GPS Σκύλων

το μενου ειναι με οδικους....
ερκετα ευκολο αν και θα το φτιαξεις μια φορα και μετα δε το ξαναπηραζεις ...
το μονο που εαν θες να βαζεις ειναι οταν αρχιζεις το κηνηγη να βαζεις στυγμα για το αμαξι ..
το μονο μειον στο χ20 και γενικα σε αυτη την ετερια ειναι οτι σου δηχνει το σκηλη μεχρι τα 10 μετρα..
δηλαδη εαν εισαι ποιο κοντα απο 10 μετρα σου βγαζει την ενδηξη near και δεν εχει βελακια ......
και εαν κηνηγας σε πολυ σφυχτα μεροι θε συγουρα μπιπερ..
κατα τα αλλα δεν εχω να πω κατι αλλο απλα τελειο και για τα χρηματα που κανει αν και εχει ακριβηνει αρκετα......
το εχω αρκετα χρωνια του εχω πιει το αιμα δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλιμα....
οταν τελειονει το κηνηγη σε εκπεδευτικα το περνουμαι παντα μαζι μας εαν δεν κανουμαι εκπεδευτικα 1 φορα καθε 2 μηνες το ανηγουμαι να δουλεψει καποιες ωρες και φορτιζουμαι ξανα ..αυτο το κανουμαι επιδη η μπαταρια ειναι λυθιου και δεν πρεπει να ειναι αδρανης για μεγαλο χρονικο διαστιμα
Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες Θα κερασω
 
View attachment 65509

Ήρθε το εργαλείο!

Εντυπώσεις όταν πέσει η θερμοκρασία από τους 18 😢
Καλορίζικο και να το χαρείς. Πόσο σου βγήκε με τα δύο κολάρα; Αν θέλεις φυσικά μας λες.....Το Τ5 πρέπει να είναι το καινούργιο.... λένε ότι έχει μεγαλύτερη μπαταρία από το προηγούμενο....
 
Καλορίζικο και να το χαρείς. Πόσο σου βγήκε με τα δύο κολάρα; Αν θέλεις φυσικά μας λες.....Το Τ5 πρέπει να είναι το καινούργιο.... λένε ότι έχει μεγαλύτερη μπαταρία από το προηγούμενο....
Ναι όντως είναι τα καινούργια.

Και άργησε πολύ να φορτίσει. Πλήρως σε σχέση με ένα παλιό καναδέζικο t9 που έχω

Τιμολόγιο 1085 όλα μαζί φίλε μου
 
Φίλος μου μετέφερε,ότι ακούγεται πως θα καταργηθούν με κάποιο τρόπο,ίσως και μέσω δορυφορου,τα μοντέλα έως και το 320 ή θα λειτουργούν μέσω κάποιας συνδρομής.Εχει ακούσει κάποιος συνάδελφος κάτι;
Τιποτα δεν καταργείτε

Έχουν GPS (Αμερικα)) Kai glonass (Ρωσία)

Οπότε δύσκολο το βλέπω τι θα κάνουν θα ρίξουν τους δορυφόρους?

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα βρίσκεις κολαρα γιατί τα καινούργια δεν είναι συμβατά
 
Τιποτα δεν καταργείτε

Έχουν GPS (Αμερικα)) Kai glonass (Ρωσία)

Οπότε δύσκολο το βλέπω τι θα κάνουν θα ρίξουν τους δορυφόρους?

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα βρίσκεις κολαρα γιατί τα καινούργια δεν είναι συμβατά
Δε μπορούν να κλειδώσουν με κάποιον τρόπο και να ζητήσουν συνδρομή;
 
Δε μπορούν να κλειδώσουν με κάποιον τρόπο και να ζητήσουν συνδρομή;
Τα πάντα μπορούν να κάνουν.
Δεν νομίζω όμως ότι θα βάλουν συνδρομή σε βασικές λειτουργίες ... μπορεί για κάτι extra πχ όπως τώρα οι Birdseye.

Μην ξεχνάς ότι τώρα υπάρχει και το BS PLANET που στα specs είναι καλύτερο από τα Garmin.
 
