκάτσα. Είναι όμως και πολλά γραμμάρια ... Too much για τσίχλες ... (Για τα γραμμάρια εννοώ. Και την τιμή ... Γιατί στον ώμο δεν καταλάβαινα πράμα. Σαν ένα νορμάλ 32αρι !!!)
Ούτε εγώ το έχω ρίξει σε πίνακα. Αλλά πιστεύω ότι θα δίνει παρόμοια εικόνα με όλα που έχουν τον ίδιο διασπορέα, (Gualandi).
 
Back
Top