I.P.S.C. ( πρακτική σκοποβολή )

Προσωπική μου αποψη, πάρε την προέκταση αποθήκης της ρεμιγκντον.
προσωπικα, πιστεύω πως πρέπει να πάρεις τον Βογινδρούκα (VKACTION.GR) τηλέφωνο που φέρνει τις Toni system σε τιμές καλύτερες απ' τις Carlson και οι οποίες είναι σε μεγάλη γκάμα μεγεθών.

https://www.tonisystem.it/?id=98&lang=eng&c_modello=212&c_tipologia=27

H ποιότητά τους είναι απείρως μεγαλύτερη των Carlson ή οποιαδήποτε άλλης εταιρείας έχει τύχει να τις "επεξεργαστώ" από κοντά....προσωπική γνώμη πάντα :)

υγ.- η αποθήκη της toni system έρχεται χωρίς ελατήριο, αλλά θα σε κατατοπίσει ο Κώστας περί του θέματος καλύτερα!
Παλικάρια, σας ευχαριστώ πολύ, πάντα λαμβάνω υπόψη μου "τις προσωπικές" γνώμες! Θα τις κοιτάξω την άλλη εβδομάδα που θα είμαι Ελλάδα.
 
H ιταλική ADC του Roberto Dallera, ενός εκ των καλύτερων οπλουργών της Ευρώπης, φτιάχνει θαυμάσια όπλα. Έτυχε και κράτησα στα χέρια μου τα δύο 1911 της εταιρείας - που έχουν έρθει στο κατάστημα "Οπλοεπιλογή" - και δεν έχω πιάσει πιο στιβαρά και καλοδούλευτα όπλα, τόσο σφιχτά, αλλά ταυτόχρονα νιώθεις το κλείστρο σαν να κυλάει σε ρουλεμάν.

Ρωτώντας λοιπόν, έμαθα πως και το PCC της ADC τα σπάει. Θεωρείται από τα τοπ ! Άντε, με το καλό και στα χέρια μας ! ... ας ονειρευτούμε μέχρι τότε ...


 
ΕΣΚΙΣΕ ΠΑΛΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ (TFC) ΤΟΥ ΛΕΙΟΚΑΝΟΥ !!!

Το Σαββατοκύριακο 15-16 Οκτωβρίου διεξήχθη στο Καλβισάνο, Ιταλία, ο εθνικός αγώνας πρακτικής σκοποβολής με λειόκανο κλείνοντας έτσι τον κύκλο των τεσσάρων Grand Prix υπό την αιγίδα της Benelli.

Η ομάδα μας που πήρε μέρος σε όλους τους αγώνες φέτος, έφερε ακόμα μια τεράστια διάκριση για την Ελληνική σκοποβολή. Συγκεκριμένα ο Μιχάλης Χατζηγιάννης πήρε ένα ακόμα χρυσό στην κατηγορία Modified επιβεβαιώνοντας ότι αυτή είναι η χρονιά του, αφού κατέκτησε ισάριθμες πρωτιές σε όλους τους αγώνες που έδωσε.

Φυσικά αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει χωρίς την καθοδήγηση του Γιώργου Φιλίππου, του ανθρώπου που έχει ταυτίσει το όνομά του με την πρακτική σκοποβολή με λειόκανο στην Ελλάδα,ο οποίος έδωσε σκληρή μάχη και πανάξια κατέλαβε τη δεύτερη θέση αφήνοντας τον Πολωνό Γιαροσιέβιτς στην τρίτη και τον Ιταλό Σγκαμπάτο εκτός βάθρου. Έτσι απέδειξε ότι η ελληνική ομάδα στην συγκεκριμένη κατηγορία δικαίως βρίσκεται στην κορυφή.

Την τριάδα συμπλήρωσε ο Γιάννης Τοπαλίδης ο οποίος ως senior στην κατηγορία Standard, που αν και είχε μεγάλο ανταγωνισμό, πολλές ατυχίες και μια εχθρική διαιτησία, κατόρθωσε με τη συμπαράσταση των συμπαικτών του στο τέλος να δικαιωθεί και να κόψει πρώτος το νήμα, κάτι που πετυχαίνει και αυτός για τέταρτη φορά φέτος.