Τα πάντα μπορούν να κάνουν.
Δεν νομίζω όμως ότι θα βάλουν συνδρομή σε βασικές λειτουργίες ... μπορεί για κάτι extra πχ όπως τώρα οι Birdseye.

Μην ξεχνάς ότι τώρα υπάρχει και το BS PLANET που στα specs είναι καλύτερο από τα Garmin.
Προσωπικά Βασίλη,αν έκαναν οτιδήποτε,πήγα στα bs planet.
 
Το birdeye σίγουρα θα πάει με συνδρομή

Οτι και κλειδώσουν ξεκλειδώνει οπότε και πάλι θα υπάρχει τρόπος.


Το bs φαίνεται σοβαρό μηχάνημα και με ωραίες ρυθμίσεις... έχει τα πάντα και μπιπερ κανονικό ή με μονο τόνο απλά για δεις που είναι περίπου ο σκύλος. Και πολλά άλλα.

Το λογισμικό τους είναι λες και το έστεισε κυνηγός έχει ακριβώς αυτά που θέλουμε.


Αλλά βλέπω μια δυσκολία στην διαθεσιμότητα από πέρσι που με ανησυχεί ειδικά σε περίπτωση ανάγκης ανταλλακτικών

Και ετσι πήρα το γκαρμιν
 
Το birdeye σίγουρα θα πάει με συνδρομή

Οτι και κλειδώσουν ξεκλειδώνει οπότε και πάλι θα υπάρχει τρόπος.


Το bs φαίνεται σοβαρό μηχάνημα και με ωραίες ρυθμίσεις... έχει τα πάντα και μπιπερ κανονικό ή με μονο τόνο απλά για δεις που είναι περίπου ο σκύλος. Και πολλά άλλα.

Το λογισμικό τους είναι λες και το έστεισε κυνηγός έχει ακριβώς αυτά που θέλουμε.


Αλλά βλέπω μια δυσκολία στην διαθεσιμότητα από πέρσι που με ανησυχεί ειδικά σε περίπτωση ανάγκης ανταλλακτικών

Και ετσι πήρα το γκαρμιν
Το πηρε ενας φιλος και ειναι ευχαριστημενος .Εγω δεν εχω αποφασισει ακομα .Παντος ακουω πολυ καλα λογια για το τσεχικο απο μπεκατσαδες
 
Το birdeye σίγουρα θα πάει με συνδρομή
Το αγοράζεις αυτό ήδη
Οτι και κλειδώσουν ξεκλειδώνει οπότε και πάλι θα υπάρχει τρόπος.
όχι τα πάντα ειδικά στα καινούργια μοντέλα .. έχουν κρυπτογραφήσει το firmware
Το bs φαίνεται σοβαρό μηχάνημα και με ωραίες ρυθμίσεις... έχει τα πάντα και μπιπερ κανονικό ή με μονο τόνο απλά για δεις που είναι περίπου ο σκύλος. Και πολλά άλλα.
Αν έπαιρνε και τους vector χάρτες της garmin θα ήταν θεϊκό.
Καλές εντυπώσεις ακούω.
 
Προσωπικά Βασίλη,αν έκαναν οτιδήποτε,πήγα στα bs planet.
Στα garmin βρίσκεις ανταλλακτικά πιο εύκολα .. δεν χρειάζεται να έχεις το τελευταίο μοντέλο ...

Το Α100 έχεις ?
Τίποτα δεν θα κλειδώσει σε αυτά και πιο παλιά.

Τα κλειδώματα εξάλλου γίνονται μετά από αλλαγή λογισμικού (αναβάθμιση) ... αν δεν κάνεις δεν αλλάζει κάτι στο μηχάνημα ...
 
Στα garmin βρίσκεις ανταλλακτικά πιο εύκολα .. δεν χρειάζεται να έχεις το τελευταίο μοντέλο ...

Το Α100 έχεις ?
Τίποτα δεν θα κλειδώσει σε αυτά και πιο παλιά.

Τα κλειδώματα εξάλλου γίνονται μετά από αλλαγή λογισμικού (αναβάθμιση) ... αν δεν κάνεις δεν αλλάζει κάτι στο μηχάνημα ...
Το 320 έχω Βασίλη....
 
Back
Top