MaxD υπέρ διασποράς

Ζητούνται για αγορά άμεσα αν υπάρχουν η πουλάει κάποιος ! Ευχαριστώ
Είχες ξαναβάλει θυμάμαι το ίδιο θέμα..

Τελικά δεν βρηκες τίποτα Ηλία?

Δεν είναι κ ευκολο........

Από ότι κατάλαβα τα θες για συλλογή, αν όχι υπάρχουν εμπορικά με τον διασπορεα του Στόκα κ σίγουρα θα σε ικανοποιησουν στο κυνήγι......
 
Και το πρόβλημα είναι αν βρει από τα τελευταία θα είναι για κλάματα.

Μία δεκάδα είχα βρει κάποτε ξεχασμένη με τον χρυσό καλυκα και ηταν μαύρα χάλια έριξα 3-4 σε τσιχλες περπατητο στα δέκα μέτρα και δεν είχαν δύναμη όλες ζωντανές. Όταν άνοιξα ένα είχε μέσα 5-6 νούμερα διαφορετικά σκαγια ( με το μάτι ξεχώρισαν εύκολα) μερικά πρέπει να ήταν 4 η 5 θηρία .

Τα πέταξα στα σκουπίδια.

Δοκίμασε του τασκωφ με παρόμοια πατέντα που έχει ίσως είναι κοντά σε αυτό που ψάχνεις
 
Είχες ξαναβάλει θυμάμαι το ίδιο θέμα..

Τελικά δεν βρηκες τίποτα Ηλία?

Δεν είναι κ ευκολο........

Από ότι κατάλαβα τα θες για συλλογή, αν όχι υπάρχουν εμπορικά με τον διασπορεα του Στόκα κ σίγουρα θα σε ικανοποιησουν στο κυνήγι......
Βρηκα φίλε μου αλλά ελάχιστα ! Δεν είναι για θέμα κυνηγιού τόσο όσο για συλλογή , αν και ειλικρινά από ένα κουτάκι που βρηκα έβαλα 5 στο γιλέκο για να τα ρίξω στη μπεκάτσα ! 5 στα 5 έκανα με δαύτα και ξαναθυμήθηκα τι θάνατο μυρίζουν αυτά τα φυσεκια ! Τόσων χρόνων και ακόμα κεντάνε και με 0 βαθμούς ! Ειλικρινά είναι τα μόνα που δεν έβγαζα ποτέ από το τουφέκι πρώτο φυσίγγι είτε σε πυκνο είτε σε πιο συμβατό μέρος ! Ιδικα τα μαύρα με τη κόκκινη τάπα
 
Και το πρόβλημα είναι αν βρει από τα τελευταία θα είναι για κλάματα.

Μία δεκάδα είχα βρει κάποτε ξεχασμένη με τον χρυσό καλυκα και ηταν μαύρα χάλια έριξα 3-4 σε τσιχλες περπατητο στα δέκα μέτρα και δεν είχαν δύναμη όλες ζωντανές. Όταν άνοιξα ένα είχε μέσα 5-6 νούμερα διαφορετικά σκαγια ( με το μάτι ξεχώρισαν εύκολα) μερικά πρέπει να ήταν 4 η 5 θηρία .

Τα πέταξα στα σκουπίδια.

Δοκίμασε του τασκωφ με παρόμοια πατέντα που έχει ίσως είναι κοντά σε αυτό που ψάχνεις
Καμία σχέση τα τασκωφ τα δοκίμασα δεν ενθουσιάστηκα ούτε στο πίνακα ούτε στο κυνήγι
 
Έχω ένα κουτί και ένα φυσίγγι.ΔΕΝ τα ρίχνω που να χαλάσει ο κόσμος.Ειχα φτιάξει αρκετά φυσίγγια με ανάποδο κομμένο Φωδη ελικοειδή και mb32 για τα πρώτα 20 μέτρα στην μπεκάτσα αλλά παλιά στο Τέξας...
 
Έχω ένα κουτί και ένα φυσίγγι.ΔΕΝ τα ρίχνω που να χαλάσει ο κόσμος.Ειχα φτιάξει αρκετά φυσίγγια με ανάποδο κομμένο Φωδη ελικοειδή και mb32 για τα πρώτα 20 μέτρα στην μπεκάτσα αλλά παλιά στο Τέξας...
Φίλε και γώ ένα κουτάκι έχω άπ τα μαύρα με τη κόκκινη τάπα απ τα οποία έχω ρίξει μόνο 5 φέτος έτσι γι να θυμηθώ τα πάλια ! Τόσα χρόνια φυσίγγια και ειλικρινά δεν γλιτώνει μέχρι τα 20 μέτρα το πουλί ! Τα ψάχνω σαν τρελός έχω φάει το κόσμο
 
Και τα μαύρα με την κόκκινη τάπα αλλά και κάτι αλλά σε κασετίνα των δέκα που τα έλεγε D&D σε νούμερο 8&9 ότι καλύτερο έχω ρίξει. Ακόμα και μπεκάτσες σε πουρνάρι που προλάβαινα να ρίξω μια τουφεκιά και έλεγα πάει αυτή δεν ήμουν πάνω στο πουλί, μου την έφερνε μετά από λίγο το σεττερακι.
 
Και τα μαύρα με την κόκκινη τάπα αλλά και κάτι αλλά σε κασετίνα των δέκα που τα έλεγε D&D σε νούμερο 8&9 ότι καλύτερο έχω ρίξει. Ακόμα και μπεκάτσες σε πουρνάρι που προλάβαινα να ρίξω μια τουφεκιά και έλεγα πάει αυτή δεν ήμουν πάνω στο πουλί, μου την έφερνε μετά από λίγο το σεττερακι.
Τα d&d φίλε ήταν απίστευτα και αυτά απλά κάποια στιγμή τα έβγαζε με μικρότερο κάλυκα και δεν ήταν τόσο καλά ! Εγώ πιστεύω πως τα καλύτερα που έβγαλε ποτέ ήταν τα μαύρα με τη κόκκινη τάπα και τα balander με τη κίτρινη τάπα ! Τα balander 33 γταμμαρια δεν θα ξεχάσω ποτέ τις μπεκάτσες που είχα βαρέσει σε υπερβολικα πυκνά μέρη
 
Το φυσίγγι του γκαβου.Ακομα και ο γυλος να επωμιζε έπεφτε ρε!Αρε Στόκα,να είσαι καλά εκεί πάνω...
Αστα να πάνε φίλε ειλικρινά ! Πριν χρόνια που τα έριχνα έβαζα πρώτο μαξ 34 με τη κόκκινη τάπα και δεύτερο χρυσή μπεκάτσα Alfa game ! Έχω να θυμάμαι απίστευτα πράγματα
 
Τα d&d φίλε ήταν απίστευτα και αυτά απλά κάποια στιγμή τα έβγαζε με μικρότερο κάλυκα και δεν ήταν τόσο καλά ! Εγώ πιστεύω πως τα καλύτερα που έβγαλε ποτέ ήταν τα μαύρα με τη κόκκινη τάπα και τα balander με τη κίτρινη τάπα ! Τα balander 33 γταμμαρια δεν θα ξεχάσω ποτέ τις μπεκάτσες που είχα βαρέσει σε υπερβολικα πυκνά μέρη
Και αυτά πολύ καλά φυσίγγια. Γενικά στα διασποράς του δεν παιζόταν. Δεν είχε αντίπαλο.
 
Back
Top