Η χρονιά θα κλείσει φέτος με τους δύο πρωταθληματικούς αγώνες που θα γίνουν στα Γιάννενα και την Κόρινθο ώστε η ομάδα μας μετά από σύντομη ξεκούραση να ξεκινήσει την προετοιμασία της ώστε να φτάσει στο Παγκόσμιο της Ταϊλάνδης στην καλύτερη δυνατή κατάσταση ευχόμενοι να τους δούμε στο βάθρο.

tfc italy.jpeg
 
ΕΣΚΙΣΕ ΠΑΛΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ (TFC) ΤΟΥ ΛΕΙΟΚΑΝΟΥ !!!

Το Σαββατοκύριακο 15-16 Οκτωβρίου διεξήχθη στο Καλβισάνο, Ιταλία, ο εθνικός αγώνας πρακτικής σκοποβολής με λειόκανο κλείνοντας έτσι τον κύκλο των τεσσάρων Grand Prix υπό την αιγίδα της Benelli.

Η ομάδα μας που πήρε μέρος σε όλους τους αγώνες φέτος, έφερε ακόμα μια τεράστια διάκριση για την Ελληνική σκοποβολή. Συγκεκριμένα ο Μιχάλης Χατζηγιάννης πήρε ένα ακόμα χρυσό στην κατηγορία Modified επιβεβαιώνοντας ότι αυτή είναι η χρονιά του, αφού κατέκτησε ισάριθμες πρωτιές σε όλους τους αγώνες που έδωσε.

Φυσικά αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει χωρίς την καθοδήγηση του Γιώργου Φιλίππου, του ανθρώπου που έχει ταυτίσει το όνομά του με την πρακτική σκοποβολή με λειόκανο στην Ελλάδα,ο οποίος έδωσε σκληρή μάχη και πανάξια κατέλαβε τη δεύτερη θέση αφήνοντας τον Πολωνό Γιαροσιέβιτς στην τρίτη και τον Ιταλό Σγκαμπάτο εκτός βάθρου. Έτσι απέδειξε ότι η ελληνική ομάδα στην συγκεκριμένη κατηγορία δικαίως βρίσκεται στην κορυφή.

Την τριάδα συμπλήρωσε ο Γιάννης Τοπαλίδης ο οποίος ως senior στην κατηγορία Standard, που αν και είχε μεγάλο ανταγωνισμό, πολλές ατυχίες και μια εχθρική διαιτησία, κατόρθωσε με τη συμπαράσταση των συμπαικτών του στο τέλος να δικαιωθεί και να κόψει πρώτος το νήμα, κάτι που πετυχαίνει και αυτός για τέταρτη φορά φέτος.

Η χρονιά θα κλείσει φέτος με τους δύο πρωταθληματικούς αγώνες που θα γίνουν στα Γιάννενα και την Κόρινθο ώστε η ομάδα μας μετά από σύντομη ξεκούραση να ξεκινήσει την προετοιμασία της ώστε να φτάσει στο Παγκόσμιο της Ταϊλάνδης στην καλύτερη δυνατή κατάσταση ευχόμενοι να τους δούμε στο βάθρο.

View attachment 58256
Εύγε στα παλληκάρια, και εις ανώτεραfgr2
 
Σήμερα έκανα μια αγορά για την οποία είμαι πολύ χαρούμενος!
Σημειώνω πως ΔΕΝ κάνω διαφήμιση, αλλά εντυπωσιάστηκα τόσο από την ποιότητα του ελληνικού αυτού προϊόντος, που θέλω να μοιραστώ την εμπειρία μου!

Πριν 4 περίπου μήνες, αρχές καλοκαιριού, μου μίλησε ένας φίλος σκοπευτής για έναν σκοπευτή στην Θεσσαλονίκη, τον Νίκο Παντελονά, μεταλλουργό & πολυτεχνίτη, ο οποίος φτιάχνει, εκτός από κάθε είδους στόχου, και πανέμορφες θήκες γεμιστήρα, και πλαστικές (3d print) και με μαγνήτη και με απ' όλα, πολύ στιβαρές και λειτουργικές, χωρίς να θέλουν ρύθμιση κάθε 3 και λίγο, μα και οικονομικές!
Μπήκα στο πειρασμό να παραγγείλω, αλλά κάτι το 'να - κάτι τ' άλλο, όλο το ανέβαλα μέχρι που έφτασε η σωστή ώρα και πλέον έχω στα χέρια μου 2 μαγνήτες ζώνης IPSC με το κλιπ τους, της Θεσσαλονικιώτικης NP TARGETS.

Ενθουσιάστηκα από τη συσκευασία τους ακόμα... Εδώ έχει πέσει δουλειά σωστή και δεν έχει αφεθεί τίποτα στην τύχη! Μέχρι και 2 άλεν μέσα στη συσκευασία -αυτό που θα χρειαστείς για να σφίξεις το κλιπ στη ζώνη σου, και το άλλο που ίσως να το χρειαστείς, αν θελήσεις να αλλάξεις μαγνήτη...
Ο μαγνήτης (Φ48) είναι ότι πιο ισχυρό έχω συναντήσει μέχρι σήμερα - νιώθεις ότι μπορείς να τραβήξεις αυτοκίνητο -και είναι και το μόνο εξάρτημα της αγοράς που έρχεται από Ταιβάν όπως μου είπε ο κύριος Νίκος.
Τα πολυμερικά σημεία του κλίπ νιώθεις ότι είναι από πάρα πολύ καλής ποιότητας πλαστικό, σκληρό, με αντοχές, κάτι που δεν θα φθαρεί σύντομα. Οι βίδες που έχουν χρησιμοποιηθεί είναι υψηλής ποιότητας. Είπα και πριν, τίποτα στην τύχη, με σεβασμό στον αγοραστή που θέλει ένα προϊόν που θα χρησιμοποιηθεί πολύ στην προπόνηση και στον αγώνα. Ταιριάζει άψογα και στις 3 ζώνες που έχω (DAA, Ghost, RC-Tech).
Το σύνολο κλείνει το όμορφο λογότυπο στης εταιρείας.
...βασικά το σύνολο κλείνει η άψογη επικοινωνία με την εταιρεία, η ευγένειά τους, η άμεση εξυπηρέτηση και φυσικά, οι οικονομικές τιμές!
Συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

https://nptargets.gr/

ΥΓ1: αν πρέπει να πω κάτι "μελανό", είναι ότι το e-shop δεν ενημερώνεται άμεσα, οπότε αυτά που λέει εξαντλημένα, μπορεί να είναι δουλειά ωρών για τον κύριο Νίκο να τα φτιάξει, οπότε, τηλέφωνο καλύτερα!!

YΓ2: η μικρή μου κόρη (7μιση χρ) εντυπωσιάστηκε τόσο πολύ από τη δύναμη του μαγνήτη, που με άφησε -επέμενε βασικά- να πάρω το αγαπημένο της μαξιλάρι για τις φωτογραφίες :D:D

ΥΓ3: Οι φωτο αδικούν το προϊόν...είναι ομορφότερο από κοντά !!!!!!

1666711416331.jpg
1666711416318.jpg
1666711416308.jpg

1666711416292.jpg

1666711416279.jpg
 
Κάνεις και καλά κάνεις που κάνεις αν το προϊόν είναι σωστό. :)
Ίσως να κάνω λίγο, έχεις δίκιο .big smile. όμως θα πάρω μεγάλη χαρά αν δω κάποιον συναθλητή να χρησιμοποιεί Np Target (Ελλάδα), αντί Ghost (Ιταλία), Rc-Tech (Σλοβενία), Gugas Ribas (Βραζιλία) κλπ που επικρατούν 100% στις ζώνες μέχρι τώρα. Και μιλάμε για ποιότητα εφάμιλλη, αν όχι υπέρτερη!! .love.
 
Ίσως να κάνω λίγο, έχεις δίκιο .big smile. όμως θα πάρω μεγάλη χαρά αν δω κάποιον συναθλητή να χρησιμοποιεί Np Target (Ελλάδα), αντί Ghost (Ιταλία), Rc-Tech (Σλοβενία), Gugas Ribas (Βραζιλία) κλπ που επικρατούν 100% στις ζώνες μέχρι τώρα. Και μιλάμε για ποιότητα εφάμιλλη, αν όχι υπέρτερη!! .love.
Γι αυτό κάνεις καλά !!!

Τα σωστά προϊόντα πρέπει να διαφημίζονται, στα μη σωστά να ενημερώνουμε τον κατασκευαστή και τους εν δυνάμει αγοραστές.
Αν είναι Ελληνικά ένας λόγος περισσότερος.
 
Βασικοί κανόνες της Πρακτικής Σκοποβολής (IPSC) στο τελευταίο επεισόδιο της εκπομπής On Target.
(σημ. χρησιμοποιείται πιστόλι, αλλά ισχύουν οι ίδιοι βασικοί κανόνες και για το Λειόκαννο)

 
Back
Top